خرید نهال گردو در سراب✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار سراب

گردو به خاطر مواد مغذی فراوانی که دارد مصرف آن به صورت روزانه توصیه شده است، مصرف گردو در جهان هزاران تن بوده بنابراین کشاورزانی که می‌خواهند تجارت سوددهی را آغاز کنند بهتر است به فکر احداث باغ گردو باشند.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی سراب

شهرستان سراب در استان آذربایجان شرقی قرار دارد که با اردبیل، مشکین شهر، میانه همجوار است، شهرستان سراب به دلیل واقع شدن در موقعیت جغرافیایی خاص بیشترین ماه‌های سال به عنوان سردترین شهر کشور شناخته می‌شود، به علت قرار گرفتن در بین رشته کوه بزقوش در جنوب و ارتفاعات سبلان در شمال دارای آب و هوای سرد و کوهستانی است، در تابستان‌ها معتدل و در زمستان‌ها دارای آب و هوای سرد است، بارندگی سالانه از ۳۰۰  تا ۶۰۰  میلیمتر می‌رسد و در ارتفاع ۱۶۸۰ متری از سطح دریا قرار گرفته است، با توجه به اقلیم سردسیری سراب اکثر کشاورزان با خرید نهال گردو، باغات وسیع گردو را احداث کردند.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در شهر تبریز

تاریخچه باغات گردو در سراب

شما با کمی گشت و گذار در شهرستان سراب متوجه باغات قدمت‌دار گردو در این شهر می‌شوید که عمر بسیار طولانی حتی بیشتر از ۲۰۰ سال سن دارند.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در سراب

برای اینکه سرمایه احداث باغ هدر نرود باید نهالی را انتخاب کنید که با خاک زمین سازگار بوده، نهال‌ها قابلیت کاشت در باغ و باغچه را دارند، ولی مهمترین مورد آماده سازی زمین و خاک محل مورد نظر قبل از خرید نهال گردو است، مزرعه را به طور دقیق مورد بررسی قرار دهید بررسی خاک به این منظور انجام می‌شود در صورت سازگار بودن نهال کاشت انجام دهید.

 

آیا کاشت نهال گردو در سراب حالت اقتصادی دارد؟

به دلیل متناسب بودن آب و هوای شهرستان سراب پرورش گردو در این منطقه رونق بسیاری داشته و کاشت گردو در این شهرستان حالت اقتصادی نیز دارد، ولی قبل از خرید نهال گردو با متخصصین و مشاورین در این زمینه مشورت کنید تا سودآوری زیادی داشته باشد.

 

خرید نهال گردو در سراب

شهرستان سراب زمستان‌هایی سرد و همراه با یخبندان دارد در این منطقه امکان سرمای بهاره وجود دارد به همین دلیل باید نهالی را انتخاب کنید که با این شرایط سازگاری داشته باشد و مشکلی برای رشد و پرورش آن وجود نداشته باشد. همچنین برای خرید نهال در شهر کرمان اینجا کلیک کنید.

 

فروش نهال گردو در سراب

نهالستان‌های مجوزدار و رسمی فروش نهال گردو سراب را در شرایط خاصی انجام می‌دهد:

  • نهال باید همراه با شناسنامه باشد.
  • نهال دارای کارت بهداشت و قرنطینه و کارت سلامت باشد.

نهال گردو مناسب سراب

خوشبختانه امروزه تنوع نژادهای نهال گردو افزایش یافته است و انتخاب راحت‌تر شده ارتفاعات بالای ۱۰۰۰ متر به عنوان مناطق کوهستانی شناخته می‌شود، پس به کشاورزان فروش نهال گردو ژنوتیف اصلاح شده توصیه می‌شود که بتواند ارتفاع ۱۵۰۰ متری را تحمل کند.

 

انواع نهال گردو در سراب

نهال هایی که سازگار با مناطق سردسیر و کوهستانی هستند انواع مختلفی دارند چند نمونه‌ی سازگار با این مناطق را در قسمت زیر برای شما توضیح میدهیم

  • نهال گردوی سردسیر فرنور دیرگل بوده و بهترین ارتفاع برای کاشت از ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ متر است متعلق به کشور فرانسه، نهال گردوی فرنور اواخر فروردین و اوایل به اردیبهشت شروع به گلدهی می‌کند
  • نهال گردوی کانادایی زود خزان است یعنی سرمای پاییز و زمستان به آن آسیبی نمی‌رساند و در برابر سرما بسیار مقاوم است این نهال تا دمای منفی ۲۰ درجه را تحمل می‌کند و دیرگل است.
  • نهال گردوی ژنوتیپ تیپ نه عمر اقتصادی این نهال تا ۱۵۰ می‌رسد، تحمل خشکی این نهال نسبت به خشکی زیاد است، یک سال بعد از کاشت شروع به باردهی می‌کند.

 

قیمت نهال گردو در سراب

قیمت نهال گردو به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله می‌توان به نوع گردو و نوع پیوند اشاره کرد، دیگر مواردی که بر روی قیمت نهال تاثیر می‌گذارد عمر اقتصادی نهال، سال باردهی نهال، میزان باردهی نهال و مقاومت بودن نهال در برابر سرما است.

 

بهترین نهال گردو

اگر می‌خواهید نهالی را برای مناطق کوهستانی و سردسیری مانند سراب بخرید بهترین گزینه نهال‌هایی هستند که با شرایط سرمایی سخت سازگار باشند، یکی از این نهال‌ها نهال چندلر است که دارای ویژگی‌های دیرگل، مقاوم در برابر سرما و قادر به ۱۰۰سال باردهی مفید است.

 

نهالستان گردو در سراب

درخت گردو در سال‌های اولیه به مراقبت نیاز دارد اما بعد از آن می توانید تا چندین سال محصول برداشت کرده و در بازارهای داخلی و خارجی بفروشید بخصوص که در حال حاضر بهترین نهال گردو با باردهی بالا و کیفیت مناسب بوجود آمده است، پس نهالستانی را برای خرید نهال گردو انتخاب کنید که دو سال اول رشد درخت گردو را به خوبی مدیریت کرده باشند.

کلام آخر

نهال گردو یک نهال مقاوم در برابر سرما است البته انواع نهال‌های دیرگل نیز وجود دارند که در برابر سرما مقاومت می‌کنند برای شناختن این نهال‌ها می‌توانید به صفحه خرید نهال در سراب مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

ارتباط با برترنهال