خرید نهال گردو در فارسان✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار فارسان

احداث باغ گردو از فراینده پیچیدی برخوردار است، اصلاح خاک، مساحت اراضی، نحوه آبیاری، کود دهی متناسب و اصولی، سازگاری شرایط جوی با نهال گردو و بسیار مورد دیگر که باید باغدار به طور دقیق بررسی و چک کند، در برخی از مواقع تنها یک عمل نادرستی چون مقدار آبیاری زیاد، کوددهی نامناسب، استفاده از یک فرمول اشتباه در کاشت نهال باعث فروپاشی آینده یک باغ خواهد شد، لذا توصیه می‌کنیم به طور جدی قبل از راه اندازی هر نوع باغی از ریزترین جزئیات مراحل مطلع باشید، تا حدالامکان درصد اشتباه را به صفر رسانده و آینده باغ را روشن ‌تر کنید، با مطالعه این مقاله حدالامکان تجربیات خود را در کاشت نهال گردو در شهرستان فارسان را افزایش خواهید داد.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی فارسان

بدون شک مناطق نیمه معتدل، سردسیر و کوهستانی به نسبت مناطق خشک و بیابانی برای ایجاد باغات میوه مناسب‌تر هستند، شرایط اقلیمی فارسان سردسیر و نیمه معتدل است، از نظر مختصات جغرافیایی ۳۲ درجه و ۱۶ دقیقه عرض شمالی و طول شرقی ۵۰ درجه و ۳۵ دقیقه است، شهر فارسان در بین کوه‌های زاگرس که منطقه خوش آب و هوا است قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در شهرکرد

تاریخچه باغات گردو در فارسان

نهال گردو در مکان‌هایی که روزهای سردسیر زیادتری دارند رشد بهتری خواهد داشت با توجه به قدمت باغات این شهر می‌توان به تاریخچه باغات گردو در فارسان پی برد. شهر فارسان با وجود شرایط جوی و جغرافیایی بی‌نظیر محل ایده‌آلی برای ایجاد باغ گردو به شمار می‌رود. بسیاری از باغداران قدیمی و با تجربه شهرهایی همچون فارسان که از یک آب و هوای طبیعی و منبع آبی خروشان برخوردار است را برای کاشت نهال گردو پیشنهاد می‌کنند مقاله‌ها و کتاب‌های که در زمینه تاریخچه باغات گردو مطالب دارند بهترین مشاورانی خواهند بود که به شما راهنمایی خواهند کرد.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در فارسان

همانطور که می‌دانیم اکثر ارقام نهال گردو سردسیری هستند و نیاز به یک سرمای مناسب و محدودی دارند تا بتوانند محصولات انبوه و با کیفیتی را تولید کنند معمولاً اکثر گونه‌ها مابین ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ ساعت به سرما نیاز دارند. ۱۱۲ روز از یک سال شهرستان فارسان سرد و یخبندان خواهد بود بنابراین نیاز سرمای نهال گردو در شهرستان فارسان به خوبی تامین می‌شود‌. پارامتر اصلی درختان گردو سرمای مناسب و دقیق است در صورتی که نهال گردو در کمتر از ۷۰۰ ساعت از سرما بهره‌مند شده باشد، نمی‌توان به کیفیت محصولات آن اعتماد کرد.

آیا کاشت نهال گردو در فارسان حالت اقتصادی دارد؟

به دلیل اینکه در جنوب شهر فارسان کوهی به نام کوه کبود قرار گرفته است و وجود چشمه‌ طبیعی ساران و ییلاق‌های زیبا شهر فارس از یک آب و هوای طبیعی و بی‌نظیر بهره‌مند است، سالانه بالغ بر چندین تن گردو از باغات این شهر تولید می‌شود، لذا کاشت درخت گردو در شهر فارسان سودآوری قابل توجه‌ی خواهد داشت.

خرید نهال گردو در فارسان

استاندارد بودن ارقام نهال از مهم‌ترین موارد در خرید نهال گردو در فارسان است بدون شک مهمترین عاملی که در تجاری بودن باغ در آینده تاثیرگذار است پر بازده بودن نهال کاشته شده است.
• نهال گردو کانادایی: باردهی سال اول شروع می‌شود، در ارتفاعات ۲۳۰۰ متر کاشته شود، این درخت باردهی تا ۶۰ کیلوگرم را دارد و به دلیل دیر گل بودن در مناطق سردسیر و کوهستانی همچون شهرستان فارسان پیشنهاد می‌شود.
• نهال گردو فرنور: کاشت این رقم از ابتدای آبان تا فروردین سال آینده باید انجام شود، برای بهره‌وری بهتر توصیه می‌شود در ارتفاعات ۱۵۰۰ تا ۲۳۰۰ متر کاشته شود و در برابر سرما مقاومت بالایی از خود خواهد داشت.
این دو ارقام بسیار پر بازده و به دلیل مقاومت بالا در برابر آفات گیاهی و سرما کاشت آن در دشت و اراضی منطقه فارسان با تولید محصولات با کیفیت و انبوه مواجه خواهد شد.

فروش نهال گردو در فارسان

نهالستان‌ها با تولید با کیفیت و پرورش محصول اقتصادی فروش بهتری را تجربه خواهند کرد، رقم‌های نهال گردو فرنور، نهال گردو چندلر، نهال گردو کانادایی و نهال گردو ژنوتیپ پالیز از ارقامی هستند که نسبت به دیگر رقم‌های نهال گردو تولید بیش‌تری دارند و به دلیل آن که در سال اولیه باردهی خود را آغاز می‌کند به صرفه‌تر و اقتصادی‌تر است. برای فروش نهال گردو در فارسان باید از مجوزهای جهاد کشاورزی برخوردار باشید تا بتوانید در لیست نهال فروشان شهرستان فارسان قرار بگیرید.

نهال گردو مناسب فارسان

به دلیل ارتفاع بلند شهرستان فارسان که ۲۰۷۲ متر است توصیه می‌شود از ارقام نهالی استفاده شود که مناسب ارتفاع ۲۰۰۰ متر به بالا ، دیر گل ده و در هوای سرد و یخبندان می‌توانند از خود مقاومت نشان دهند باشند، شناخت نهال گردو مناسب فارسان براساس روزهای سردسیر، ارتفاع از سطح دریا، جغرافیایی منطقه شهر انجام می‌شود، ولذا در ادامه همراه باشید تا از ارقام نهال مناسب شهر فارسان آگاه شوید و طبق آن محصول را از نهالستان برتر نهال خریداری کنید.

انواع نهال گردو در فارسان

گردو دارای رقم‌های گوناگونی است که به واسطه نهالستان‌ها به دست باغداران می‌رسد، کاشت انواع نهال گردو در فارسان باید پس از شناسایی اقلیم، آب و هوا و منبع آب و غیره انجام شود، در برخی از ارقام نهال گردو ویژگی های خاصی وجود دارد که باعث تفاوت آن با دیگر ارقام می‌شود. باغداران اگر به دنبال ایجاد یک باغ اصولی با محصولات صادراتی هستند، پیشنهاد می‌کنیم برای اطلاع از نحوه کاشت، فاصله بین نهال، شناخت خاک، مساحت باغ،کوددهی و سایر از یک متخصص باغداری و کشاورزی تقاضای راهنمایی و کمک کنید.

قیمت نهال گردو در فارسان

پس از بررسی و شناخت نهال مهم‌ترین مورد قیمت نهال است عواملی همچون سن نهال، کیفیت آن و مرکزی که آن را پرورش و نگهداری داده است در افزایش و یا کاهش قیمت تاثیر مستقیم دارد. به علت تعداد بالای نهالستان در شهرستان فارسان قیمت نهال گردو در فارسان طبق قیمت اعلامیه جهاد کشاورزی است و کارشناسان این سازمان با بررسی کیفیت و مرغوبیت از قیمت گذاری به صرفه و اقتصادی برای محصولات استفاده می‌کنند لذا پیشنهاد می‌کنیم برای استعلام از قیمت و نحوه خرید نهال گردو در شهر فارسان به لینک درج شده زیر مراجعه کنید.

بهترین نهال گردو

به دلیل طولانی بودن روزهای سرد شهرستان فارسان باید از ارقام نهال گردویی که با آب و هوای سرد سازگار است استفاده شود برخی از ارقام نهال گردو زمانی که در خواب زمستان هستند می‌توانند تا دمای منفی ۱۰ درجه را هم تحمل کنند بنابراین این ارقام برای شهرهای کوهستانی و سردسیر بسیار مناسب هستند.
• نهال گردو فرنور
• نهال گردو کانادایی
• نهال گردو ژنوتیپ پالیز
• بهانه گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۷
• گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۹
• نهال گردو چندلر
ارقامی که در این بخش درج شده است جزو بهترین نهال گردویی است که در شهرستان فارسان بسیار خریداری و کاشته می‌شود‌.

نهالستان گردو در فارسان

با توجه به شرایط جوی و جغرافیای شهرستان فارسان تعداد باغات میوه‌ای که در این شهر وجود دارند بسیار بالا است بیش‌تر مشاغل اهالی این منطقه کشاورزی، باغداری و دامپروری است. با توجه به چشمه‌های دائمی این منطقه و ارتفاع مناسب آن از سطح دریا کاشت درخت در اراضی این شهر با موفقیت روبرو خواهد شد، برای به ثبات رساندن این جمله کافیست تمام مراحل باغداری را طبق نظر کارشناسان و باغداران طی کنید.

کلام آخر

با توجه به مواردی که در این مقاله ذکر شد می‌توان گفت کاشت درخت گردو در شهرستان فارسان از فرایندهای پیچیده‌ای برخوردار است باغداران گرامی می‌توانند با کمک گرفتن از متخصصان حاذق کشاورزی و باغداری در نهالستان برتر نهال که به صورت ۲۴ ساعته خدمات ارائه می‌دهند درخواست راهنمایی نمایند و یک باغ اصولی و مدرن را ایجاد کنند برای خرید نهال میوه در شهرستان فارسان باید به صفحه خرید نهال در فارسان مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال