خرید نهال گردو در آبدان✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار آبدان

میوه گردو محصولی است که فروش آن در بازار داخلی و بازار خارجی رونق زیادی دارند، اکثر سرمایه‌گذاران به دنبال احداث باغ گردو در مناطق مختلف هستند، چون می‌دانند سرمایه‌گذاری بر احداث باغ گردو کاملاً سودآور و به نفع آنها خواهد بود، ما در این مقاله می‌خواهیم به شرایط خرید نهال گردو در آبدان پرداخته و ببینیم با توجه به اکوسیستم گرمسیری و خشک آن آیا نهال گردو در این منطقه سازگاری دارد؟

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی آبدان

مختصات اقلیمی شهر آبدان بر روی نقشه ایران ۲۸٫۰۷۹۹۴۱° شمالی و ۵۱٫۷۶۹۱۵۵° شرقی درج شده است، این شهر در شهرستان دیر در استان بوشهر قرار گرفته است؛ از مهمترین شرایط اقلیمی تاثیرگذار بر خرید نهال گردو در آبدان باید به موارد زیر اشاره کنیم:
• دمای شهر آبدان ۲۵ درجه سانتیگراد بوده و در فصل زمستان هیچ روز یخبندانی را تجربه نمی‌کند.
• دارای پاییز و زمستان معتدل و بهاری و فصل بهار و تابستان گرمسیری هست.
• میزان بارش باران در این منطقه کمتر از ۲۰۰ میلیمتر گزارش داده‌اند.
• روزهای فصل تابستان کاملاً آفتابی و طولانی بوده و بیشتر از ۹ ساعت تابش نور خورشید وجود دارد.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در بوشهر

تاریخچه باغات گردو در آبدان

باید بگوییم هیچ تاریخچه موثقی در مورد باغات گردو در آبدان وجود ندارد، ولی در سال‌های گذشته با تکثیر و فروش نهال گردو پکان آمریکایی مناطقی که گرمسیری بوده و با تنش‌های گرمایی همراهند مشتاق شناختن این نهال هستند؛ چون نهال گردو پکان آمریکایی قابلیت کاشت در استان‌های بندرعباس خوزستان و بوشهر را دارد.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در آبدان

یکی از مهم‌ترین چالش‌هایی که احداث باغ گردو در آبدان را تحت تاثیر قرار می‌دهد چالش کم آبی هست؛ اگر کشاورزان تجهیزات آبیاری مناسبی را برای باغ گردو فراهم کرده و بتوانند در ماه دوباره آبیاری عمیق را انجام دهند مطمئن باشند احداث باغ گردو در این منطقه کاملاً سودآور و به نفع آنها خواهد برد.

 

آیا کاشت نهال گردو در آبدان حالت اقتصادی دارد؟

به صورت عملی فعلاً ثابت نشده کاشت نهال گردو در آبدان حالت اقتصادی دارد یا نه؟ ولی ما در ادامه مقاله به صورت تئوری بررسی خواهیم کرد، آیا نهال گردویی وجود دارد که در این منطقه سازگاری داشته و با کاشت آن کشاورزان بتوانند به درآمد و سود مناسبی برسند یا نه؟

 

خرید نهال گردو در آبدان

کشاورزان شهر آبدان برای خرید نهال گردو در آبدان باید اطلاعات زیر را به طور کامل کسب کرده تا بر اساس آن بتوانند نهال گردو مناسب را انتخاب کنند:
• آنالیز خاک و عناصر موجود در خاک
• کدام درختان یا صیفی جات و غلات را در باغ خود در سال قبل کاشته بودند.
• چه روش و برنامه‌ای برای آبیاری باغ خود در نظر گرفته‌اند
• شرایط نورگیری باغ چگونه است؟

فروش نهال گردو در آبدان

مهندسین نهالستان برای فروش نهال گردو در آبدان ابتدا اطلاعات لازم و کافی در مورد نگهداری و مراقبت از این درخت در اختیار کشاورزان قرار می‌دهند، آنها مشاوره آنلاین و رایگان به باغداران در نظر می‌گیرند تا باغداران در صورت بروز مشکل به راحتی با کارشناسان در تماس بوده و اطلاعات لازم را در مورد نگهداری از باغ گردو بپرسند.

نهال گردو مناسب آبدان

تنها نهال گردو مناسب آبدان نهال گردو پکان آمریکایی است، طبق بررسی‌های انجام شده به صورت تئوری این نهال سازگاری زیادی با اکوسیستم منطقه آبدان داشته و گزینه مناسبی برای فروش نهال گردو در آبدان هست.

انواع نهال گردو در آبدان

نمی‌توان به طور قطع گفت در شهر آبدان امکان کاشت انواع نهال گردو وجود دارد، برای احداث باغ گردو در آبدان، شما در این شهر تنها می‌توانید نهال آمریکایی را کاشت کنید که سیستم دفاعی قوی در برابر موارد زیر داشته باشد:
• نبودن فصل سرما و تامین نیاز سرمایی درخت گردو
• کمبود سفره‌های آب زیرزمینی
• ورزش بادهای گرمسیری و شرجی
• تابستان‌های داغ و حرارت ۵۰ درجه سانتیگراد
• طولانی بودن روزهای آفتابی
• زمین‌های زراعی با ارتفاع ۲۵ متر از سطح دریا

قیمت نهال گردو در آبدان

تنها نهال گردو گرمسیری که امکان کاشت در شهر آبدان را دارد نهال گردو پکان آمریکایی هست، قیمت این نهال در سال ۱۴۰۲ به صورت عمده ۱۱۰ هزار تومان درج شده است؛ برای شناختن انواع نهال یا استعلام قیمت نهال گردو در آبدان به لینک زیر مراجعه کنید.

بهترین نهال گردو

با توجه به تنش‌های گرمایی و کمبود آب زراعی باغدار باید نهال گردو پکان آمریکایی را انتخاب کند، چون ریشه زایی عمیقی داشته و ریشه آن حداقل ۳ الی ۴ متر به لایه‌های زمین نفوذ می‌کند؛ از دیگر مزایای کاشت نهال گردو در آبدار می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• با کمی مطالعه در مورد نهال گردو آمریکایی متوجه خواهید شد که دارای پوسته‌ بسیار ضخیم و تنه مقاوم هست بنابراین در برابر تهدیدات زیست محیطی سیستم دفاعی قوی دارد.
• میوه‌هایی که نهال گردو پکان آمریکایی تولید می‌کند از لحاظ ظاهر کاملاً متفاوت‌تر از میوه‌های معمولی هست، میوه آن به شکل خرما و کشیده بوده و پوسته کاغذی دارد؛ میوه گردو پکان آمریکایی به عنوان یک میوه برند شناخته شده و ارزش ریالی بالایی دارد.
• ژنتیک نهال گردو پکان آمریکایی به گونه‌ای بوده که در برابر گرما و تابش نور خورشید از خود عکس‌العمل نشان داده و با بستن منافذ روی برگ‌ها مانع از تبخیر رطوبت و آب از برگ‌ها می‌شود.

نهالستان گردو در آبدان

مدیران نهالستان گردو در آبدان ‌مهمترین عامل زیست محیطی در این شهر را مد نظر گرفته و شرایط احداث باغ در آبدان را به کشاورزان توضیح می‌دهند، ارتفاع شهر آبدان از سطح دریا تنها ۲۵ متر بوده و فاصله چندان زیادی با خلیج ندارد؛ همین امر تاثیر زیادی بر میزان رطوبت فصلی آبدان می‌گذارد بر اساس آن مدیران نهالستان تاکید می‌کنند کشاورزان شرایط زیر را برای احداث باغ گردو در آبدان رعایت کنند:
• باغداران اقدامات لازم برای جلوگیری از آفتاب سوختگی درختان گردو انجام دهند برای این منظور می‌توانند از رنگ‌های درختی و یا پوشش‌های آلومینیومی استفاده کنند تا نور خورشید را بازتاباند.
• مطمئناً فاصله کاشت درختان در شهر آبدان متفاوت خواهد بود، بر اساس زاویه نور خورشید فاصله درختان را مشخص خواهند کرد.
• برای جبران حرارت بالا و روزهای گرمسیری کشاورزان باید به مسئله خاک ورزی باغ خود پرداخته و عناصر مورد نیاز را در اختیار درختان گردو قرار دهند تا سیستم دفاعی خود را در برابر تنش‌های خشکی قوی‌تر کنند.

کلام آخر

شهر آبدان را به عنوان شهر خرما و شهر گندم می‌شناسند، اکثر مردم این شهر از میوه‌های گرمسیری که امکان کاشت و پرورش آن در شهر آبدان وجود دارد اطلاع ندارند، برای این منظور ما توصیه می‌کنیم به صفحه خرید نهال در آبدان در سایت برتر نهال مراجعه کرده اطلاعات اطلاعات لازم در مورد انواع نهال میوه گرمسیری از جمله نهال انگور نهال انجیر پسته و بادام را شناخته و در صورت لزوم با کارشناسان در تماس باشند.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر آبدان می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در آبدان مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال