خرید نهال گردو در گزبرخوار✔️ قیمت انواع نهال گردو گزبرخوار

در کشور ما متوسط بارندگی سالانه یک سوم میانگین جهانی و متوسط تبخیرسالانه دو برابر میانگین جهانی است از همین رو نیاز است کشت محصولات باغی با ارزش اقتصادی بالا با نیاز آبی کم را جایگزین محصولات زراعی با ارزش اقتصادی کم با نیاز آبی بالا کنیم که یکی از این محصولات باغی درخت گردو است این درخت با داشتن سیستم ریشه‌ای بسیار قوی قادر است آب را از لایه‌های عمقی زمین جذب کند و از طرفی محصول آن در بازار به قیمت بالایی نیز به فروش می‌رسد.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی گزبرخوار

شهر گزبرخوار یکی از شهرستان‌های استان اصفهان است و در ارتفاع 1590 متری از سطح دریا قرار دارد و و در یک منطقه‌ی نیمه بیابانی خفیف جای گرفته است به طوری که بارندگی سالانه آن نسبت به شهر اصفهان کمتر و تبخیر آن بیشتر است در مجموع می‌توان گفت دارای آب و هوایی معتدل و خشک است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در اصفهان

تاریخچه باغات گردو در گزبزخوار

از گذشته تا به حال بخشی از اراضی شهرستان گزبرخوار به کاشت گردو اختصاص داده شده است و درختان کهنسال گردو منظره‌ای بی نظیر به طبیعت این شهر هدیه داده‌اند و هم اکنون 31 هکتار از اراضی این زیر سطح کشت گردو است که این نشان از طبیعت مناسب این شهر برای رشد و پرورش گردو است.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در گزبزخوار

برای احداث باغ گردو در گزبرخوار بسیاری از عوامل را باید مورد بررسی و آزمایش قرار داد یکی از این عوامل بافت خاک است زیرا اگر خاک ساختار نامناسبی داشته باشد بدین معنی که میزان شوری، درصد رس خاک، میزان قلیایی بودن خاک، درصد گچ خاک و غیره زیادتر از حد مجاز باشد اصلا مناسب برای کاشت درخت گردو نیست و یا باید زیر نظر یک کارشناس اقدام به اصلاح خاک کرد یا از احداث باغ گردو صرف نظر کرد.

 

آیا کاشت نهال گردو در گزبرخوار حالت اقتصادی دارد؟

کاشت نهال گردو در گزبرخوار حالت اقتصادی ندارد مگر تمام هزینه‌ها ( هزینه خرید نهال، هزینه کرایه اداوات کشاورزی، هزینه کارگر، هزینه کود و سم، هزینه اجاره بها زمین و غیره) و شرایط اقلیمی ( میزان بارندگی سالانه، حداقل و حداکثر دما سالانه و غیره) برآورده شود و تمام این مراحل باید زیر نظر یک کارشناس کشاورزی مجرب صورت گیرد.

 

خرید نهال گردو در گزبرخوار

باغدارانی گزبرخواری که می‌خواهند متنوع‌ترین، با کیفیت‌ترین نهال گردو را با کمترین قیمت خریدداری کنند می‌توانند به لینک زیر وارد شوند و هر رقم گردو را به هر تعدادی که می‌خواهند به صورت آنلاین خریدداری کنند.

فروش نهال گردو در گزبرخوار

یکی از سوالاتی که در هنگام انتخاب نهال گردو باید از فروشنده پرسید این است که کیفیت میوه‌ی نهال مورد نظر چگونه است؟ و یک فروشنده باتجربه و صادق میوه نهال را از نزدیک به خریدداری نشان می‌دهد تا خریددار از انتخاب نهال خود مطمئن شود.

نهال گردو مناسب گزبرخوار

وقتی بخواهیم نهال گردو مناسب برای گزبرخوار را نام ببریم باید از قبل چند سوال را مورد ارزیابی قرار دهیم سپس نهال مناسب را معرفی کنیم مثلا:
– آیا نهال می‌تواند در اقلیم گزبرخوار به خوبی رشد می‌کند؟
– آیا بافت خاک گزبرخوار برای ریشه‌های نهال مناسب هستند؟
– هر نهال بالغ چه میزان باردهی دارد؟
– آیا نهال به آفات و بیماری‌های گردو در گزبرخوار مقاوم است؟

انواع نهال گردو در گزبرخوار

انواع ارقام گردو در نهالستان‌های مختلف در گزبرخوار به فروش می‌رسد که معمولا برای اقلیم گزبرخوار مناسب هستند که می‌توان به نهال گردو.تخم مرغی ژنوتیب برتر، نهال گردو شیلی،. نهال گردو چندلر، نهال گردو فرنور، نهال گردو فرنت، نهال گردو خوشه‌ای فرانسه، نهال گردو ژنوتیب برتر پالیز، نهال گردو بوانات، نهال گردو توسرخ اشاره کرد.

قیمت نهال گردو در گزبرخوار

هر درخت گردو ارزش اقتصادی زیادی دارد از همین رو نهال آن نیز بسیار ارزشمند است و در مقایسه با سایر نهال‌های دیگر به قیمت بالاتری به فروش می‌رسد از طرفی اگر نهال گردو به روش پیوندی تکثیر شده باشد نسبت به نهال رویشی گردو نیز از قیمت بالاتری برخوردار است.

بهترین نهال گردو در گزبرخوار

یکی از بهترین نهال‌های گردو که باردهی خوبی در گزبرخوار دارد نهال گردو ژنوتیب برتر پالیز است زیرا:
– این نهال قادر است در سال اول پس از کاشت میوه دهی را آغاز کند.
– این نهال دیر گل و مقاوم به سرما است پس می‌توان آن را در مناطق معتدل و سردسیری کاشت کرد.
– این نهال در صورتی که در شرایط ایده آل رشد کند می‌تواند 12-11 تن در هکتار محصول تولید کند.
– دارای میوه‌ای با پوست نسبتا کاغذی و مغزی تقریبا درشت است.

نهالستان گردو در گزبرخوار

تمام نهالستان‌های کشور اقدام به فروش نهال گردو می‌کنند اما برخی از آن‌ها به صورت تخصصی بر روی ارقام مختلف گردو کار می‌کند یکی از این نهالستان‌ها، نهالستان برتر نهال  است متنوع ترین نهال‌های گردو را به صورت کاملا تخصصی تکثیر می‌کند و با قیمت مناسب عرضه می‌کند.

کلام آخر

طبق گزارشات گمرگ کشور در 5 سال گذشته واردات رسمی گردو به کشور صورت نگرفته است از طرفی سطح صادرات گردو کشور افزایش یافته است که نشان از عملکرد صحیح در تمام بخش‌ها به خصوص نهالستان‌های معتبر کشور بوده است زیرا این نهالستان‌ها ارقام اصلاح شده و پربازده گردو در سطح زیاد تولید کرده‌اند و آن‌ها را با ارقام محلی و کم بازده گردو جایگزین کردند و این نهال‌ها را در بین باغداران رواج دادند از همین رو کمک شایانی به افزایش سطح کمی و کیفی گردو کرده‌اند.برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب گزبرخوار و خرید نهال در گزبرخوار اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

ارتباط با برترنهال