خرید نهال گردو در شبستر✔️ قیمت انواع نهال گردو شبستر

کشاورزان و سرمایه‌گذارانی که می‌خواهند در شهر شبستر سرمایه‌گذاری کرده بهتر است صنعت کشاورزی مخصوصاً احداث باغ گردو را انتخاب کنند چون سوددهی بالایی در این شهر دارد.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی شبستر

شبستر یکی از شهرستان های استان آذربایجان شرقی بوده و در ارتفاع ۱۴۰۰ متری از سطح دريا  است رود فصلی شبستر از مناطق شرقی شهر می گذرد و آب آن به مصرف کشاورزی و باغداری می‌رسد، آب و هوای شهرستان شبستر در تابستان معتدل و در زمستان سرد است، بطور کلی آب و هوای شهرستان شبستر معتدل و نيمه مرطوب بوده و در شهر شبستر بيشترين درجه حرارت در تابستان ها 28 درجه و کمترین درجه در زمستان ها 18 درجه زير صفر است، ميزان بارش سالانه در شهر شبستر به طور متوسط در حدود 350 میلیمتر است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در شهر تبریز

تاریخچه باغات گردو در شبستر

با توجه به میزان تولید گردو کاملا مشخص است باغات گردو در شهر شبستر پررونق است و از همان گذشته درخت گردو در بین مردم رایج  و محبوب است.

 

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در شبستر برای داشتن باغ گردو خوب وقت زیادی  را جهت انتخاب و خرید نهال گردو بگذارید اگر بتوانید نهال مناسبی را برای کاشت انتخاب کنید حداقل نصف راه را رفته اید، دقت به این نکته کمک‌ می‌کند تا بتوانید بهترین نهال گردو را برای کاشت انتخاب کنید، در خرید نهال گردو اولویت شما خرید نهال گردو دیرگل و ژنوتیپ باشد.

آیا کاشت نهال گردو در شبستر حالت اقتصادی دارد؟

امروزه با توجه به نتایج به دست آمده از علم اقتصاد ثابت شده است که احداث باغ گردو درآمد زیادی برای احداث کنندگان دارد، مخصوصا خرید نهال گردو و کاشت نهال  گردو جزئی از برنامه های اقتصادی است که نه تنها در کشور ایران بلکه در بیشتر کشورهای خاورمیانه، اروپایی و آمریکایی سعی شده است به آن بپردازند.

 

خرید نهال گردو در شبستر

برای خرید نهال گردو مرغوب ابتدا به نهالستان‌های معتبر مراجعه و بدون واسطه نهال مورد نظر را تهیه کنید، نهال‌های خریداری شده باید دارای شناسنامه، کارت سلامت و کارت قرنطینه  باشند تمام قسمت‌های نهال را به دقت کنترل کنید که آفتی بر روی شاخه ها وجود نداشته باشد.

 

فروش نهال گردو در شبستر

از نهالستان هایی خرید کنید که کارت سلامت و بهداشت و کارت قرنطینه، مجوز رسمی از طرف وزارت جهاد کشاورزی داشته باشند، فروش نهال گردو در همه جای کشور به صورت اینترنتی و حضوری برای کشاورزان فراهم شده است. همچنین برای خرید نهال در شهر شیراز اینجا کلیک کنید.

نهال گردو مناسب شبستر

نهال گردوی ژنوتیپ یکی از مشهورترین پرطرفدارترین و محبوب‌ترین ارقام نهال گردو در کشورمان به حساب می‌آید این گردو متعلق به کشور کانادایی است و برای کاشت در کلیه مناطق مناسب است نهال گردوی ژنوتیپ پالیز تا ۱۰۰ سال قابلیت محصول دهی زیادی دارد شما توانید این نهال گردو را در مناطق نسبتاً سردسیر و معتدل مانند شبستر پرورش دهید.

انواع نهال گردو در شبستر

از انواع نهال گردو سازگار با منطقه شبستر می‌توان این نهال‌ها را معرفی کرد:

  • نهال گردوی اسرائیلی خاک مورد نیاز این نهال باید لومی و شنی باشد،میزان آبیاری ۱۰ الی ۱۵ روز یک بار، ارتفاع از سطح دریا برای کاشت ۱۱۰۰ تا ۱۵۰۰ متر است.
  • نهال گردو ژنو چیپ پالیز تیپ ۹ کانادایی بوده یک سال پس از کاشت باردهی خود را آغاز می‌کند.
  • نهال گردوی خوشه‌ای یکی از بهترین نهال‌هایی است که در مناطق معتدل رشد خوبی دارد طبق نتایج بدست آمده این نهال در مناطقی که آب و هوای معتدل دارند تا ۲۰ متر ارتفاع رشد می‌کند و باردهی خوبی دارد.
  • نهال گردوی چندلر عمر طولانی و اقتصادی دارد در آب و هوای معتدل بیش از ۱۰۰سال عمر می‌کند،مقاوم در برابر انواع آفت و بیماری است بهترین ارتفاع برای کاشت این نهال حدود ۲۰۰ الی ۱۵۰۰ متر از سطح دریاست.

 

قیمت نهال گردو در شبستر

شما می‌توانید برای استعلام قیمت نهال گردو و تهیه بهترین نهال به نهالستان‌هایی که مجوز رسمی از طرف جهاد کشاورزی دارند مراجعه کنید و با مهندسین و متخصصینی که در نهالستان هستند  ارتباط برقرار کنید و مشورت بگیرید.

 

بهترین نهال گردو

یکی از بهترین نهال های گردو ژنوتیپ برتر است که بر پایه ژنوتیپ تکثیر شده و خواهان زیادی را جذب کرده، از جمله ویژگی‌های این نهال محبوب: پربار و زود بازده، پایه کوتاه با ارتفاع کم است، از سال اول کار شروع به باردهی می‌کند، دارای پوست نازک و تقریباً کاغذی است.

 

نهالستان گردو در شبستر

نهالستان باید در محلی احداث شود که با نهال مورد نظر از لحاظ شرایط آب و هوایی و خاک سازگار باشد، عوامل محیطی که در نهالستان های گردو نقش دارد عبارتند از آب و هوا، امکانات منطقه، خاک حاصلخیز از این رو توصیه می‌شود از نهالستان‌های شهر میاندوآب مانند برتر نهال محصول مورد نظر را خریداری کنید چون بهترین موقعیت اجتماعی برای تکثیر و تولید نهال را دارد.

کلام آخر

همانطور که توضیح دادیم نژادهای ژنوتیو و اصلاح شده برای کاشت در شبستان مناسب است البته کشاورزان می‌توانند نهال‌های دیگری نیز در منطقه کاشت کنند که سازگاری بالایی با آن داشته باشد، بنابراین توصیه می‌کنیم به صفحه خرید نهال در شبستر مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

ارتباط با برترنهال