خرید نهال گردو در بشرویه✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار بشرویه

درخت گردو از جمله درختان تجاری است که علاوه بر میوه مغذی و مقوی دارای چوب با ارزشی است که در تولید فرآورده‌های چوبی بسیار کاربرد دارد. به همین دلیل احداث باغ آن می‌تواند سرمایه‌گذاری چند منظوره بوده و سود قابل توجهی متوجه باغدار کند. پس در این مقاله با ما باشید تا شرایط کاشت و ارقام سازگار با اقلیم بشرویه را بهتر بشناسید و نسبت به پرورش آن آگاهانه عمل کنید.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی بشرویه

شهر بشرویه از شهرستان‌های واقع در شمال غربی خراسان جنوبی است که دارای ارتفاع ۸۸۰ متری از سطح دریا با جمعیتی بالغ بر ۲۶۰۶۴ نفر است. این شهر به دلیل همسایگی با کویر دارای اقلیم آب و هوایی گرم و خشک است و کمینه دمای آن در زمستان منفی ۲۱ درجه و بیشینه دمایی آن ۴۸ درجه سانتیگراد را نشان می‌دهد. اقلیم این شهر گرم و خشک است اما روستاهایی که در قسمت غربی و جنوب غربی آن واقع شده به دلیل نزدیکی به دامنه کوه شتری از آب و هوای ملایم تری برخوردار است.
این شهر تا مرکز استان یعنی بیرجند فاصله ۳۰۰ کیلومتری دارد. از شمال با بردسکن، از شرق با فردوس و بجستان و از غرب با طبس همجواری دارد. این منطقه رودخانه دائمی نداشته البته در ماه‌های پربارش رودخانه‌های فصلی مانند رودخانه ریسو، فتح آباد و قلعه واقی به تامین آب اراضی باغی و زراعی کمک می‌کند.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در بیرجند

تاریخچه باغات گردو در بشرویه

با توجه به اینکه میزان بارندگی‌ها در این شهرستان کم است اما با کمک ۲۰۲ حلقه چاه عمیق، ۱۳۳ رشته قنات و ۸۲ چشمه همچنان طبیعت بکر و رونق باغداری کشاورزی حفظ شده است. در کنار باغات پسته، باغات گردو نیز از جمله منابع کسب درآمد اهالی این منطقه است. در این اقلیم عمدتا نهال‌های گردوی گرمسیری و معتدل کشت می‌شود. شناخت آفت های منطقه، ارقام سازگار، بافت خاک، میزان بارندگی منطقه و خرید نهال‌های گرمسیری و نیمه گرمسیری به باغداران تازه کار کمک می‌کند باغات پررونق و پرباری داشته باشند.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در بشرویه

احداث باغ گردو در شهر بشرویه نیازمند اطلاعات علمی و مشورت با افراد با تجربه و متخصص است تا بتواند اطلاعات خوبی از مؤلفه‌های زیر در اختیار گذاشته و احداث باغ طبق ضوابط و اصول پیش برود. هر کدام از این مراحل در صورت پیشروی اصولی تاثیر بسزایی در راندمان تولید نهال خواهد داشت.
• شناخت اقلیم شهر بشرویه و تهیه نهال‌های سازگار با این اقلیم از مراکز معتبر
• توجه به سطح ارتفاع منطقه
• میزان بارندگی‌ها و ذخایر آب زیرزمینی
• نوسانات دمایی
• شناخت بافت خاک و میزان غنی بودن آن
• آماده سازی زمین، حفر چاله مناسب
• کاشت نهال در زمان معین
• مراقبت‌های اصولی تحت عنوان آبیاری، کوددهی و سمپاشی به موقع و اصولی

 

آیا کاشت نهال گردو در بشرویه حالت اقتصادی دارد؟

نهال گردو در مناطق سردسیری و مرتفع بهتر رشد می‌کند اما امروزه وجود ارقام گرمسیری و نیمه گرمسیری کمک می‌کند بتوان در این مناطق نیز از این نهال تجاری درآمدزایی کرد. اگر در باغات بشرویه ارقام سازگار با اقلیم کاشته شود و رسیدگی‌های به آن منظم و با اطلاعات علمی و گیاهی پیش برود، نهال گردو مطلوب‌ترین بازخورد خود را ارائه می‌کند و می‌توان با فروش میوه‌های مرغوب آن به سودآوری آن اذعان داشت.

 

خرید نهال گردو در بشرویه

در رابطه با خرید نهال گردو در بشرویه باید طبق استانداردهای نهال سالم پیش رفت تا خریدی موفق را تجربه کرد. البته خرید از نهالستان‌های معتبر می‌تواند کیفیت و موفقیت خرید را با دریافت ضمانتنامه و کارت قرنطینه محقق سازد، پس سعی کنید با از بستر اینترنت نهالستان‌های موفق و معروف را برای خرید انتخاب کنید.

فروش نهال گردو در بشرویه

برتر نهال از جمله موفق‌ترین، بزرگترین و مجهز‌ترین نهالستان‌های کشور است که با پرورش، تولید و فروش نهال گردو در ارقام متنوع توانسته به توسعه باغداری و اقتصاد باغداران کمک شایانی کند. می‌توانید نهال‌های مورد نظر خود را با کمک مهندسین گیاه پزشک برتر نهال به درستی انتخاب کرده و از خدمات پس از فروش و موارد زیر بهره‌مند شوید.
* نهال‌های شناسنامه‌دار
* ارائه ضمانت ۲ ساله
* پشتیبانی ۲۴ ساعته و مشاوره‌های تخصصی رایگان
* برخورداری از نهال‌های با کیفیت، مرغوب و بدون بیماری با دریافت کارت قرنطینه و گواهی سلامت
* خرید مستقیم از نهالستان با قیمتی بسیار ایده‌آل بدون حضور واسطه‌ها
* تحویل نهال به صورت کاملاً بهداشتی و آفت زدایی شده در موعد مقرر

نهال گردو مناسب بشرویه

* نهال گردوی پکان آمریکایی: نهال سازگار در ارتفاعات صفر تا ۲۵۰۰ متری، مناسب برای مناطق گرم و خشک مقاومت بالا به آفت و کم آبی، بدون هسته سخت میانی، تناژ ۶ الی ۸ تن در هکتار زودگل
* نهال گردوی اسرائیلی: نهالی مناسب برای مناطق گرمسیری، معتدل بدون سرمای بهاره، زودگل با میوه خوشه‌ای ۳ الی ۵/۳ در هکتار
* نهال گردوی لارا: نهالی زودگل، مناسب برای مناطق معتدل و نیمه گرمسیری با ارتفاع صفر تا ۱۲۰۰ متری، باردهی ۴ تن در هکتار، مقاوم به سرما تا منفی ۵ درجه
* نهال گردوی گرمسیری: نهالی سازگار در ارتفاعات صفر تا ۲۵۰۰ متری، مقاوم به آفات محصول‌دهی ۴ تن در هکتار
* نهال گردوی ژنوتیپ پالیز: نهالی قابل کاشت در تمامی اقلیم‌ها از ارتفاع ۰ تا ۳۰۰۰ متری، مقاوم به سرمای ۳۰ درجه و گرمای بالای ۴۵ درجه، محصول‌دهی ۸ الی ۱۰ تن در هکتار، پربار دیرگل زودبازده
* نهال گردوی چندلر: مناسب برای مناطقی با ارتفاع ۲۰۰ تا ۱۵۰۰ متری، مقاوم به گرمای ۴۰ درجه و کم آبی، دیرگل با تناژ ۶ تن در هکتار

انواع نهال گردو در بشرویه

برای شهر بشرویه نهال های گرمسیری مانند: گردوی پیکان آمریکایی، نهال گردوی لارا، نهال گردوی اسرائیلی، نهال گردوی ژنوتیپ پالیز، گرمسیری و دماوند می‌توانند با آبیاری و کوددهی به موقع موفق ترین نهال‌ها باشند.

قیمت نهال گردو در بشرویه

باغداران محترم شهر بشرویه می‌توانند در کوتاه‌ترین زمان بدون مراجعه حضوری به نهالستان‌ها با مراجعه اینترنتی به برتر نهال و کلیک بر روی لینک زیر از قیمت تمامی ارقام نهال گردو مطلع شوند و بر حسب بودجه خود رقم مورد نظر را انتخاب کنند.

بهترین نهال گردو

به زعم باغداران سراسر جهان بهترین نهال گردو نهال گردوی مقاوم به آفات، کم آبی، تنش‌های دمایی و گرما است که رسیدگی‌های به آن کم هزینه و کم دردسر بوده و در نهایت بیشترین محصول دهی را داشته باشد.

نهالستان گردو در بشرویه

بزرگترین و تخصصی‌ترین نهالستان گردو در کشور یعنی برتر نهال آماده ارائه خدمات به شما باغداران گرامی است. کشاورزان منطقه بشرویه می‌توانند نهال‌های اصیل، ضمانت‌دار و سازگار با این شهر را با قیمتی ایده‌آل و منصفانه از برتر نهال تهیه کنند. در خصوص کسب اطلاعات بیشتر از ارقام نهال میوه نیز مراجعه به صفحه خرید نهال میوه بشرویه پیشنهاد می‌شود.

کلام آخر

اگرچه بارندگی‌های شهرستان بشرویه به دلیل معضل خشکسالی کاهش یافته اما وجود قنات‌ها و کاریزهای پر آب در کنار اراضی حاصلخیز و خاک غنی باعث شده احداث باغ گردو در این بخش با سودآوری و تراز تجاری همراه باشد. پس می‌توانید برای شروع باغداری ارقام با کیفیت، سالم و سازگار را از بزرگترین نهالستان کشور خریداری و باغداری خود را با کمک کارشناسان آن شروع کنید.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر بشرویه می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در بشرویه مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال