خرید نهال گردو در کرج✔️ قیمت انواع نهال گردو البرز

هر آنچه که باید درباره نهال گردو در کرج بدانید

کرج شهری در استان البرز می باشد که به دلیل واقع شدن در سلسله جبال کوه های البرز موقعیت عالی برای کاشت، باغداری و کشاورزی دارا می باشد، این شهر دارای هوایی مدیترانه بوده که همین هوای مدیترانه ای موقعیت خاصی برای این منطقه از جهت خوش اقلیمی فراهم کرده است. در این مقاله بر آن هستیم تا به تشریح مفصل مطالبی نظیر شرایط آب و هوایی کرج، شرایط و نکات لازم برای احداث باغ گردو در کرج، بهترین نوع نهال گردو برای کرج، خرید فروش و نهالستان موجود در کرج بپردازیم. هر کدام از این مطالب به صورت جزیی در مطالب بیان شده آمده است.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

تاریخچه باغات گردو در کرج

تاریخ باغات گردو در کرج را می توان به زمان به وجود آمدن سکنه های انسانی درون این منطقه دانست، که این قدمتی به اندازه تاریخ دارد، در گذشته ی دور کرج منطقه ای روستایی بود که به عنوان ییلاق در نظر گرفته می شد، بر اساس شرایط اقلیمی مناسب و آب و هوای عالی این منطقه به همراه رودخانه های زیبا و دیگر جاذبه های طبیعی، افراد مسافرت به این منطقه را در دستور کار خود قرار دادند تا جایی که برای تعدادی از آن ها مسافرت تبدیل مهاجرت با این سرزمین شد و با افزایش جمعیت در شهر کرج، صورت روستایی آن به صورت شهری تغییر پیدا نمود با توجه به این که در گذشته شغل اکثر مردم این خطه کشاورزی و باغداری بوده است، این روند بعد از شهر شدن کرج نیز ادامه دار شد، و در روستاهای این شهر زمین های حاصلخیز به زیر کشت گیاهان مختلف دارویی و سبزیجات های مختلف رفت و درون باغات این متطقه، انواع مختلف نهال های میوه دار، نظیر نهال گردو کاشته و به بهره برداری رسیده است. نهالستان های موجود درون شهر کرج به دلیل وجود رودخانه های پرآب و آب های زیر زمینی موحود، بهترین موقعیت برای پرورش نهال گردو را فراهم کرده است، بنابراین می توان تاریخچه باغات گردو در کرج را به تاریخ اولین سنکنه دانست، زیرا انسان ها درون هر قطعه زمینی که ساکن شدند، برای امرار معاش و گذراندن زندگی خود اقدام به کشاورزی و باغداری کرده اند در ابتدا کاشت نهال گردو در این منطقه صرفا برای رفع احتیاجات شخصی بود و بعدها به عنوان مبادله کالا و فروش محصول آن برای رونق اقتصادی خانواده ها برنانه ریزی شد.

شرایط اقلیمی در کرج

عوامل موثری نظیر ارتفاع همواره بر روی اقلیم یک منطقه اثرگذار می باشد، اگر شهری درون ارتفاعات واقع شده باشد قطعا از نظر آب و هوایی و شرایط اقلیمی، هوایی سرد تر و خنک تر را تجربه خواهد کرد، کرج به دلیل قرار گرفتن در ارتفاعات، شهری مرتفع محسوب می شود که همین مرتفع بودن بستر هوایی مناسب را برای این منطقه به وجود آورده است. رشته کوه های البرز به نحوی کرج را در آغوش کشیده اند، این مورد خود بر دمای کرج، میزان بارندگی، سرمای زمستان و گرمای تابستان تاثیر گذار خواهد بود. به علاوه شهر کرج، از نظر مقدار بارندگی، میانگین قابل توجهی دارد، بارندگی های کرج از اوایل مهر آغاز شده و در آذر ماه به اوج خود می رسد، البته بارش ها در ماه دی و بهمن درون کرج، به صورت برف می باشد، برف هایی که بر روی قله های رشته کوه های البرز واقع شده که در طول فصل تابستان، به تدریج آب شده، و از جاری شدن آب، برف های ذوب شده، زمین های کشاورزی و باغ های کرج، دچار طراوت، سرسبزی و خرمی خواهند شد. در فصل بهار نیز هوای کرج در برخی مواقع بارانی می شود، میزان باران ریخته شده می تواند به آبیاری نهال های موجود درون نهالستان های شهر کرد پرداخته و سبب سیراب شدن آن ها شود، علاوه بر این، آن ها را از معمولی که به وسیله انسان ها صورت می گیرد بی نیاز خواهد کرد، رودخانه های موجود درون رشته کوه های البرز، علاوه بر تاثیر مستقیم بر روی اقلیم کرج، به تامین آب و به ذخائر آبی این منطقه نیز رونق می دهد، در طول تاریخ برای شناخت عوامل تاثیر گذار بر روی شرایط اقلیمی یک منطقه همواره عرض جغرافیایی موردی حیاتی در این زمینه می باشد که به کلی هوای یک منطقه را تحت سیطره خود در می آورد. وجود آب های زیرپپ زمینی درون شهر کرج به نوعی شرایط اقلیمی این منطقه را درگیر خود گرده است. آب و هوای کرج تا حدودی مرطوب می باشد و رطوبت خود را از سد های موحود درون شهر می گیرد به نوعی می توان سد ها را در ایجاد رطوبت درون کرج از عوامل مم به شمار آورد.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در کرج

احداث با گردو در کرج نیازمند رعایت یک سری نکات و مواردی می باشد که باید حتما قبل از شروع کار به آن ها توجه و به عنوان ملاک در دستور کار قرار داد، تعدادی از این عوامل در زیر به طور مفصل توضیح داده خواهد شد:

۱-پیدا کردن منطقه مناسب: برای پیدا کردن یک مکان مناسب برای احداث باغ گردو در کرج، نخست باید به برآورد عرض جغرافیایی منطقه مورد نظر پرداخته شود، بر اساس این نکته که یک عرض جغرافیایی ۵۵ درجه برای احداث باغ گردو مناسب است، می توان برای انتخاب مکان باغ بر اساس موقعیت جغرافیایی به یک تصمیم گیری دقیق دست پیدا کرد، دومین مورد، منابع آبی موجود است، بهتر است که باغ در نزدیکی رودخانه کرج و یا بخش های مختلف آب های زیر زمینی و یا در حوالی سد ها احداث شود تا از نظر آبیاری، مشکل تامین آب وجود نداشته باشد.

۲-شرایط اب و هوایی: آب و هوا فاکتوری بسیار مهم در زمینه احداث باغ گردو محسوب می شود، به طور کلی یک آب و هوای مدیترانه برای کاشت نهال گردو مناسب می باشد، آب و هوایی که در زمستان، هوایی سرد بر منطقه حاکم شود و در تابستان گرمای زیاد نداشته و یک هوای معتدل وجود داشته باشد، به نوعی که دمای هوای زمستانی منطقه بتواند نیاز سرمایی نهال گردو را پاسخگو باشد.

۳-خاک مرغوب و مناسب: اگر منطقه احداث باغ گردو در کرج، دارایی خاکی با بافت سنگین، فشرده و صد در صد رسی باشد، می توان گفت که این خاک توانایی پرورش نهال گردو را در خود نخواهد داشت. بنابراین بهتر است که خاک باغ نهال گردو، به طور کلی لومی به همراه درصدی رس، شن و ماسه ای باشد و از بافتی نیمه سنگین برخوردار باشد، بافت خیلی سبک خاک نیز، نمی تواند امکان کاشت نهال گردو را فراهم نماید.

۴-منابع آبی: با توجه به این که نهال گردو در فصل تابستان به آبیاری نیاز دارد، باید در هنگام احداث باغ به منابع مورد نیاز جهت آبیاری و شیوه مناسب آبیاری توجه لازم صورت گیرد.

۵-شیب باغ: شیب باغ در گلدهی و میوه دهی نهال گردو تاثیر فوق اعلاده ای دارد، از این رو بهتر است که در زمان احداث باغ این فاکتور نیز مورد توجه واقع شود.

۶-ارتفاع کافی از سطح دریا: طبق مطالعات و بررسی های صورت گرفته، ارتفاع از سطح دریا به عنوان یک عامل اثرگذار بر روی نهال گردو محسوب می شود که در زمان کاشت حتما باید برآورد مناسب در این زمینه صورت گیرد، هر گونه بی توجهی نسبت به این مورد می تواند پیامدهای خطرزایی برای باغ گردو محسوب شود.

آیا کاشت نهال گردو در کرج حالت اقتصادی دارد؟

حالت اقتصادی به زمانی گفته می شود که یک باغ نهال گردو بتواند، باردهی عالی داشته و از فروش محصول گردوی نهال، بیشترین فروش را باغدار داشته باشد، زمانی این واقیت رخ خواهد داد که نیاز های اولیه نهال گردو در یک منطقه تامین شده باشد. با توجه به داشتن ویژگی های لازم، نظیر اقلیم مناسب، منابع عالی، عرض جغرافیایی مناسب کاشت نهال گردو و دیگر عوامل موجود در کرج، امکان کاشت و برداشت از نهال گردوی متناسب با این منطقه وجود داشته، به همین دلیل می توان باقطعیت گفت که، کاشت نهال گردو در کرج حالت اقتصادی دارد، و در هر فصلی می توان محصول نهال گردو را به فروش رساند و برخلاف سایر میوه ها که فقط یک فصل امکان فروش دارند این محصول فروشی چهار فصله خواهد داشت و این تعدد فصل های فروش، خود به نوعی باعث اقتصادی و پرمنفعت تر شدن نهال گردو خواهد شد. در آب و هوای کرج امکان برداشت گردو های مرغوب وجود دارد، گردو هایی که علاوه بر تامین نیاز داخل، برای صادرات به کشور های دیگر نیز مناسب می باشند. با توجه به این که نهال های گردو متنوع و متعدد هستند، قبل از کاشت باید درباره هر کدام تحقیقات لازم صورت بگیرد و رقمی در این میان انتخاب شود که با وجود باردهی و ثمردهی مناسب بتواند با یک برداشت عالی در یک سطح بزرگ، بیشترین صرفه اقتصادی را داشته باشد.
هر کجا که هوای مناسب کاشت نهال گردو وجود داشته باشد قطعا خرید نهال گردو نیز رونق زیادی خواهد داشت، این مورد در شهر کرج نیز وجود دارد، از آن جایی که، شهر کرج دارای اقلیمی مناسب برای کاشت نهال گردو می باشد به طور یقین، امکان خرید نهال گردو نیز در آن وجود خواهد داشت، اما ممکن است کیفیت لازم در زمان خرید نهال گردو درون نهالستان موجود در کرج وجود نداشته باشد که همین مورد باغدار را موظف به بررسی نکات لازم برای پیدا کردن یک مرکز معتبر برای خرید نهال گردو می کند، اگر مرکز معتبر نباشد، قطعا به کیفیت نهال در زمان فروش اهمیت نداده و مهمترین فاکتور موجود را در نظر نخواهد گرفت علاوه بر این آسیب های احتمالی درون نهال گردو را پنهان کرده و در زمان خرید باغدار را نسبت به مشکلات آگاه نخواهد کرد، این نهالستان قطعا سیاست های فروش حرفه ای را نادیده گرفته و صرفا به یک نهال فروشی مانند است که هدف اصلی آن فقط فروش و کسب منفعت مادی از محل فروش نهال گردو می باشد.

همچنین برای خرید نهال گردو در تهران اینجا کلیک کنید.

خرید نهال گردو در کرج

برای خرید نهال گردو در کرج می توانید هم به صورت حضوری و هم به صورت غیر حضوری اقدام کنید، نهالستان های متعددی در کرج وجود دارد که به صورت حضوری مبادرت به فروش نهال گردو می کنند، در موقع خرید نهال باید به جنس نهال توجه ویژه ای داشته باشید، در اینجا قصد شما از خرید نهال گردو هم مهم هست، اگر باغ تجاری احداث می کنید باید به فکر یک رقم اقتصادی و پربار و بازار پسند باشید، اگر به فکر یک باغ تفریحی هستید می توانید ارقام مختلف را نهال گردو را انتخاب کنید بعضی از ارقام جنبه قشنگی دارند و خیلی پربار نمی شوند جهت کاشت در باغ های تفریحی مناسب هستند، موضوع بعدی کیفیت نهال گردو است باید نهال های با کیفیت مناسب و در سن مناسب خریداری کنید، برای نهال های گردو پیوندی سن مناسب نهال سنی هست که پایه نهال دوساله بوده و بعد از پیوند نهال یکساله باشد، این سن بهترین زمان برای کاشت نهال است، نهال های سن بالا گیرایی ضعیفی خواهند داشت و در صورت کاشت و خشک نشدن بار کمتری می دهند.
در صورتی که به صورت حضوری در کرج نتوانید نهالستان مورد تائید خود را یافت کنید می توانید به صورت اینترنتی اقدام به خرید نهال کنید، نهالستان هایی که در این ضمینه فعال هستند کم نیستند ولی از نهالستانی که دارای مجوز جهاد کشاورزی باشد و تمام مجوزهای مربوط به بهداشت و قرنطینه نهال را داشته باشد خریداری نموده و در موقع خرید نیز فاکتور ثبت شده از فروشنده درخواست کنید و با خیال راحت اقدام به خرید نمایید.

فروش نهال گردو در کرج

فروش نهال گردو در کرج، می تواند نیاز باغداران را از تهیه نهال گردو برطرف نماید، به طوری که برای خرید این محصول نیاز به گشتن برای یافتن یک نهال فروشی مجوز دار نباشد، البته باید ذکر شود که هنگام فروش نهال گردو حتما سلامت نهال مورد بررسی قرار گیرد، و اگر هر گونه مشکلی در این باره وجود داشته باشد می تواند باعث ضرر رساندن به خریدار نهال گردو گردد‌، با توجه به این که برتر نهال سال ها است که در زمینه تولید انواع مختلف نهال گردو بر اساس شرایط اقلیمی مناطق مختلف فعالیت می کند، می توان به این نهالستان جهت خرید نهال مراجعه حضوری و غیر حضوری داشت. نهال گردوی موجود در این نهالستان متنوع هستند و قابلیت کشت بر اساس ویژگی های منطقه ای را دارا می باشند. بنابراین شرط اصلی یک نهالستان در زمان پرورش نهال گردو، در نظر گرفتن ارقام آن بر اساس نیاز منطفه ای می باشد، اگر بک نهال گردو صرفه نظر از موقعیت منطقه ای خود به فروش برسد قطعا باردهی قابل توجهی نخواهد داشت و نهالستان با یک فروش غیر اصولی به سابقه خود خلل اساسی وارد خواهد کرد.

نهال گردو مناسب کرج

همانطور که گفته شد بیش از ۴۰ رقم نهال گردو وجود دارد که هر کدام از آن ها به یک شرایط خاص برای کشت نیازمند می باشند، به این صورت که شرایط کاشت ارقام متنوع این نوع نهال های گردو یکسان نبوده، و بابد حتما نهال گردوی مناسب کرج پیدا و مورد کشت واقع شود، در گذشته برای پیدا کردن نهال گردوی مناسب، ارقام مختلف آن نظیر نهال گردوی کانادایی، نهال گردو پدرو، نهال گردوی لارا، نهال گردوی ژنوتیپ، نهال گردوی تویسرکان و غیره را می کاشتند هر کدام از آن ها که سبز می شد و رشد و باردهی عالی داشت را برای این منطقه مناسب می دیدند، به نوعی یک روش سعی و خطا بود که هزینه های بسیاری نیز در پی داشت، اما در سال های اخیر به دلیل به وجود آمدن نهالستان های تخصصی و استفاده از روش های ازمایشگاهی این روش منسوخ شده است، بر اساس روش های آزمایشگاهی و بررسی شرایط اقلیمی کرج با شرایط درونی نهال گردو، نهال گردوی مناسب کرج را، نهال گردوی ژنوتیپ، نهال گردوی چندلر، نهال گردوی فرنور، نهال گردوی تویسرکان می دانند.

انواع نهال گردو در کرج

همانطور که بارها در مقالات گوناگون بیان شد، نهال گردو دارای رقم‌های بسیاری می باشد که هر کدام از این ارقام خود نیز دربرگیرنده خصوصیات و ویژگی های منحصربه فرد و مشترکی هستند. درمیان این ارقام ۵ نوع نهال گردو وجود دارد که مناسب با کرج می باشد، به صورت موردی در زیر به آن ها اشاره می کنیم:

 • نهال گردو ژنوتیپ

  ژنوتیپ، نوعی از نهال اصلاح شده گردو را در بر می گیرد که با توجه به اصلاحاتی که روی نژاد گردوی کانادایی شده است باعث تغییراتی در باردهی این نهال شده که همین مورد یک امتیاز اساسی برای این نهال گردو فراهم کرده تا بتواند بیشترین محصول را بدهد.

 • نهال گردو تویسرکان

  با توجه به این که شهر کرج در ارتفاعات و عرض های جغرافیایی بالا قرار گرفته و دارای آب و هوایی سرد می باشد، برای کاشت نهال گردوی تویسرکان مناسب است و در این منطقه این نوع نهال گردو باردهی قابل توجهی خواهد داد، گردو تویسرکان از ارقام زودگل می باشد، بنابراین مشکلی که دارد این است که در سال‌هایی که سرمای بهاره به منطقه حاکم می شود، باردهی کمتری خواهد داشت.

 • نهال گردو خوشه ای

  همانطور که از اسم این نهال مشخص است، گردوهای این نهال گردو به صورت خوشه ای بر روی نهال گردو به بار می نشینند، آب و هوا و اقلیم منطقه تاثیر فوق العاده ای بر روی اندازه هر گردو بر روی خوشه خواهد گذاشت، با توجه به این که کرج دارای آب و هوای مطلوبی می باشد، خوشه این نوع نهال گردو نیز پر بار بوده و مناسب این منطقه است.

 • نهال گردو فرنور

  نهال گردوی فرنور، تمایل زیادی به ماندن در هوای سرد دارد، از این رو می توان گفت که کرج توانایی تامین سرمای مورد نظر این نهال گردو را دارا می باشد، گردو فرنور از ارتفاع ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ جواب میدهد و منطقه‌ای که ارتفاع آن بالای ۱۵۰۰ متر باشد جواب خواهد داد.

 • نهال گردو چندلر

  بیشتر فضاهای باغی در کرج به کاشت نهال گردوی چندلر اختصاص داده شده است، با توجه به پربازده بودن این نوع نهال، باغداران رغبت بیشتری به کاشت آن دارند، و از آن جایی که کرج می تواند تعداد ساعت سرمای مورد نیاز نهال گردوی چندلر را برآورده کند، امکان کاشت میسر است.

قیمت نهال گردو در کرج

برای مشاهده قیمت نهال گردو در کرج می توانید از طریق سایت نهالستان با مرکز مورد نظر تماس گرفته و از قیمت نهال های گردوی مورد نیاز خود مطلع شوید، البته باید عنوان کرد که، امروزه یافتن شماره تماس کار سختی نمی باشد و هر مرکزی بعد از شروع کار با راه اندازی وبسایت مخصوص به فعالیت خود، شماره تماس های مختلفی را قرار می دهد تا مشتریان بتوانند جهت مشاوره و استعلام قیمت با آن ها تماس بگیرند، همچنین برای استعلام آخرین قیمت نهال های به لیست قیمت نهالستان در سایت می توانید مراجعه کنید.

بهترین نهال گردو کرج

بهترین نهال گردو، نهالی است که به موقع رشد طبیعی خود را داشته، به گل دهی و سپس به باردهی بنشیند، اگر یک نهال گردو دارای ویژگی های بیان شده بود می توان گفت که، بهترین نهال گردو می باشد، البته عامل دیگری که در باردهی و میوه دهی نهال گردو موثر است، شرایط سازگار یک منطقه با شرایط سازگار نهال گردو می باشد.

نهالستان گردو در کرج

در عصر حاضر، هر شهری دارای نهالستان هایی است، اما صرف وجود نهالستان برای شهر کفایت نمی کند بلکه باید تمام موازین و اصول پرورش نهال از ابتدا تا انتها درون نهالستان اجرا شود، نهالستان گردو در کرج وجود دارد، اما این که ایا این نهالستان تخصصی و بر اساس مجوز جهاد کشاورزی فعالیت می کند، موضوعی است که باغدار باید به آن توجه نماید به طور مثال، نهالستان برتر نهال، با قدمت چند سال فعالیت در زمینه تولید تخصصی انواع نهال گردو، در سطح کشور به ارائه خدمات می پردازد. تمام خدمات صورت گرفته توسط این مرکز زیر نظر جهاد کشاورزی و با مجوز مربوطه می باشد.

نتیجه گیری

کرج در ارتفاعات البرز قرار دارد و همین موقعیت سبب وجود یک اقلیم متعادل برای کاشت نهال گردو را فراهم نموده است، اقلیمی که بر اساس ویژگی های منطقه ای دارای شرایط کافی برای تامین سرمای زمستانه بوده و گرمای شدید تابستان را در پی ندارد، به نوعی یک آب و هوای مدیرانه ای داشته که نهال گردو در این هوای مدیترانه به سرعت رشد و به باردهی می رسد و باغدار دچار سود و صرفه اقتصادی می گردد. با توجه به این که بارها عنوان شد، رقم های نهال گردو بیشمار می باشند که ۵ رقم آن شامل، نهال گردوی فرنور، نهال گردوی ژنوتیپ، نهال گردوی تویسرکان، نهال گردوی خوشه ای و نهال گردوی چندلر بهترین عملکرد را در این آب و هوا خواهند داشت.همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر کرج می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال در کرج مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال