خرید نهال گردو در فیروزآباد✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار فیروزآباد

یکی از مناطق معتدل کشور ایران که برای احداث باغ گردو بسیار مناسب بوده و شرایط اکوسیستمی آن با انواع نهال گردو سازگار است باید به منطقه فیروزآباد اشاره کرد، با اینکه شهر فیروزآباد در استان فارس قرار گرفته است و استان فارس جزو مناطقی گرمسیری است، ولی فیروزآباد به خاطر ارتفاع ۱۶۰۰ متری از سطح دریا که دارد جزو مناطق معتدل رو به سردسیری شناخته شده، باغات گردو در مناطق سردسیری عملکرد بهتری دارند، یکی از دلایل محبوبیت باغ گردو در بین مردم فیروزآباد سازگاری بین اکوسیستم منطقه با نهال گردو است.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی فیروزآباد

شهرستان فیروزآباد در جنوب غربی استان فارس قرار گرفته و یکی از  پرجمعیت ترین شهر استان فارس شناخته شده، علاوه بر آن طبق تحقیقات انجام شده از شهرهای مهم دوره‌ی ساسانی است، آب‌ و هوای این شهر معتدل روبه سردسیری و دارای تابستان‌ خشک و زمستان‌هایی سرد با بارندگی و برف زیاد و در فصل بهار هوایی عالی دارد.

ارتفاع این شهرستان از دریا ۱۶۰۰ متر بوده و جزو مناطق مرتفع قرار گرفته است، شهر فیروزآباد قطب گیاهان دارویی شناخته می‌شود، زیرا هکتار زیادی باغ گل نسترن و باغ گل محمدی وجود دارد، کشاورزان فیروزآباد با خرید نهال گردو ژنوتیپ و اصلاح شده و تغییر زیر ساخت باغات گردو در چند سال گذشته میزان تولید میوه گردو را تا چند برابر ارتقا داده‌اند.

بیشتربخوانید: خرید نهال گردو در شیراز

تاریخچه باغات گردو در فیروزآباد

یکی از شهر‌های سرسبز استان فارس طبق بررسی‌هایی که انجام داده‌اند شهرستان فیروزآباد است، قدمت شهر فیروزآباد به دوره هخامنشیان باز می‌گردد و باستان شناسان با توجه به مطالعات زیادی که انجام دادند، معتقدند باغات میوه به خصوص باغ گردو در شهر فیروزآباد رونق زیادی داشته است، بنابراین اکثر کشاورزان این شهر مشغول احداث باغ گردو بوده و درآمد زیادی از آن کسب نموده‌اند، به خاطر فروش بالای میوه گردو و صادرات آن به بازارهای خارجی، اکثر کشاورزان فیروزآباد مشتاق خرید نهال گردو و احداث باغ آن بوده‌اند.

 

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در فیروزآباد

درخت گردو در آب‌ و هوای معتدل و سرد رشد بهتری دارد، ولی بهتر است کشاورزان فیروزآباد قبل از خرید نهال گردو و احداث باغ آن به موارد زیر توجه داشته باشند:

  • برای کاشت درخت گردو باید شرایط خاک از لحاظ شیمیایی و فیزیکی مورد بررسی قرار بگیرد.
  • خاک مناسب برای پرورش درخت گردو خاک ماسه‌ای مانند و خاک نیمه سنگین است.
  • نهال‌هایی را خریداری کنند که محدودیت ارتفاعی نداشته باشد، ارتفاع کاشت از سطح دریا برای درخت گردو از ۸۰۰ متر تا ۲۵۰۰ متر است.

 

آیا کاشت نهال گردو در فیروزآباد حالت اقتصادی دارد

یکی از پرسودترین باغات در بین کشاورزان فیروزآباد

باغات گردو است، زیرا با آب و هوای فیروزآباد سازگاری دارد، همچنین خاک فیروزآباد بسیار حاصلخیز بوده و سفره‌های زیرزمینی آن نیز برای آبیاری باغات گردو کافی است، البته باغداران فیروزآباد با خرید نهال گردو ژنوتیپ و اصلاح شده هزینه سالانه برای نگهداری و مراقبت از باغ گردو را کاهش داده‌اند.

خرید نهال گردو در فیروزآباد

برای خرید نهال گردو در فیروزآباد بهتر است نهال‌های گردو دیرگل و میانگل را انتخاب کنید، چون ارقام زودگل برای مناطق معتدل و معتدل رو به گرمسیری مناسب است، ولی به خاطر تغییرات جوی ناگهانی در فروردین ماه این منطقه توصیه می‌شود حتماً نهال گردو دیرگل و میانگل را تهیه کنید که خواب زمستانی طولانی مدتی داشته و دیرتر شکوفه دهی خود را آغاز می‌کنند.

 

فروش نهال گردو در فیروزآباد

سایت اینترنتی نهالستان‌هایی که مجوز رسمی خود را به صورت رسمی از وزارت جهاد کشاورزی دریافت کرده‌اند در شهر فیروزآباد فعال شده است، آنها فروش نهال گردو در شهر فیروزآباد را به صورت تضمین قیمت و تضمین کیفیت انجام می‌دهند همچنین ارسال و بسته‌بندی نهال‌ها توسط این نهالستان‌ها کاملاً اصولی و استاندارد است.

 

نهال گردو مناسب فیروزآباد

با توجه به ارتفاع منطقه فیروزآباد توصیه می‌شود نهال گردو سردسیری را خریداری کنید، چون امکان تغییرات جوی اوایل فصل بهار در این منطقه زیاد بوده و همچنین دوره یخبندان طولانی‌تری دارد، از این رو بهتر از نهال‌های کانادایی که بر پایه ژنتیک و اصلاح شده تکثیر شده‌اند و مهم‌ترین ویژگی آنها دیرگل بودن است را انتخاب کنید.

انواع نهال گردو در فیروزآباد

همانطور که اشاره کردیم خرید نهال‌ گردو سردسیری برای فیروزآباد بسیار مناسب هستند، طبق بررسی‌هایی که مهندسین نهالستان انجام دادند انواع نهال گردوی سازگار در فیروزآباد عبارت اند از:

  • نهال گردوی چندلر متعلق به کشور آمریکا است ولی خواهان زیادی در سایر کشورها دارد، در کشور ما ایران هم از این نوع درخت گردو به خوبی استقبال می‌شود، نهال چندلر دیرگل بوده اما در اولین سال بعد از کاشت شروع به باردهی می‌کند در ارتفاعات ۹۰۰ الی ۱۶۰۰ متر می‌توان کاشت، خاکی که گردوی چندلر در آن کاشت می‌شود باید رسی و شنی بوده و آبیاری ۱۰ روز یکبار انجام شود.
  • نهال گردو‌ی اسرائیلی همانطور که از اسمش پیداست متعلق به کشور اسرائیل است، نهال گردوی اسرائیلی دیر گل و زود بازده بوده و بعد از دو سال کاشت شروع به باردهی می‌کند، در ارتفاعات ۱۱۰۰ تا ۱۶۰۰ متر مناسب برای کاشت هست ،میزان آبیاری این نهال ۱۰ روز یک بار است و در خاک رسی و شنی رشد مناسبی دارد.
  • نهال گردوی ژنوتیپ پالیزتیب ۹ متعلق به کشور کانادا بوده و دیرگل و دیر برگ است، گردوی ژنوتیپ در مقایسه با سایر درختان گردو پربار تر بوده و سازگاری بسیار بالایی با مناطق سردسیر دارد، در اولین سال از کاشت شروع به باردهی می‌کند، برای کاشت ارتفاع از سطح دریا باید ۳۰۰۰ متر باشد میزان آبیاری ۱۰ الی ۱۵ روز بوده و خاک مناسب برای کاشت این گردو نیمه سنگین روسی شنی و لومی است.
  • نهال گردوی فرنت بهترین خصوصیتی که این درخت دارد مقاوم بودن آن در برابر سرما و بیماری است، دیرگل و پربار بوده در اولین سال شروع به باردهی می‌کند، خاک مناسب برای کاش خاک رس آهکی ولومی است، برای کاشت ارتفاع از سطح دریا ۱۰۰ تا ۱۶۰۰ متر بوده و در خاک شنی و لومی رشد بهتری دارد.

قیمت نهال گردو در نهالستان فیروزآباد

شما می‌توانید شبانه روزی با یک تماس برای استعلام قیمت نهال گردو اقدام کرده و با کارشناسان مستقیما در ارتباط باشید تا نهال مد نظرتان و سازگار با محیط را  به صورت اینترنتی و غیر حضوری سفارش دهید. همچنین برای خرید نهال گردو در شهر کرج اینجا کلیک کنید.

بهترین نهال گردو

کارشناسان نهالستان به هنگام فروش نهال گردو توصیه می‌کنند تا بارداران فیروزآباد نهال گردو ژنوتیپ و اصلاح شده را برای احداث باغ تجاری و مدرن انتخاب کنند، چون این نهال‌ها باروری بیشتری داشته، رشد آنها قوی و پرسرعت است، کمیت و کیفیت میوه‌های تولید شده نیز بیشتر است.

نهالستان گردو در فیروز آباد

کشاورزان برای آشنایی با بهترین نهالستان گردو در فیروزآباد می‌توانند به سایت تخصصی برتر نهال مراجعه کرده و از درگاه‌های ارتباطی این سایت استفاده کنند به صورت آنلاین و تلفنی با کارشناسان در تماس باشند، مهندسین نهالستان به صورت رایگان و بدون دریافت هزینه مشاوره تخصصی و علمی ارائه می‌دهند.

 

کلام آخر

البته باغداران فیروزآباد می‌تواند به غیر از نهال گردو انواع نهال میوه را در باغات خود کاشت کنند، کشاورزان جهت خرید نهال میوه متنوع و احداث باغ آن می‌توانند به صفحه خرید نهال در فیروزآباد مراجعه کنند.

 

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال