خرید نهال در عجب شیر✔️ قیمت نهال میوه + نهالستان عجب شیر

معرفی کلی سیر تا پیاز کشاورزی و باغداری در عجب شیر

عجب شیر از جمله شهرهای واقع در استان آذربایجان شرقی و بخش شمال غربی کشور در ۱۰۰ کیلومتری تبریز قرار دارد که پتانسیل بالایی در توسعه کشاورزی و باغداری دارد  است. سطح ارتفاع از دریای عجب شیر ۱۳۳۰ متر بوده،  این شهر دارای ۴ اقلیم آب و هوایی از جمله استپی سرد، کوهستانی، مدیترانه معتدل و مدیترانه نیمه خشک باشد. این شهر به دلیل میانگین بارندگی ۳۰۰ میلی متر در سال جز شهرهای پربارش با طبیعتی بکر و سرسبز است، به واسطه ۱۴ هزار هکتار باغات میوه سالانه ۲۵۰ هزار تن انواع رقم میوه را در بازارهای داخلی و برون مرزی به فروش می رساند.

این شهر به جهت قرار گیری در نواحی کوهستانی و سردسیری و فصول پربارش و مساعد بودن بستر کشت سرمایه‌گذاران و کشاورزان زیادی را مجاب به احداث باغ میوه سودآور در این اقلیم کرده است.

از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

نهالستان عجب شیر

 عجب شیر به دلیل آب و هوای سردسیری و کوهستانی مناسب‌ترین اقلیم برای ارقام دیرگل و سردسیری است، انواع ارقام نهال میوه سردسیری به دلیل مقاومت به سرمای بهاره  دیرتر شروع به گلدهی کرده و از این جهت از سرما و یخبندان در امان هستند. با توجه به این مطالب افرادی که مبادرت به احداث باغ میوه در عجب شیر می‌کنند باید از نهالستان‌های عجب شیر ارقام دیرگل و سردسیری را خریداری کنند تا با کمترین هزینه باغداری و خسارت سرمایی بالاترین بازدهی را از باغ اقتصادی و تجاری خود داشته باشند.

همچنین برای خرید نهال در کرمان اینجا کلیک کنید.

باغداری در عجب شیر

باغداری اصولی نیازمند رعایت فاکتورها و مولفه‌های بسیاری برای سنخیت و هماهنگی رقم انتخاب شده با زیرساخت‌های محیطی و اقلیمی است. برای موفقیت در باغداری و تضمین سرمایه‌گذاری نهال انتخاب شده باید سازگار با موارد زیر باشد.

 • شرایط اقلیمی مناسب: با توجه به ارتفاع ۱۳۳۰ متری عجب شیر از سطح دریا میزان فشار هوا در این شهر بالا بوده و ارقام سردسیری نهال میوه بیشترین باردهی را دارند.
 • نوسانات دمایی: توجه به ماکزیمم و مینیمم درجه هوا در فصول سرد و گرم سال در عجب شیر باعث می‌شود ارقامی سازگار و با مقاومت بالا انتخاب شود و با کمترین چالش بیشترین بازدهی را داشته باشند.
 • خاک مناسب: مناسب بودن بافت خاک و همچنین مقوی بودن بستر آن منوط به آنالیزها و آزمایشات لازم است و این آزمایشات در انتخاب رقم مناسب و آگاهی از عناصر تغذیه‌ای و نوع خاک بسیار کمک کننده است.
 • مساحت: با توجه به مساحت تحت اختیار، باغدار می‌تواند جهت بهره‌برداری بیشتر ارقامی با فواصل کاشت و ارتفاع کم و تاج پوششی مطلوب را جهت کاشت انتخاب کرده و از بیشترین استفاده را از فضای باغ داشته باشد.

نهال فروشی در عجب شیر

سرمایه گذاران بخش باغداری به دلیل منابع آبی و شرایط اقلیمی مناسب این شهر احداث باغ میوه را اقتصادی و پرسود دانسته و اقدام به خرید نهال از نهال فروشی های فعال در عجب شیر می‌کنند. از آنجایی که این انتخاب دغدغه‌های زیادی برای باغداران ایجاد می‌کند، آنها می‌توانند نهالستان‌های معتبر را از طریق اینترنت سرچ کرده و با مقایسه ارقام، کیفیت و قیمت آنها معتبرترین نهال فروشی را جهت خرید انتخاب کنند. مراجع معتبری همچون برتر نهال با فراهم کردن بستر فروش اینترنتی نهال میوه توانسته‌اند کمک شایانی  هنگام خرید نهال میوه به سرمایه‌گذاران  داشته باشند.

فروش نهال در عجب شیر

باغداری در عجب شیر از جمله مشاغلی است که با داشتن اطلاعات تخصصی و  آشنایی با متدهای جدید باغداری میتوان با کمترین ریسک سودآوری چند ساله را تضمین شده در اختیار داشت،  پس  برای خرید نهال میوه مورد نظر باید به نهالستانی با مولفه های زیر مراجعه کنید.

 • نهالستان مجهز، با سابقه و دارای مجوز فعالیت از جهاد کشاورزی باشد.
 • تنوع ارقام داشته تا کشاورز بتواند رقمی سازگار و با کیفیت را انتخاب کند.
 • نهال های آن مرغوب، بنیه دار، دارای ریشه های پر و مویی و بدون ایراد باشد.
 • نهال ها دارای کارت قرنطینه، بازگشت، بسته بندی بهداشتی، و کارت سلامت و لیبل باشد.

