خرید نهال در اهل✔️ قیمت نهال میوه + نهالستان اهل

شهر اهل یکی از شهرهای باستانی استان فارس است که در بخش اشکنان و شهرستان لامرد قرار گرفته است؛ طبق بررسی باستان شناسان قدمت این شهر نزدیک به ۱۵۰۰ سال پیش مربوط به دوره ساسانیان است؛ مختصات جغرافیایی شهر اَهِل روی نقشه ایران ۲۷٫۲۱۳۴۰۳۳۸°شمالی و ۵۳٫۶۵۹۶۶۶۸۹°شرقی هست.
برای معرفی کلی سیر تا پیاز کشاورزی و باغداری در شهر اهل باید با اقلیم آن آشنا باشیم، اقلیم شهر اههل گرم و خشک است به طوری که در فصل تابستان دمای آن به بیشتر از ۴۶ درجه سانتیگراد می‌رسد، همین امر باعث شده تا باغداران این منطقه با کاشت نهال‌های گرمسیری باغات سرسبز و پرباری را احداث کنند.

از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

خرید نهال در اهل

باغداران برای خرید نهال در اهل می‌توانند نکات زیر را رعایت کنند:
1. زمستان شهر اهل خنک است یعنی هیچ روز یخبندانی در آن وجود ندارد، کمترین درجه هوا در شهر اهل ۵ درجه سانتیگراد است، پس به هنگام خرید نهال در اهل به نیاز سرمایی آن توجه داشته باشید.
2. متوسط دما در شهر اهل ۲۲ درجه سانتیگراد است بیشترین دما ۴۷ درجه گزارش کرده‌اند ۴۷ درجه باعث آفتاب سوختگی و صدمه به درختان می‌شود، به هنگام خرید نهال در اهل حتماً به این موضوع توجه کنید تا نهال‌های مقاوم را خریداری کنید.
3. میزان بارندگی در شهر اهر کمتر از ۱۳۰ میلی‌متر بوده و این نشانگر خشکی هوا در فصل تابستان هست.
4. از نکات مهم شرایط اقلیمی شهر اهل بهتر است به نوسانات رطوبت آن اشاره کنیم که در فصل تابستان ۱۸ درصد و در فصل زمستان ۶۰ درصد است، این مورد تاثیر بسزایی در فروش نهال در اهل دارد.

بیشتر بخوانید: خرید نهال در شیراز

نهالستان اهل

کشاورزان برای خرید نهال باید معتبرترین نهالستان در اهل را انتخاب کنند، البته منظور ما خرید حضوری نیست، باغداران با مراجعه به سایت برتر نهال بهترین سایت نهالستان در اهل شرایط ویژه‌ای برای خرید نهال گرمسیری کسب کنند.

باغداری در اهل

شرایط اقلیمی شهر اهل تاثیر بسزایی در روش باغداری در اهل دارد، این منطقه یک منطقه کوهپایه‌ای بوده و ۹۰۰ متر از سطح دریا ارتفاع دارد؛ با وجود اقلیم گرم و خشک و مناسب نبودن ذخایر آبی، شهر اهل جزو سرسبزترین مناطق اشکنان محسوب می‌شود؛ باغداران با کاشت درختان گرمسیری توانستند باغات پرباری را راه اندازی کنند؛ از شرایط مهم باغداری در اههل باید به موارد زیر اشاره کرد:
• با اینکه تابستان‌های شهر اهل گرم و خشک است ولی در فصل تابستان گاهی باران‌هایی به نام حمنهم ی‌بارد، این باران باعث ایجاد لک بر روی پوست میوه روی درختان می‌شود.
• کشاورزان این منطقه باید مراقب باغات خود در برابر وزش باد موسوی از طرف دریای عمان و هند باشند، این بادها را با نام باد کوش می‌شناسند.
• بیشترین گزینه برای خرید نهال در اهل نهال‌های دیمی و گرمسیری است که نیاز آبی کمتری دارند.

نهال فروشی در اهل

فروش نهال در اهل

برخلاف دیگر مناطق کشور ایران بهترین فصل فروش نهال در اهل اواسط پاییز است، چون بعد از اتمام فصل پاییز رطوبت منطقه و نزولات باران افزایش پیدا کرده و باعث می‌شود تا ریشه درختان به راحتی با خاک منطقه سازگاری داشته باشند، همچنین تا فصل سوزان و گرم تابستان نهال به اندازه کافی ریشه زایی و رشد می‌کند تا سیستم دفاعی خود را ارتقا ببخشد.

قیمت نهال در اهل

قیمت نهال‌های گرمسیری با نهال‌های سردسیری کاملاً متفاوت است، چون روش تکثیر این نهال‌ها متفاوت بوده و سیستم دفاعی قوی‌تری داشته و آفتاب سوزان و روزهای طولانی تابستان را تحمل می‌کنند؛ جهت آشنایی با قیمت نهال در اهل و شناختن انواع نهال گرمسیری به سایت زیر مراجعه کنید:
لیست قیمت نهال:

خرید نهال بادام در اهل

از میوه‌های مقاوم و پرسود که متخصصین نهالستان در اهل به باغداران این منطقه پیشنهاد می‌دهند خرید نهال بادام در اهل است، از مزایای مثبت احداث باغ بادام به موارد زیر اشاره می‌کنیم:
• امکان کاشت دیمی نهال بادام در شهر اهل وجود دارد با اینکه باعث کاهش کمیت و کیفیت میوه تولیدی می‌شود.
• نگهداری از باغ بادام بسیار راحت بوده هزینه و انرژی زیادی لازم ندارد.
• خرید و فروش میوه بادان همیشه پر رونق است و مشتری‌های خاص خود را دارد

خرید نهال میوه در اهل

آشنایی با نهال‌های گرمسیری کمک زیادی می‌کند تا کشاورزان در انتخاب و خرید نهال میوه در اهل با موفقیت بیشتری عمل کرده و باغات پرباری را داشته باشد تا نیاز آبی کمتری داشته و تابستان این منطقه را تحمل کند.
• نهال انگور به عنوان نهال گرمسیری شناخته شده و برخی از ارقام آن مانند نهال بیدانه قرمز را به صورت دیم می‌کارند.
• نهال سیب ارقام متفاوتی دارد نهال‌های سیب پیوندی قدرت تحمل حرارت بیشتر از ۴۵ درجه سانتیگراد را دارند.
• انواع خشکبار مانند نهال فندق، نهال پسته، نهال بادام و نهال گردو به صورت دیم کاشت شده و میوه آنها ارزش تجاری بالایی دارد.
• نهال انار سازگاری بیشتری با این منطقه دارد به طوری که اکثر محصولات سر درختی شهر اهل مربوط به میوه انار است.
• نهال بلوبری، نهال زیتون و نهال خرمالو نیز جزو نهال‌های سازگار با شهر اهل محسوب می‌شود.
• کشاورزان شهر اهل با خرید نهال‌های زینتی و فروش چوب آنها نیز سرمایه قابل توجهی به دست خواهند آورد.

کلام آخر

همانطور که اشاره کردیم احداث باغ خشکبار در شهر اهل سود و بازدهی زیادی دارد، به طور مثال باغ گردو پکان آمریکایی سازگاری زیادی با منطقه اهل دارد؛ برای کسب آگاهی بیشتر به صفحه خرید نهال گردو در اهل مراجعه کرده یا با کارشناسان نهالستان در تماس باشید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
ارتباط با برترنهال