خرید نهال گردو در دالاهو✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار دالاهو

یکی از شهرستان‌های استان کرمانشاه شهرستان دالاهو است؛ این شهر ۱۵۰۰ متر از سطح دریا ارتفاع داشته و مختصات جغرافیایی آن به شرح زیر هست:

 • مدار جغرافیایی 34 درجه و 40 دقیقه تا 7 درجه و 34 دقیقه عرض شمالی
 • 46 درجه و 31 دقیقه تا 45 درجه و 38 دقیقه طول شرقی

وسعت و گستردگی دالاهو به گونه‌ای است که زاویه تابش در تمام نقاط آن یکسان بوده و باغداران بر اساس این زاویه تابش نسبت به خرید نهال گردو اقدامات لازم را انجام می‌دهند؛ یک دهم وسعت استان کرمان مربوط به شهرستان دالاهو بوده چون این شهرستان ۱۸۹۲ کیلومتر مربع وسعت دارد.

وجود کوهستان دالاهو باعث شده اقلیم این منطقه در کوپن معتدل سردسیری قرار بگیرد؛ در واقع زمستان دالاکو سرد و یخبندان و تابستان‌های نسبتاً معتدلی دارد؛ برای احداث باغ گردو کاملاً ایده‌آل بوده و هیچ محدودیت برای کاشت نهال گردو وجود ندارد؛ همراه ما باشید تا شرایط اقلیمی شهر دالاهو را توضیح داده و در مورد مراحل احداث باغ گردو در دالاهو اطلاعات علمی ارائه دهیم.

نمایش محصولات


شرایط اقلیمی دالاهو

میزان بارش سالانه شهر دالاهو ۵۶۵ میلی‌متر گزارش داده‌اند در واقع این شهر از لحاظ ذخایر آبی هیچ محدودیتی ندارد؛ البته در سال‌های آتی با احداث دو سد بزرگ در شهر گهواره کشاورزی در این مناطق رونق بیشتری خواهد یافت؛ از دیگر شرایط اقلیمی دالاهو که تاثیر مثبتی در خرید نهال گردو در دالاهو دارد باید به موارد زیر اشاره کنیم:

 • میانگین دمای سالانه شهر دالاهو ۱۴ درجه سانتیگراد است زمستان‌های این منطقه روزهای یخبندان و تابستان‌های معتدلی دارد.
 • بهار شهرستان دالاهو دیررس بوده و در فروردین ماه فصل بهار تشنجات بهاری همچنین شوک هوایی بیشتر است از این نوع کشاورزان باید نهال گردو دیر گل را خریداری کنند.
 • در این منطقه نزدیک به ۶۰ روز یخبندان وجود دارد در واقع از اواخر آذرماه تا پایان فروردین هوای این منطقه کاملاً سردسیری گزارش داده‌اند.
 • کشاورزان قبل از خرید نهال گردو در دالاهو  باید سرعت باد در منطقه مورد بررسی قرار دهند، معمولاً ورزش باد بر این منطقه کاملاً سوزناک و سردسیری هست.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در کرمانشاه

تاریخچه باغات گردو در دالاهو

به طور معمول در دالاهو سالانه بیشتر از هزار تن گردوی خشک تولید می‌شود و این نشانگر جایگاه خاص باغات گردو در این شهر است، با مطالعه تاریخچه باغات گردو در دالاهو متوجه خواهید شد که قدیمی‌ترین مزارع گردو در این شهر مستقر شده است.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در دالاهو

شما با مراجعه به سایت نهالستان‌های معتبر می‌توانید توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در دالاهو دریافت کنید، کارشناسان این نهالستان آماده ارائه هرگونه راهنمایی و مشاوره به شما هستند، ولی به صورت عمومی یک باغدار در مناطق کوهپایه‌ای و سردسیری باید موارد زیر را رعایت کند:

 • سرسبز بودن باغات شهر دالاهو نشانگر حاصلخیز بودن خاک این منطقه است، با این وجود توصیه شده قبل از خرید نهال گردو در دالاهو حتماً عملیات خاک ورزی و آنالیز خاک را انجام دهید
 • برای مناطق سردسیری و کوهپایه‌ای، باید نژاد گردو را با دوام در برابر سرما و سایر شرایط نامساعد انتخاب کنید.
 • در دالاهو بارش زیادی وجود دارد، با این حال، آبیاری منظم و به موقع در هنگام خشکسالی لازم بوده و بهتر است از سیستم‌های آبیاری قطره‌ای استفاده کنید.
 • دالاهو سردسیری و پر از برف است، باید با روش‌های حفاظتی در برابر سرما برای درختان گردو آشنا باشید.
 • برای حفاظت از باغ گردو در برابر آفات و بیماری‌ها، برنامه‌های مناسبی را برای کنترل آفات و بیماری‌ها اجرا کنید که شامل استفاده از سموم آفت کش، تثبیت بیولوژیک و رعایت اصول بهداشتی باغ می‌شود.

آیا کاشت نهال گردو در دالاهو حالت اقتصادی دارد؟

تولید بالای هزار تنی گردوی خشک در دالاهو نشانگر اقتصادی بودن کاشت نهال گردو در دالاهو هست، البته گردو به خاک مرغوب و عمق کافی نیاز دارد، خاک مناسب برای گردو باید غنی از مواد آلی، خاک با pH مناسب و خاک آبیاری‌پذیر باشد؛ اگر پیش از کاشت میزان pH و مواد آلی خاک را بررسی کرده و اقدام به اصلاح آن بکنید، همچنین نهال سازگار با مناطق دالاهو را خریداری کنید از سودآور بودن باغ خود مطمئن باشید.

خرید نهال گردو در دالاهو 

برای خرید نهال گردو در دالاهو حتماً موارد زیر را رعایت کنید:

 1. بهتر است کشاورزان این منطقه به جای نهال‌های سنتی و بذری به فکر خرید نهال پیوندی و اصلاح شده باشد، در این صورت میزان عملکرد باغ آنها تا حد زیادی افزایش می‌یابد.
 2. برای افزایش سوددهی باغات بهتر است نهال‌های پایه کوتاه را انتخاب کنند تا تعداد بیشتر نهال در یک هکتار زمین جای گرفته و تناژ بیشتری میوه گردو تولید شود.
 3. حتماً به نیاز سرمایی نهال گردو توجه کنند چون زمستان‌های شهر دالاهو طولانی مدت است.
 4. بهترین گزینه برای کشاورزان دالاهو خرید نهال زود بازده هست.

فروش نهال گردو در دالاهو

نهالستان‌های معتبر زمان  فروش نهال گردو در دالاهو مشاوره رایگان را برای کشاورزان ارائه می‌دهند؛ باغداران با استفاده از تکنیک‌های نوین و علمی در زمینه مراقبت و نگهداری از نهال‌ها می‌توانند از باغات خود به خوبی مراقبت کنند، این فعالیت شامل کوددهی مناسب، آبیاری، کنترل آفات و بیماری‌ها، هرس و سایر عملیات لازم برای رشد سالم نهال‌ها است.

نهال گردو مناسب دالاهو

با توجه به بارش باران کمتر از ۶۰۰ میلی‌متر در دالاهو همچنین زمستان طولانی مدت و بهار دیررس توصیه می‌کنیم نهال‌های پیوندی و ژنوتیپ کانادایی، آمریکایی و فرانسوی را برای این مناطق خریداری کنید؛ چون این درختان توسط مراکز معتبر بومی‌سازی شده و قدرت سازگاری بیشتری با شهر دالاهو دارد. همچینن برای خرید نهال گردو در تهران اینجا کلیک کنید.

انواع نهال گردو در دالاهو

از انواع نهال گردو در دالاهو باید به موارد زیر اشاره کرد:

 • نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۹ جزو نهال‌های سردسیری و دیرگل محسوب می‌شود این درخت قدرت باروری بیشتری داشته و در یک هکتار زمین حداقل ۶ الی ۸ تن میوه صادراتی و مرغوب تولید می‌کند.
 • نهال گردو چندلر آمریکایی با اینکه محدودیت ارتفاعی ۷۰۰ تا ۱۵۰۰ متر دارد ولی با مناطق دالاها کاملاً سازگار بوده و باردهی کاملاً اقتصادی و مقرون به صرفه دارد.
 • نهاد گردو فرنور پیوندی فرانسوی از دیگر نهال‌های پربار و مرغوب سازگار با مناطق دالاهو هست.

قیمت نهال گردو در دالاهو

قیمت نهال گردو بر اساس کیفیت، میزان باردهی، زمان بازدهی همچنین روش تکثیر نهال مشخص می‌شود؛ نهال‌های با کیفیت و پیوندی گران‌تر از نهال‌های معمولی هستند.

نهالستان گردو در دالاهو

نهالستان گردو در دالاهو باید ویژگی‌های زیر را داشته باشد:

 • کیفیت نهال‌ها: نهالستان باید تضمین کند که نهال‌هایی که تولید می‌کند، سالم و با کیفیت هستند.
 • صحت اصالت: نهالستان باید توانایی تشخیص دقیق اصالت نهال‌ گردو را داشته باشد؛ این امر بسیار مهم بوده و برای تضمین شکوفایی و مقاومت مناسب در زمان بلوغ تاثیر گذار هست.
 • خدمات پس از فروش: نهالستان گردو در دالاهو باید خدمات پس از فروش قابل اعتماد ارائه کند، اطلاع‌رسانی درباره نحوه کاشت، داشت و مراقبت از نهال‌های گردو برای کشاورزان دالاهو مهم و حیاتی هست.

کلام آخر

برای خرید نهال گردو در دالاهو نهالستانی را انتخاب کنید که توانایی تولید نهال‌های پیوندی و ژنوتیپ گردو را داشته باشد تا با شرایط اقلیمی و خاکی دالاهو تطبیق داشته باشند، البته در این نهالستان‌ها انواع نهال میوه سازگار با منطقه دالاهو نیز تکثیر می‌شود؛ برای شناختن این نهال‌ها توصیه می‌کنیم به صفحه خرید نهال میوه در دالاهو در سایت برتر نهال مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال