خرید نهال گردو در نصیر شهر✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار نصیر شهر

گردو از جمله خشکباری است که فروش آن در بازارهای داخلی و خارجی می‌تواند ارزآوری و سودآوری بالایی را برای هر سرمایه‌گذار داشته باشد. از این رو در بیشتر استان‌ها و شهرها از جمله نصیرشهر رباط کریم کشاورزان با در نظر گرفتن اقلیم آن سطح زیر کشت بالایی را به نهال گردو اختصاص می‌دهند که در این مقاله ارقام سازگار با این اقلیم بررسی می‌گردد.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

شرایط اقلیمی نصیرشهر

نصیرشهر در شهرستان رباط کریم و فاصله ۲۵ کیلومتری از جنوب غربی تهران واقع شده است. این شهر دارای ارتفاع ۱۱۰۰ متری از سطح دریا است. دلیل نزدیکی به مناطق کویری قم و مجاورت با دریاچه نمک و قرارگیری در ارتفاعات کم باعث آب و هوای خشک و نیمه بیابانی آن شده است. البته وجود چند رشته کوه کم ارتفاع در جنوب غربی رباط کریم و جریانات باران زای متاثر از این کوه‌ها آب و هوای آن را کمی متعادل کرده است.

میانگین بارشی آن ۲۰۰ میلیمتر در سال است. در کنار صنعتی بودن کشاورزی و باغداری در آن نیز همچنان برقرار است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در  تهران

تاریخچه باغات گردو در نصیرشهر

برای شروع باغداری و احداث باغ گردو در نصیرشهر می‌توان به باغات گردویی که در پیرامون این شهر وجود دارند و از رونق بالای برخوردار هستند مراجعه کرد و ارقام سازگار و بیماری‌های شایع این منطقه را دانست. سپس با توجه به اقلیم نیمه بیابانی و کم بارش آن می‌توان از ارقام مقاوم به گرما برای کشت استفاده کرد.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در نصیرشهر

احداث باغ گردو دارای پیچیدگی‌ها و زیر مجموعه‌های فراوانی است که همگی آنها باید طبق ضوابط پیش برود تا در نهایت نهال‌های گردو بتوانند در بستری مناسب و مساعد عملکرد بالای خود را ارائه دهند.

 • نوع آب و هوا و شرایط اقلیمی نصیرشهر
 • میزان بارش‌ها و منابع آبی آن
 • نوع بافت خاک منطقه
 • گزینش زمین حاصلخیز
 • میزان نوسانات دمایی و فشار هوا
 • سطح ارتفاع از دریا
 • انتخاب نهال گردوی سازگار و مقاوم به اقلیم نصیرشهر

 

آیا کاشت نهال گردو در نصیرشهر  حالت اقتصادی دارد؟

نهال گردو برای داشتن عملکرد بهینه به زمین‌های نفوذ پذیر، غنی و اقلیم‌های سردسیری نیازمند است. اما  امروزه با کمک ارقام مقاوم به گرمای نهال گردو که در برابر کم آبی و خشکسالی استقامت بالایی دارند می‌توان در اقلیم‌های کم آب و نیمه بیابانی مانند نصیرشهر نیز به کشت آن مشغول بود.

البته باید از روش‌های آبیاری نوین همچون قطره‌ای استفاده کرد تا هزینه باغداری و رسیدگی به آن کمتر شود. در نتیجه با رعایت این ضوابط می‌توان کشت و پرورش آن را سودآور دانست.

خرید نهال گردو در نصیرشهر  

درخت گردو نیاز آبی و سرمایی بالایی دارد و برای شروع گلدهی و باردهی مطلوب اقلیم‌های مساعدی را می‌طلبد. از این رو هنگام خرید نهال گردو سرمایه‌گذاران باید بدانند که هر رقم نهال گردو در این منطقه جوابگو نخواهد بود و ممکن است سرمایه آنها از بین برود. پس کمک گرفتن از متخصصین و گیاه پزشکان نهال فروشی معتبر می‌تواند کمک شایانی به آنها در انتخاب رقم سازگار و مقاوم به آب و هوا و شرایط جوی نصیرشهر کند. همچنین برای خرید نهال گردو در شهر اردبیل اینجا کلیک کنید.

فروش نهال گردو در نصیرشهر

 • سرمایه‌گذاران اکیداً از مراکز نامعتبر و بدون مجوز و افراد دست فروش ارقام مورد نظر خود را خریداری نکنند زیرا این نهال‌ها می‌توانند ناقل انواع بیماری‌ها و آفات بوده و سرمایه شما را به خطر بیندازند.
 • هنگام  باید از ناقل نبودن نهال و سلامت آن مطمئن شوند و کارت قرنطینه درخواست کنند.
 • با مراجعه به نهالستان‌های معتبر ولو خارج از شهر می‌توانند به صورت اینترنتی ارقام سازگار با نصیرشهر را انتخاب کنند.
 • موقع خرید باید به آفت زدایی ریشه‌ها توجه کنند، همچنین از پرتراکم بودن و مویی و جوان بودن آنها اطمینان حاصل کنند تا بیشترین گیرایی را در زمین جدید داشته باشد.
 • از نهالستان‌هایی خرید را انجام دهند که به آنها ضمانت دو ساله تعلق بگیرد تا در صورت هرگونه نارضایتی باغدار بتواند آن را برگشت دهد.

نهال گردو مناسب نصیرشهر

برای شناسایی مناسب‌ترین نهال گردو برای نصیرشهر توجه به اقلیم و میزان بارندگی آن می‌تواند انتخاب شما را آسان‌تر کند. البته شما عزیزان می‌توانید با مراجعه به برتر نهال در زمینه احداث باغ گردو و انتخاب مناسب‌ترین نهال گردو با اقلیم نصیرشهر مشاوره‌های علمی را از پرسنل و متخصصین این نهالستان دریافت کنید تا در نهایت خرید با کیفیت شما تضمینی بر سرمایه‌گذاری شما باشد.

انواع نهال گردو در نصیرشهر

 • نهال گردوی ژنوتیپ پالیز: نهالی مناسب برای ارتفاعات صفر تا ۳۰۰۰ متری، بسیار پر بازده با تناژ محصول دهی ۹ تن در هکتار، پایه کوتاه با میوه نیمه کاغذی و پرمغز، مقاوم به گرمای بالای ۴۰ درجه
 • نهال گردوی پدرو: مناسب برای ارتفاعات صفر تا ۱۲۰۰ متری، مقاوم به آفات و بیماری‌ها با باردهی ۴ تن در هکتار
 • نهال گردو سانلند: دیرگل، زود بازده پس از یک سال کاشت، مناسب برای ارتفاعات ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ متری، با باردهی ۴ تن در هکتار
 • نهال گردو چندلر: نهالی پربار با تناژ محصول دهی ۶ تن در هکتار، مناسب برای ارتفاعات ۲۰۰ تا ۱۵۰۰ متری دیرگل، مقاوم به آفات و گرمای بالا
 • نهال گردو کانادایی: نهالی دیرگل زود خزان، مناسب برای ارتفاعات صفر تا ۲۵۰۰ متری، با باردهی ۶ تن در هکتار مقاوم در برابر کم آبی، آفات و خشکسالی

قیمت نهال گردو در نصیرشهر

برای استعلام قیمت نهال گردو در نصیرشهر می‌توانید به برتر نهال و این لینک مراجعه کنید و از قیمت هر رقم مطلع شوید.

البته قیمت نهال گردو بر اساس موارد زیر متغیر است.

 • نوع خرید شما (حضوری و مستقیم یا غیر مستقیم)
 • میزان خرید (به صورت کلی یا جزئی)
 • نوع نهالستان و میزان اعتبار آن
 • ضمانت‌دار بودن نهال‌های گردو
 • کیفیت باردهی و بازدهی آن
 • شناسنامه‌دار بودن و داشتن لیبل اصالت
 • سن و رقم نهال

بهترین نهال گردو

نصیرشهر از جمله اقلیم‌هایی است که میزان ماه‌های سرد سال در آن کم بوده و بارندگی کمتری در آن اتفاق می‌افتد، از این رو برای داشتن بالاترین عملکرد نهال گردو می‌توان ارقام مقاوم به گرما را در این اقلیم انتخاب کرد. این نهال‌ها از نظر مقاومت به کم آبی و خشکسالی، آفت و سازگاری با اقلیم نیمه بیابانی نصیرشهر بهترین نهال گردو خواهند بود اگر رسیدگی‌های اصولی برای آن انجام شود.

نهالستان گردو در نصیرشهر

شما عزیزان می‌توانید هم از نهالستان‌های معتبر سطح نصیرشهر ارقام نهال گردوی مطابق با این اقلیم را خریداری کنید و هم برای اطمینان از خرید با کیفیت به صورت اینترنتی از برتر نهال ارقام ضمانت شده و مرغوب را با متعادل‌ترین قیمت انتخاب کنید. برای کسب اطلاع از ارقام نهال میوه صفحه جامع خرید نهال میوه برتر نهال می‌تواند بسیار کمک کننده باشد.

کلام آخر

برای اینکه سرمایه‌گذاری شما در احداث باغ گردو در اقلیم نیمه بیابانی و خشک نصیرشهر با سودآوری و ارزآوری همراه باشد باید هنگام خرید نهال گردو ارقام مقاوم به گرما را سازگار با این اقلیم از مراکز تخصصی و معتبر فروش نهال انتخاب کنید. برای اطلاع از نهال‌های میوه که قابلیت کاشت در نصیرشهر را دارند به صفحه خرید نهال در نصیرشهر مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال