خرید نهال گردو در اهر✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار اهر

اهر یکی از شهرهای استان آذربایجان شرقی است که به دلیل موقعیت خاص خود در مسیر ارتباط این استان به باکو و قفقاز بسیار شناخته شده است، همین موقعیت خاص این شهر است که سبب شده این شهر بتواند جایگاه بسیار خوبی در صادرات محصولات کشاورزی و باغی از جمله گردو داشته باشد و به همین دلیل است که باغداران این شهر این روزها بیشتر در صدد تولید بیشتر گردو بر آمده­اند، در این مقاله به شما راهکار اصلی در افزایش تولید گردو در اهر را می­آموزیم.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی اهر

احاطه شدن اهر با کوه های شیور، بزکش و قاشقاداغ سبب شده این شهر آب و هوای سرد و کوهستانی داشته باشد و ارتفاع آن از سطح دریا به 1360 متر برسد، در این شهر دو رود بزرگ و پر آب جاری است و این نشان دهنده ی میزان کافی بارندگی برای کاشت و پرورش درخت گردو خواهد بود، همانطور که می دانید آب و هوای کوهستنی به معنای داشتن زمستانهای بسیار سرد است که دمای هوا در زمستانهای این شهر ممکن است به منفی بیست تا سی درجه ی سانتی گراد برسد و در تابستانها نیز هوا خنک و ملایم بوده و بنابراین برای کاشت ارقام گردو حساس به گرای هوا در تابستان مناسب است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در تبریز

تاریخچه باغات گردو در اهر

کشاورزی و باغداری پیشینه ی دیرینه­ی اغلب ساکنان این شهر بوده و درخت گردو یکی از انواع درختان میوه­ای است که از قدیم الایام در این شهر کاشته می­شده است.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در اهر

در رابطه با احداث باغ گردو در شهر اهر باید در نظر داشه باشید که شرایط آب و هوایی در زمستان برای رشد درختان گردو می­تواند ایجاد محدودیت کند، بنابراین برای بهره برداری بیشتر در این باغات باید به دنبال ارقامی باشید که سازگاری بیشتری با شرایط آب و هوای شهر اهر داشته باشد، در زمان انتخاب رقم گردو مناسب برای کاشت در اهر نیز باید ارتفاع 1300 متری این شهر را در نظر داشته و رقمی را انتخاب کنید که قابلیت کاشت در این ارتفاع از سطح دریا را داشته باشد.

آیا کاشت نهال گردو در اهر حالت اقتصادی دارد؟

آب و هوای کوهستانی اهر و همچنین وجود منابع کافی آب می­تواند به تنهایی دلیل کافی برای توجیه اقتصادی کاشت گردو در این شهر باشد اما باغداران نباید مزیت جایگاه جغرافیایی شهر خود را نیز ندیده بگیرند، وجود داشتن در مسیر گذرگاه به باکو و قفقاز موقعیت خوب صادرات گردو را به بیرون از مرزها فراهم کرده و بنابراین تولید گردو در این شهر بیشتر از هر شهر دیگری می­تواند توجیه اقتصادی پیدا کند، کافی است در احداث باغ گردو از ارقام پر بار و ارقامی که خیلی زود باردهی خود را شروع می­کنند استفاده کنید و دیگر تنها منتظر سود بخشی باغ خود باشید.

خرید نهال گردو در اهر

با توجه به اینکه نیاز به تولید بیشتر در بین باغداران و البته با در نظر گرفتن هزینه­های جاری کشاورزی بیشتر می­شود استفاده از ارقام تجاری رنگ و بوی بیشتری گرفته است، اما این ارقام تجاری که اغلب اراقم پیوندی و وارداتی هستند را باغداران باید با مراجعه به نهالستان­های معتبری مانند برتر نهال  خریداری کنند، از این رو برای خرید نهال گردو در اهر به دنبال نهالستان­های برتر در زمینه­ی تولید ارقام تجاری و پربار باشید. همچنین برای خرید نهال در شهر مشهد اینجا کلیک کنید.

فروش نهال گردو در اهر

می­دانیم که سابقه­ی کاشت و پرورش گردو در اهر به دیر باز بر می­گردد و بنابراین قاعدتا فروش نهال گردو در اهر نیز توسط فروشنده­های مختلف از نهالستان­های تولید کننده­ی نهال گرفته تا افرادی که به صورت واسطه فروش نهال را انجام می‌دهند انجام می­شود، اما گر شما به دنبال بهره برداری تجاری از باغ خود باشید نمی­توانید به هر فروشنده­ای برای خرید نهال گردو اطمینان کنید.

نهال گردو مناسب اهر

برای اینکه بدانید چه نهال گردویی برای کاشت در اهر مناسب است تنها باید به شرایط آب و هوایی این شهر توجه داشته باشید تا به سادگی دریابید که نهال گردویی برای کاشت در اهر مناسب است که تحمل سرمای شدید در زمستان را داشته و دیر گل باشد، دیر گل بودن به گردو این امکان را می­دهد تا شکوفه­های خود را پس از عبور از زمستان طولانی که ممکن است تا اوایل بهار در این شهر ادامه داشته باشد تولید کند و بنابراین خطر سرمازدگی بهاره در این شهر به شدت کاهش پیدا می­کند.

انواع نهال گردو در اهر

با توجه به ویژگی­هایی که نهال گردو برای کاشت در اهر داشته باشد در بین ارقام تجاری خوشبختانه ارقام متنوعی هستند که قابلیت کاشت در اهر را داشته باشند، به عنوان مثال شاید شما هم نام نهال گردو چندلر را شنیده باشید این رقم گردو قابلیت تحمل سرمای هوا در زمستان تا منفی سی درجه­ی سانتی گراد را داشته، دیر گل بوده و باردهی آن می­تواند به 7 تا 8 تن در هکتار برسد، ارقام دیگری نیز مانند نهال گردو فرنور و نهال گردو ژنوتیپ پالیز و ژنوتیپ برتر نیز برای کاشت در این شهر مناسب هستند.

قیمت نهال گردو در اهر

قیمت نهال گردو بر اساس هزینه­های روز به صورت سالیانه تصویب می­شود و در صورتی که از نهالستان معتبر خرید خود را انجام دهید قیمت نهال قطعا مصوب و تحت نظارت خواهد بود اما به هر حال قیمت نهال با توجه به رقم و نوع نهالستان متفاوت است.

بهترین نهال گردو

بهترین نهال گردو از نظر باغداران پر بارترین آن است اما پربارترین نهال گردویی که برای کاشت در اهر مناسب باشد نهال گردو ژنوتیپ پالیز خواهد بود.

نهالستان گردو در اهر

برای خرید نهال بهتر است به نهالستان گردو مراجعه کنید، قطعا خرید بی واسطه‌ی نهال می­تواند به صرفه­تر باشد، اما لازم نیست که نهالستان در اهر باشد، نهالستان می­تواند در شهر دیگری غیر از اهر باشد و شما خرید خود را به راحتی به صورت اینترنتی و غیر حضوری از آن انجام دهید.

کلام آخر

برای احداث باغ گردو در اهر باید فاکتورهای زیادی را در نظر بگیرید که ممکن است در حیطه­ی دانش شما نباشد بنابراین برخورداری از تجربه ی کارشناسان و مشاوران در این زمینه می­تواند به شما کمک کند، لذا برای دریافت مشاوره به صورت رایگان در خصوص اصول احداث باغ و خرید نهال در اهر با ما در ارتباط باشید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

ارتباط با برترنهال