خرید نهال در زنگنه✔️ قیمت نهال میوه + نهالستان زنگنه

شهر زنگنه واقع در ۷۸ کیلومتری شرق همدان از توابع شهرستان ملایر است که با جمعیت نفری۹۱۲ در ارتفاع ۱۹۱۶۹ متری از سطح آب‌های آزاد در منطقه کوهستانی و نسبتاً سردسیری واقع شده است. این شهر با میانگین دمای ۲۱ درجه در فاصله ۲۵ کیلومتری ملایر در شمال شرقی آن واقع شده است شهر زنگنه به شهر شکوفه‌های آلبالو و گیلاس معروف است و یکی از قطب‌های تولیدات کشاورزی استان محسوب می‌شود.
این شهر به دلیل قرارگیری در ارتفاعات بسیار بالا و همچنین منطقه کوهستانی دارای بارندگی‌های بسیار بالا، زمستان‌های پربارش و تابستان‌های معتدل و خنک است. تولیدات باغی و ره‌آوردهای شهر زنگنه با توجه به اقلیم سردسیری آن علاوه بر تولید انبوه گیلاس و آلبالوهای با کیفیت و صادراتی شامل: انگور، کشمش، بادام، گردو، سیب و … است. اهالی شهر زنگنه به دو دسته از نظر اشتغال تقسیم بندی می‌شوند که بخشی از آنها سوغات ملایر را در مغازه‌های واقع در این شهر به فروش می‌رساند و بخشی دیگر نیز در حوزه کشاورزی دامپروری و باغداری مشغول هستند. این شهر علاوه بر میوه‌های با کیفیت در تولید عسل نیز بسیار موفق و سرآمد است و اقتصاد پویای این شهر نشات گرفته از بخش باغداری و کشاورزی آن است

از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

خرید نهال در زنگنه

 

بیشتر بخوانید: خرید نهال در همدان

نهالستان زنگنه

در جهت کوتاه‌تر کردن فرایند باردهی نهال‌های میوه نهالستان زنگنه با دریافت مجوزها و تاییدیه‌های فعالیت از سازمان جهاد کشاورزی و موسسات بذر گیاه اقدام به تولید پرورش انواع نهال‌های میوه سردسیری در این بخش می‌کند تا بتوانن در اختیار باغداران شهر زنگنه قرار دهد. از جمله مهم‌ترین سوالاتی که باید هنگام مراجعه به این مراکز در پروسه خرید داشته باشید میزان سازگاری نهال و مقاومت آن با آب و هوای شهر زنگنه و جلوگیری از خطر سرمازدگی و یخبندان است. پس لازم است از مراکز تخصصی که دارای دانش گیاهی بالایی هستند خرید خود را انجام دهید.

باغداری در زنگنه

با توجه به معروفیت شهر زنگنه به شهر شکوفه‌های گیلاس و آلبالو، باغداری در زنگنه عمدتاً محدود به میوه‌هایی مانند آلبالو، گیلاس، انگور، سیب، گردو، بادام، هلو، گلابی و زردآلو و توت است. موفقیت در حوزه باغداری در شهر زنگنه منوط به خرید نهال‌های دیرگل و مقاوم به سرمای بالا است تا گلدهی آنها در اواخر فروردین انجام شود. همچنین با توجه میزان بارندگی‌های بالا در شهر زنگنه، رطوبت نسبی هوا و همچنین رطوبت خاک دور آبیاری درختان بسیار پایین خواهد بود.

 

نهال فروشی در زنگنه

افراد زیادی نهال فروشی در زنگنه را به صورت سیار از تولیدکنندگان مرجع خریداری و صرفاً تمرکز خود را بر فروش و دریافت سود دارند. به دلیل نامشخص بودن مکان این افراد در صورت مشکل دار بودن نهال امکان مطالبه‌گری و پیگیری حق و حقوق برای خریدار به هیچ عنوان وجود نخواهد داشت. پس لازم هستند از نهال فروشی‌های دارای مجوز و مستقر و معتبر خرید خود را انجام دهید.

فروش نهال در زنگنه

زمانی که به نهالستان‌ ها و مجموعه‌های فروش نهال در زنگنه مراجعه می‌کنید باید نهالستان‌هایی را انتخاب کنید که نهال‌های خود را با موارد زیر عرضه کند.
 تیم مهندسی آن کاملا متعهد و دلسوز بوده و با تجربه کافی بر حسب اقلیم کوهستانی و سردسیری زنگنه رقم‌های دیرگل، زود بازده و سازگار با اقلیم را معرفی و عرضه کند.
 نهال از نظر اعتبار و خصوصیات گیاهی و نام تولید کننده دارای شناسنامه اصیل و لیبل‌دار از جه کشاورزی بوده و همچنین از نظر مرغوبیت پرورشی دارای گواهی سلامت نیز باشد.
 خاکی که نهال در آن پرورش یافته عاری از آفات بوده و محصول دارای گواهی عاری از آفات و کارت قرنطینه استانی باشد.
 نهال از ارقام کم سن با ریشه‌های کاملا سالم و با رنگ قهوه‌ای روشن، مویی و طبیعی باشد

قیمت نهال در زنگنه

از جمله فاکتورهای اقتصادی مهمی که می‌تواند در خرید تاثیرگذار باشد قیمت نهال در زنگنه است. این قیمت می‌تواند تعداد نهال‌های خریداری شده برای یک هکتار و همچنین رقم آن را نیز تحت تاثیر قرار دهد. با توجه متغیر بودن این قیمت‌ها بر حسب نوع پرورش و هزینه‌های پرورشی، سن و رقم نهال، نوع گلدهی و مرغوبیت و نام تولید کننده می‌توانید استعلام قیمت را قبل از خرید از لینک معتبر زیر داشته باشید.

خرید نهال بادام در زنگنه

اگر نگاهی به تاریخچه باغات زنگنه داشته باشید شاهد حضور باغات متعدد بادام در این بخش و خصوصاً بخش‌های دامنه آن هستیم. بادام نهال کم آبخواه است که با توجه به خطه کوهستانی و پرآب زنگنه می‌تواند به صورت دیم بدون نیاز به آبیاری مورد کشت قرار بگیرد. نهال کم زحمت و اقتصادی و به صرفه برای باغداری محسوب می‌شود. زیرا دارای میوه‌ای با پوستی سفت بوده که انبارداری آن بسیار راحت و بازار فروش بالایی دارد. سرمایه‌گذاری برای خرید نهال بادام در زنگنه و مبادرت به پرورش آن می‌تواند دارای سود قابل توجه و کلانی برای باغدار باشد.

خرید نهال میوه در زنگنه

جدول ارقام زیر کمک میکند با اطلاعات نسبی از این ارقام هنگام خرید نهال میوه در زنگنه بتوانید خرید آگاهانه و صحیح داشته باشید. باغداران عزیز می‌توانند با مراجعه به وب سایت برتر نهال به صورت اینترنتی در کوتاه‌ترین زمان نهال‌های سالم بدون بیماری مرغوب با کیفیت پربار و دیرگل و مقاوم به سرما را از این مجموعه با قیمتی بسیار تعادلی خریداری کنند.

نوع نهال رقم نهال
نهال سیب سیب گلاب، سیب عروس، سیب میراکل
نهال بادام بادام آذر خوشه‌ای ، بادام شاهرودی، بادام مامایی
نهال پسته پسته کله قوچی، پسته رفسنجان، پسته زرند، اکبری
نهال انگور انگور کندری، انگور یاقوتی، انگور فخری، انگور سلطانی
نهال آلو آلو زرد خورشتی، آلو برغانی، آلو غول پاییزه، آلو خاکی
نهال آلبالو آلبالو اسرائیلی ، آلبالو تکدانه ، آلبالو گیلاسی، آلبالو مجاری
نهال زردآلو زردآلو نصیری ، زردآلو شکر پاره، زردآلو نادری
نهال به به اصفهان، به قرمز، به گلابی
نهال عناب عناب ارمنی، عناب قائنات، عناب پیوندی
نهال انار انار کلود، انار واندرفول، انار آمریکایی
نهال گلابی گلابی مشو، گلابی بیروتی، گلابی شینگو
نهال فندق فندق فرتیل دو توکارد، فندق باتلر، فندق توندا
نهال هلو هلو انجیری، هلو آلبرتا، هلو زعفرانی
نهال خرمالو خرمالو اسراییلی، خرمالو موزی، خرمالو گوجه ای
نهال شلیل شلیل ردگلد، شلیل کیوتا، شلیل زودرس
نهال توت توت ژاپنی، توت کاکوزا، توت سیاه
نهال سنجد سنجد حاج رحیمی، سنجد حاج حسینی ، سنجد قزل
نهال گوجه سبز گوجه سبز ملایر، گوجه سبز شهریار، گوجه سبز برغان
نهال زیتون زیتون الک ترکیه، زیتون ماری، زیتون سیاه
نهال زینتی نهال صنوبر، نهال چنار ، نهال اقاقیا
نهال انجیر انجیر اسرائیلی، انجیر استهبان، انجیر سردسیری
نهال گیلاس گیلاس صورتی لواسان، گیلاس شیشه‌ای ، گیلاس تکدانه
نهال زرشک زرشک پلویی، زرشک بیرجند، زرشک بیدانه
نهال بلوبری بلوبری نلسون، بلوبری اونیل، بلوبری ایرانی
نهال ازگیل ازگیل ژاپنی، ازگیل پیوندی، ازگیل محلی
نهال گل‌محمدی گل‌محمدی خاردار، گل‌محمدی دیم، گل‌محمدی بی خار
نهال زغال اخته  زغال اخته سیاه، زغال اخته فومینا، زغال اخته محلی، زغال اخته فلوریدا

کلام آخر

با توجه به پهنه جغرافیایی و جوی شهر زنگنه مهم‌ترین عاملی که می‌تواند باغات این منطقه را بسیار درگیر کند خطر سرمازدگی و همچنین ریزش برگ و میوه به دلیل سرمازدگی خواهد بود لذا با مقاوم سازی نهال‌ها و انتخاب نهال‌های دیرگل و مقاوم به یخبندان و سرما و مراقبت‌های اصولی در طول پروسه پرورشی می‌توان از این اقلیم پربار، پر آب، حاصل خیز و سرسبز نهال‌های تنومند را پرورش داد. در صورت تمایل می‌توانید اطلاعات مربوط به نهال‌های گردوی سازگار در این بخش را در صفحه خرید نهال گردوی زنگنه مطالعه کنید. برای کسب اطلاعات بیش‌تر در ضمینه نهال‌های گردو که می‌توان در شهر زنگنه کاشت به صفحه خرید نهال گردو در زنگنه  مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
ارتباط با برترنهال