خرید نهال گردو در میاندوآب✔️ قیمت انواع نهال گردو میاندوآب

به خاطر ریسک بالای سرمایه‌گذاری در بخش صنعتی، خرید دلار ، طلا همچنین ساختمان سازی، باعث شده تا سرمایه گذاران به تبعیت از شغل آبا و اجدادی خودشان به دنبال سرمایه گذاری در بخش صنعت کشاورزی باشند.

البته سرمایه گذاری در بخش صنعت کشاورزی کار چندان راحتی نیست ولی مزایایی دارد که باعث شده تا افراد زیادی در دهه‌های گذشته به فکر راه اندازی باغات تجاری و کسب درآمد بالا از آنها باشد، اگر بخواهیم بارزترین ویژگی‌های این سرمایه‌گذاری را نام ببرید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • میزان سرمایه لازم برای احداث باغ تجاری لازم است خیلی کمتر بوده و بیشتر کشاورزان می‌توانند این سرمایه را به راحتی فراهم کنند.
 • تضمینی بودن برگشت سرمایه هر کشاورزی با احداث باغ تجاری می‌داند، در بدترین شرایط بعد از گذشت چند سال می‌تواند سرمایه اولیه را به همراه سود خوابیده کسب کند.
 • نیاز همیشگی جامعه بشریت به میوه‌های سردرختی و فروش محصولات آن
 • وجود نهالستان‌های معتبر و تولید کننده آماده ارائه خدمات و مشاوره به صورت رایگان برای کشاورزان دارند.
 • امکان احداث باغ میوه در هر شرایط محیطی و سطح ارتفاعی بدون محدودیت

البته بعضی از کشاورزان که آشنایی بیشتری با صنعت کشاورزی دارند، نهال‌های خاصی را برای احداث باغ تجاری در نظر می‌گیرند، از پرفروش‌ترین میوه‌های سردرختی می‌توان به میوه‌های خشکبار از جمله پسته، گردو و بادام اشاره کرد، میزان فروش و صادرات گردو در کشور ایران تقاضای زیادی دارد.

امروزه با تکثیر نهال گردو ژنوتیپ و اصلاحی، احداث باغ گردو برای هیچ منطقه‌ و اقلیمی غیر ممکن نیست، آب و هوای سردسیری، گرمسیری، مرطوب، شرجی و خشک با هر سطح از ارتفاع دریا  می‌توان باغ گردو را راه اندازی کرد، البته پروژه تولید میوه گردو در شهرهای حاصلخیز با ذخایر آبی مناسب بهتر جواب می‌دهد، یکی از این شهرها شهر میاندوآب است؛ در ادامه به طور کامل توضیحاتی در مورد اقلیم شهر میاندوآب و نحوه احداث باغ تجاری گردو خواهیم داد.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی میاندوآب

شهر میاندوآب در ارتفاع ۱۳۰۰ متری از سطح دریا قرار دارد و به عنوان یک شهر کوهپایه‌ای شناخته شده است، اکثر زمین‌های زراعی شهر میاندوآب با شیب ملایم و رو به نور آفتاب بوده همین امر باعث شده تا شرایط ایده‌آلی جهت کاشت و احداث باغ میوه مخصوصا باغ گردو ایجاد شود.

تابستان‌ معتدل و نورگیر به همراه وزش باد، زمستان سرد  شرایط ویژه‌ای برای تولید انواع میوه فراهم کرده است، منتها کشاورزان این منطقه به هنگام خرید نهال میوه باید ارقام دیرگل میوه را تهیه و به احداث باغ آن بپردازند، رطوبت هوای مناسب بوده و حساسیتی برای درختان میوه ایجاد نمی‌کند.

از ویژگی بارز شرایط اقلیمی شهر میاندوآب می‌توان به حاصلخیز بودن خاک و ذخایر آبی مناسب آن اشاره کرد، وجود رودخانه زرینه رود و سیمینه رود در شهر میاندوآب ذخایر آبی این منطقه را تامین کرده و زمین‌های زراعی که در امتداد این رود قرار گرفتند کاملاً حاصلخیز هستند.

تاریخچه باغات گردو در میاندوآب

تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد تاریخچه باغات گردو در شهر میاندوآب به چندین هزار سال قبل بازمی‌گردد، گردو یکی از مهم‌ترین میوه‌های تولید شده در شهر میاندوآب است، کشاورزان شهر میاندوآب با احداث باغ گردو سالیان سال توانستند درآمد بسیار زیادی کسب کنند، اکثر اراضی گردو جزو میراث آب و اجدادی کشاورزان است.

تاریخچه باغات گردو در میاندوآب به اندازه‌ای درخشان است که تکثیر نهال گردو ژنوتیپ و اصلاح شده در شهر میاندوآب انجام می‌شود، در واقع کشاورزان نقاط مختلف کشور ایران برای خرید نهال گردو به صورت اینترنتی ابتدا  در گوگل «خرید نهال گردو در میاندوآب» را سرچ می‌کنند، چون بهترین نهال گردو با باردهی بالا و مقاومت چند برابر در شهر میاندوآب توسط  نهالستان‌های معتبر و مجوزدار تولید و عرضه می‌شود.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در میاندوآب

طبق آمار به دست آمده از سال ۹۹ به بعد سالانه ۳۰% الی ۴۰% تولید گردو در شهر میاندوآب افزایش پیدا می‌کند، طبق همین آمار حداقل ۶۰۰ تن گردو  از اراضی کشاورزی شهر میاندوآب می‌توان برداشت کرد، از نظر متخصصین این شهرستان تغییر درختان بذری سنتی به درختان ژنوتیپ و اصلاح شده همچنین جایگزین کردن درختان بارور به جای درختان غیر بارور تاثیر زیادی در افزایش تولید گردو دارد.

البته از عوامل تاثیرگذاری دیگر می‌توان به افزایش سطح آگاهی کشاورزان و آشنایی آنها با نسل جدید نهال گردو و طریقه صحیح احداث باغ مدرن و تجاری اشاره کرد، همچنین تغییر مدیریت باغات و بهینه سازی آنها باعث شده تا کشاورزان با صرف هزینه کمتر به درآمد بیشتر برسند، به طوری که بیشتر از ۲۰۰ هکتار از مساحت باغات شهر میاندوآب به احداث باغ گردو اختصاص یافته است.

آیا کاشت نهال گردو در میاندوآب حالت اقتصادی دارد؟

نخیر! کاشت نهال گردو در میاندوآب حالت اقتصادی ندارد، مگر اینکه به چند نکته مهم و ضروری توجه داشته باشید:

 • ارقام نهال گردو  را انتخاب کنید تا کاملاً سازگار با شرایط آب و هوایی شهر میاندوآب باشد، از نظر مدیر جهاد کشاورزی شهر میاندوآب «نهال گردو فرانکت» «نهال گردو چندلر» « نهال گردو فرنور»  «نهال گردو پدرو» «نهال گردو ژنوتیپ پالیز»  گزینه مناسب برای کاشت در شهر میاندوآب هستند.
 • برای راه اندازی باغ گردو به هیچ عنوان از ارقام نهال گردوی استفاده نکنید، بهتر است نهال ژنوتیپ و اصلاح شده را از مراکز معتبر تولید کننده نهال خریداری کنید.
 • از آنجایی که زمستان شهر میاندوآب طولانی است، ارقام نهال گردو دیرگل گزینه مناسبی برای کاشت در این شهر بوده، بهتر است پایه آنها کوتاه باشد تا بتواند سرمای فصل زمستان و به راحتی تحمل کند.
 • کشاورزان حتماً به دوره بازدهی نهال گردو توجه زیادی داشته باشند، امروزه نهال گردو اصلاح شده در ۵ سال اول به باردهی اقتصادی می‌رسد و این یک مزیت برای کشاورزان شهر میاندوآب محسوب می‌شود.
 • کشاورزان میاندوآبی باید ارقام نهال گردو را انتخاب کنند که نیاز آبی کمتری داشته و هزینه زیادی صرف نگهداری و آبیاری آن نکند.

نهال گردو در شهر میاندوآب زمانی حالت اقتصادی خواهد داشت تا کشاورز بتواند تمامی اصول و قواعد مربوط به احداث باغ تجاری را رعایت کند، برای این منظور می‌تواند از کارشناسان نهالستان‌ معتبر و تولید کننده این شهر کمک بخواهند، شناختن ارقام نهال گردو پربار باعث می‌شود تا میزان باردهی باغ در هکتار افزایش و هزینه مربوط به نگهداری آن کاهش داشته و باغدار یک درآمد کلان می‌رسد.

خرید نهال گردو در میاندوآب 

برای خرید نهال گردو در میاندوآب کشاورزانی که اطلاعات دقیقی در مورد شهر خود دارند به راحتی می‌توانند به صورت حضوری و غیرحضوری به بزرگترین نهالستان شمال غرب کشور مراجعه کرده و نهال گردو مد نظر خود را خریداری کنند، در صورتی که کشاورز اطلاعات دقیقی در مورد مختصات محل احداث باغ و شرایط اقلیمی آن ندارد باید به دنبال کسب این اطلاعات باشد:

 • ارتفاع زمین از سطح دریا
 • تعداد روزهای آفتابی و غیر آفتابی و ساعات تابش نور خورشید
 • اختلاف دمای گرمترین روز  تابستان و  سردترین روز زمستان
 • تعداد روزهای سرد زمستان و طولانی بودن آن
 • ذخایر آبی و میزان بارش سالانه
 • میزان رطوبت هوا و رطوبت خاک
 • آنالیز خاک و مشخص کردن بافت خاک

البته خاک شهر میاندوآب به اندازه حاصلخیز است که احتیاج به جمع آوری اطلاعات دقیق ندارد چون ارقام دیر گل گردو به راحتی در این مناطق سازگار است، ولی  کشاورزانی که در مناطق دیگر و شهرهای مختلف کشور ایران هستند برای اینکه بتوانند از پیشنهادات ویژه کارشناسان نهالستان بهره ببرند باید تمامی اطلاعات فوق را جمع آوری کرده در اختیار کارشناسان قرار دهند.

فروش نهال گردو در میاندوآب

کارشناسان نهالستان تولید و توزیع کننده نهال گردو برای فروش نهال گردو در شهر میاندوآب محصولات خود را به صورت حضوری و غیر حضوری در اختیار کشاورزان اقصی نقاط کشور قرار می‌دهند، آنها به هنگام فروش نهال گردو هدف کشاورزان از احداث باغ را مشخص و اطلاعات اقلیمی شهر آنها را بررسی می‌کنند.

 بر اساس سلیقه شخصی باغدار، نیاز بازار و اطلاعات علمی نهال مناسب گردو را به کشاورزان پیشنهاد می‌دهند تا بیشترین باروری و سوددهی را برای آنها داشته باشد، البته نهالستان‌های معتبر تولید کننده برای حمایت از کشاورزان نهال گردو را طبق آخرین یافته‌های علم گیاه پزشکی تکثیر می‌کنند، نهال ژنوتیپ و اصلاح شده کمک زیادی به کشاورزان می‌کند تا هزینه‌های رسیدگی باغ را کاهش و درآمد آن را افزایش دهند.

نهال گردو مناسب میاندوآب

ویژگی نهال گردو مناسب برای شهر میاندوآب عبارتند از:

 • چون زمستان شهر میاندوآب سرد هست، پس نهال اصلاح شده و کوتاه قامت را انتخاب کنید این نهال‌ها مانع از نفوذ سرما در بین شاخ و برگ درختان می‌شود.
 • فاصله‌ای که برای نهال کوتاه قامت گردو لازم است تنها ۶ در ۶ متر است، بنابراین در هر هکتار می‌توان ۲۶۰ اصله نهال گردو کشت کرد که باعث افزایش باردهی یک هکتار زمین می‌شود.
 • به خاطر دیررس بودن زمستان شهر میاندوآب حتماً ارقام دیر گل گردو خریداری شود.
 • از آن جایی که شهری میاندوآب در ذخایر آبی هیچ مشکل و تنشی ندارد، لازم به احداث دیمی گردو نیست.
 • شایع‌ترین بیماری گردو در شهر میاندوآب بیماری باکتریایی و قارچی است، بنابراین نهال گردو خریداری شده مقاومت بالایی در برابر این بیماری‌ها داشته باشد.

انواع نهال گردو در میاندوآب

باغداران با شناختن انواع نهال گردو و نمی‌توانند بهترین نهال گردو در میاندوآب را خریداری و با احداث باغ آن به درآمد بسیار بالایی برسد از ارقام نهال گردو سازگار با اقلیم شهر میاندوآب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نهال گردو ژنوتیپ پالیز

  هیچ محدودیت ارتفاعی برای آن وجود ندارد از ارتفاع صفر تا ۳۰۰۰ متر از سطح دریا قابل کاشت است، این نهال تحمل سرما منفی سی درجه را داشته و می‌تواند گرمای تابستان را  ۴۵ درجه تحمل کند، از ارقام نهال دیرگل است، ارقام ژنوتیپ باردهی بسیار زیادی دارد به طوری که در هر هکتار در حدود ۸ الی ۱۰ تن باردهی داشته، بیش‌ترین باردهی را گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۹ پالیز دارد به طوری که تا ۱۶ تن باردهی را تجربه کرده است، کیفیت میوه این نژاد عالیه بوده و پر چرب است.

 • نهال گردو چندلر

  در ارتفاع ۲۰۰ تا ۱۵۰۰ متر باردهی مناسبی و اقتصادی دارد، این نهال سرما منفی ۳۰ درجه و گرما تا ۴۰ درجه سانتیگراد را تحمل می‌کند، نهال گردو چندلر دیرگل است، باردهی بالایی دارد.

 • نهال گردو فرنور

  از ارتفاع ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ قابل کاشت است، تحمل سرما منفی سی درجه و تحمل گرما ۴۰ درجه سانتیگراد را دارد، جزو ارقام دیرگل بوده و نسبت به سرمای بهاری حساس نیست.

 • نهال گردو فرانکت

  بیشتر به عنوان رقم گرده افشان استفاده می‌شود با دهی بالایی داشته و در هر هکتار بین ۴ الی ۵ تا میوه با کیفیت تولید می‌کند بعد از عمر مفید آن ۸۰ سال است.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال