خرید نهال گردو در اراک✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار

هر آنچه که باید درباره نهال گردو در اراک بدانید

استان اراک جز یکی از شهر های زیبا و خوش آب و هوا ایران بوده و در مرکز نقشه ایران قرار داشته است. مساحت این شهر در حدود 29 هزار کیلومتر می باشد و بخش عظیمی از این شهر زیبا به باغات گردو و نهال های دیگر اختصاص یافته می باشد. ما در این مقاله قصد داریم در رابطه با نوع خاک، آب و هوای این شهر، ارتفاع از سطح دریا، موقعیت جغرافیایی، شرایط جوی و اقلیمی این شهر و … در شهر اراک صحبت کنیم و انواع و اقسام نهال های گردو مناسب و سازگار در این شهر را به شما کشاورزان و باغداران محترم و همچنین سایر مردم معرفی کنیم. نهال گردویی که در این شهر کاشته می شود باید از موقعیت جغرافیایی و شرایط اقلیمی این شهر پیروی کند و محصولی پر بازده و همراه با راندمان بالا را به تولید برساند. در این مقاله به تمام سوال ها و پرسش های خود درباره شهر اراک و نهال سازگار در این اقلیم رسیده و می توانید انتخابی درست و آگاهانهنیز داشته باشید.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

تاریخچه باغات گردو در اراک

این شهر به دلیل ویژگی های مهم و بسیاری که دارد محل بسیاری از باغات گردو از قدیم تا به حال دارد و درختان گردو موجود در این شهر دارای قدمت تاریخی و سن بسیار بالا نیز می باشد. به علاوه اکثر این باغات با رسیدگی بالا و مراقبت های ویژه قادر به تولید مقدار انبوهی از گردو بوده و کیفیت گردو ها به قدری خوب است که می توان آن ها را به شهر ها و یا حتی کشور های خارجی صادر کرد و پول خوب و زیادی نیز بدست آورد و وارد کارهای بزرگ تر شد. با وجود پیشرفت زیاد صنعت در این شهر و اختراع ماشین های پیشرفته و روش های جدید باغداری احداث باغات گردو در اراک نسبت به گذشته متفاوت تر بوده است و در نتیجه کیفیت و مقدار محصول هم نیز بیشتر شده است.

شرایط اقلیمی در اراک

شهر اراک دارای اقلیم متفاوت و آب و هوای متنوع نیز می باشد. این شهر علاوه بر قرار گرفتن در مرکز نقشه ایران در میانه رشته کوه های البرز و زاگرس قرار دارد. آب و هوای این شهر زیبا اغلب سرد و معتدل و کوهستانی بوده در این شهر کوهپایه ها و جلگه های فراوانی وجود دارد. در طول سال بیشتر آب و هوای این منطقه سرد بوده و دوره های یخبندان طولانی وجود داشته که مناسب کاشت انواع نهال های میوه دار می باشد که امروزه با توجه به این شرایط آب و هوایی با استفاده از یک شیوه مدرن کشاورزی و باغداری به راحتی امکان پذیر می باشد و جزو کار های پر سود و درآمد نیز می باشد. بارندگی در این شهر به نسبت زیاد بوده و منابع آبی خوبی برای خوبی برای آبیاری درختان گردو نیز می باشد که با استفاده صحیح از روش های مدرن آبیاری باغات و استفاده از ابزارآلات و ماشین های کشاورزی می توان استفاده بهینه کرد. همچنین کشاورزان و باغداران باید با استفاده از سموم شیمیایی خاص و مخصوص نهال ها آن ها را از حمله آفات و بیماری های شایع نهال گردو محافظت کرده و در نتیجه باعث تولید محصولی با کیفیت و مرغوب همراه با بازدهی بالا تر شود.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در اراک

همان طور که مشخص می باشد شروع هر کاری نیازمند داشتن اطلاعات ویژه و اولیه در مورد آن کار می باشد برای احداث باغ گردو هم نیز باید به برخی از شرایط و فاکتور های موجود در آن شهر توجه داشته باشید و با به کار گیری آن ها دست به کار شوید و بی گدار و بی هدف کاری را شروع نکنید که باعث آسیب به خود شوید.
1. آب و هوای مناسب برای کاشت نهال گردو: همان طور که گفتیم آب و هوای این شهر سرد و کوهستانی بوده و دوره سرما و یخبندان در این شهر طولانی می باشد. حداکثر دما در این شهر در حدود منفی 25 درجه سانتی گراد می باشد و بیشترین و گرم ترین دما در این شهر 40 درجه سانتی گراد بالای صفر نیز می باشد. به علاوه وجود برخی دریاچه ها و خور ها و حتی کوه هاب بلند باعث رطوبت هوا نیز شده است.
2. وضعیت منابع آبی برای کاشت نهال گردو: شهر اراک دارای تعداد زیادی چشمه، قنات و رودخانه می باشد که علاوه بر بارندگی تامین کننده بخش عظیمی از آب لازم برای آبیاری باغات گردو در این شهر نیز می باشد اما امروزه به دلیل خشکسالی بیشتر آب این قنات ها و رودخانه ها کم شده و خشک شده و کشاورزان باید با استفاده روش های جدید آبیاری مثل آبیاری تحت فشار و آبیاری قطره ای آب مورد نیاز باغات گردو خود را تامین کرده و توانسته اند محصولاتی با کیفیت و ارزنده تولید کرده و درآمد زایی می کنند.
3. ارتفاع از سطح دریا مناسب کاشت نهال گردو: ارتفاع مناسب برای نهال گردو در این شهر 1500 متر از سطح دریا می باشد. این میزان ارتفاع بسیار مناسب برای کاشت ارقام نهال گردو در این شهر می باشد و باعث می شود درخت گردو در این ارتفاع بهترین و با کیفیت ترین گردو را تولید کرده و در بازار عرضه شود و به مقدار بالا به فروش برسد.
4. خاک مناسب برای کاشت نهال گردو: مشخص است که برای کاشت نهال گردو داشتن خاکی مناسب جزو یکی از مهم ترین عنصر ها می باشد که عدم توجه به آن باعث آسیب جبران نا پذیر به باغات زمین های کشارزی شما نیز می شود. خاک ساز کاشت نهال این خاک را از لحاظ مختلف مورد آزمایش های تخصصی خاک شناسی قرار داد و در صورت نیاز مواد آلی و مغذی مورد نیاز خاک به آن نیز افزوده شود و لازم است میزان رطوبت خاک و تهویه خاک هم بررسی شده و متناسب با شرایط نوع اقلیم منطقه شروع به کاشت نهال گردو در خاک مناسب کرده و به محصولی با کیفیت و مرغوبب دست پیدا کرد.
5. سم زدایی نهال گردو از آفات و بیماری های شایع این نهال: همان طور که میدانید داشتن آفات و بیماری مانع رشد و پرورش نهال شما می شود و سر انجام تمام محصولات شما را از بین خواهد برد. پس شما باغداران عزیز و گرامی باید از سموم شیمیایی مناسب نهال استفاده کرده و با هرس کردن به موقع نهال خود آفات و بیماری ها را از بین برده و محصولاتی با کیفیت بالا و ارزشمند آن هم سالم تولید کرده و به بازار های مختلف و حتی کشور های دیگر صادر کنید و بتوانید از این راه سود و درآمد خود را چندین برابر کرده و باغات و زمین های خود را گسترش دهید.

آیا کاشت نهال گردو در اراک حالت اقتصادی دارد؟

لازم است بدانید که در جواب این سوال می توان به صورت قاطع پاسخ مثبت داد زیرا هر شهری که بتواند تولید گردو، این طلای سبز ارزشمند و گران را داشته باشد آن هم به مقدار انبوه و زیاد و به علاوه بتواند مقدار زیادی از محصول خود را به کشور های دیگر صادر کند از نظر اقتصادی پیشرفته بوده و دارای حالات اقتصادی بالا و پر سودی نیز می باشد. البته این که حالت اقتصادی داشته باشد بسیار برای کشاورزان و باغداران آن منطقه بسیار ارزشمند بوده و باعث می شود با مقدار اندک پولی که در این کار خرج کرده اند به درآمد و سود بالا دست پیدا کنند.

خرید نهال گردو در اراک

خرید نهال در شهر اراک به دلیل زیادی باغات و تنوع محصول بهتر است از بزرگ ترین و با سابقه ترین نهالستان های اراک صورت بگیرد تا شما با خیال راحت به نهال های سالم و بدون مریضی و آفات شایع نهال دست پیدا کنید. پس خرید نهال سالم و دارای شناسنامه از اهمیت ویژه ای برخوردار است که باید بعد از انتخاب ارقام مناسب نهال گردو در شهر اراک صورت بگیرد و از مراکز مهم و معروف این شهر انجام شود. نوع دیگری از خرید نهال، خرید اینترنتی می باشد که نیاز به دقت بیشتر داشته و باید به دنبال آدرس بهترین نهال فروشی شهر اراک باشید و خرید عمده نهال خود را از آنجا انجام دهید.

فروش نهال گردو در اراک

در این شهر زیبا با وجود بودن باغات زیاد گردو هم در خود شهر و شهرستان های اطراف آن دست بالای دست زیاد می باشد. بهتر است کشاورزان و باغداران ابتدا در این رابطه تحقیق کنند و بعد از تحقیقات لازم باید به معتبر ترین و معروف ترین نهالستان های شهر اراک که هم معتبر و هم دارای مجوز بوده مراجعه کنند و با خیال راحت و آسوده اقدام به خرید نهال گردو مورد نظر خود کنند. بهترین و بزرگ ترین نهالستان های این شهر آن نهالستان هایی می باشند که دارای نهال شناسنامه دار و نهال دارای مجوز های رسمی و گواهی سلامت و بهداشت از جهاد کشاورزی نیز می باشند. پس شرط عقل این است که به سراغ این باغات و نهالستان ها برای خرید انواع گردو بروید و از آن ها خرید عمده خود را انجام داده تا هنگام نتیجه کار پشیمان نشده و سود مورد انتظار خود را بدست آورید.

نهال گردو مناسب اراک

آن دسته از نهال های گردویی مناسب کاشت می باشند که با توجه به موقعیت جغرافیایی، آب و هوا، دمای مناسب و خاک مناسب این شهر انتخاب شوند چون فقط در این صورت می باشد که کاشت نهال گردو مناسب و سازگار باعث تولید محصولی خوب و مرغوب شده و درختان قادر به تولید انبوه محصول گردو نیز می باشند. البته باید بدانید که فقط انتخاب و کاشت نهال مناسب و سازگار منطقه کافی نمی باشد بلکه بعد از کاشت نیازمند نگه داری اصولی و کاربردی مخصوص ارقام نهال گردو نیز می باشد و کشاورزان و باغداران محترم با توجه به این اصول و فاکتور های ضروری کاشت نهال می توانند در راه درست قدم برداشته و جلو بروند و هم به محصولی با کیفیت و راندمان بالا دست پیدا کرده و هم به سود بالا و چندین برابر از حد انتظار خود راه پیدا کنند.

انواع نهال گردو در اراک

مهم ترین پایه و اساس برای رشد بهتر نهال و محصول دهی بیشتر انتخاب مناسب انواع نهال گردو می باشد که باید با توجه به شرایط اقلیمی و موقعیت جغرافیایی هر شهر انتخاب شود تا به خوبی بتواند رشد کند و مصول بدهد. در این مقاله به چند نمونه از بهترین ارقام گردو که نسبت به شرایط شهر اراک سازگار بوده اشاره خواهیم کرد و در مورد آن ها توضیحات لازم را به شما خواهیم داد.

 • نهال گردو کانادایی

  این رقم گردو به شدت در برابر سرما هوا و آفات و بیماری ها مقاوم بوده و بیشتر به عنوان نهال گردو سردسیری در شهر اراک نام برده می شود و بیشتر در قسمت کوهپایه های ارتفاعات شهر اراک کاشته شده و به خوبی پرورش می یابد و قادر به تولید 10 تن محصول در هر هکتار زمین کشاورزی را دارد. ارتفاع مناسب کاشت این نهال گردو از سطح دریا بین 0 الی 3000 متر می باشد و این نهال با وجود اینکه از همان سال اول کاشت شروع به باردهی محصول خود می کند اما بیشترین و پر بازده ترین محصول خود را از سال سوم کاشت به تولید می رساند که حالت اقتصادی دارد. همچنین این رقم گردو برای رشد به رقم گرده افشان نیازد ندارد و حدود 70 درصد این گردو را مغز آن تشکیل داده است. به طور کلی کاشت این رقم گردو بسیار توصیه می شود.

 • نهال گردو خوشه ای

  این نهال نیز بسیار پر بار بوده و گردو ها روی درخت به شکل خوشه های 20 الی 30 عددی بوده است. ارتفاع مناسب برای کاشت این رقم گردو بین 0 تا 1500 متر از سطح دریا می باشد که نهال بهترین عملکرد را در این ارتفاع از خود نشان می دهد. در کل این نهال بیشتر در قسمت هایی از اراک که آب و هوای معتدل دارد کاشته و پرورش می یابد.

 • نهال گردو یالووا

  ارتفاع مناسب برای این رقم گردو بین 100 تا 3000 متر از دریا بوده است و این رقم گردو بومی کشور ترکیه بوده است و در اکثر باغات کشور به خوبی کاشت می شود. نهال گردو یالووا توانایی تولید 2 الی 3 تن میوه در هکتار را داشته و می تواند بیش از 150 سال عمر کند و هر ساله محصول فراوان تولید کند. این گردو دارای پوست نازکی بوده که به راحتی با دست می شکند و مغر این گردو بسیار چرب بوده و چربی آن در حدود 85 درصد می باشد که بسیار مناسب برای غذا ها به ویژه فسنجون می باشد.

 • نهال گردو چندلر

  این رقم گردو بسیار مناسب کاشت در آب و هوای سرد بوده و به خوبی رشد خواهد کرد. وزن این گردو در حدود 16 گرم بوده و حدود 70 درصد گردو را مغز آن تشکیل می دهد. شروع باردهی محصول این نهال از سال اول کاشت آن بوده ولی برای تولید بیشتر محصول باید 6 الی 8 سالی صبر کنید. عمر مفید این نهال در حدود 110 سال بوده و در این مدت بعد از سن بلوغ حداکثر عملکرد را خواهد داشت.

 • نهال گردو کاغذی

  این رقم گردو هم نیز مناسب کاشت در نقاط سردسیر و کوهستانی بوده و بهترین رشد و عملکرد را در این آب و هوا از خود نشان داده است. پوست این گردو نیز بسیار نازک بوده و بسیار درشت می باشد. این نهال معمولا از سال اول کاشت شروع به باردهی خواهد کرد. عمر مفید و اقتصادی برای این نهال در حدود 70 سال بوده و از نظر ظاهری و طعم و میزان چربی درجه یک را می تواند به این گردو داد.

 • نهال گردو توسرخ

  این نهال یک رقم آمریکایی بوده و ارقام پیوندی می باشد. آب و هوای مناسب برای کاشت این نهال معتدل و نیمه سردسیر می باشد. این نهال معمولا 2 الی 3 سال بعد از کاشت شروع به باردهی کرده و حدود ۱ الی ۲ تن محصول در هکتار تولید می کند. ارتفاع از سطح دریا مناسب کاشت برای این نهال در حدود 0 تا 1200 متر می باشد و بهترین فاصله برای کاشت این نهال 6 در 7 متر مربع می باشد که نهال قادر است به خوبی در این فاصله رشد کند و محصول مرغوب و با کیفیت همراه با راندمان بالا ارائه کند.

قیمت نهال گردو در اراک

با توجه به گونا گونی ارقام گردو به طبع قیمت ان ها هم متفاوت می باشد و هر چه مغز کرده شما با کیفیت تر و بهتر باشد قیمت آن از ارقام دیگر بالا تر می باشد. لازم است بدانید نهالستان ما قادر به تولید نهال های گردو با کیفیت همراه با قیمتی مناسب آن هم نسبت به دیگر نهالستان ها می باشد پس چه بهتر می باشد شما باغدار محترم بعد از تحقیق و پرسجو های مورد نیاز خود به سایت نهالستان های ما مراجعه کرده و تمامی خرید نهال های خود را با خیال راحت انجام داده و حتی می توانید به صورت آنلاین از ما خرید کنید و از بابت محصول مورد نظر خیالتان جمع باشد همچنین در این راه مشاوران و کارشناسان با تجربه ما همه جوره شما را راهنمایی کرده از تا احداث باغ هایتان شما را پشتیبانی می کنند.

بهترین نهال گردو اراک

بهترین نهال گردو، نهالی است که از همه لحاظ برای شما مناسب باشد و به شما محصولی فراوان بدهد. حال شناخت این نهال گردو نیازمند تحقیق فراوان می باشد و انتخاب آن وابسته به موقعیت جغرافیایی، شرایط اقلیمی، نوع خاک شهر، ارتفاع مناسب از سطح دریا و … نیز می باشد که با توجه به این مسائل می توانید انتخاب درست تری داشته باشید و سود شما هم نیز چند برابر آن مقداری که انتظار دارید خواهد بود. در نتیجه هر چقدر بتوانید گردو بهتر و مرغوب تری را تولید کنید درآمد شما بیشتر شده و حتی می توانید گردو های خود را به کشور های خارجی صادر کنید و وارد کار های بزرگ و تجاری شوید.

نهالستان گردو در اراک

با زیادی تعداد و ارقام گردو در شهر اراک نهالستان های گردو نیز بسیار زیاد و متنوع می باشد اما آن نهالستان های خوب و مناسب هستند که دارای نهال های با کیفیت و مرغوب هستند و تمامی نهال های موجود در آن ها دارای شناسنامه و گواهی بهداشت و سلامت نیز می باشند یعنی هیچ کدام از نهال ها آسیب دیده و آفت زده نمی باشند. جالب است بدانید نهالستان های ما تمام این شرایط را داشته و از همه طریق برای ارائه نهال گردو مناسب در خدمت شما هستند پس چه بهتر است که خرید عمده نهال های خود را از نهالستان برتر نهال در شهر اراک انجام بدهد و به نتیجه مطلوب و مورد انتظار خود رسیده و سود بالایی را از این راه به دست آورید.

نتیجه گیری

در پایان این بحث و نتیجه ای که می توانید از این مقاله بگیرید این می تواند باشد که قبل از احداث باغ های گردو خود باید با ارقام مناسب گردو که با شرایط آن منطقه به خوبی سازگار هستند آشنا بوده و انتخاب درست را همراه با مشورت با کارشناسان با تجربه در این مورد انجام داده و بعد اقدام به خرید نهال خود کنید. گونه گردویی را هم که انتخاب می کنید وابسته به فاکتور هایی که توضیح داده ایم خواهد بود مثلا آب و هوای موجود در آن شهر، خاک مناسب کاشت به همراه کود مناسب برای خاک، موقعیت جغرافیایی، ارتفاع از سطح دریا و … بوده که این فاکتور ها در عملکرد و بازدهی محصول شما بسیار موثر و مفید خواهد بود. پس در انتخاب نهال گردو خود باید دقت کافی را داشته باشید و اصلا ریسک نکرده و بی گدار به آب نزنید زیرا باعث ضرر و زیان بسیار فراوان و جبران ناپذیر خواهد شد و در نتیجه آسیب به باغات و زمین های کشاورزی شما وارد می شود.همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر اراک می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال در اراک مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال