خرید نهال در پلدختر✔️ قیمت نهال میوه + نهالستان پلدختر

شهر پلدختر شهری راهبردی و استراتژیکی از نظر اتصال مناطق شمالی و غربی کشور به استان‌های جنوبی علی الخصوص خوزستان است که این شهر در جنوب استان لرستان قرار گرفته است. این شهر در جنوب غربی خرم آباد و فاصله ۱۰۰ کیلومتری آن با جمعیت ۲۶۳۵۲ نفری در ارتفاع ۷۰۰ متری از سطح آب‌های آزاد قرار گرفته و با میانگین بارشی ۳۷۲ میلیمتر در سال و ۶ روز یخبندان دارای میانگین دمایی ۲۲ درجه سانتیگراد است که از بارش‌های کمتری نسبت به دیگر مناطق برخوردار بوده و دارای زمستان‌های نسبتاً سرد و تابستان‌های گرم است. لذا منطقه معتدل محسوب می‌شود که در کاهش بارش‌ها و معتدله شدن آن نزدیکی به استان خوزستان بی‌ تاثیر نیست. این خطه در پهنه جغرافیایی ۴۷ درجه و ۴۲ دقیقه شرقی و ۳۳ درجه و ۹ دقیقه شمالی قرار گرفته است. یکی از پرآب‌ترین منابع آبی پلدختر رودخانه کشکان است که از کوهستان هرو، گرین و دوآب سرچشمه گرفته و از مرکز شهر عبور می‌کند. این رودخانه پس از سیرابی اراضی باغی و کشاورزی روستاهای پلدختر به رودخانه سیمره و در نهایت کرخه سرریز می‌شود.

از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

خرید نهال در پلدختر

شرایط آب و هوایی این بخش باعث شده پلدختر از جمله مناطق فعال در زمینه کشاورزی و باغداری باشد. بهره‌بندی شهرستان پلدختر از وفور آب‌های سطحی و اراضی مستعد اراضی موجب تولید میوه های مانند انجیر، سیب قرمز، انگور، انار، بادام، گردو، زردآلو، آلو، گلابی، گیلاس، توت، هلو، شلیل، شود.

مطالعه بیشتر : خرید نهال در خرم آباد

نهالستان پلدختر

در سطح شهر به دلیل رونق کشاورزی و باغداری افراد زیادی خرید و فروش نهال را انجام می‌دهند که این نهال‌ها عمدتاً در بهترین نهالستان پلدختر تولید شده و توسط این مراکز و افراد واسطه در میان باغداران عرضه می‌شود. اما بسیاری از باغداران به دلیل عدم توجه به شرایط آب و هوایی رقم‌های مغایر اکوسیستم منطقه را از افراد غیر موجه و متفرقه خریداری و درگیر چالش‌هایی مانند انواع آفات و بیماری‌ها، عدم باردهی نهال و ضعف آن می‌شوند. پس چه بهتر است که برای خرید بهترین نهالستان را از نظر مجوزدار بودن و فعالیت‌های بهداشتی و اصولی انتخاب کنید.

باغداری در پلدختر

توجه به اینکه شهرستان پلدختر در حاشیه رودخانه‌ها قرار گرفته و دارای اراضی بسیار مستعد به میران ۵۰۰۰ هکتار است و آب و هوای نسبتا معتدلی دارد لذا باغداری در پلدختر با کمک رقم‌های معتدله و نیمه سردسیری با تولیدات فراوان و با کیفیت همراه است. این شهر ظرفیت‌های بالقوه‌ای برای تولید تمامی نهال‌های معتدله دارد لذا با توجه به منابع سطح الارزی، بارندگی‌ها و میانگین بارشی ۳۵۰ میلی‌متر در سال می‌توان با کاشت نهال‌های مناسب در مناطق حاصلخیز بهترین باغات را داشت. البته وجود سرمای دیررس و بارش‌های بهاره تند و شدید از جمله معضلات این باغات است که انتخاب رقم‌های دیرگل می‌تواند گلدهی نهال‌ها را به تاخیر انداخته و از چنین معضلاتی بکاهد.

نهال فروشی در پلدختر

امروزه به لطف وجود پهنای باند وسیع اینترنت کلیه مشاغل از جمله نهال فروشی در پلدختر به شکل اینترنتی و آنلاین نیز انجام می‌شود و این خرید برای افراد دارای مشغله و همچنین سرمایه‌گذاران هوشمند که به دنبال خرید نهال میوه از مراکز تولیدی مرجع، معروف و با سابقه هستند می‌تواند بهترین گزینه باشد. اما در این خرید بهتر است قبل از انتخاب مرجع حتماً از گواهینامه‌ها، اعتبارنامه ، قیمت نهال‌ها، کیفیت آنها و رضایت خاطر خریداران قبلی اطمینان کسب کرده و بهترین مرکز را انتخاب کنید.

فروش نهال در پلدختر

به دلیل فراوانی افراد واسطه در زمینه فروش نهال در پلدختر بسیاری از نهال‌های با کیفیت با قیمت‌های فضایی به دلیل واسطه‌گری و دست به دست شدن عرضه می‌شوند. لذا برای داشتن خرید اقتصادی می‌توانید از طریق سایت اینترنتی برتر نهال با این مجموعه قدمتدار و تخصصی در ارتباط بوده و مستقیماً از مرجع تولیدی با قیمتی مناسب نهال‌های مرغوب، بدون بیماری و کاملاً توانمند را تهیه کنید.

قیمت نهال در پلدختر

هر نهال میوه‌ای با توجه به محبوبیت فروش ثمره آن در بازارهای داخلی و خارجی، میزان عمر و باردهی آن در هکتار، پیوندی یا بذری بودن، دارای نرخ و ارزش متفاوتی است. لذا بهترین مرجع برای آگاهی از قیمت نهال در پلدختر لینک زیر است.

خرید نهال میوه در پلدختر

در میان مشاغلی مانند نوغانداری، دامپروری و کشاورزی، باغداری یکی از حوزه‌های بسیار سودآور و از جمله قطب‌های مهم در توسعه اقتصادی محسوب می‌شود که می‌توانید برای شروع پس از مطالعه جدول ارقام زیر خرید نهال میوه در پلدختر را از معتبرترین مرکز تولیدی یعنی برتر نهال انجام دهید و اولین قدم را مطمئنانه و صحیح بردارید. بر حسب شرایط آب و هوایی و جغرافیایی نهال‌های معتدله، پربار و پیوندی با بهترین قیمت در اختیار شما قرار می‌گیرد. با مراجعه به صفحه خرید نهال گردوی پلدختر می‌توانید با ارقام قابل کاشت آشنا شوید.

 

نوع نهال رقم نهال
نهال سیب سیب گلدن ورد، سیب دو رنگ فرانسه، سیب جوناتان، سیب ردچف، سیب مراغه
نهال بادام بادام اسکندر، بادام منقا، بادام پسته‌ای، بادام اسرائیلی
نهال پسته پسته بنه، پسته پیوندی احمدآقایی، پسته زرندی، پسته اکبری
نهال انگور انگور کشمش خلیلی، انگور یاقوتی، انگور صاحبی، انگور لعل
نهال گیلاس گیلاس خوشه‌ای فرانسه، گیلاس فرنگی، گیلاس هارت
نهال گلابی گلابی ویلیام دوشیز، گلابی شاه میوه، گلابی بیرونی، گلابی دوچی
نهال عناب عناب قائنات، عناب ارمنی، عناب ژاپنی
نهال انار انار دانه سیاه ، انار فردوس
نهال خرمالو خرمالو گوجه‌ای، خرمالو ایورکا
نهال زینتی بیدمشک، بید مجنون، پالونیا، صنوبر،
نهال زرشک زرشک بیدانه پفکی، زرشک بیدانه قائنات، زرشک بی دانه سیاه
نهال ازگیل ازگیل ژاپنی، ازگیل جنگلی، ازگیل آمریکایی
نهال هلو هلو پلنگی، هلو قجیر قانات، هلو معطر، هلو کاظمی، هلو ۶۰ روزه
نهال شلیل شلیل فانتاریا، شلیل بیگ تاپ، شلیل شبرنگ، شلیل پالیز
نهال گوجه سبز گوجه سبز ترکیه، گوجه سبز زودرس، گوجه سبز مراغه
نهال به به اصفهان، به گلابی، به کوزه‌ای
نهال زردآلو زردآلو نوری، زردآلو نادری، زردآلو عسگرآبادی
نهال آلبالو آلبالو مجاری، آلبالو پربار سیکانی، آلبالو گیسی
نهال گل‌محمدی گل‌محمدی دیم، گل‌محمدی خاردار، گل‌محمدی بی خار
نهال آلو آلو انجیری، آلو غول پاییزه، آلو مراغه
نهال توت توت سیاه، توت قرمز، توت هرات، توت چتری
نهال فندق فندق تک شاخه، فندق یکورب، فندق نخجوان
نهال بلوبری بلوبری گراپ، بلوبری ایرانی، بلوبری نلسون
نهال سنجد سنجد قزل، سنجد حاج حسینی، سنجد محلی
نهال زیتون زیتون خوراکی، زیتون اسرائیلی ، زیتون الک ترکیه
نهال انجیر انجیر بنفش، انجیر زرد، انجیر گلابی
نهال گل‌محمدی گل‌محمدی خاردار، بی خار، دیم
نهال ازگیل ازگیل ژاپنی، ازگیل آمریکایی ، ازگیل جنگلی، ازگیل قرمز

خرید نهال بادام در پلدختر

با توجه به اینکه در سطح شهر پلدختر جنگل‌های بلوط پراکنده و متعددی را ما شاهد هستیم اما درخت بادام وحشی از جمله پوشش گیاهی عمده این بخش است. معتدله بودن این رقم و سازگاری آن با آب و هوای این بخش و خرید نهال بادام در پلدختر می‌تواند بهترین باغداری را پیش روی کشاورزان و سرمایه‌گذاران قرار دهد. این نژاد دارای شکوفه‌های سفید و صورتی بوده که شکوفه‌های سفید دارای میوه شیرین و شکوفه‌های صورتی دارای میوه تلخی هستند و هر کدام از این میوه‌ها در صنایع آشپزی، داروسازی و آرایشی بسیار پرکاربرد هستند. می‌توانید از طریق لینک زیر بهترین ارقام را دریافت کنید.

کلام اخر

شهر پلدختر شهر جنوبی در استان لرستان و رابط استان‌های شمالی غربی و استان‌های جنوبی است که شهری راهبردی و ارزشمند با آب و هوای معتدل و آب‌های سطح الارزی فراوان است. می‌تواند برای شروع فعالیت‌های باغداری و باغبانی بهترین منطقه و اقلیم باشد.همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های گردو دیگر که در شهر پلدختر می توان کاشت کرد، به صفحه  خرید نهال گردو در پلدختر مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.
ارتباط با برترنهال