خرید نهال گردو در نهاوند✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار نهاوند

گردو از جمله خشکباری است که به دلیل بازار پسندی بالا و فروش فوق العاده سودآوری چشمگیری داشته و به جهت انبارداری راحت جزو میوه‌های است که احداث باغ آن منبع درآمدی تضمین شده و بسیار تجاری است. شهر نهاوند از جمله شهرهایی است که پتانسیل بالایی در تولید پرورش و تولید نهال گردو دارد.

شرایط اقلیمی نهاوند

نهاوند در استان همدان و ۱۰۵ کیلومتری این شهر قرار گرفته است که توسط رشته کوه‌های زاگرس احاطه شده و دارای آب و هوای نیمه خشک و سردسیری است. بادهای موسمی و مدیترانه‌ای این شهر را جز مناطق بادخیز قرار داده و همچنین تمامی این پارامترها باعث مطلوب بودن ذخایر آبی و میزان بارندگی‌ها در این شهر شده است. از این رو شهر نهاوند یک ناحیه بسیار مناسب و مستعد برای کاشت نهال گردو و احداث باغ گردوی تجاری و سودآور است. بیشتر ارقام نهال گردو سردسیری بوده و برای رشد و عملکرد بهینه مناطق سردسیر را می‌طلبند، لذا اقلیم نهاوند می‌تواند ناحیه‌ای مناسب برای ارقام سردسیری و نیمه سردسیری باشد.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

تاریخچه باغات گردو در نهاوند

همانطور که گفتیم نهاوند به دلیل شرایط اقلیمی و جوی دارای بارندگی‌های مطلوب بوده و همچنین به جهت رودخانه‌های متعدد در تامین نیاز آبی و آبیاری باغات گردو باغداران را کمتر دچار چالش و دغدغه می‌کند. از این رو اکثر کشاورزان و باغداران در اراضی مستعد اقدام به احداث باغ گردو کرده‌اند. حاصلخیز بودن خاک نهاوند و رطوبت کافی و همچنین سرمای مطلوب زمستان باعث شده نهال‌های گردو بتوانند در بهترین شرایط قرار گرفته و با تامین نیاز سرمایی و آبی بتوانند بیشترین بازدهی و رشد را داشته باشند.

همچنین برای خرید نهال گردو ازشهر شیراز به صفحه خرید نهال در شیراز مراجعه کنید.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در نهاوند

با توجه به اینکه نهال گردو در شرایط جوی و اقلیمی مختص به خود بیشترین رشد و عملکرد را دارد، برای احداث باغ گردو در نهاوند باید رقم انتخاب مطابق با موارد زیر باشد.

 • شرایط اقلیمی مطلوب
 • انتخاب نهال گردو مناسب با منطقه
 • مناسب بودن میزان بارندگی و منابع آبی
 • نوسانات دمای
 • حاصلخیزی و تناسب بافت خاک
 • میزان آگاهی باغدار از مراحل کاشت، داشت و برداشت
 • شناخت باغدار از نیازهای و بیماری‌های نهال و رفع آن

 آیا کاشت نهال گردو در نهاوند حالت اقتصادی دارد؟

شهر نهاوند یکی از بهترین نواحی و مناطق برای کاشت نهال گردو و احداث باغ آن است. با وجود آب و هوای سردسیری و کوهستانی، نهال‌های گردو در این ناحیه بیشترین رشد و عملکرد بهینه را داشته و می‌توان نتیجه گرفت که کاشت نهال گردو در نهاوند بسیار اقتصادی بوده و سودآور است، و سرمایه‌گذاری در این بخش می‌تواند به پیشرفت باغدار و درآمدزایی چندین برابری او کمک کند.

خرید نهال گردو در نهاوند

با توجه به اینکه احداث باغ گردو در نهاوند بسیار سودآور بوده و از استقبال گسترده‌ای برخوردار است، افرادی که اقدام به خرید نهال گردو در نهاوند می‌کنند باید نسبت به معتبر بودن نهالستان و مجهز بودن آن اطمینان حاصل کنند تا بتوانند ارقامی با کیفیت، پربازده، سازگار، مناسب را انتخاب کرده در این راستا باید بهترین نهالستان برای خرید، نهال‌های گواهی دار و تضمین شده عرضه کند. همچنین شما می توانید اگر قصد خرید از شهر دیگری مانند همدان را ارید به صفحه خرید نهال گردو در همدان مراجعه کنید.

فروش نهال گردو در نهاوند

با توجه به سودآور بودن کاشت نهال گردو و گستردگی مراکز فروش نهال خرید این ارقام برای سرمایه‌گذاران کمی دشوار و چالش برانگیز شده‌ است. از این رو مراکزی برای خرید انتخاب کنید که بتواند دارای ویژگی‌های زیر باشد.

 • مجوز دار بودن نهالستان
 • برخورداری نهال‌ها از گارانتی و تضمین برگشت.
 • مقاوم بودن نهال‌ها به آفات و بیماری‌ها و داشتن کارت قرنطینه
 • سلامت فیزیکی و داشتن کارت اصالت و تاییدیه سلامت
 • ارائه مشاوره‌های تخصصی به باغدار در خصوص نیازها و خصوصیات نهال

نهال گردو مناسب نهاوند

گفتیم که ارقام نیمه سردسیری و معتدله به دلیل شرایط جوی نهاوند می‌توانند بیشترین سازگاری و بازدهی را داشته باشند از جمله این نهال‌ها می‌توان به ارقام زیر اشاره داشت.

 • نهال گردو ژنوتیپ تیپ ۷، ۸، ۹: نهالی سردسیری با میوه تخم مرغی یا بیضی شکل که می‌تواند از سال دوم باردهی خود را شروع کرده و ۸ الی ۱۰ تن در هر هکتار محصول دهی داشته باشد.
 • نهال گردوی فرنور: نهالی مناسب مناطق سردسیری و کوهستانی، میزان باردهی ۴ الی ۴.۵ تن در هکتار، دیرگل
 • نهال گردوی کاغذی : مناسب نواحی سردسیری و کوهستانی، باردهی ۳ تن در هکتار، باردهی از سال دوم، دیرگل

انواع نهال گردو در نهاوند

نهاوند جزو نواحی مرتفع کشور بوده و همین سطح ارتفاع از دریا توانسته آن را مستعد پرورش انواع نهال گردو کند.

 • نهال گردوی فرنور
 • نهال گردوی ژنوتیپ برتر
 • نهال گردوی پالیز کانادایی
 • نهال گردوی اسرائیلی
 • نهال گردو یالووا ترکیه
 • نهال گردو فرانکت

قیمت نهال گردو در نهاوند

با توجه به اینکه مراکز مختلف دارای قیمت‌های متفاوتی در هنگام فروش نهال گردو هستند، از این رو انتخاب مرجع مناسب برای خرید می‌تواند نهال‌های با کیفیت را با قیمت مناسب به دست شما برساند. البته قیمت‌ها می‌تواند با توجه به رقم نهال، سن آن، دارا بودن کارت‌های قرنطینه، شناسه و اصالت متغیر باشد. اما شما عزیزان می‌توانید از نهالستان‌های معتبری همچون برتر نهال با قیمت مناسب خرید نهال گردوی خود را انجام داده و آنها را همراه با تاییدیه‌های سلامت و اصالت دریافت کنید.

بهترین نهال گردو

استراتژی هر باغداری رسیدن به سوددهی چندین برابری در کنار هزینه باغداری کم است، اما در این راستا نهالی می‌تواند این هدف را محقق سازد که کیفیت و مقاومت بالایی داشته و بتواند با مقاومت در برابر آفات و تنش‌های آبی و خاکی هزینه باغداری کمتری داشته باشد. همچنین میزان تناژ محصول‌دهی آن بالا بوده و با میوه‌های با کیفیت و مرغوب و صادراتی بتواند فروش فوق العاده و سودآوری چندین برابری داشته باشد.

نهالستان گردو در نهاوند

پراکندگی و تعدد مراکز فروش نهال گردو در نهاوند بالا بوده و هر کدام ادعای برتری دارند اما در نهایت مرجعی دارای اعتبار و ارزش است که بتواند ادعای خود را ثابت کرده و نهال‌های با کیفیت آن سرمایه‌گذاری باغدار را ضمانت کند. از این رو نهالستان برتر نهال با داشتن کارگروهی مجرب و متخصص با سابقه چندین دهه به عنوان مرکز تولید و فروش نهال گردو در ارقام مختلف با مطلوب‌ترین قیمت و بالاترین کیفیت می‌تواند مرکز و مرجعی مطمئن و ایده آل برای خرید نهال گردو باشد.

کلام آخر

نظر به شرایط اقلیمی نهاوند و همچنین مراحلی که قبل از احداث باغ گردو باید طی شود می‌توان نتیجه گرفت که خرید نهال گردو از نهالستان معتبر و مطابقت آن با پارامترهای ذکر شده می‌تواند در نهایت به موفقیت  باغ گردوی شما بیا‌نجامد. پس مهم‌ترین قدم انتخاب نهالستان معتبر برای خرید نهال گردو با مطلوب‌ترین قیمت نهال گردو است، شما می‌توانید با مشاوره‌های تخصصی برتر نهال سازگارترین و با کیفیت‌ترین نهال را انتخاب کرده و با بکارگیری روش‌های نوین باغداری  بیشترین بهره‌برداری را از باغ تجاری خود داشته باشید.

جهت کسب اطلاعات بیش‌تر: خرید نهال در نهاوند

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال