خرید نهال در درگز✔️ قیمت نهال میوه + نهالستان درگز

کشاورزی و باغداری در شهر درگز به لطف منابع طبیعی پربار و حاصلخیز مانند بارندگی‌های بالا، خاک غنی، رودخانه‌های دائمی و فصلی ، آب و هوای کوهستانی و نسبتاً سردسیری بسیار پررونق است و محصولاتی مانند گندم، جو، چغندر، زرشک، گردو، سیب، انگور و کشمش و صیفی‌جات سطح زیر کشت مرغوبی دارند. شهر کوهستانی و مرزی درگز با کشور ترکمنستان از قسمت شمالی همسایگی دارد.
اگرچه این شهر دارای ارتفاع ۴۸۰ متری از سطح دریا است ولی به دلیل قرارگیری در مناطق کوهستانی و احاطه شدن با رشته کوه‌های هزار مسجد و چند کوه مرتفع دارای اقلیم کوهستانی و سردسیری و نیمه مرطوبی است.در شهر درگز به دلیل کوهستانی بودن منطقه رودخانه‌های زنگلانلو، درونگر و گرنی و صداقت در جریان است. باغداران و کشاورزان با کمترین چالش آبی بهترین محصولات را تولید می‌کنند.

از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

خرید نهال در درگز

بخش بزرگی از زمین­های کشاورزی و حاصلخیز در درگز به کشت برنج و شالیزارها تخصص دارد اما خرید نهال در درگز و احداث باغات مدرن نیز از رویکردهای کشاورزی نوینی است که در این شهر در حال توسعه است، باغداران می­توانند نهال مورد نظر خود را با توجه به شرایط آب و هوایی و خاک منطقه خریداری کرده و با احداث باغ میوه سرمایه گذاری بلند مدت و کم زحمت­تری نسبت به شالیزارها داشته باشند.

بیشتر بخوانید: خرید نهال در مشهد

نهالستان درگز

از جمله شغل‌های مرتبط با باغداری، نهالستان درگز است که افراد برای تهیه نهال‌های مثمر و غیر مثمر به این مجموعه‌ها مراجعت می‌کنند. البته فعالیت این مجموعه‌ها نیز زیر نظر جهاد کشاورزی و ارگان‌های مربوطه است و بر تکثیر و پرورش نهال‌ها نظارت دارند. البته نهالستان‌هایی شامل نظارت هستند که زیر نظر و طبق مجوز نامه‌ها فعالیت می‌کنند.
خرید نهال‌های سالم باعث حفظ سلامت دیگر نهال‌ها و همچنین بالا بودن مقاومت و قوت نهال در مواجهه با آفت و تنش‌های محیطی می‌شود.

باغداری در درگز

باغداری در درگز از جمله مشاغل و پیشه‌های اصلی اهالی این شهر کوهستانی است و هم مرزی آن با ترکمنستان باعث شده در بخش صادرات نیز بتوانند با فروش میوه ارزآوری و سودآوری بالایی را تجربه کنند. از دلایلی که می‌تواند کیفیت میوه‌ها را در این بخش تحت تاثیر قرار دهد کاشت نهال‌های ناسازگار با شرایط اقلیمی است. اگر در این منطقه نهال‌های معتدل و نیمه گرمسیری کاشته شود به دلیل عدم مقاومت به سرما و یخبندان شبانه باعث تاخیر در گلدهی و همچنین کوچک ماندن میوه‌ها می‌شود. پس برای داشتن میوه‌های درشت، با کیفیت و بازار پسند هم باید نهال در برابر سرما مقاومت خوبی داشته باشد و هم گرمای لازم برای بالغ شدن میوه و شکل گیری و رنگ‌گیری آن برقرار باشد.

 

نهال فروشی در درگز

بسیاری از افرادی که برای شروع باغداری اقدام به خرید نهال میوه می‌کنند سوالات متداولی در ذهن خود دارند که رفع چالش و رسیدن به جواب هر کدام مشورت با افراد متخصص و با تجربه را می‌طلبد. نهال فروشی در درگز از جمله مجموعه‌هایی است که در آن علاوه بر تولید و تکثیر انواع نهال‌های میوه کارشناسان زبده و متخصصی حضور دارند که می‌توانند مشاوره‌های لازم را در خصوص نوع نهال و نحوه کاشت آن در اختیار شما قرار دهند.

فروش نهال در درگز

از آنجایی که شهر درگز برای کشاورزی و باغداری دارای اراضی بسیار مستعد و حاصل خیزی است، کثرت باغات و تمایل افراد به احداث باغ باعث وفور مراکز فروش نهال در درگز شده است. این تعدد باعث سردرگمی افراد در هنگام انتخاب نهالستان برای خرید نهال میوه می‌شود، اما شما سعی کنید نهالستانی را انتخاب کنید که دارای و مشخصه‌های زیر باشد.
* دارای اعتبارنامه‌ها و مجوزهای رسمی از جهاد کشاورزی و نهاد گیاه شناسی بوده و تمامی مراحل رشد نهال طبق آنالیزهای گیاهی و آزمایشات علمی انجام شود.
* از نظر آفت زدایی ریشه و عدم بیماری دارای گواهی قرنطینه باشد.
* نهال از نظر سلامت فیزیکی و باردهی و کیفیت دارای گواهی سلامت و ضمانت دو ساله و تضمین برگشت باشد.
* نهال انتخابی مطابق با آب و هوای کوهستانی شهر درگز و از ارقام بومی، پربار و با قیمت مناسب باشد.
* سعی کنید نهال جوان با ریشه‌های پرتراکم و آفت زدایی شده را انتخاب کنید تا در استقرار در زمین جدید کمتر دچار شوک دمایی شود.
* نهالستانی را برای خرید انتخاب کنید که دارای خدمات پس از فروش و پشتیبانی ۲۴ ساعته باشد.

قیمت نهال در درگز

اگر در خصوص قیمت نهال در درگز دچار چالش و نگرانی هستید و از بابت متغیر بودن قیمت‌ها در نهالستان‌ها به دنبال سایت و مرجع معتبر برای استعلام قیمت هستید، می‌توانید به بزرگترین نهالستان کشور یعنی برتر نهال اعتماد کرده و به لینک زیر مراجعه کنید.

خرید نهال بادام در درگز

نهال بادام دارای میوه آجیلی و خشکباری است که در سراسر جهان به لحاظ ارزش تغذیه‌ای دارای فروش و تقاضای بالایی است و از این رو خرید نهال بادام در شهر درگز بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. با توجه به بارندگی‌های مطلوب و منابع آبی پربار شهر درگز این رقم می‌تواند به صورت دیم نیز کاشته شود. زیرا این نهال نیاز آبی کمی داشته و مقاومت بالایی به کم آبی دارد و اکثراً با تمام اقلیم‌ها و مناطق سازگاری دارد. برای دریافت اطلاعات تکمیلی در خصوص خرید نهال بادام به لینک زیر مراجعه کنید.

خرید نهال میوه در درگز

قبل از خرید نهال میوه در درگز جدول زیر را که متشکل از انواع نهال میوه و ارقام آن است را به خوبی مطالعه کنید و با مراجعه اینترنتی به مجهزترین نهالستان کشور یعنی برتر نهال با کمک مشاوره‌های تخصصی رقم سازگار با اقلیم کوهستانی را دریافت کنید و در نهایت ضمانت‌نامه‌ها و گواهی‌های لازم را برای خرید خود دریافت کنید.
همچنین می‌توانید برای احداث باغ گردو و آشنایی با نهال‌های قابل کاشت در این خطه به صفحه خرید نهال گردوی درگز مراجعه کنید.

نهال سیب نهال گلدن ورد، سیب قرمز فرانسوی، سیب عروس، سیب دماوند
نهال بادام بادام  اسکندر، بادام کاغذی، بادام سنگی، بادام شاهرودی
نهال پسته  پسته احمداقایی ، پسته پیوندی اکبری، پسته ممتاز
نهال انگور انگور شاهرودی، انگور ریش بابا قرمز، انگور صاحبی
نهال آلو آلو زرد بخارا، آلو سیاه، آلو شابلون
نهال آلبالو آلبالو کلریس، آلبالو متنور، آلبالو استار
نهال زردآلو زردآلو قیسی، زردآلو تخم‌مرغی، زردآلو سلطنتی
نهال به به شاهرودی، به آناناسی، به آمریکایی
نهال عناب عناب بیرجند، عناب ژاپنی، شاه عناب
نهال انار انار پوست سیاه، انار ساوه، انار فردوس
نهال گلابی گلابی وحشی، گلابی درگزی، گلابی آنجو
نهال فندق فندق قزوین، فندق دوپیمون، فندق انیس ترکیه
نهال هلو هلو پلنگی، هلو جوادی، هلو عسلی
نهال خرمالو خرمالو ایورکا، خرمالو ژاپنی، خرمالو فویو
نهال شلیل شلیل مغان، شلیل زودرس ، شلیل کیوتا
نهال توت شاه توت، توت محلی، توت موزی، توت سیاه
نهال سنجد سنجد حاج حسینی ، سنجد قزل
نهال گوجه سبز گوجه سبز خوشه‌ای، گوجه سبز برغان، گوجه سبز ترکیه‌ای
نهال زیتون زیتون پیکادو، زیتون دافینکا،  زیتون خوراکی
نهال زینتی  نهال پالونیا، نهال بید، نهال اقاقیا
نهال انجیر انجیر ازمیر ترکیه، انجیر قرمز فرانسه ، انجیر سه فصله
نهال زرشک زرشک پفکی، زرشک پلویی،
نهال گیلاس گیلاس سیاه مشهد، گیلاس سیلویا، گیلاس زرد ارومیه
نهال بلوبری بلوبری بیلوکسی، بلوبری ایرانی، بلوبری دوک
نهال گل‌محمدی گل‌محمدی خاردار، گل محمدی دیم، گل محمدی بی خار
نهال ازگیل ازگیل فومینا، ازگیل جنگلی، ازگیل پیوندی

کلام آخر

از جمله مهم‌ترین عواملی که باعث می‌شود باغات مثمر و میوه به موفقیت برسد مهیا بودن شرایط منابع طبیعی مانند آب، خاک و هوای مساعد و همچنین استفاده از نهال‌های سازگار، سالم و پربار و بهره‌گیری از تخصص افراد با تجربه است. در این زمینه توصیه می‌شود نهال‌های مورد نظر خود را از برتر نهال خریداری کرده و از مشاوره‌های رایگان و تخصصی این مجموعه برای بهره‌برداری هرچه بیشتر از ظرفیت‌های بالقوه و اراضی حاصل خیز شهر درگز در رابطه با باغداری بهره‌مند شوید.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های گردو دیگر که در شهر درگز می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال گردو در درگز مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
ارتباط با برترنهال