خرید، مشخصات و قیمت نهال گردو دیر گل

نهال گردو دیرگل

نهال گردو دیرگل یکی از بهترین‌ها در بین انواع نهال‌های گردو است. این نهال که پرورش یافته‌ی کشور آمریکا است پس از دوره‌ی به بار نشستن، محصول پربازدهی دارد که البته در ایران هم پرورش داده میشود؛ به دلیل کیفیت و مرغوبیت بالا، این گردو قابیلت صادرات به خارج از کشور را نیز دارد.

خصوصیات نهال گردو دیر گل

نهال گردو دیرگل نهالیست پرمحصول و با کیفیت که سرمایه گذاری بر آن حتما پرسود است؛ وزن بالای گردوها به دلیل مرغوبیت از مشخصات بارز گردو های این نهال است. باید توجه داشته باشید که نحوه‌ی رشد و پرورش نهال گردو دیر گل، تاثیر بالایی در بازدهی این نهال گردو دارد؛ چراکه مراقبت و رعایت نکات اصولی برای پرورش آن مساوی است با افزایش بازدهی آن میباشد و باید این را بگوییم که ما در نهالستان پالیز گردو، علاوه بر خرید و فروش انواع نهال گردو از جمله نهال گردوی تویسرکان، نهال گردوی دماوند، نهال گردوی ژنوتیپ برتر و…، نحوه نگهداری از آنها را نیز به شما آموزش میدهیم.

مشخصات نهال گردو دیر گل

انواع نهال گردو دیر گل اندازه‌ای ما بین گردوهای پابلند و پاکوتاه دارند؛ دارای برگی پهن و تاجی بزرگ است که سایه مطلوبی را در باغها ایجاد میکنند. این نوع نهال به دلیل مقاومت در برابر سرما، در مناطقی که سرمای بهاره دارند آسیب کمتری را میبیند.

میتوان گفت که به دلیل پوچی نزدیک به صفر، میوه این نهال بازدهی مطلوبی دارد و گردوهای این نهال غالبا پرمغز و سالمند. نهال گردو دیر گل تبدیل به درختی چند ساله و مقاوم خواهد شد.

شروع به محصول دهی نهال گردو دیرگل

نهال گردو دیر گل در فصل بهار شروع به محصول دهی میکند؛ اواخر فروردین و اوایل اردیبهشت، پس از طی کردن دوره خواب و سرما، این نهال به گل می‌نشیند.

از مشخصات این نهال میتوان به ریشه قوی آن اشاره کرد که تا عمق سه متر در زمین پیش میرود و برای جلوگیری از فرسایش خاک نیز مورد استفاده قرار میگیرد.

همانطور که از اسمش پیداست، دیر گل بودن این نوع گردو، از مشخصات دیگر آن است که موجب شده در مناطق سردسیر مورد بهره برداری قرار گیرد.

فاصله کاشت نهال گردو دیر گل

در کاشت نهال گردو دیر گل از طریق بذر، پس از طی مراحل اولیه رشد و جوانه زنی، نهال‌های گردو را در مکان دائمی میکارند و گودالی به اندازه سیستم ریشه حفر میکنند تا ریشه به طور کامل در آن قرار گیرد.

هر گودال که محل رشد یک اصله نهال است با فاصله‌ای بین ۷ در ۷ متر از یکدیگر جدا میشوند که باعث میشود ریشه ها رشد بهتری داشته باشند و شاخ و برگها نورگیری خوبی را داشته باشند.

کشور سازنده 

نهال گردو دیر گل پرورش یافته در کشور آمریکاست که در حال حاضر در کشور خودمان نیز پرورش داده میشود.

درصد چربی

درباره درصد چربی میوه‌ی نهال گردو دیر گل باید بگوییم که این گردوها درصد چربی بسیار بالایی دارند و در گروه گردوهای پر روغن قرار گرفته‌اند که این خود از عوامل فروش نهال گردو دیر گل بصورت حداکثری شده و صادرات آن را نیز موجب شده است. البته باید بدانید این چربی‌ها با چربی‌های مواد خوراکی کارخانه‌ای و صنعتی که در بازار عرضه میشوند فرق زیادی دارند؛ چراکه چربی گردوی دیر گل مانند سایر گردوها طبیعی است و در صورت مصرف متعادل علاوه بر اینکه ضرری ندارد، بلکه فواید درمانی بالایی هم دارد!

شکل گردو 

شکل و ظاهر میوه نهال گردو دیرگل، بصورت گرد و بیضی فرم است و لپه‌هایی ضعیفی دارد که این امر خشک کردن آن را راحت‌تر کرده است. درباره‌ی ساختار و ظاهر نهال گردو دیر گل پیوندی نیز گفته‌اند که محصولات آن بصورت بیضی شکل بوده و ساختار پوسته‌ی این گردو نیز نازک است.

ضخامت پوست چوبی

پوست چوبی میوه‌ی نهال گردو دیر گل تا حدودی شبیه به گردوهای نهال گردو خوشه ای فرانسوی و همچنین گردوهای نهال گردو مراغه نازک بوده و شکنندگی مناسبی دارند؛ البته این بدان معناست که از جهت اقتصادی هم مقرون بصرفه است؛ چون با نازک بودن پوسته چوبی گردو، بدون شک وزن غالب آن به مغز گردو بر میگردد. در گردوی دیر گل به عبارتی میتوان گفت که 70 الی 75 درصد از میوه را مغز تشکیل میدهد و این نشانگر قابلیت سرمایه گذاری بر آن و نیز مرغوبیت گردو است.

حداکثر ارتفاع درخت گردو دیر گل

در ابتدا ارتفاع نهال گردو دیر گل به 60 الی 120 سانتیمتر میرسد؛ ولی پس از رشد و بالغ شدن و تکامل سیر نگهداری اصولی آن که در نهالستان پالیز گردو به شما میگوییم، ارتفاع این نهال به درختی حدودا 3 الی 4 متر نیز خواهد رسید.

میزان تحمل خشکی

نهال گردو دیر گل بعد از تبدیل شدن به درخت، میزان تحمل خشکی بالایی دارد؛ البته باید به این نکته توجه داشت که نهال گردو دیر گل، مادامی که نهال است به مراقبت بالایی نیاز دارد تا در سریع‌ترین زمان به باردهی بالا برسد.

نیاز سرمایی نهال گردو دیر گل

از دیگر مزیت‌های نهال گردو دیر گل این است که این نهال مقاومت خوبی در مقابل سرمای مناطق کوهستانی از خود نشان داده است؛ و این سازگاری به شما در انتخاب محل مناسب برای کاشت نهال گردو و یا حتی ایجاد نهالستان، کمک شایانی میکند.

سهولت جدا شدن مغز از پوست چوبی

همانطور که اشاره کردیم، پوسته چوبی گردوی دیر گل نازک است و مغز میوه نهال گردو دیر گل به دلیل حجم بالای میوه و پوسته‌ی نازک، به آسانی از یکدیگر جدا میگردند و این موضوع میتواند یکی از علت‌های مصرف خانگی این گردو باشد؛ چون همانطور که میدانید برخی عادت دارند که گردو را با پوسته‌ی چوبی در خانه نگهداری کنند و این خبر خوبی برای آنها است.

عمر اقتصادی نهال گردو دیر گل

درباره‌ی عمر اقتصادی و یا عمر مفید هر نهال گردو دیر گل باید بگوییم که عمر بازدهی این محصول در حدود 80 سال تخمین زده شده و کاشت این نهال از نظر اقتصادی کاملا مقرون به صرفه میباشد.

وزن گردو دیر گل

باید بدانید که هر میوه از نهال گردو دیر گل در حدود ۱۲گرم وزن دارد.

رنگ گردو

گردو نهال دیر گل رنگی مایل به قهوه‌ای روشن دارد و در خصوص رنگ، با بسیاری از انواع مختلف گردو شباهت دارد.

ارتفاع از سطح دریا

درباره‌ی کاشت نهال گردو دیر گل باید بدانید که برای کاشت صحیح آن هر نهال در ارتفاعی بین 0 تا 2500 متر از سطح دریا میتواند به رشد خود ادامه دهد.

رقم گرده افشانی

گرده افشانی نهال گردو دیر گل عمدتا توسط باد انجام میگیرد و قدرت باد تاثیر زیادی در تکثیر و گرده افشانی این میوه دارد.

میزان آبیاری 

میزان آبیاری نهال گردو دیرگل بر اساس منطقه کشت شده تعیین میشود؛ اما معمولا در هر هکتار رقمی بین ۸ تا ۱۰ هزار متر مکعب، سالیانه آب مصرف میشود.

مقاومت در برابر آفت

یکی از مهمترین ویژگی‌هایی که خرید و فروش نهال گردو دیر گل را چشمگیر کرده است، مقاومت بالای آن در مقابل آفات است. چنانچه کود دهی و رسیدگی‌های لازم در فصل‌های دیگر از جمله فصل تابستان صورت گیرد و از انواع کودها بهره گیری شود، عملکرد نهال گردو افزایش  چشمگیری خواهد داشت. همچنین هرس  و مراقبت‌های دوره‌ای، عمر مفید درخت را افزایش میدهد. از جمله کودهایی که برای نهال گردو دیر گل توصیه شده کودهای پوسیده دامی و گاوی است.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

در بحث حداکثر عملکرد میوه در هکتار باید بگوییم که به دلیل به بار نشستن نهال گردو دیر گل در دوسال اول کاشت و همچنین برای قدرت باردهی و بازدهی بالای این نهال گردو، عملکرد بالا و مناسبی در میوه دهی دارد. همچنین از عوامل بازدهی حداکثری نهال گردو دیر گل میتوان به مقاومت در برابر آفات و سرما و عمر مفید نهال اشاره کرد. البته باید بدانید حداکثر عملکرد میوه در هکتار برای نهال گردوی دیر گل در مناطق مختلف، متفاوت است.

خرید نهال گردو دیر گل

اگر میخواهید یک تجارت گردوی موفق را پایه گذاری کنید و یا حتی نهالستان گردو تاسیس کنید حتما به نهال با کیفیت و با قیمت مناسب نیاز دارید؛ نهالستان پالیز با مدیریت مهندس سعید قاسمی، علاوه بر عرضه انواع نهال گردو(backlink)، به آموزش اصول نگهداری نهال هم میپردازد تا شما در کشاورزی گردو همواره حس رضایت داشته باشید. فروش نهال گردو دیر گل به دلیل کیفیت بالای آن همواره رونق خوبی را شاهد بوده است.

اطلاعات تماس جهت مشاوره و خرید نهال گردو دیرگل