خرید نهال در صفادشت✔️ قیمت نهال میوه + نهالستان صفادشت

صفادشت از جمله شهرهای توابع پایتخت است که در بخش ملارد قرار گرفته و دارای ارتفاع ۱۱۵۲ متری از سطح دریا است. این شهر در اثر تجمیع حصار طهماسب، ارسطو، نصیرآباد، شهرآباد، گله کهریز و عبادیه تشکیل شده است. آب و هوای این بخش تحت تاثیر اراضی کویری و رشته کوه‌های جنوبی البرز هم مدیترانه‌ای بوده و هم نیمه خشک است.

اصولاً ماهیت یک شهر زمانی جنبه اقتصادی پیدا می‌کند که بتواند ظرفیت‌های بالقوه‌ای در بخش تولید منجمله تولیدات باغی داشته باشد. صفادشت از جمله شهرهایی است که با وجود کم آبی کشاورزی در آن توانسته با تولیدات با کیفیت و بالا به درآمدزایی باغداران این بخش کند. در مقاله حاضر سعی خواهیم کرد تا در مورد خرید نهال در صفادشت اطلاعاتی مفیدی را ارائه دهیم تا شما باغداران عزیز بتوانید با اطلاعات کامل نسبت به خرید نهال در صفادشت اقدام کنید.

 

از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

نهالستان صفادشت

معمولاً در نهالستان‌ها ارقام پیوندی، بذری، اصلاح یافته و وارداتی جهت فروش عرضه می‌شود و افراد مشتاق به باغداری می‌توانند هم مشاوره‌های تخصصی در زمینه بهترین و سازگارترین نهال با اقلیم صفادشت را دریافت کنند و هم رقم مورد نظر خود را در مرحله آماده کاشت دریافت کنند. البته افراد حین خرید باید به کیفیت نهال‌ها و پاسخگو بودن نهالستان صفادشت در مواجهه با مشکل نهال دقت داشته باشند.

بیشتر بخوانید: خرید نهال در تهران

باغداری در صفادشت

اصول باغداری در صفادشت زمانی مسیر هموار و درست خود را طی می‌کند که تمامی قواعد و ضوابط احداث باغ و باغداری رعایت شده باشد. به طور کلی باغداری داشتن اطلاعاتی در زمینه کاشت، داشت و برداشت نهال پس از احداث باغ است. اما در رابطه با پروسه احداث موارد زیر بسیار حائز اهمیت است.

 • بررسی اقلیم صفادشت و انتخاب نهال میوه سازگار با این اقلیم
 • اطلاع از نوسانات دمایی، میزان بارش‌ها و وجود سرمای دیررس بهاره در اقلیم صفادشت
 • انتخاب زمین
 • طرح نقشه باغ
 • آنالیز خاک و اطلاع از میزان عنصرهای تغذیه‌ای آن
 • زهکشی مناسب خاک
 • هموارسازی زمین
 • مشخص کردن نقاط کاشت نهال
 • اطلاع از زمان کاشت
 • مراقبت‌های بعد از کاشت
 • شناخت عوامل بیماریگر و آفات منطقه
 • توجه به نیاز آبی نهال و دفعات آبیاری

نهال فروشی در صفادشت

 نهال فروشی در صفادشت از جمله مشاغلی است که به دلیل رونق باغداری، بسیاری از افراد با پرورش و تولید ارقام متنوع نهال میوه و فروش آن به باغداران و سرمایه‌گذاران کسب درآمد می‌کنند. اما مهم‌ترین سازمان و ارگانی که بر فعالیت این نهاد فروشی‌ها نظارت دارد، جهاد کشاورزی است. این نظارت باعث می‌شود تمامی مراحل کاشت نهال تخصصی و علمی پیش ‌رفته و کیفیت و سلامت آن در حد بالا باشد.

فروش نهال در صفادشت

فروش نهال در صفادشت از جمله اقداماتی است که باید کاملاً منطبق با استانداردهای لازم باشد و از چند ویژگی مهم برخوردار باشد.

 • نهال‌ها از نظر عدم درگیری و ابتلا به آفات و تنش‌های بیماری‌زا کاملاً آنالیزهای لازم را پشت سر گذاشته و دارای کارت قرنطینه هستند.
 • کیفیت، مرغوبیت، میزان باردهی و بازدهی نهال‌ها دارای سطح بسیار مطلوبی است.
 • نهال‌ها از هر حیث سالم بوده و دارای تاییدیه سلامت هستند.
 • کلیه فعالیت‌های نهال فروشی تحت نظر جهاد کشاورزی و دارای مجوزهای مربوطه است.
 • متخصصان و کارشناسان نهالستان با تجربه و دارای تخصص گیاه پزشکی هستند و می‌توانند در پروسه باغداری با ارائه مشاوره‌های علمی از مشکلات و چالش‌های هزینه بردار باغداری بکاهند.

قیمت نهال در صفادشت

برای خرید نهال در صفادشت اگر به واسطه معرفی افراد دیگر و ارزان بودن قیمت به مرکزی ناشناخته مراجعه می‌کنید باید اذعان کنیم که کیفیت و سلامت نهال‌ها در حد مطلوبی نخواهد بود و سرمایه‌گذاری شما ممکن است از بین برود. متقابلاً خرید نهال میوه در صفادشت با قیمت بالا نیز از نظر اقتصادی برای باغداران مطلوب نیست. هدف تمامی باغداران خرید نهال در صفادشت با قیمتی متعادل است. به این منظور باغداران می‌توانند با استعلام قیمت نهال در صفادشت با آگاهی نهال مورد نظر خود را انتخاب کنند.

خرید نهال بادام در صفا دشت

با توجه به نیاز آبی کم نهال بادام می‌توان با کاشت آن در اقلیم نیمه خشک و نیمه معتدله صفادشت با باردهی مطلوب و محصول دهی مرغوب به منبع درآمد سودآوری رسید. در این رابطه سرمایه‌گذاران عزیز می‌توانند با مراجعه به صفحه خرید نهال بادام در صفادشت مشاوره‌های لازم را در خصوص انتخاب نهال بادام سازگار با صفادشت دریافت کرده و سپس اقدام به خرید نهال  در صفا دشت و احداث باغ بادام کنند.

خرید نهال میوه در صفادشت

اگر مهم‌ترین قدم در باغداری یعنی انتخاب نهالستان معتبر و خرید نهال میوه در صفادشت با کیفیت با موفقیت انجام شود میتوان به سود چند برابری باغ  مطمئن بود. از این رو باغداران عزیز از هر نقطه می‌توانند رقم مورد نظر خود را به صورت اینترنتی از این مجموعه (برتر نهال) خریداری کنند. همچنین می‌توانند با مطالعه صفحه خرید نهال گردو با ارقام متنوع این نهال آشنا شده و نسبت به خرید آن اقدام کنند.

 

نوع نهال  رقم نهال
نهال سیب سیب گالا، سیب کهنز، سیب گلدن، سبب گرنی اسمیت
نهال بادام بادام مامایی، بادام خوشه‌ای ، بادام فرانیس
نهال پسته پسته اکبری، پسته احمدآقایی ، پسته دامغان
نهال انگور انگور عسگری، انگور یاقوتی، شاهانه
نهال آلو آلو قطره طلا، آلو بخارا، آلو شابلون
نهال آلبالو آلبالو گیسی، آلبالو مجاری، آلبالو سیکانی
نهال زردآلو زردآلو سلطنتی، زردآلو
نهال به  به کوزه‌ای، به گلابی
نهال عناب عناب ژاپنی، عناب ارمنی
نهال انار کاشت آن توصیه نمی‌شود
نهال گلابی گلابی ویلیام دوشیز، گلابی بیروتی
نهال فندق فندق ماکادمیا، فندق باتلر، فندق توندا
نهال هلو هلو پاییزه، هلو دوبار فرانسه، هلو خونی
نهال خرمالو کاشت آن توصیه نمی‌شود
نهال شلیل شلیل سفید دیر، شلیل شمس ، شلیل شبرنگ
نهال توت توت سفید محلی، شاه توت، توت موزی
نهال سنجد سنجد محلی، سنجد قزل
نهال گوجه سبز گوجه سبز شهریار، گوجه سبز سردرودی، گوجه سبز زودرس
نهال زیتون کاشت آن توصیه نمی‌شود
نهال زینتی  نهال پالونیا، صنوبر، بید
نهال انجیر کاشت آن توصیه نمی‌شود
نهال گیلاس گیلاس هارت، گیلاس ناپلئونی، گیلاس سیاه مشهد
نهال زرشک زرشک بیدانه سیاه، زرشک پفکی
نهال بلوبری بلوبری کراپ، بلوبری نلسون، بلوبری دوک
نهال گل‌محمدی گل‌محمدی دیم، گل‌محمدی خاردار، گل‌محمدی بی خار
نهال زغال‌اخته زغال‌اخته فلوریدا، زغال‌اخته سیاه، زغال‌اخته محلی
نهال ازگیل ازگیل محلی، ازگیل ژاپنی، ازگیل پیوندی

نتیجه‌گیری

با در نظر گرفتن اراضی وسیع صفادشت و ارتفاع ۱۱۵۲ متری آن از دریا می‌توان با مطالعه نهال‌های میوه جدول فوق، ارقام متنوع با این اقلیم  را انتخاب و نسبت به احداث باغ میوه اقدام کرد. با کسب مشاوره‌های تخصصی از نهالستان‌های معتبر و تجهیزات به روز باغبانی و شیوه‌های نوین باغداری باغ میوه بسیار پربار و مرغوبی را می‌توان داشت. برای خرید نهال گردو در صفادشت نیز می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
ارتباط با برترنهال