خرید نهال در مهاجران✔️ قیمت نهال میوه + نهالستان مهاجران

یکی از شهرستان‌های استان همدان که در قسمت شرقی لالجین قرار گرفته است شهر مهاجران از توابع بهار است. این شهر دارای جمعیت ۸۵۰۰ نفری بوده و از نظر جغرافیای طبیعی در ارتفاع ۱۶۶۶ متری از سطح دریا قرار گرفته است. به طور کلی این شهرستان از نظر آب‌های سطحی و رودخانه‌های دائمی پربار نبوده و عمدتاً وابسته به منابع آب زیرزمینی و همچنین رودخانه‌های قوری‌چای و یکه چای است که از ارتفاعات بهادر بیگ و خلیل کرد سرچشمه می‌گیرد.
این شهر در ۴۰ کیلومتری همدان قرار گرفته است و از نظر اقلیم آب و هوایی منطقه معتدل و خشک است. از نظر تولید محصولات سیفیجات، تره بار، غلات و زراعتی بسیار پربار بوده و فرآورده‌های کشاورزی آن می‌توان به گندم، جو، خربزه، سیب زمینی، خیار، هندوانه، گوجه فرنگی، هویج، یونجه، ذرت، علوفه‌ انواع سبزیجات اشاره کرد. محصولات باغی و سردرختی این شهر عمدتا شامل انگور، سیب، بادام، زردآلو، گردو و توت است.

از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

خرید نهال در مهاجران

 

بیشتر بخوانید: خرید نهال در همدان

نهالستان مهاجران

بسیاری از افراد با کسب مجوزها و اعتبارنامه‌های رسمی از جهاد کشاورزی با دایر کردن نهالستان مهاجران انواع نهال‌های میوه و غیرمثمر و زینتی را تولید و عرضه می‌کنند. در این نهالستان‌ها علاوه بر رقم‌های بومی می‌توان در صورت معتبر بودن مرکز ارقام کمیاب وارداتی و تجاری را نیز مشاهده کرد. اکثر سرمایه‌گذاران به دنبال چنین رقم‌هایی برای برداشت بالاترین سود هستند. لذا مهم‌ترین توصیه‌ای افراد مطلع و متخصصان کشاورزی به باغداران خرید از نهالستان‌های برجسته، مجوزدار و معتبر است. این اعتبار و رسمی بودن فعالیت می‌تواند ضمانت نهال‌ها از نظر عدم بیماری، مرغوبیت و باردهی را برای مشتری به دنبال داشته باشد.

باغداری در مهاجران

برای شروع باغداری در مهاجران باید در وهله اول نسبت به حاصل خیزی خاک منطقه و نوع بافت، نفوذ پذیری، سنگینی و عناصر تغذیه‌ای آن اقدامات خاکشناسی انجام شود. سپس با در نظر گرفتن آب و هوا، پراکنش بارندگی‌ها و وضعیت منابع آبی آن نهال میوه سازگار با این بخش از ارقام سالم ترجیحاً دیرگل و زودبازده انتخاب شود. باغداری در این شهر با توجه به تولیدات باغی مطلوب و چشمگیر آن مانند سیب، توت، انگور، بادام، گردو، زردآلو و آلو می‌تواند منبع درآمد بسیار خوبی باشد.

 

 

نهال فروشی در مهاجران

بسیاری از خریداران و کشاورزان پس از مهیاسازی سطح باغ و مشخص سازی نقاط کاشت و حفر چاله اقدام به خرید نهال از نهال فروشی در مهاجران می‌کنند. فروش نهال در این شهر به چند صورت انجام می‌شود، هم می‌توان آن را از جهاد کشاورزی هم نهالستان‌های بزرگ و کوچک و هم از افراد دستفروش تهیه کرد. اما مهم‌ترین مسئله شکل خرید، کیفیت و اعتبار خرید است. جهت داشتن نهال‌های مرغوب و با کیفیت از مراجع مستقر، هویت‌دار و مطرح این ارقام را خریداری کنید تا در صورت هرگونه بروز مشکلی بتوانید با این مجموعه در میان گذاشته و چالش را مرتفع سازید.

فروش نهال در مهاجران

بسیاری از سرمایه‌گذاران تازه کار هنگامی که برای خرید و فروش نهال در مهاجران اقدام می‌کند از ویژگی‌ها و شاخصه‌های نهال خوب و مرغوب اطلاعات چندانی ندارند. برای افزایش شناخت خود می‌توانید موارد زیر را مطالعه فرمایید.
• از نظر ظاهری نهال باید کنترل‌های لازم را پشت سر گذاشته، دارای شاخص کنترل بوده و تنه‌ای صاف، بدون شکستگی، یک دست، بدون برآمدگی، جای زخم و آفات داشته باشد.
• نهال آنالیزهای شیمیایی را پشت سر گذاشته، آفت زدایی شده و از هرگونه قارچ، باکتری و بیماری به دور باشد، برای تایید عدم بیماری کارت قرنطینه و گواهی سلامت داشته باشد.
• برای مشخص شدن قابلیت‌ها و ویژگی‌ها همچنان رقم، سن و میزان بازدهی دارای لیبل و شناسنامه اصالت‌دار بوده و تعیین قیمت آن متعادل و طبق نرخ مصوب صورت بگیرد.
• نهالستان منتخب دارای خدمات پس از فروش، پشتیبانی ۲۴ ساعته، آموزه‌های باغبانی رایگان بوده و با ضمانت دو ساله نهال را عرضه کند.
ی

قیمت نهال در مهاجران

آشنایی با قیمت نهال در مهاجران موجب می‌شود برنامه‌ریزی و مدیریت خوبی حول محور رقم انتخابی، میزان خرید، کیفیت نهال، مرجع خرید صورت بگیرد. برای آگاهی بهتر و دقیق‌تر می‌توانید از لینک زیر اقدام کنید.

خرید نهال بادام در مهاجران

با توجه به اینکه شهر مهاجران دارای رودخانه‌های دائمی نبوده و عمده رودخانه‌های آن سرچشمه گرفته از ارتفاعات بهادر بیک و خلیل کرد است و بیشتر مبتنی بر منابع آب زیرزمینی کشاورزی و باغدار باغداری انجام می‌شود، لذا نهال بادام به دلیل نیاز آبی کم و همچنین توانمندی بالا در برابر گرما و خشکی می‌تواند بهترین نهال برای سرمایه‌گذاری باشد. برای شناخت نهال‌های سودآور و خرید نهال بادام در مهاجران به لینک زیر رجوع کنید.

خرید نهال میوه در مهاجران

شهر مهاجران ظرفیت و پتانسیل کشت و پرورش نهال‌های میوه سردسیری و نیمه سردسیری را با توجه به اقلیم معتدل و کشتزارها و اراضی حاصلخیز خود دارد. لذا با خرید نهال میوه در مهاجران از بزرگترین و معتبرترین نهالستان اینترنتی یعنی برتر نهال می‌توانید با در اختیار داشتن نهال‌های دیرگل، سازگار با اقلیم، پربار و بدون بیماری باغداری کم چالشی را با آموزه‌های تخصصی و رایگان این مجموعه شروع کنید.
در صورت تمایل می‌توانید نهال‌های گردو مناسب این شهر را در صفحه خرید نهال گردوی مهاجران مشاهده کنید.

 

نوع نهال رقم نهال
نهال سیب سیب فوجی، سیب پینک لیدی، سیب کاکس اورنج
نهال بادام بادام شکوفه، بادام شمشیری، بادام اسراییلی، بادام پالیز
نهال پسته پسته فندقی، پسته کله قوچی، پسته هیبریدی، پسته دامغان
نهال گلابی گلابی ناشی، گلابی اسپادانا، گلابی دوشیز، گلابی سیبری
نهال انگور انگور ژاپنی، انگور حسینی، انگور گریسمون، انگور موندراپ
نهال عناب عناب ژاپنی، عناب ارمنی
نهال به به گلابی، به محلی، به اصفهان
نهال ازگیل ازگیل ژاپنی، ازگیل جنگلی، ازگیل آمریکایی
نهال گیلاس گیلاس فرنگی، گیلاس قرمز ارومیه، گیلاس لیندا، گیلاس بوترمو
نهال زینتی اقاقیا، صنوبر یکساله نقرا ترکیه، پالونیا شن تونگ
نهال آلو آلو شابلون کالیفرنیا دیررس، آلو توسرخ، آلو زرد گوگان
نهال آلبالو آلبالو خوشه‌ای مورلو، آلبالو مجاری، آلبالو محلی
نهال زردآلو زردآلو تخم‌مرغی زعفرانی، زردآلو سفید مراغه، زردآلو شکر پاره
نهال زرشک زرشک پلویی، زرشک بی دانه قائنات، زرشک  پفکی
نهال توت توت هرات، شاه توت، توت سیاه، توت چتری
نهال گل‌محمدی گل‌محمدی دیم، گل‌محمدی خاردار، گل‌محمدی بی‌خار
نهال بلوبری بلوبری نلسون، یک بری، رازبری، بلوبری ایرانی
نهال زغال‌اخته زغال‌اخته فلوریدا، زغال‌اخته محلی، زغال‌اخته سیاه
نهال هلو هلو سفید و قرمز، هلو مور، هلو پلاستیکی، هلو مخملی
نهال شلیل شلیل سبز، شلیل نکارد۹، شلیل سفید شیشه‌ای
نهال فندق فندق بارتلر، فندق قزوین، فندق ماکادمیا
نهال گوجه سبز گوجه سبز ترکیه، گوجه سبز شهریار، گوجه سبز برغانی
نهال سنجد سنجد محلی، سنجد قزل، سنجد حاج حسینی
نهال زیتون زیتون شنگه، زیتون آمریکایی، زیتون مانزالیا
نهال انجیر انجیر قرمز فرانسه، انجیر گلابی زرد، انجیر استهبان
نهال خرمالو خرمالو ارموند، خرمالو فویو، خرمالو انبه‌ای
نهال انار انار پایه کوتاه، انار سردشت، انار فردوس

کلام آخر

امروز استفاده از نهال‌های زود بازده و سازگار با اقلیم در جهت کاهش صدمات و مخاطرات بسیار مورد توجه است. با توجه به حساسیت‌های نهال میوه به نوسانات بالا و پایین و همچنین تنش‌های آبی و خاکی باید با در اختیار داشتن رقم‌های سازگار و مناسب و همچنین بهره‌مندی از آموزه‌های تخصصی باغداری را اداره کرد. برای کسب اطلاعات بیش‌تر در ضمینه نهال‌های گردو که می‌توان در شهر مهاجران کاشت به صفحه خرید نهال گردو در مهاجران مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
ارتباط با برترنهال