خرید نهال در بیجار✔️ قیمت نهال میوه + نهالستان بیجار

معرفی کلی سیر تا پیاز کشاورزی و باغداری در شهر بیجار

بیجار یکی از شهرهای مرتفع استان کردستان و دارای اقلیمی سرد و خشک است و به دلیل داشتن اراضی مرتفع باغداری در آن رواج کمی دارد با این حال محصولاتی مانند انگور، سیب، زردآلو، گلابی، شلیل، هلو، گردو و بادام در آن پرورش داده می‌شود و تعدادی از گلخانه‌های آن نیز به پرورش گل رز، سبزی و صیفی مشغولند اما عمدتا کشاورزان بیجاری خیار و گوجه فرنگی تولید می‌کنند.

 

از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

خرید نهال در بیجار

چنانچه باغداران بیجاری برای خرید نهال‌های پیوندی یا اصلاح شده در این شهرستان با محدودیت مواجه شوند به علت نزدیکی این شهرستان به استان‌های بزرگ به راحتی می‌توانند به شهرهای همجوار خود برای خرید نهال بروند.

بیشتر بخوانید: خرید نهال در سنندج

نهالستان بیجار

فعالیت در زمینه‌ی احداث نهالستان‌ در بیجار می‌توانند کسب و کاری پرسود باشد چون از ظرفیت‌های این شهرستان به اندازه‌ی کافی استفاده نشده است و این شهرستان نیاز دارد که تعداد نهالستان‌های استاندارد در آن فزونی یابد از همین رو احداث نهالستان زیر نظر جهاد کشاورزی به اشتغالزایی این شهرستان نیز کمک خواهد کرد.

باغداری در بیجار

باغداری در بیجار بیشتر به شکل سنتی انجام می‌شود که این امر سبب هدر رفت منابع می‌شود که با توجه به محدودیت منابع آبی این شهرستان بایستی سیستم‌های آبیاری تحت فشار و یا کاشت ارقامی با نیاز آبی کم را در بین باغداران ترویج داد تا بدین صورت تحولی در کشاورزی این شهرستان به وجود آورد.

 

نهال فروشی در بیجار

ممکن است تعداد زیادی نهال فروشی‌ در سطح بیجار در حال فعالیت باشند و ارقام مختلف نهال میوه را به خریدداران عرضه ‌کنند اما نکته حائز اهمیت در مورد آن‌ها این است که نهال‌هایی با کیفیت از بهترین ارقام و سازگار با اقلیم منطقه عرضه کنند از همین رو باید زیر نظر سازمان جهاد کشاورزی و حفظ نباتات بیجار نهال تولید و عرضه کنند زیرا بازرسان این سازمان‌ها بر عملکرد این نهال فروشی‌ها نظارت دارند و در صورت تخطی، آن‌ها را جریمه خواهند کرد.

فروش نهال در بیجار

خریداران نهال در بیجار باید در زمان فروش نهال توسط نهالستان‌ها چند مورد را بررسی کنند.

  • صلاحیت داشتن یا مجوز دار بودن نهالستان
  • ارائه شناسنامه، فاکتور خرید و کارت ضمانت نهال توسط نهالستان
  • پاسخگو بودن کارشناسان نهالستان به سوالات خریدداران
  • امکان فروش نهال در سطح کم و یا عمده توسط نهالستان

 

قیمت نهال در بیجار

قیمت نهال یک موضوع مهم برای خریدداران و فروشندگان نهال است و معمولا در صورت جذابیت قیمت نهال برای خریددار معامله انجام می‌گیرد اما نباید صرفا براساس قیمت، برای خرید نهال تصمیم گرفت زیرا قطعا ارقام پربار، زود بازده، اصلاح شده و مقاوم گران‌تر از ارقام محلی هستند و از عملکرد بالاتری نیز برخوردار هستند و سود بیشتری را عاید باغدار می‌کنند. همچنین برای خرید نهال در شهر تهران اینجا کلیک کنید.

خرید نهال میوه در بیجار

خریدداران نهال در بیجار چنانچه قصد احداث باغ تجاری و یا حتی کاشت یک درخت را داشته باشند باید به راحتی بتوانند انواع نهال میوه را در حجم کم یا انبوه خریدداری کنند و چنانچه در هنگام خرید نهال میوه نتوانستند رقم مورد نظر خود را در بیجار پیدا کنند می‌توانند به صورت آنلاین هر نوع رقمی که بخواهند از دیگر نهالستان‌های کشور سفارش دهند فقط لازم است از معتبر بودن آن مطمئن شوند.

از دیگر مزیت‌ها خرید آنلاین نهال، مشاهده قیمت نهال میوه است که معمولا با تخفیفات چشمگیری نیز همراه است و همچنین اطلاعات هر رقم در کنار قیمت آن نیز به راحتی قابل مشاهده است.برای شهر بیجار ارقام زیر را پیشنهاد می کنیم.

 

ننواع نهال ارقام نهال
نهال انگور نهال انگور سیاه سمرقندی، نهال انگور عسگری، نهال انگور ریش بابا قرمز، نهال انگور کشمشی بی دانه قرمز و غیره
نهال سیب

نهال شلیل

نهال سیب گلدن، نهال سیب میراکل، نهال سیب قرمز فرانسوی و غیره

نهال شلیل فانتازیا، نهال شلیل سان گلد، نهال شلیل رفعتی، نهال شلیل پیش رس، نهال شلیل بیگ تاپ و غیره

نهال گلابی نهال گلابی دم کج، نهال گلابی سیبی، نهال گلابی درگزی، نهال گلابی نطنزو غیره
نهال زرد آلو. نهال زرد آلو نادری،. نهال زرد آلو عسگر آبادی، نهال زرد آلو نصیری، نهال زرد آلو ملایر، نهال زرد آلو قیصی و غیره.
نهال هلو. نهال هلو.رد تاپ، نهال هلو داوودی، نهال هلو قجیر قانات، نهال هلو جوادی، نهال هلو آلبرتا، نهال هلو زعفرانی و غیره..

خرید نهال بادام در بیجار

نهال بادام از دیگر میوه‌های با ارزش غذایی و اقتصادی بالا در سبد خشکبار است که در انتخاب نوع رقم آن باید دقت کرد و بهترین رقم آن را از نهال فروشی‌های معتبر در بیجار خرید داری کرد و حتما باید از ارقام مقاوم به سرما، زود بازده با بازار پسندی بالا استفاده کرد.

کلام آخر

برای توسعه و رونق هر منطقه باید ظرفیت‌های آن را به درستی شناسایی کرد و به شکل صحیح از آن بهره برداری کرد در همین راستا برای توسعه باغات میوه در بیجار لازم است از ارقام مقاوم و اصلاح شده برای کاشت بهره برد که برای تهیه این ارقام می‌بایست به سراغ نهال فروشی‌های معتبر و معتمد در بیجار و حتی در دیگر شهرها رفت.همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های گردو دیگر که در شهر بیجار می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال گردو در بیجار مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.
ارتباط با برترنهال