بیشتر بخوانید: خرید نهال در تبریز

قیمت نهال در عجب شیر

مسلما قیمت نهال در عجب شیر تحت تاثیر عوامل متعددی متغیر بوده و این تفاوت قیمت می‌تواند با ایجاد دغدغه و مشغله فکری برای باغداران عزیز انتخاب و خرید نهال میوه را با چالش روبرو سازد، از جمله عوامل موثر در تفاوت قیمت نهال میوه موارد زیر هستند؛

 • اعتبار نهالستان
 • سن نهال میوه
 • نوع نهال میوه
 • کیفیت، ژنتیک و مقاومت نهال
 • دارا بودن کارت قرنطینه، سلامت و اصالت
 • ضمانت بازگشت

با توجه به اینکه نهالستان برتر بزرگترین مرجع تولید و فروش نهال میوه در ارقام مختلف است، شما عزیزان میتوانید جهت استعلام قیمت انواع نهال میوه به وب سایت این مجموعه مراجعه کرده و اطلاعات تخصصی و مفیدی پیرامون نهال مورد نظر خود پیدا کنید.

خرید نهال بادام در عجب شیر

فراوانی ارقام و واریته‌های نهال بادام باعث شده است در ناحیه کوهستانی و سردسیری همچون عجب شیر نیز بتوان به کشت و پرورش و احداث باغ بادام اقدام کرد. بادام جز خشکبار پرخاصیت و بسیار محبوب بوده به همین دلیل از بازار پسندی و فروش بالایی برخوردار است و سرمایه‌گذاری در این بخش برای باغداران می‌تواند بسیار سودآور باشد.

خرید نهال میوه در عجب شیر

با در نظر گرفتن آب و هوای سردسیری و کوهستانی عجب شیر و منابع آبی سطحی و زیرزمینی این شهر، با رعایت اقدامات اصولی و تکیه بر روش‌های نوین باغداری می‌توان با خرید نهال میوه سردسیری باغی با تراز تجاری و اقتصادی در این اقلیم احداث و  از آن بهره اقتصادی برد. کشاورزان عزیز می‌توانند با مراجعه به برتر نهال، بزرگ‌ترین نهالستان غرب فعال در تولید و پرورش انواع نهال میوه، رقم مورد نظر خود را در بالاترین  سطح کیفیت و مقاومت از میان ارقام نهال میوه درج شده در جدول زیر پس از مشاهده قیمت نهال میوه انتخاب کنند.

نوع نهال رقم نهال
نهال سیب سیب گرنی اسمیت، سیب گلاب، سیب گلدن ورد قرمز
نهال انگور انگور بلک ویلیام، انگور رد گلوب، انگور صاحبی
نهال بادام بادام خوشه‌ای ، بادام سهند، بادام مامایی
نهال پسته پسته کله قوچی، پسته خنجری دامغان، پسته هیبریدی
نهال آلو آلو مراغه، آلو تخم مرغی ، آلو شابلون زودرس
نهال زردآلو زردآلو انبه ای ، زردآلو پرتقالی، زردآلو تبرزه سلطنتی،
نهال آلبالو آلبالو بوترمو، آلبالو مورلو آلبالو سیکانی
نهال انار انار میکس ساوه، انار ژله‌ای ، انار قندهار
نهال گیلاس گیلاس بارلت، گیلاس بینگ، گیلاس رژینا
نهال گلابی گلابی دوشیز، گلابی بیروتی، گلابی درگزی
نهال گوجه سبز گوجه سبز سردرودی، گوجه سبز مراغه، گوجه سبز آذرشهر
نهال فندق فندق دو کوتارد، فندق قزوین، فندق دو پیمون
نهال هلو هلو کاردی، هلو زعفرانی، هلو سرخابی، هلو آلبرتا
نهال شلیل شلیل سان گلد، شلیل شبرنگ، شلیل شمس
نهال انجیر انجیر گلابی، انجیر استهبان، انجیر زرد
نهال عناب عناب ارمنی، عناب گلابی، عناب بیرجند
نهال خرمالو خرمالو آسیایی ، خرمالو گریت وال، خرمالو سیبی
نهال سنجد سنجد قزل، سنجد حسینی
نهال زینتی نهال اقاقیا، نهال صنوبر نیگرا، نهال بید
نهال زیتون زیتون اسراییلی، زیتون امریکایی، زیتون زرد ایرانی
نهال زرشک زرشک بیدانه، زرشک دانه اناری، زرشک سیاه
نهال به به گلابی، به پا کوتاه، به وحشی
نهال توت شاه توت، توت موزی ، توت محلی سفید
نهال بلوبری بلوبری دوک، بلوبری چندلر، بلوبری ایرانی
نهال ازگیل ازگیل وحشی، ازگیل پیوندی، ازگیل ژاپنی
نهال گل‌محمدی گل‌محمدی بی خار، گل‌محمدی دیم ، گل‌محمدی خاردار
نهال زغال‌اخته زغال‌اخته محلی، زغال‌اخته فومینا، زغال‌اخته سیاه

کلام آخر

عجب شیر ناحیه‌ای حاصلخیز با آب و هوای کوهستانی معتدله و سردسیری است که میتوان از پتانسیل و ظرفیت‌های طبیعی آن در جهت درآمدزایی در بخش کشاورزی و باغداری بیشترین استفاده را داشت. در این زمینه نهالستان برتر نهال با مهندسین متخصص و با تجربه توانسته ارقام نهال میوه متنوع را مطابق با اقلیم این شهر ارائه دهد و با تضمین کیفیت و سلامت آن خدمتی شایسته در جهت احداث باغ تجاری به سرمایه‌گذاران داشته باشد.

مطالعه بیش‌تر: خرید نهال گردو در عجب شیر

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.
ارتباط با برترنهال