خرید نهال گردو در آیسک ✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار آیسک

این روزها به دلیل اینکه اکثر سرمایه‌گذاری‌ها با ریسک همراه است، افراد سعی می‌کنند در بیزینس‌های کم خطر سرمایه‌گذاری کنند. یکی از این مشاغل باغداری و احداث باغ گردو است، زیرا میوه گردو هم انبارداری و انبار مانی بالایی دارد و هم بازار پسند بوده و از ارزش صادراتی بالایی برخوردار است. در این مقاله سعی می‌کنیم شهر آیسک خراسان جنوبی را از نظر مساعد بودن شرایط اقلیمی برای کاشت نهال گردو مورد بررسی قرار دهیم پس با ما همراه باشید.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی آیسک

از جمله بخش‌هایی که در فاصله ۲۲ کیلومتری جنوب فردوس در خراسان جنوبی واقع شده شهر آیسک است که از توابع شهرستان سرایان است. این شهر به واسطه قرارگیری در ارتفاع ۱۳۶۱متری از دریا نسبت به دیگر شهرهای استان از آب و هوای ملایم‌تری برخوردار است. اما در کل اقلیم آن معتدل رو به گرم خشک است. این شهر دارای ۵۱۴۳ نفری بوده و بیشتر اهالی آن به کشاورزی، باغداری و دامپروری مشغول هستند.
یکی از معضلاتی که در این بخش مردم با آن دست و پنجه نرم می‌کنند وجود بحران خشکسالی است. البته میزان بارش‌های آن با توجه به نزدیکی به مناطق کویری در کل کم بوده اما امروزه این کمبود شدت بیشتری پیدا کرده است. اما کماکان از طریق کشاورزی و باغداری کسب روزی می‌کنند.

بیشتر بخوانید: خرید نهال در مشهد

تاریخچه باغات گردو در آیسک

نگاه به پیشینه و تاریخچه باغات گردوی شهر آیسک نشان می‌دهد که تولیدات گردوی این بخش قابل توجه بوده و اهالی آن توانسته‌اند با استخراج و حصول آب از چاه‌ها و قنات‌های متعدد باغات خود را آبیاری کنند. اما اگر تازه در این مسیر قدم گذاشته‌اید باید برای شروع باغداری و احداث باغ گردو در شهر آیسک نهال‌های مقاوم و پرتوان را شناسایی کنید و زمین باغ را در مناطق حاصلخیز و مرتفع انتخاب کنید تا شرایط آب و هوایی آن نسبتاً ملایم شده و نهال بتواند رشد بهتری را داشته باشد.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در آیسک

برای احداث باغ گردو جدا از هزینه‌هایی که باید برای خریداری زمین، نهال و ابزارآلات و ماشین آلات کشاورزی صرف شود، داشتن اطلاعات تخصصی و مشورت با افراد کاربلد و زبده بسیار حائز اهمیت است. این مشورت باعث می‌شود شناخت خوبی از موارد زیر حاصل گردد.
* نوع اقلیم آب و هوایی شهر آیسک
* میزان بارندگی‌ها و ذخایر آب زیرزمینی
* نوع بافت خاک و آنالیز آن و اطلاع از کمبود و بیشبود عناصر آن
* انتخاب زمین در ارتفاع مناسب
* سطح ارتفاع از دریا
* نوسانات دمایی
* بافت خاک
* اطلاع از شیوه آبیاری و کوددهی
* کاشت و داشت نهال گردو

 

آیا کاشت نهال گردو در آیسک حالت اقتصادی دارد؟

اگرچه در این شهر باغات گردو کم نیست و تولیدات آن نشان دهنده مساعد بودن شرایط برای کشت این نهال است. اما برای اینکه بتوانید بالاترین سود را از کشت نهال گردو در این شهر داشته باشید باید از ارقام هیبریدی یا پیوندی مقاوم به کم آبی و خشکسالی استفاده کنید تا کمتر دچار تنش‌های آبی و دمایی شود و بتواند رشد خود را به طور مطلوب طی کند در این صورت است که کاشت آن اقتصادی می‌شود.

 

خرید نهال گردو در آیسک

برای خرید نهال گردو در شهر آیسک باید استانداردهای نهال خوب را بدانید و خرید آگاهانه داشته باشید. این استانداردها و مشخصه‌ها شامل موارد زیر هستند.
• از ارقام پربار، زود بازده و سازگار با اقلیم نیمه خشک شهر آیسک باشند.
• نهال از ریشه‌های پرتراکم، جوان و مویی برخوردار باشد و هیچ گونه مشکل مانند سوختگی و لهیدگی در ریشه آن مشاهده نشود.
• تنه نهال هیچگونه شکستگی و جراحتی نداشته و کاملاً ترکه‌ای، سالم با جوانه‌های شاداب و سرزنده باشد.
• نهال انتخابی شما باید دارای شناسنامه، کارت قرنطینه و ضمانت ۲ ساله باشد.

فروش نهال گردو در آیسک

اگر نهالستان‌ها به دنبال فروش نهال گردو در شهر آیسک هستند باید توجه کنند که فعالیت‌های آنها مجوزدار بوده و برای نهال‌های خود ضمانت نامه و گواهینامه در نظر بگیرند تا خریداران بیشتری را جذب و جلب کنند. زیرا اکثر افراد به دنبال نهال‌های سازگار، سالم و با کیفیت هستند. پس برای فروش بهتر نهال گردو باید در قبال سلامت و کیفیت آن پاسخگو بوده و آن را تضمین کنید، همچنین قیمت پیشنهادی شما با توجه به رقم نهال مطابقت داشته باشد.

نهال گردو مناسب آیسک

* نهال گردوی یالووا : نهالی با عمر اقتصادی بالا، مناسب برای ارتفاعات ۸۰۰ الی ۳۰۰۰ متری، زود بازده، پربار با تناژ ۴ الی ۵ تن در هکتار
* نهال گردوی چندلر: نهالی مقاوم به گرمای ۴۰ درجه و خشکی، دیرگل، پر بازده، سازگار در ارتفاعات ۲۰۰ تا ۱۵۰۰ متری، باردهی ۶ تن در هکتار
* نهال گردوی پکان آمریکایی: نهالی مقاوم و مناسب برای مناطق معتدل و نیمه گرمسیری، سازگار برای ارتفاعات ۱۰۰۰ تا ۲۵۰۰ متری، مغز میوه بیشتر پر بازده و پربار
* نهال گردوی ژنوتیپ پالیز: نهالی پیوندی با باردهی و بازدهی بالا، دیرگل مناسب برای مناطق با ارتفاع صفر تا ۳۰۰۰ متری، با محصول دهی ۹ تن در هکتار

انواع نهال گردو در آیسک

* نهال گردوی گرمسیری
* نهال گردوی ژنوتیپ پالیز
* نهال گردوی چندلر پیوندی
* نهال گردوی یالووا
* نهال گردوی پکان آمریکایی
* نهال گردوی تخم مرغی
* نهال گردوی پوست کاغذی
* نهال گردوی سانلند

قیمت نهال گردو در آیسک

برای آگاهی از قیمت نهال گردو در شهر آیسک می‌توانید از طریق مراجعه اینترنتی به سایت برتر نهال و کلیک بر روی لینک زیر به راحتی از قیمت به روز و تمام شده نهال‌ها مطلع شده و سپس با در نظر گرفتن نیاز اقتصادی و بودجه خود رقم مناسب و اقتصادی را انتخاب کنید.

بهترین نهال گردو

نیازی به گفتن نیست نهالی که در مواجهه با گرما و خشکی شهر آیسک دچار ضعف و پژمردگی و خشکیدگی نشود و بتواند رشد و باردهی خود را حفظ کند می‌تواند بهترین نهال برای این منطقه باشد. نهالی که در چنین شرایطی بتواند میوه‌های مرغوب و با کیفیت را تولید کند و کمتر دچار بیماری و آفات شود.

نهالستان گردو در آیسک

برتر نهال تخصصی‌ترین نهالستان گردو در کشور و خاورمیانه است که با داشتن فروش اینترنتی نهال گردو می‌تواند به باغداران شهر آیسک در جهت خرید نهال‌های با کیفیت، ضمانت‌دار و شناسنامه‌دار کمک شایانی کند. کافیست از طریق پل‌های ارتباطی با کارشناسان و متخصصان این مجموعه در تعامل باشید. همچنین می‌توانید با مراجعه به صفحه خرید نهال میوه از ارقام متنوع آن مطلع شده و اطلاعات خوبی را کسب کنید.

کلام آخر

 شهر آیسک دارای اقلیم ملایم رو به گرم و خشک است و می‌توان با خرید نهال‌های سالم، مقاوم و سازگار از نهالستان‌های شناخته شده باغات سالم و پرباری را ایجاد کرد به شرط آنکه برای رفع نیازهای نهال و رسیدگی به آن با نهالستان‌ها و افراد متخصص در ارتباط بوده و به شکل نوین و اصولی مراحل را پیش برد.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر آیسک می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در آیسک مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال