خرید نهال در نودان✔️ قیمت نهال میوه + نهالستان نودان

شهر نودال با ارتفاع ۱۰۰۰ متر از سطح دریا دارای اقلیم معتدل و روبه گرمسیری بوده و تقریباً در طول سال هیچ روز یخبندانی را تجربه نمی‌کند، میزان سالانه بارش باران در این منطقه حد فاصل بین ۲۰۰ تا ۶۰۰ میلی‌متر است، مهمترین ویژگی شهر نودان که بر باغداری و کشاورزی این شهر تاثیر زیادی گذاشته، نوسانات رطوبت آن است؛ میزان رطوبت شهر نودان از آبان تا فروردین بیشتر از ۶۰ درصد بوده و به عنوان منطقه مرطوب شناخته می‌شود، ولی در مابقی ماه‌ها به اندازه‌ای رطوبت کاهش می‌یابد که هوا بسیار خشک می‌شود، و ادامه به طور کامل سیر تا پیاز کشاورزی و باغداری در شهر نودان را توضیح خواهیم داد.

از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

خرید نهال در نودان

یک کشاورز به هنگام خرید نهال در ابتدای راه باید انتخاب کند چه نوع نهال میوه‌ای را در باغات خود کاشت کند؟ از انواع میوه‌های مناسب برای مناطق معتدل شامل سیب، گلابی، زردآلو، هلو، آلبالو، گیلاس، شلیل و گردو هستند، که در ادامه به صورت جدول آنها را به شما معرفی خواهیم کرد

به هنگام خرید نهال در نودان مطمئن باشید که خصوصیات آن با اکوسیستم منطقه سازگاری دارد یا نه؟ و مطمئن شوید که نهال میوه انتخابی شما با نیازهای آبی و رطوبت خاک شما سازگاری داشته باشد، در مناطق معتدل اکثراً نیاز به آبیاری‌های منظم و معتدل دارند.

به تاریخ برداشت میوه‌های مورد نظر خود توجه کنید، برخی میوه‌ها در فصل گرم سال برداشت می‌شوند، در حالی که برخی دیگر در فصل سردتر؛ چون در منطقه نودان در فصل پاییز بارش باران به صورت شدت بار آغاز می‌شود، حتما فصل برداشت میوه قبل از بارش پاییزه به اتمام برسد، چون بارش پاییزه باعث افت کیفیت میوه‌های روی درخت می‌شود.

مطالعه بیشتر:خرید نهال در شیراز

نهالستان نودان

کارشناسان نهالستان به هنگام فروش نهال در نودان به کشاورزان تاکید می‌کنند که از مختصات باغ خود اطلاع داشته و مطمئن باشند که در نقاط معتدل شهر نودان قرار گرفته است، حتی در یک شهر کوچک امکان متغیر بودن اقلیم وجود دارد، نهال مناسب برای اراضی که در کوه پایه‌ها قرار گرفته‌اند متفاوت از درختان برای مناطق پست هست.

باغداری در نودان

با اینکه پتانسیل باغداری در شهر نودان بسیار بالا است، متاسفانه به خاطر عدم آگاهی کشاورزان اکثر زمین‌های کشاورزی این منطقه به نحو احسنت استفاده نشده و آمار فروش نهال در نودان تعریف چندانی ندارد، از ویژگی‌های مهم شهر نودان باید به متغیر بودن رطوبت اشاره کنیم.
مختصات جغرافیایی شهر نودان با طول: 29.8014 و عرض جغرافیایی: 51.6942 تاثیر زیادی بر نحوه بارش باران این منطقه گذاشته است، تاثیر نوسانات رطوبت بر احداث باغ در نودان می‌تواند در چند جنبه مهم تاثیرگذار باشد:
● رشد و توسعه گیاهان: رطوبت مناسب برای گیاهان بسیار مهم است، نوسانات رطوبت می‌تواند توسعه رویشی گیاهان را تحت تاثیر قرار دهد، اگر رطوبت مناسب در دوره رشد گیاه فراهم نشود، منجر به تاخیر در رشد، کاهش در تولید میوه و حتی خشک شدن و مرگ گیاهان شود.
● تولید میوه: رطوبت در میزان تولید میوه‌ها نیز اثر می‌گذارد، افزایش رطوبت در دوره‌های مناسب تولید میوه‌ها را افزایش داده، در حالی که کاهش رطوبت محیطی و خاک باعث کاهش تولید یا کیفیت میوه می‌شود.
● شرایط بیماری‌زایی: رطوبت بالا به رشد قارچ‌، پشه‌ و سایر عوامل بیماری‌زایی کمک می‌کند. از طرف دیگر، روزهای خشک و کمبود آب منجر به تشدید تنش‌های آبی و از بین رفتن گیاهان و افزایش شیوع بیماری‌ها می‌شود.

نهال فروشی در نودان

برای اطمینان از کیفیت نهال خریداری شده بهتر است با چندین نهال فروشی در نودان در تعامل باشید و با فروشندگان مختلف تماس بگیرید،  قیمت نهال در نودان، ویژگی‌های ژنتیکی نهال و جزئیات خرید نهال در نودان را بررسی کرده و از مراکزی نهال خریداری کنید که شرایط فروش ویژه‌ای را برای کشاورزان و باغداران در نظر گرفته‌اند.

 فروش نهال در نودان

نهالستان‌های معتبر و مجوزدار کشور وظیفه دارند فروش نهال در نودان را به صورت تضمینی و به همراه کارت سلامت انجام دهند تا باعث ترغیب کشاورزان این خطه به احداث باغات مدرن و تجاری شده و سرمایه‌گذاران زیادی را جذب کند.

 قیمت نهال در نودان

از آنجایی که دامنه انتخاب باغداران شهر نودان برای خرید نهال در نودان بسیار وسیع هست، آنها می‌توانند با هر قیمتی نهال میوه‌ای را انتخاب کنند که سازگاری بالایی با منطقه داشته باشد، جهت شناختن قیمت نهال در نودان به لینک زیر مراجعه کنید:

لیست قیمت نهال:

خرید نهال بادام در نودان

از مزایای احداث باغ بادام و خرید نهال بادام در نودان باید به موارد زیر اشاره کرد:

  • شرایط آب و هوایی: مناطق معتدل مانند شهر نودان دارای ویژگی‌های اکوسیستمی ملایمی هستند که برای رشد و توسعه بادام مناسب هستند، دماهای معتدل در طول فصول و فصل‌های گرم به صورت مناسبی رشد نهال‌ها را تسهیل می‌کنند.
  • پوشش گیاهی: خرید نهال بادام در نودان باعث ایجاد پوشش گیاهی در این منطقه شده و مانع از فرسایش خاک و افت کیفیت خاک می‌شود.
  • مزایای بازار: در مناطق معتدل، بازار برای محصولات بادام احتمالاً بیشتر است، این موضوع می‌تواند تولید کنندگانی را ترغیب کند که در این مناطق به کاشت و پرورش بادام بپردازند.

خرید نهال میوه در نودان

بررسی کنید چه نکاتی برای مراقبت و نگهداری از نهال‌های میوه در مناطق معتدل وجود دارد، به عنوان مثال نیاز به ایجاد سایه‌دهی، آبیاری منظم یا کارهای دیگری دارد یا نه؟ و هدف شما از خرید نهال در نودان احداث باغ سنتی است یا تجاری؟

خرید نهال:

 

نوع نهال ارقام نهال

 

نهال سیب نهال سیب دو رنگ فرانسه، نهال سیب گلدن ورد قرمز، نهال سیب گالا، نهال سیب گلدن ورد زرد
نهال گلابی نهال گلابی کنکورد، نهال گلابی بارتلت و ویلیام دوشز
نهال بادام نهال بادام مامایی، نهال بادام خوشه ای، نهال بادام سنگی
نهال فندق  نهال فندق یکورب، نهال فندق باتلر، نهال فندق تک شاخه
نهال انگور نهال انگور یاقوتی، نهال انگور کندری، نهال انگور ژاپنی
نهال انار کاشت نهال انار در این منطقه توصیه نمی شود
نهال هلو نهال هلو پیش رس، نهال هلو زعفرانی، نهال هلو دوبار فرانسه، نهال هلو انجیری پلنگی
نهال گوجه سبز نهال گوجه قرمز، نهال گوجه سبز زودرس، نهال گوجه برقانی
نهال گیلاس نهال گیلاس  موری،  نهال گیلاس قرنز ارومیه، نهال گیلاس زرد دانشکده
نهال زردآلو نهال زردآلو عسگرآبادی، نهال زردآلو سلطنتی، نهال زردآلو تخم مرغی
نهال به نهال به محلی، نهال به گلابی، نهال به پرتغالی
نهال شلیل نهال شلیل مغان، نهال شلیل بهاره نهال شلیل شبرنگ،
نهال زرشک نهال زرشک پفکی، نهال زرشک سیاه.
درختان زینتی نهال صنوبر، نهال پالونیا، نهال بید، نهال گل محمدی، نهال بید مشک
نهال پسته نهال پسته یوسی بی، نهال پسته ممتاز، نهال پسته کله قوچی
نهال زیتون کاشت نهال زیتون در این منطقه توصیه نمی شود
نهال انجیر کاشت نهال انجیر در این منطقه توصیه نمی شود
نهال آلو نهال آلوی قرمز، نهال آلوی قطره طلا، نهال آلو آنجلا
نهال آلبالو نهال آلبالو بوترمو، نهال آلبالو محلی، نهال آلبالو غیر پیوندی
نهال توت نهال توت قرمز، نهال توت موزی سفید، نهال توت محلی
نهال سنجد نهال سنجد قزل، نهال سنجد حاج حسینی
نهال عناب نهال عناب ژاپنی، نهال عناب ارمنی
نهال بلوبری نهال بلوبری ایرانی، نهال بلوبری نلسون
نهال خرمالو   کاشت نهال خرمالو در این منطقه توصیه نمی شود.
نهال ازگیل نهال ازگیل ژاپنی
نهال‌زغال اخته نهال زغال اخته فلوریدا، نهال زغال اخته سیاه
نهال‌گل محمدی نهال گل محمدی خاردار نهال گل محمدی بدون خار

کلام آخر

در منطقه نودان برخی بیماری‌ها و آفات حضور دارند که ممکن است روی نهال‌ها تاثیر منفی داشته باشند، از این رو در خرید نهال در نودان توجه داشته باشید تا نهال‌های پیوندی و اصلاح شده را خریداری کنید که سیستم دفاعی قوی دارند، در این منطقه خرید نهال گردو بیشتر از نهال‌های دیگر جوابگو خواهد بود، جهت شناختن انواع نهال گردو سازگار با منطقه نودان به صفحه خرید نهال گردو در نودان مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
ارتباط با برترنهال