خرید نهال گردو در سامان✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار سامان

در ۲۲ کیلومتری شمال شرقی شهر شهرکرد در مرکز استان چهارمحال و بختیاری شهری توریستی به نام سامان واقع شده است، با توجه به آب و هوای معتدل و ارتفاع ۲۰۸۵ متری از سطح دریا و بافت اراضی بی نظیر بستر ایده‌آل برای کاشت ارقام نهال در این شهر به وجود آمده است.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی سامان

شرایط اقلیمی یک منطقه بر اساس طول و عرض جغرافیایی و نزدیکی و یا دوری از دریا و یا رودخانه‌ها تعیین می‌شود. شهر سامان به دلیلی جای گرفتن در مابین کوه‌های زاگرس و فلات مرکزی کشور دارای شرایط آب و هوای متفاوت و متغیری است، با توجه به آمار و اطلاعات به دست آمده شهر سامان به طور معمول از آب و هوای سردسیر و معتدل برخوردار است، به طور کلی میانگین بارندگی در این شهر سالانه ۹/۳۱۶ میلی‌متر ثبت شده است، و هوای آن دارای ۳۱.۷ درصد رطوبت است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در شهرکرد

تاریخچه باغات گردو در سامان

شهر سامان در سواحل زاینده رود اصفهان واقع شده‌ است، بنابراین اراضی این منطقه از نظر منبع آب تامین شده است و در احداث باغات گردو در این شهر نگرانی از بابت کمبود آب و یا خشکسالی وجود ندارد. با آن‌ حال که اراضی حاصلخیز این منطقه به دلیل افزایش ساخت و ساز کم و کم‌تر می‌شود اما همچنان بسیاری از جوانان و اهالی این منطقه به دنبال احداث باغ گردو و کشاورزی هستند. دشت و زمین‌های شهر سامان جزو مناطقی است که آرزوی هر باغداری برای احداث باغ است، بنابراین با احداث باغ گردو در این شهر از سوددهی فراوان آن بی نصیب نمانید.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در سامان

سرمای شدید این شهر از ابتدای آبان ماه آغاز می‌شود و تا ۶ ماه دیگر ادامه خواهد داشت، فصل اردیبهشت فصل شروع هوای معتدل و ناپدید شدن سرما و یخبندان است، بنابراین باغدارانی که قصد دارند در این منطقه کشت اصولی ارقام نهال گردو را انجام دهند باید به موارد گفته شده بسیار دقت کنند، برای آن که از ارقام نهالی که با این منطقه سازگار است مطلع شوید می‌توانید به نهالستان برتر نهال مراجعه کنید تا با کمک مشاوران حاذق از اطلاعات مفیدی بهره‌مند شوید.

آیا کاشت نهال گردو در سامان حالت اقتصادی دارد؟

شهرهای که در نزدیکی رشته کوه‌‌های زاگرس قرار گرفته‌اند از نظر کشاورزی، باغداری و مشاغل صنعتی رونق بسیاری دارند، شهر سامان جزو شهرهای است که علاوه بر نزدیکی بودن به رشته کوه‌‌های زاگرس در سواحل زاینده رود هم قرار دارد، تمامی ویژگی‌های که یک‌ شهر می‌تواند برای احداث باغ اصولی و سودآوری را داشته باشد شهر سامان برخوردار است، لذا کاشت نهال گردو در شهر سامان حالت اقتصادی بی نظیری خواهد داشت.

خرید نهال گردو در سامان

نهال گردو جزو درختانی است که برای رشد نیاز به آب کمی دارد، اراضی شهر سامان جزو اراضی شهرهای است که به راحتی می‌تواند آب مورد نیاز درختان گردو را تأمین کند، نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۷ و نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۹ جزو ارقامی هستند که کاشت آن در این مناطق با سودآوری خوبی همراه خواهد بود، بنابراین فروش این دو نوع از رقم‌های نهال گردو در نهالستان با فروش بالایی روبرو خواهد بود، اما توجه کنید استاندارد بودن ظاهر و ریشه نهال‌ها از اهميت بسزایی برخوردار است، در زمان خرید نهال گردو به استاندارد بودن نهال توجه کنید.

فروش نهال گردو در سامان

مراکزی که قصد فروش نهال دارند باید از سمت جهاد کشاورزی مدارک و مجوزات مورد نیاز جهت فعالیت را کسب نمایند تا در لیست نهالستان‌های معتبر شهر و کشور قرار گیرند، اصالت نهال و تضمین آن از سوی نهالستان بسیار پر اهمیت است، بنابراین از وجود تائیدیه‌های و سلامت نهال که توسط یک تضمین نامه تایید شده است مطلع شوید، فروش نهال تقلبی به خریداران نه تنها باعث کاهش فروش بلکه باعث بی اعتبار شدن نهالستان می‌شود.

نهال گردو مناسب سامان

ارقام نهال گردوی که می‌توان در دشت‌ و اراضی شهر سامان کشت کرد را در این بخش درج نموده‌ایم.
نهال گردو کانادایی: این رقم در کشور کانادا و آمریکای شمالی شناسایی شده است، دارای پوست سختی است، ارتفاع این درخت به ۱۲ متر می‌رسد و جزو مرتفع ترین درختان گردو است.
نهال گردو چندلر: جزو ارقامی است که به رسیدگی کمتری نیاز دارد، عمر مفید آن ۸۰ سال است، وزن مغز گردوی این رقم ۱۵ گرم است.
نهال گردو فرنور: تحمل سرما تا منفی ۲۰ درجه دارد، پس از گذشت یک سال شروع به باردهی می‌کند، جزو درختان پربارده است به طوری که پس از سن بلوغ توانایی آن را دارد که در هر هکتار به طور خالص ۸ تن بار دهد.

انواع نهال گردو در سامان

در این شهر ارقام نهال گردو با سودآوری خوبی همراه خواهد بود که با آب و هوای کوهستانی و سردسیر سازگاری داشته باشد، شهر سامان جزو شهرهای است که از نظر منبع آبی هیچگونه نگرانی وجود ندارد بنابراین منبع آبی درختان این شهر به راحتی تامین می‌گردد، با مراجعه به سایت برترنهال می توانید با کمک گرفتن از کارشناسان باغداری از ارقام نهال گردوی سازگار با این منطقه آشنا شوید و با بهترین انتخاب را داشته باشید.

قیمت نهال گردو در سامان

متاسفانه به دلیل نبود مدیریت صحیح افرادی سودجو ارقام نهال بی کیفیت و آفت دار را جایگزین ارقام با کیفیت و پربارده کرده و به خریداران ساده لوح با قیمت بالا و غیر منصفانه عرضه می‌کنند، لذا برای جلوگیری از هرگونه زیان در خرید نهال به سایت نهالستان برتر نهال مراجعه کنید و از قیمت رقم‌های نهال این مرکز مطلع شوید.

بهترین نهال گردو

رقم نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۷ : خواستگاه آن کانادا است، دیر گل، فاصله کاشت ۶*۶، میزان باردهی ۱۰ تن در یک هکتار، پایه نهال پیوندی و بذری، هر ۷ الی ۱۰ روز نیاز به آبیاری دارد.
رقم نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۹: باردهی این رقم مثال زدنی است، چنانچه در شرایط ایده‌آل و با دقت بالا رسیدگی شود تا ۱۶ تن در هکتار می‌تواند محصول دهد، در ارتفاع ۱۰۰ تا ۳۰۰۰۰ متری از دریا می‌توان آن را کاشت، به دلیل ویژگی‌های بی نظیر در ۸۰ درصد باغات کشور می‌توان کاشت آن را انجام داد.

نهالستان گردو در سامان

بزرگ‌ترین نهالستان کشور در شهر میاندوآب تأسیس شده است، این مرکز معتبر از سال ۱۳۱۰ فعالیت خود را در زمینه‌ی پرورش نهال آغاز کرده، با توجه به صادر کردن سالانه ۵۰۰ هزار اصله ارقام نهال میوه از این مرکز به خارج از کشور می‌توان گفت برتر نهال در خاورمیانه حرف اول را می‌زند. با شنیدن چنین تعاریفی از نهالستان برتر نهال اول و آخرین انتخاب جهت خرید نهال در شهر سامان مشخص شده است.

کلام آخر

یرتر نهال در تولید ارقام نهال گردو بسیار پیشرفت کرده است، و برای پرورش این نوع رقم میوه از سیستم‌های نوین و پیچیده استفاده می‌کند تا کیفیت محصول به حد نصاب برسد، برای خرید ارقام نهال میوه و گردو در شهر سامان باید وارد صفحه خرید نهال میوه شهر سامان شوید‌‌.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال