خرید نهال گردو در درود✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار درود

درخت گردو درختی بسیار اقتصادی و سودآور است که هم از باب چوب و هم از باب مغز میوه و پوست آن پر سود است، به همین خاطر می‌توان با کاشت این نهال درآمدزایی فوق العاده‌ای داشت. یکی از بسترهای مناسب برای کاشت آن مناطق با آب و هوای معتدل و کوهستانی مثل درود است با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی درود

به احتمال خیلی قوی اسم شهرستان درود به دلیل وجود دو رود دره کمر زرد و خانه سفید است که با طلاقی این دو رود به هم رودخانه پرباری در این شهر جریان می‌گیرد. این شهر در استان خراسان رضوی و از توابع شهرستان زبرخان نیشابور است که در ارتفاع ۱۵۸۰ متری از سطح دریا واقع شده و با نیشابور فاصله ۳۴ کیلومتری دارد.
این خطه سرسبز با جمعیتی ۵۷۱۷ نفری به دلیل واقع شدن در اراضی مرتفع و برخورداری از بارندگی‌های خوب دارای اقلیم معتدل و نیمه سردسیری است که آن را شهری کوهستانی و ییلاقی کرده است. یکی از مهم‌ترین عوامل در کوهستانی شدن منطقه قرارگیری آن در دامنه‌های رشته کوه‌های بینالود و وجود کوه چالیدر و کوه داس در اطراف این منطقه است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در مشهد

تاریخچه باغات گردو در درود

یکی از باغات میوه‌ای که در این بخش سطح زیر کشت بالایی را اشغال کرده و درختان سر به فلک کشیده و پرباری دارد باغ گردو است. این شهر به دلیل کوهستانی بودن منطقه از آب و هوای سردسیری، مرطوب و خنکی برخوردار است که شرایط را برای کاشت نهال گردو بسیار مساعد کرده است. در کنار باغات انگور، آلو، آلبالو، گیلاس، بادام، سیب و زرشک باغات گردو بسیار دلربایی می‌کند و سالانه چند صد تن گردوی پرمغز و با کیفیت از این بخش برداشت می‌شود.
برای اینکه بتوان در این خطه از آب و هوای مساعد و زمین‌های حاصلخیز آن برای احداث باغ گردو نهایت استفاده را کرد باید در رابطه با اقلیم شناسی این منطقه و خریداری نهال‌های مناسب آن توجه ویژه‌ای شود.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در درود

برای احداث باغ گردو مراحل و پروسه‌های متعددی وجود دارد که اهمیت و ارزش هر کدام به نوبه خود می‌تواند در موفقیت باغ گردو بسیار نقش آفرین باشد. در این رابطه مشورت با افراد با تجربه یا ارتباط با نهالستان‌های تخصصی می‌تواند در خصوص اقلیم شناسی، میزان بارندگی‌ها، نوع نهال و سازگاری آن، درصد شوری و عناصر تغذیه‌ای خاک، مراحل کاشت نهال یا آفات منطقه و راه‌های دفع آن بسیار کمک کننده باشد.

 

آیا کاشت نهال گردو در درود حالت اقتصادی دارد؟

وجود باغات پرمحصول، سودآور و سر به فلک کشیده گردو در شهر کوهستانی و زیبای درود نشان دهنده این است که باغداران این شهرستان توانسته‌اند باغات خود را در زمینه کاشت و پرورش و برداشت به خوبی مدیریت کنند. اگر از ارقام نهال گردو معتدله و نیمه سردسیری در این ارتفاعات کاشته و به خوبی از آن نگهداری شود می‌تواند محصولات پربار و با مغزی تولید کرده و با فروش به موقع و صادرات آن می‌توان اقتصادی ترین باغ را در این شهرستان باغ گردو برشمرد.

 

خرید نهال گردو در درود

برای خرید نهال گردو در شهر درود باید بدانید کدام نوع گردو در این خطه بیشترین سازگاری، فروش و محبوبیت را دارند تا بتوانید میزان سود بالا را دریافت کنید. یک دیگر از موثرترین مسائلی که در خرید نهال گردو می‌تواند در میزان سود نهایی موثر باشد کیفیت خرید است. خرید از نهالستان‌های مجوز دار و تخصصی باعث می‌شود بتوانید نهال‌های سالم، بدون بیماری و مرغوب را دریافت کنید. به همین منظور می‌توانید به نهالستان‌های با اعتبار، اینترنتی و دارای خدمات پس از فروش مانند برتر نهال مراجعه کنید.

فروش نهال گردو در درود

اگرچه در نهالستان‌های تخصصی کارشناسان زبده می‌توانند شما را در انتخاب نهال مناسب و سالم کمک کنند اما لازم است شما عزیزان نیز شناخت خوبی از استانداردهای زیر داشته باشید.
. در وهله اول نهال پربار و مرغوب از نظر فیزیکی باید دارای ریشه سالم، بدون سوختگی و تیرگی، کاملاً پرتراکم و بدون پیچ خوردگی و به شکل مویی باشد.
. تنه نهال نیز باید خوش فرم، یکدست، بدون برآمدگی و فرورفتگی، بدون شکستگی و همچنین دارای قطر یک و نیم الی ۲ سانتی باشد.
. نهال‌های پیوندی محل پیوندک آن نباید دارای لک یا سیاهی، زخم یا برآمدگی و فرورفتگی باشد و محل پیوند نمایان نباشد.
. از نظر عدم وجود آفات و مقاومت بالا دارای گواهی سلامت و کارت قرنطینه باشد.

نهال گردو مناسب درود

معمولاً در مناطق کوهستانی مثل درود زمستان‌ها طولانی، سخت و سرمای بهاره و یخبندان نیز غالب است. همچنین میزان رطوبت خاک در این مناطق بالاست، به همین جهت مناسب‌ترین نهال‌ها برای این خطه نهال‌های مقاوم به سرما و یخبندان هستند نهال‌هایی که ریشه‌های آنها رطوبت دوست بوده و در نهایت بیشترین سازگاری و بارآوری را در این مناطق دارند.

انواع نهال گردو در درود

در این قسمت چند نمونه از نهال‌های قابل کاشت در خطه درود را به همراه میزان باردهی و خصوصیات آنها معرفی می‌کنیم.
. نهال گردوی فرنور: نهالی قابل کشت در ارتفاعات ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ متری، مقاوم به سرما و یخبندان تا منفی ۳۰ درجه، دیرگل با باردهی ۶ الی ۷ تن در هکتار، پاکوتاه
. نهال گردوی ژنوتیپ پالیز: نهالی سازگار در مناطقی با ارتفاع صفر تا ۳۰۰۰ متری قابل کاشت در اقلیم‌های معتدل، سردسیری، پاکوتاه، پیوندی، پربازده و زود بازده دیرگل، با باردهی ۸ الی ۱۰ تن در هکتار مقاوم به سرمای زیر ۳۰ درجه و گرمای ۴۵ درجه
. نهال گردوی هارتلی: نهالی خود گرده افزا، آمریکایی، مناسب برای ارتفاعات ۱۰۰۰ تا ۱۸۰۰ متری، با میوه پوست کاغذی، زودرس، دیرگل مقاوم به سرما و آفت بلایت
. نهال گردوی کانادایی: نهال دیرگل مقاوم به سرما، قابل کاشت در ارتفاعات صفر تا ۲۵۰۰ متری، اوج باردهی از سال پنجم به بعد، با باردهی ۷ الی ۸ تن در هکتار مقاوم به آفات

قیمت نهال گردو در درود

مسلماً قیمت نهال‌های گردو با توجه به میزان بازدهی، رقم، سن و ضمانت نامه های آنها متفاوت است . پس شما عزیزان می‌توانید از مرجعی معتبر مانند برتر نهال پس از مشخص کردن هدف تجاری و میزان بودجه خود از لینک زیر قیمت تمامی ارقام نهال گردو را مشاهده کرده و سپس خرید خود را انجام دهید.

بهترین نهال گردو

نیازی به گفتن نیست که از میان ارقام نهال گردو بهترین‌ها، نهال‌هایی هستند که بیشترین محصولات بازارپسند و با کیفیت را در تناژ بالا تولید کنند و نیاز به رسیدگی و مراقبت کمتری داشته باشند.

نهالستان گردو در درود

در بزرگترین و مجهزترین نهالستان گردو شما عزیزان می‌توانید به صورت اینترنتی از میان انواع نهال گردو، سازگارترین رقم مطابق با درود را با کمک مهندسین برتر نهال به درستی انتخاب کنید و در طول پروسه باغداری با ضمانت ۲ ساله و خدمات پس از فروش از مشاوره‌های رایگان تخصصی نیز بهره‌مند شوید. همچنین می‌توانید با مراجعه به صفحه خرید نهال میوه درود از نهال‌های میوه و ارقام آن نیز مطلع شوید.

کلام آخر

درود خطه‌ای بسیار زیبا، ییلاقی و کوهستانی در شهرستان نیشابور خراسان رضوی است که به دلیل قرارگیری در ارتفاعات بالا از بارندگی‌های خوب، خاک غنی و حاصلخیز برخوردار است. این شهر می‌تواند برای سرمایه‌گذاری و احداث باغ گردو یک شهر ایده آل و مستعد باشد. پس با کاشت ارقام سازگار و خرید آنها از مراکز معتبر از اراضی سطح اختیار خود با رسیدگی‌های اصولی بیشترین میوه‌های سودآور و با کیفیت را برداشت کنید.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر درود می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در درود مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال