خرید نهال گردو در شازند✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار شازند

اگر شما هم جز آن دسته از افراد علاقه‌مند به شناخت اقلیم  شازند و نحوه کاشت ارقام نهال گردو هستید بهتر است تا انتها مقاله با همراه باشید تا نکاتی مفید را در این رابطه خدمت شما ارائه دهیم.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی شازند

طبق بررسی و تحقیقات انجام شده در رابطه با اقلیم شناسی  شازند این نتیجه گرفته شده است که آب و هوا در این منطقه بسیار خنک و معتدل است به طوری که روزهای گرم تابستان در این استان شما می‌توانید از فضای خنک آن لذت ببرید لذا به همین خاطر است که برترین ارقام نهال گردو در این استان در حال رشد می‌باشند.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در شهر اراک

تاریخچه باغات گردو در شازند

اگر بخواهیم به طور دقیق تاریخچه نهال گردو در  شازند را مورد بررسی قرار دهیم باید بگویم که هیچ سال دقیقی در این رابطه وجود نداشته اما با داشتن اطلاعات کم و وجود درختان گردو کهن سال در این استان به این موضوع پی می‌بریم که کاشت نهال گردو در سال‌های خیلی دور در این منطقه به دست کشاورزان رایج بوده است چرا که هم فاصله مناسبی را از دریا داشته و هم از آب و هوای بسیار مناسبی برای پرورش این ارقام نهال گردو می‌باشد.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در شازند

شاید تا به امروز برای خیلی از افراد این سوال ایجاد شده باشد که برای احداث یک باغ مناسب برای کاشت نهال گردو در  شازند چه نکات طلایی را باید مد نظر داشت؟ در پاسخ باید بدانید که:

  • باید خاک مزارع خود را مورد بررسی قرار دهید تا از جنس نیمه سنگینی برخوردار باشد چرا که خاک‌های شنی و سبک منجر به رشد مناسب این ارقام نهال گردو نمی‌شوند.
  • باید حتما به فاصله کاشت هر نوع نژاد نهال گردو توجه داشته باشید به طوری که نوع اسرائیلی با نوع ژنوتبیب از فاصله کاشت متفاوتی برخوردار هستند.
  • آبیاری از دیگر نکات احداث ابن باغات نهال گردو است چرا که شازند در فصل پاییز بیشترین نیاز را برای آبیاری نهال‌های گردو داشته و بهتر است از آبیاری قطره‌ای استفاده داشته باشید.

آیا کاشت نهال گردو در شازند حالت اقتصادی دارد؟

همانطور که اشاره داشتیم  شازند از شرایط زیست محیطی بسیار خوبی برخوردار است پس یقینا افرادی که در این مناطق نهال گردو و ارقام نهال میوه را به کاشت می‌رسانند با رسیدگی عالی می‌توانند در طول سال از سود اقتصادی بسیار خوبی برخوردار شوند.

خرید نهال گردو در شازند

امرزوه بسیاری از افراد به دنبال این هستند که خرید نهال گردو را از مراکزی سفارش دهند که علاوه بر ارائه کیفیت مشاورانی خبره را در این حوزه داشته باشد در صورت نیاز از راهنمایی آنها بهره گرفت که خوشبختانه مجموعه برتر نهال دارای این ویژگی می‌باشد و افراد می‌توانند بهترین نهال گردو مختص شازند را از ما تهیه کنند. همچین برای خرید نهال گردو در شهر تبریز اینجا کلیک کنید.

فروش نهال گردو در شازند

قابل ذکر است که  شازند به دلیل قطب اصلی در پرورش نهال گردو توانسته است عملکرد خوبی را داشته باشد و افراد زیادی علاوه بر پرورش به فروش نهال گردو هم در این استان مشغول به فعالیت باشند.

نهال گردو مناسب شازند

در این قسمت از مقاله قصد داریم تا شما را با مناسب‌ترین ارقام نهال گردو شازند آشنا سازیم که این ارقام عبارت هستند از:

  1. نهال گردو ژنوتیپ: این دسته از نهال گردو سازگاری بالایی را برای رشد و باردهی در مناطق خنک و معتدل دارا هستند همچنین در هر هکتار باغ گردو افراد می‌توانند تا 8 الی 10 تن محصول گردو برداشت کنند.
  2. نهال گردو خوشه‌ای: از دگی درختان گردویی که عملکرد مثبتی را در هوای معتدل شازند دارا هستند نوع خوشه‌ای است که بسیاری از باغداران به دلیل دارا بودن مقاومت به دنبال کاشت آن هستنند.

انواع نهال گردو در شازند

بهتر است بدانید از انواع ارقام نهال گردویی که با میحط شازند سازگار هستند عبارت‌اند از:

  • نهال گردو پا کوتاه
  • نهال گردو پیوندی
  • نهال گردو اصلاح شده

هر سه این نهال‌های که نام برده شد از باردهی بالایی برخوردار هستند و دارای مغز سفید بوده که پوست آنها بسیار نازک و شکننده می‌باشد و در بازار فروش جنبه تجاری بسیار بالایی را دارا است.

قیمت نهال گردو در شازند

همانطور که اغلب شما می‌دانید قیمت نهال گردو در شازند طبق نوعی که دارا است تایین می‌شود از طرفی تفاوت در باردهی این درختان بسیار بالا است و هر کدام بنا به کیفیتی که دارا هستند قیمت گذاری می‌شوند.

بهترین نهال گردو

به طور کلی هر منطقه‌ای با شرایط آب و هوایی که دارا است می‌تواند بهترین نهال گردو را در خود پرورش دهد به طور مثال در مناطق معتدل بهترین نهال گردو، نهال گردو ژنوتیب است که باردهی و کیفیتش در این مناطق بسیار قابل توجه است.

نهالستان گردو در شازند

خوشبختانه امروزه افراد زیادی با توجه به کاشت بسیاری از ارقام نهال گردو توانسته‌اند نهالستان‌ های معتبری را ایجاد کنند تا افراد با راحتی بهتری محصولات و ارقام نهال‌های خودشان را سفارش دهند که این امر در  شازند هم امکان پذیر است.

کلام آخر

با توجه به توضیحاتی که در این مقاله عرضه شد دریافتیم که  شازند از شهرهای لستان مرکزی بوده و دارای آب و هوایی بسیار خنک و معتدل می‌باشد که افراد باغدار می‌توانند در این مناطق بهترین نهال گردو را به رشد برسانند و به بازارهی داخلی و صادراتی به فروش برسانند لذا برای مطالعه بیشتر می‌توانید با ارقام نهال‌های میوه که با  شازند سازگاری داند آشنا شوید برای سفارش به صفحه خرید نهال میوه در شازند مراجعه فرمایید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال