خرید نهال در شهر مهر✔️ قیمت نهال میوه + نهالستان شهر مهر

شهر مهر دروازه خلیج فارس در استان فارس یک شهر قدمت دار بوده و بیشتر از ۷ هزار سال تاریخچه آن است و مربوط به دوره هخامنشیان می‌شود؛ این شهر بیشتر از اینکه به عنوان شهر کشاورزی شناخته شود.
شهر صنعتی بوده و یکی از شهرهای اقتصادی استان فارس است با این وجود اراضی سرسبز و باغات پرمیوه‌ای را می‌توان در حومه شهر مهر مشاهده کرد که نشانگر علاقه مردم مهر به کشاورزی و باغداری است؛ برای معرفی کلی سیر تا پیاز کشاورزی و باغداری شهر مهر همراه ما باشید.

از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

خرید نهال در مهر

برای خرید نهال در مهر، باغدار احتیاج به اطلاعات اقلیمی و اکوسیستمی این منطقه دارد؛ اگر توپوگرافی شهر مهر را مطالعه کنید خواهید فهمید بر روی کوه‌های فرسوده و کم ارتفاعی مستقر بوده و باعث شیبدار شدن زمین‌های کشاورزی شده است.
شیب زمین‌ها گاهاً بیشتر از ۵۰ درصد است و همین امر تاثیر زیادی بر خرید نهال در مهر می‌گذارد؛ چون نهال‌های خریداری شده توانایی مستقر شدن در این شیب را داشته و به خاطر باد و طوفان ریشه کن نشوند؛ بافت خاک اکثر مناطق شهر نمکی ماسه‌ای و آهکی است؛ نهال میوه قدرت رشد و باروری در بافت ماسه، آهک و نمکی را داشته باشد.

بیشتر بخوانید: خرید نهال در شیراز

نهالستان مهر

برای شناختن بهترین نهالستان در مهر حتماً سابقه نهالستان، میزان تکثیر و فروش نهال، خدمات پس از فروش نهال و مجوزدار بودن آن را مورد بررسی قرار دهید.

باغداری در مهر

اقلیم بیابانی گرم و خشک شهر مهر تاثیر بسزایی در باغداری در مهر گذاشته است با مطالعه موارد زیر بهتر می‌توانید این موضوع را درک کنید:
• حداکثر دما در فصل تابستان ۵۰ درجه و حداقل دما در فصل زمستان صفر درجه سانتیگراد بوده و میانگین دما ۲۴ درجه سانتیگراد هست؛ کشاورز باید در فصل تابستان مراقب باغات میوه باشد تا به خاطر گرما و خشکی هوا، دچار بیماری مخصوصاً شانکر باکتریایی و قارچی نشود.
• نوسانات رطوبتی در شهر مهر زیاد است در فصل تابستان رطوبت آن ۴۲ درصد ولی در فصل زمستان ۹۰ درصد است.
• میزان بارندگی شهر مهر حداقل ۳۰۰ میلی‌متر است، باغداران برای حفظ ذخایر آبی خود موظف هستند از آبیاری قطره‌ای استفاده کنند یا درختان خود را به صورت دیم کاشت کنند.
• بادهای موسمی در شهر مهر حداقل ۷۵ روز با سرعت ۷ کیلومتر در ساعت در حال ورزش هستند این بادها گاهاً صدماتی به باغات میوه می‌زنند؛ کشاورزان با استفاده از دیوارهای بادشکن تا حدودی می‌توانند از درختان میوه محافظت کنند.
• خرید نهال‌هایی که تاج گسترده‌ای دارند کمک زیادی به حفظ رطوبت خاک می‌کند، همچنین استفاده از کودهای دامی پوسیده مهم است چون مانند اسفنج رطوبت را جذب کرده در خود نگه می‌دارد؛ مالت پاشی نیز روش مناسبی برای حفظ رطوبت خاک است.

نهال فروشی در مهر

از وظایف مهم نهال فروشی در مهر باید به مشاوره پس از فروش اشاره کنیم، اقلیم گرمسیری و بیابانی شهر مهر باعث بیماری‌ و آفت زدگی‌های زیادی در باغات میوه می‌شود؛ کشاورزان در این مواقع احتیاج به کمک و راهنمایی دارند؛ کارشناسان نهالستان باید در دسترس بوده و به سوالات آنها جواب داده و راهنمایی کنند.

فروش نهال در مهر

مسئولین نهالستان به هنگام فروش نهال در مهر موارد زیر را مد نظر دارند تا نهال‌ها رشد مناسبی داشته و سریع‌تر با منطقه سازگاری پیدا کنند:
• فصل فروش نهال در مهر اواسط فصل پاییز است، چون ریشه درختان زمان کافی برای سازگاری با خاک پیدا کرده و به خاطر حرارت بالای تابستان دچار آفتاب سوختگی نمی‌شوند.
• درختانی که ریشه آنها به صورت سطحی رشد می‌کنند برای کاشت در شهر مهر مناسب نیستند.
• از مهمترین فاکتورها باید به نیاز آبی نهال میوه اشاره کنیم.

قیمت نهال در مهر

از چالش‌های مهم کشاورزان برای احداث باغ در مهر تامین سرمایه اولیه است؛ آنها به دنبال نهال‌های ارزان قیمت هستند؛ با توجه به شرایط سخت و طاقت فرسای شهر مهر توصیه می‌کنیم کیفیت نهال را در نظر داشته باشید حتی اگر قیمت بالاتری داشته باشد؛ تا عمر طولانی داشته و میوه مرغوب تولید کند؛ برای استعلام قیمت نهال در مهر می‌توانید وارد لینک زیر شوید:
لیست قیمت نهال:

خرید نهال بادام در مهر

نهال بادام مخصوصاً نهال‌های سنگی سیستم دفاعی قوی‌تری داشته و می‌توان آنها را به صورت دیم کاشت؛ خرید نهال بادام در مهر نه تنها از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه است بلکه باعث حفظ بافت خاک در این شهر شده و از فرسایش خاک کشاورزی جلوگیری می‌کند.

 

خرید نهال میوه در مهر

با اینکه محصولات پسته بنه، بادام و انجیر در شهر مهر طرفدار زیادی دارد و اکثر کشاورزان با خرید نهال میوه در مهر توانستند درآمد خوبی را کسب کنند، ولی باغداران با شناختن نهال‌های گرمسیری دیگر می‌توانند تنوع زیادی در باغات میوه ایجاد کنند؛ انواع نهال میوه گرمسیری عبارتند از:
• باغ انگور باغ بلوبری و باغ زرشک درآمد اقتصادی و مقرون به صرفه‌ای برای کشاورزان شهر مهر خواهد داشت.
• میوه نهال انجیر از مهم‌ترین محصولات شهر مهر است.
• برخی از نژادهای نهال سیب گرمسیری بوده و می‌تواند حرارت بالا را تحمل کند.
• نهال ازگیل و نهال زیتون جزو درختانی هستند که قابلیت کاشت در شهر مهر را دارند.
• از دیگر نهال‌های گرمسیری که در شهرهای اطراف مهر کاشته می‌شود و سوددهی خوبی دارد نهال انار است؛ میوه انار نه تنها به صورت تازه خوری بلکه فراورده‌های آن نیز فروش زیادی دارد.
• در سال‌های گذشته فروش میوه زغال‌اخته درآمد زیادی را به همراه داشته است، پس یکی از تصمیم‌های کشاورزان برای خرید نهال میوه در مهر می‌تواند نهال زغال اخته باشد.
• نهال بادام و نهال پسته همچنین نهال فندق از مهم‌ترین محصولات شهر مهر شناخته شده‌اند.
• برای تولید چوب و بی‌نیاز کردن کشور از واردات چوب توصیه می‌کنیم به احداث باغ نهال‌های زینتی نیز توجه کنید.
خرید نهال:

کلام آخر

کشاورزان شهر مهر علاوه بر درختان فوق می‌توانند با خرید نهال گردو در مهر باغات گردو را راه اندازی کنند؛ تنها گردوی سازگار در شهر مهر گردوی پکان آمریکایی است که سوددهی خوبی برای کشاورزان دارد، برای آشنایی بیشتر به صفحه خرید نهال گردو در مهر در سایت برتر نهال مراجعه کنید تا کارشناسان این مرکز به صورت رایگان اطلاعات علمی و به روز شده را در اختیار شما قرار دهند.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
ارتباط با برترنهال