خرید نهال در مریوان✔️ قیمت نهال میوه + نهالستان مریوان

از جمله مناطق پربارش و پر آب غرب کشور شهر مریوان، واقع در استان کردستان و ۱۲۵ کیلومتری شهر سنندج است، این شهر دارای آب و هوای کوهستانی، سردسیری و مدیترانه بوده و به دل کوهستانی بودن و مجاورت با دریاچه زریبار و تحت تاثیر جریانات مدیترانه‌ای دارای میانگین بارش ۵۰۰ تا  ۹۰۰ میلیمتر در سال است. این بارش‌ها شهر مریوان را مستعد کشاورزی و باغداری با پتانسیل اقتصادی کرده است. حاصلخیزی جلگه‌ها و اراضی این شهر و منابع آبی فراوان پتانسیل‌های لازم را جهت توسعه رونق اقتصادی در اختیار بخش کشاورزی و باغداری قرار داده است.

از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

نهالستان مریوان

فصول پربارش و کوهستانی بودن اقلیم شهر مریوان باعث شده با فراهم شدن زیرساخت‌های لازم برای کشاورزی و باغداری افراد زیادی مبادرت به احداث باغ میوه  در انواع مختلف ‌کنند. از آنجایی که رشد نهال از پایه زمانبر بوده و باغداری دربرگیرنده هزینه‌های کشاورزی بسیاری است، اکثر افراد برای کوتاه‌تر شدن فرآیند رسیدن باغ به درآمدزایی و سودآوری سعی می‌کنند نهال‌های یک الی دو ساله از نهالستان‌های معتبر در مریوان تهیه کنند.

باغداری در مریوان

  • شرایط اقلیمی: اینکه رقم انتخابی نهال میوه بتواند سازگاری کافی با ماکزیمم و مینیمم دمایی آن منطقه داشته و نیاز آبی آن توسط بارش‌های منطقه‌ای و منابع آبی به خوبی تامین شود. همچنین به سرمای دیررس بهار حساس نبوده و دیرگل باشد.
  • نوسانات دمایی: اینکه نهال مذکور برای شروع گلدهی، دوره سرمای آن به خوبی سپری شده باشد و همچنین جهت شکل‌گیری میوه و رنگ گیری آن دما و گرمای مطلوب حاکم باشد.
  • مساحت زمین: زمین انتخاب شده دارای فضا و مساحت خوبی جهت رعایت فواصل کشت بر اساس ارتفاع و تاج پوششی نهال مورد نظر داشته باشد.
  • نوع خاک: بستر تغذیه گیاه یعنی خاک بنیه و عناصر تغذیه فوق العاده‌ای داشته باشد و بافت آن مناسب بوده تا گیاه بتواند به خوبی ریشه زایی و رشد و بارآوری کند.

نهال فروشی در مریوان

اگر در راستای احداث باغ میوه در مریوان به دنبال نهالستان معتبر و مجوزدار هستید، ما نهالستان‌هایی همچون برتر نهال را معرفی می‌کنیم. این نهالستان‌ به سه روش تلفنی، حضوری و اینترنتی اقدام به فروش نهال کرده‌ و شما عزیزان می‌توانید با صرفه‌جویی در وقت و هزینه خود نهال انتخابی را پس از کسب مشاوره‌های تخصصی مطابق با اقلیم و در بالاترین سطح کیفی، بهداشت و مقاومت دریافت کنید.

همچنین برای خرید نهال در قزوین اینجا کلیک کنید.

فروش نهال در مریوان

اولین قدم در موفقیت، سودآوری و تجاری شدن باغ میوه انتخاب رقم مناسب است مرجع خریداری نهال یا نهالستان فروش نهال میوه نقش بسیار پررنگی در کیفیت، مرغوبیت و مقاومت نهال خریداری شده دارد. پس نهالستان مورد نظر باید معتبر بوده و دارای مشخصه‌های زیر باشد.

  • نهال‌های مورد نظر در بستری حاصلخیز و طبق آنالیزها و متدهای علمی پرورش یافته باشند.
  • این نهال‌ها از جهت مقاومت به آفات دارای کارت قرنطینه باشند.
  • همچنین از نظر سن، قطر و ژنتیک گیاهی دارای شناسنامه باشند.
  • از نظر سلامت و مقاومت دارای گواهی سلامت و قرنطینه باشند.
  • کارگروه و پرسنل نهال فروشی تخصص و تجرب کافی را در این زمینه داشته و اطلاعات جامعی به باغدار در خصوص نیازهای گیاه، آبیاری و تغذیه و سمپاشی آن ارائه دهند.

قیمت نهال در مریوان

قیمت نهال میوه در مریوان با توجه به سن نهال، نوع اصلاحی یا بومی، صفات ژنتیکی در میزان باردهی و مقاومت آن به تنش‌های محیطی و آبی متغیر است اما شما عزیزان می‌توانید جهت مشاهده و اطلاع از قیمت نهال میوه در مریوان به سایت برتر نهال مراجعه کرده و قیمت به روز شده سال ۱۴۰۲ این ارقام را مشاهده کرده و انتخاب آگاهانه و هدفمندی را در پیش بگیرید.

خرید نهال بادام در مریوان

از آنجایی که نهال بادام جز ارقام حساس به سرما بوده و شرایط مساعدی را جهت  بازدهی و باردهی می‌طلبد لذا وجود ارقام و واریته سردسیری و معتدله این نهال سودآور و تجاری کمک می‌کند بتوان با احداث باغ بادام در شهر مریوان سرمایه‌گذاری پرسود و فوق‌العاده‌ای داشت. به همین خاطر است که در شهر مریوان استقبال گسترده‌ای از خرید نهال بادام و احداث باغ آن می‌شود.

خرید نهال میوه در مریوان

با توجه به شرایط حاصلخیز و پرآب شهر مریوان و مساعد بودن تمام زیرساخت‌ها برای احداث باغ میوه و بهره‌برداری از آن خرید نهال میوه در مریوان شاهد رشد چشمگیری بوده است.

در کنار موارد گفته شده چنانچه مشتاق به مشاهده ارقام نهال گردو نیز هستید می‌توانید با مراجعه به سایت برتر نهال و صفحه خرید نهال گردو اطلاعات جامعی از این نهال تجاری و سودآور داشته باشید. نهالستان برتر نهال با ارائه اطلاعات کامل در مورد قیمت نهال میوه در انواع مختلف شما عزیزان را در انتخاب درست، اقتصادی و هوشمندانه یاری می‌کند.

بیشتر بخوانید: خرید نهال در سنندج

نوع نهال رقم نهال
نهال سیب نهال سیب گلدن ورد ، سیب عروس، سیب دماوند
نهال بادام بادام شاهرودی، بادام سنگی، بادام سهند، بادام کاغذی
نهال پسته   پسته احمداقایی ، پسته پیوندی اکبری، پسته ممتاز
نهال انگور انگور شاهرودی، انگور ریش بابا قرمز، انگور صاحبی
نهال آلو آلو زرد بخارا، آلو سیاه، آلو شابلون
نهال آلبالو آلبالو کلریس، آلبالو متنور، آلبالو استار
نهال زردآلو زردآلو قیسی، زردآلو تخم‌مرغی، زردآلو سلطنتی
نهال به به شاهرودی، به آناناسی، به آمریکایی
نهال عناب عناب بیرجند، عناب ژاپنی، شاه عناب
نهال انار انار رویال، انار گرین گلوب، انار رباب
نهال گلابی گلابی وحشی، گلابی درگزی، گلابی آنجو
نهال فندق فندق قزوین، فندق دوپیمون، فندق انیس ترکیه
نهال هلو هلو پلنگی، هلو جوادی، هلو عسلی
نهال خرمالو خرمالو گوجه‌ای، خرمالو اسرائیلی، خرمالو سایی جو
نهال شلیل شلیل مغان، شلیل زودرس ، شلیل کیوتا
نهال توت شاه توت، توت محلی، توت موزی، توت سیاه
نهال سنجد سنجد حاج حسینی ، سنجد قزل
نهال گوجه سبز گوجه سبز خوشه‌ای، گوجه سبز برغان، گوجه سبز ترکیه‌ای
نهال زیتون زیتون یونانی، زیتون فرانسوی زیتون اسپانیایی
نهال زینتی  نهال پالونیا، نهال بید، نهال اقاقیا
نهال انجیر انجیر استهبان، انجیر گلابی انجیر اسرائیلی
نهال زرشک زرشک پفکی، زرشک پلویی،
نهال گیلاس گیلاس زرد ارومیه، گیلاس سیلویا، گیلاس سیاه مشهد
نهال بلوبری بلوبری بیلوکسی، بلوبری ایرانی، بلوبری دوک
نهال گل‌محمدی گل‌محمدی خاردار، گل محمدی دیم، گل محمدی بی خار
نهال ازگیل ازگیل فومینا، ازگیل جنگلی، ازگیل پیوندی
نهال زغال‌اخته زغال اخته فلوریدا، زغال‌اخته محلی ، زغال‌اخته سیاه

جمع‌بندی

در شهر  حاصلخیز مریوان میتوان با کمک باغداری نوین، شرایط مساعد اقلیمی و انتخاب نهال میوه با کیفیت از نهالستان معتبر سرمایه‌گذاری با چشم انداز اقتصادی ایجاد کرد و جدا از فروش بالا در بازارهای داخلی با راهیابی به بازارهای برون مرزی به رونق اقتصادی کشور کمک کرد. برای مطالعه در رابطه با نهال‌های گرودو که در شهر مریوان قابلیت کاشت دارند به لینک خرید نهال گردو در مریوان مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
ارتباط با برترنهال