خرید نهال گردو در فخرآباد✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار فخرآباد

تحقیقات علمی گسترده‌ایی در مورد تاثیر گردو بر سلامتی انسان در سراسر دنیا انجام گرفته است که نتایج این تحقیقات نشان می‌دهد که مغز گردو بر روی بهبود عملکرد مغز، کاهش بیماری‌های قلبی و عروقی، شادابی پوست، سلامت مو و غیره تاثیر داشته است که علاوه بر فواید آن دارای مزه بسیار بی‌نظیری است از طرفی به دلیل وجود اقلیم مناسب برای پرورش گسترده این درخت در کشور، لازم است به صورت ویژه به توسعه باغات آن پرداخت.

شرایط اقلیمی فخرآباد

فخرآباد یکی از شهرستان‌های کوچک واقع در استان اردبیل است که دارای آب و هوای بسیار خنک و مطبوع در تابستان و سرد و برفی در زمستان است از همین رو دارای طبیعتی فوق العاده و بکر است.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

تاریخچه باغات گردو در فخرآباد

شرایط اقلیمی بی‌نظیر فخر آباد موجب شده که بخش گسترده‌ایی از باغات این منطقه به گردو اختصاص داده شود از همین رو باغداران فخرآباد از گذشته تا به حال به مشغول پرورش درختان گردو بوده‌اند و گواه این مطلب درختان سربه فلک کشیده گردو در فخرآباد است.

همچنین برای خرید نهال گردو از شهر مشهد به صفحه خرید نهال گردو در مشهد مراجعه کنید.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در فخرآباد

مهمترین موضوعی که باغداران فخرآباد باید در هنگام احداث باغات گردو مورد نظر قرار دهند انتخاب رقمی است که پربازده و زودبازده‌ که کاملا سازگار با شرایط آب و هوایی و خاکی فخرآباد باشد همچنین این رقم باید به بیماری‌ها و آفات منطقه نیز مقاوم یا متحمل باشد در این صورت می‌توان باغات گردویی پربازده در فخرآباد احداث کرد.

آیا کاشت نهال گردو در فخرآباد حالت اقتصادی دارد؟

فخرآباد به دلیل داشتن شرایط اقلیمی و خاکی بهینه برای گردو می‌تواند بهترین محصول گردو را پرورش دهد اما زمانی می‌توان گفت که پرورش گردو در فخرآباد حالت اقتصادی دارد که قبل از کاشت نهال گردو تمام هزینه‌های جاری ( هزینه‌های مربوط به خرید کود، سم، کارگر، نهال و غیره) و هزینه‌های ثابت ( اجاره زمین، آب بها و غیره) مربوط به احداث باغ محاسبه شود سپس با میزان سود حاصل از فروش گردو مقایسه شود در این صورت می‌توان به پرسش بالا پاسخ داد.

خرید نهال گردو در فخرآباد

همان طور که در بالا اشاره شد مهمترین نکته برای احداث باغ در فخرآباد، انتخاب نهال و خرید نهال گردو پربازده است که به باغداران فخرآباد توصیه می‌شود از کاشت ارقام محلی و بذری صرف نظر کنند و نهال‌های تجاری و پیوندی را خریدداری کنند زیرا نه تنها میزان تولید آن‌ها ارتقا خواهد یافت بلکه محصول گردو آن‌ها به دلیل داشتن رنگ سفید، مغز درشت‌تر و داشتن پوست نازک‌تر در بازار به قیمت بالایی به فروش می‌رسد.

فروش نهال گردو در فخرآباد

فروش نهال گردو در اکثر نهالستان‌های فخرآباد با بهترین شرایط در حال انجام است و بهترین و مناسب‌ترین ارقام گردو که کاملا سازگار با شرایط منطقه ( خاکی، اقلیمی و غیره) هستند را به فروش می‌رسانند اما اگر باغداران فخرآباد به دنبال رقمی متفاوت و خاصی باشند که نتوانند این رقم را در نهالستان‌های فخرآباد پیدا کنند به راحتی می‌توانند به صورت آنلاین نهال مورد نظر خود را از نهالستان‌های دیگر شهرها همانند نهالستان برتر نهال به آدرس خریدداری کنند.

نهال گردو مناسب فخرآباد

برای انتخاب یک نهال گردو مناسب در فخرآباد باید چند مورد را بررسی کرد:

  • میزان مقاومت نهال گردو به سرما
  • میزان باردهی نهال گردو
  • کیفیت میوه نهال گردو (اندازه، سختی پوست، رنگ مغز گردو، طعم گردو)
  • سطح حساسیت، تحمل و یا مقاومت نهال گردو به آفات و امراض موجود در فخرآباد

انواع نهال گردو در فخرآباد

انواع ارقام سردسیری گردو مانند نهال گردو دماوند، نهال گردو ژنوتیپ برتر پالیز، نهال گردو شبین و نهال گردو سجنو در نهالستان‌های فخرآباد به فروش می‌رسد به این دلیل که ارقامی مقاوم به سرما هستند علاوه بر این ارقام نزدیک به 20 رقم دیگر نیز برای کاشت در فخرآباد مناسب هستند.

قیمت نهال گردو در فخرآباد

قیمت گذاری نهال گردو نه تنها در نهالستان‌های فخرآباد بلکه در هر نهالستان معتبر دیگری باید براساس چند ویژگی زیر انجام گیرد.

  • روش تولید آن ( بذری، قلمه گیری، پیوندی)
  • میزان باردهی آن
  • زمان شروع باردهی
  • سایر ویژگی‎‌های نهال ( مقاومت به گرما، سرما و غیره)
  • میزان اعتبار نهالستان‌ها

بهترین نهال گردو

اگر بخواهیم بهترین نهال گردو در فخرآباد شناسایی کنیم باید نهالی باشد که مقاوم به سرما و یخبندان و دیرگل باشد که از بین نهال‌های گردو معرفی شده در بالا شاید بتوان گفت نهال گردو سنجو یکی از بهترین ارقام برای کاشت در فخرآباد باشد.

نهالستان گردو در فخرآباد

به دلیل این که نهالستان‌های فخرآباد زیر نظر کارشناسان و مهندسان کشاورزی اداره می‌شوند و از طرفی اقلیم این منطقه کاملا مساعد برای رشد گردو است از همین رو نهالستان‌های فخرآباد ارقام مختلفی از گردو که قابلیت رشد و تولید بالا در این منطقه را داشته باشند به فروش می‌رسانند.

کلام آخر

گردو یکی از محصولات باغی با ارزش در سرتاسر دنیاست که خوشبختانه اکثر مناطق کشورمان شرایط لازم برای رشد و به ثمر رسیدن آن را دارا هستند اما لازم است که برای افزایش سطح تولید آن در کشور مناطقی که مستعد پرورش آن هستند را به درستی شناسایی کرد که فخرآباد یکی از این مناطق است اما لازم است در زمینه تجاری کردن باغات آن اقدامات اساسی برداشت که یکی از این اقدامات ترویج کاشت ارقام پیوندی و پربازده در بین باغداران آن است. همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های دیگر که در شهر فخر آباد می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال در فخرآباد مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

ارتباط با برترنهال