خرید نهال در آبدان✔️ قیمت نهال میوه + نهالستان آبدان

مختصات جغرافیایی شهر آبدان بر روی نقشه ایران ۲۸٫۰۷۹۹۴۱° شمالی و ۵۱٫۷۶۹۱۵۵° شرقی درج شده است، این شهر در شهرستان دیر قرار گرفته و توابع بخش آبدان هست؛ جمعیت شهر آبدان ۶٬۸۲۷ نفر گزارش داده‌اند؛ مهمترین رهاورد شهر آبدان به خاطر اقلیم گرمسیری و خشک آن خرما گندم و گوجه فرنگی هست، ما در این مقاله می‌خواهیم به بررسی احداث باغ میوه گرمسیری در شهر آبدان بپردازیم، برای معرفی سیر تا پیاز کشاورزی و باغداری شهر آبدان همراه ما باشید.

از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

خرید نهال در آبدان

بخش بزرگی از زمین­های کشاورزی و حاصلخیز در آبدان به کشت برنج و شالیزارها تخصص دارد اما خرید نهال در آبدان و احداث باغات مدرن نیز از رویکردهای کشاورزی نوینی است که در این شهر در حال توسعه است، باغداران می­توانند نهال مورد نظر خود را با توجه به شرایط آب و هوایی و خاک منطقه خریداری کرده و با احداث باغ میوه سرمایه گذاری بلند مدت و کم زحمت­تری نسبت به شالیزارها داشته باشند.

بیشتر بخوانید: خرید نهال در بوشهر

نهالستان آبدان

مدیران نهالستان در آبدان برای تضمین محصولات خود تنها نهال‌های گرمسیری را پیشنهاد می‌دهند که سیستم دفاعی قوی در برابر تنش‌های خشکی و کم آبی داشته باشد.

باغداری در آبدان

باغداری در آبدان چالش‌های زیادی دارد، در مناطق گرمسیری و خشک، نهال‌هایی انتخاب شوند که به خشکی و گرما مقاومت بیشتری داشته باشند، برخی نهال‌های پوششی یا همان گیاهان سبز، به خشکی مقاومت بیشتری داشته و حداقل میزان آبیاری رشد اقتصادی دارند البته برای درختان دیمی آبیاری منظم و به موقع بسیار اهمیت دارد.
پیش از خرید نهال، به سیستم آبیاری منطقه و نیاز آبی آن توجه کنید و نهال‌هایی را انتخاب کنید که با مصرف کمتری از آب بتوانند رشد کنند، به هنگام کاشت و پرورش نهال‌ها در آبدان، لازم است از روش‌ها و تکنیک‌هایی مانند پوشش خاک، استفاده از کاشت جمعی و مدیریت مناسب آبیاری برای حفاظت از نهال‌ها استفاده کرده و در صورت امکان، زمین‌های سایه روشن باغ میوه را راه اندازی کنید.
توجه به شرایط نوری، خاکی و قرارگیری درختان در مکان مناسب می‌تواند به رشد صحیح نهال‌ها کمک کند، برخی گیاهان نسبت به نور زیاد تحمل کمتری دارند و باید در نقاطی با سایه متناسب کاشته شوند.
ویژگی‌های خاک مانند زهکشی و اختلاط مناسب با مواد آلی نیز برای رشد نهال‌ها در شهر آبدان مهم است، وجود آفات و بیماری‌های خاص مانند پروانه فری، کنه، کرم چوبخوار به رشد و توسعه نهال‌ها ضربه می‌زند، دقت لازم را در مدیریت آفات و آشنایی با روش‌های جلوگیری و کنترل آنها داشته باشید.

 

نهال فروشی در آبدان

سایت اینترنتی نهال فروشی در آبدان همواره در دسترس بوده و کشاورزان با مراجعه به این سایت می‌توانند اطلاعات لازم را در مورد موارد زیر کسب کند:
• شرایط آبیاری درختان میوه در مناطق گرمسیری
• شرایط کوددهی درختان میوه در فصول مختلف
• آشنایی با هرس درختان میوه در مناطق گرمسیری و خشک
• سمپاشی درختان میوه

فروش نهال در آبدان

مدیران نهالستان به هنگام فروش نهال در آبدان به نیاز سرمایی درخت توجه زیادی دارند چون شهر آبدان هیچ فصل زمستانی را تجربه نمی‌کند، میانگین دما در فصل پاییز و زمستان ۵ الی ۱۰ درجه سانتیگراد گزارش داده‌اند؛ بنابراین نهال‌های سازگار با این منطقه جزو نهال‌های زودگل با نیاز سرمایی کمتر از ۳۰۰ ساعت دمای کمتر از ۷ درجه سانتیگراد هست.

قیمت نهال در آبدان

چون نهال‌ بذری و سنتی در شهر آبدان جوابگو نبوده و دوره باردهی کوتاه‌تری دارند، بنابراین خرید نهال‌های اصلاح شده و پیوندی همچنین نهال پایه رویشی را برای شهر آبدان توصیه می‌کنیم جهت استعلام قیمت نهال در آبدار می‌توانید به صفحه زیر مراجعه کنید

خرید نهال بادام در آبدان

سیستم ژنتیکی درخت بادام به گونه‌ای است که در فصل بهار و فصل تابستان تبخیر رطوبت از برگ و شاخه‌های خود را به حداقل می‌رساند؛ همین امر باعث می‌شود که قابل کاشت به صورت دیم در مناطق که گرمسیری و نیمه بیابانی باشد؛ نهال بادام سنگی، نهال بادام تلخ و کوهی جزو نهال‌هایی هستند که سازگاری بیشتری با اکوسیستم شهر آبدان دارد برای خرید نهال بادام در آبدان‌ حتماً از مشاوران نهالستان کمک بخواهید.

خرید نهال میوه در آبدان

تنش‌های خشکی و کم آبی از مهمترین ویژگی‌های شهر آبدان محسوب می‌شود کشاورزان برای خرید نهال میوه در آبدان باید به این موضوع توجه داشته و نهال‌هایی را خریداری کنند که قدرت ریشه زایی عمیق داشته و بتوان به صورت دیم آنها را کاشت، از انواع نهال میوه گرمسیری سازگار با شهر آبدان باید به موارد زیر اشاره کرد:
• نهال انگور در ماه دو بار به آبیاری عمیق احتیاج دارد، البته می‌توان این میزان را به ۲۰ روز یک بار نیز کاهش داد؛ اگر نهال انگور را بر پایه قلمه و به صورت اصلاح شده خریداری کنید قدرت مقاومت در آب و هوای شهر آبدان را خواهد داشت.
• نهال انجیر سیاه جزو نهال‌هایی است که به صورت خودرو و وحشی در مناطق دشتی رشد کرده خود را با کم آب‌ترین مناطق جهان وقف می‌دهد، محدودیت ارتفاعی نداشته و در ارتفاع ۲۵ متر نیز رشد اقتصادی دارد.
• درختان زیتون مخصوصاً درخت زیتون سیاه نیز قابل کشت در اکوسیستم شهر آبدان هست.

 

 

کلام آخر

یکی از مهمترین محصولاتی که در شهر آبدان تولید می‌شود گندم هست طبق بررسی‌های انجام شده بیشتر از ۲۲ هزار هکتار زمین زراعی وجود دارد که سالانه نزدیک به ۳۰ هزار تن گندم تولید به بازار داخلی تزریق می‌شود؛ وقتی امکان کاشت غلات و دیگر صیفی جات در شهر آبدان وجود دارد کشاورزان بهتر است با مشورت گرفتن از مدیران نهالستان به فکر احداث باغ میوه در آبدان نیز باشند؛ علاوه بر درختان معرفی شده توصیه می‌کنیم به صفحه خرید نهال گردو در آبدان در سایت برتر نهال مراجعه کرده و با نهال گردو پکان آمریکایی آشنا شوید که سازگار با این منطقه هست.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های گردو دیگر که در شهر آبدان می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال گردو در آبدان مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
ارتباط با برترنهال