خرید نهال در آرین شهر✔️ قیمت نهال میوه + نهالستان آرین شهر

آرین شهر از جمله شهرهای واقع در استان خراسان جنوبی و شهرستان قائنات است که در ارتفاع ۱۶۶۰ متری از سطح دریا قرار گرفته و در سال ۱۳۸۳ از شهر سده به آرین شهر تغییر نام داده است. از جمله دلایلی که به ترویج باغات پسته، انگور، عناب، انار، زرشک، گردو و توت این منطقه کمک کرده است قرارگیری آن در ارتفاعات و مناطق نزدیک کوهپایه‌ای وجود بارندگی‌های خوب ناشی از توده‌های باران زا است.
رودخانه سده از کوه‌های سرگدار و سرسخت سرچشمه می‌گیرد و به پایین دست‌ها جاری شده و از نواحی غربی این شهر می‌گذرد. همین امر باعث شده که کشاورزی و باغداری با تولیدات زراعی و سر درختی بسیار حاصلخیزی همراه باشد. سده از نظر موقعیت جغرافیایی با مرکز استان یعنی بیرجند فاصله ۵۵ کیلومتری و با شهرستان قائنات فاصله ۴۵ کیلومتری داشته و آب و هوای این شهر جزو اقلیم‌های معتدل و خشک است.

از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

خرید نهال در آرین شهر

بخش بزرگی از زمین­های کشاورزی و حاصلخیز در آرین شهر به کشت برنج و شالیزارها تخصص دارد اما خرید نهال در آرین شهر و احداث باغات مدرن نیز از رویکردهای کشاورزی نوینی است که در این شهر در حال توسعه است، باغداران می­توانند نهال مورد نظر خود را با توجه به شرایط آب و هوایی و خاک منطقه خریداری کرده و با احداث باغ میوه سرمایه گذاری بلند مدت و کم زحمت­تری نسبت به شالیزارها داشته باشند.

بیشتر بخوانید: خرید نهال در بیرجند

نهالستان آرین شهر

آب و هوای معتدل و میانگین بارندگی‌های ۱۴۸ میلیمتری شهر آرین شهر باعث شده سرمایه‌گذاران زیادی در این بخش با احداث باغات میوه باعث توسعه شهر و رونق اشتغال و اقتصاد منطقه باشند. با توجه رونق باغداری افراد می‌توانند با مراجعه به نهالستان‌های متعدد در سطح شهر نهال‌های ۱ یک الی دو ساله را تهیه کرده و باغات پرثمر و تجاری خود را احداث کنند. اما مهم‌ترین مسئله در رابطه با نهالستان‌های آرین شهر توجه به مجوزدار بودن و اعتبار نهالستان است. نهالستانی که مجوزدار باشد یعنی نظارت‌های سازمان جهاد کشاورزی بر آن مستمر بوده و پرورش نهال در بستری علمی و اصولی پیش می‌رود.

باغداری در آرین شهر

از جمله عواملی که از گذشته تا به امروز باعث توسعه آرین شهر شده بخش کشاورزی و باغداری آن است که عمده اقتصاد منطقه را تشکیل می‌دهد. سالانه چند صد تن محصولات زراعی و باغی از این بخش تولید و حدود ۶۰ الی ۷۰ درصد آن در بازارهای محلی به فروش رسیده و مازاد آن در بازارهای استان‌های همجوار عرضه می‌شود.
برای شروع باغداری خرید نهال‌های انگور، زرشک، عناب، پسته، گردو، توت، بادام بسیار توصیه می‌شود. زیرا تعدد این گونه باغ‌ها در آرین شهر بسیار بالاست و نشان از موفقیت و سازگاری نهال‌های این چنینی است.

 

نهال فروشی در آرین شهر

باغداران و کشاورزان با مراجعه به نهال فروشی‌ها در آرین شهر توانسته‌اند با استفاده از نهال‌های میوه معتدله و نیمه گرمسیری توانسته‌اند در آرین شهر باغات پربار و وسیعی را ایجاد کرده و در کنار اشتغال زایی برای اهالی و ساکنان آن از مهاجرت‌های بی‌رویه به دیگر شهرها نیز جلوگیری شود. در نتیجه بیش از پیش به توسعه آرین شهر کمک شده است.

فروش نهال در آرین شهر

مراکز فروش نهال در آرین شهر بسته به یک یا الی چند مجموعه نبوده و با توجه به ترویج و استقبال از باغداری در این شهر تعداد مراکز فروش نهال نیز متعدد است. اما خرید نهال از هر مرجعی قابل قبول نیست توصیه می‌شود نهالستانی را انتخاب کنید که دارای حسن سابقه، مجوز، معروفیت و مسئولیت پذیر در قبال نهال‌ها باشد. از جمله این مراکز برتر نهال است که شما عزیزان می‌توانید به راحتی با مراجعه اینترنتی به این مجموعه نهال‌های خود را با مشخصه‌های زیر خریداری کنید.
. نهال‌های میوه کاملاً سازگار و مطابق با شرایط جوی آرین شهر است.
. نهال‌های این مجموعه از نظر تغذیه‌ای و عدم بیماری آنالیزهای علمی را پشت سر گذاشته و در بستر حاصلخیز پرورش یافته و دارای کارت قرنطینه و گواهی سلامت است.
. برتر نهال در خصوص کیفیت و باردهی نهال‌ها برای آن لیبل اصالت صادر کرده و در قبال آن به مدت ۲ سال با دادن گارانتی مسئولیت پذیر است.
. نهال‌های این مجموعه هنگام تحویل کاملاً ایزوله و ریشه‌های آن آفت زدایی شده با بسته‌بندی بهداشتی تحویل باغدار می‌شود.
. پرسنل، کارشناسان و مشاوران آن از تخصص کافی بهره‌مند بوده و می‌توانند هرگونه چالش و سوال باغدار در خصوص نهال را به صورت علمی پاسخگو باشند.

قیمت نهال در آرین شهر

برای صرفه‌جویی در وقت و بدون مراجعه حضوری به نهالستان‌ها می‌توانید با سایت اینترنتی معتبر و جامع برتر نهال از طریق لینک زیر از قیمت نهال‌های میوه و رقم‌های آن آشنا شوید. سپس با در نظر گرفتن قیمت و مطابقت آن با هدف و بودجه خود خریدی هوشمندانه داشته باشید.

خرید نهال بادام در آرین شهر

نهال بادام با توجه به اینکه مقاومت بالایی به آفت‌ها دارد و نیاز آبی آن کم است جزو نهال‌های پرطرفدار برای سرمایه‌گذاری و کاشت است. شما عزیزان می‌توانید برای خرید نهال بادام مطابق با شرایط جوی آرین شهر به نهالستان‌های معتبر مراجعه کرده و رقم‌های پربار، تجاری و سازگار را دریافت کنید.

خرید نهال میوه در آرین شهر

جدولی که در بخش زیر مشاهده می‌کنید در خصوص نهال‌های میوه و چند نمونه از رقم‌های آن است که قابلیت کاشت در اقلیم آرین شهر را دارد. شما عزیزان می‌توانید نهال‌های مورد نظر خود را با توجه به شرایط بومی منطقه با کمک متخصصین و مهندسین این نهالستان به درستی انتخاب کنید. اگر مشتاق به مطالعه بیشتر در خصوص نهال گردو و رقم‌های آن هستید مراجعه به صفحه خرید نهال گردوی آرین شهر توصیه می‌شود.

خرید نهال میوه در آرین شهر

نهال سیب سیب زرد، سیب گلاب، سیب عروس، سیب میراکل
نهال بادام بادام سنگی، ربیع ، بادام شاهرودی، بادام مامایی
نهال پسته پسته زرند پسته فندقی، پسته رفسنجان، پسته ممتاز، پسته اکبری
نهال انگور انگور کندری، انگور یاقوتی، انگور فخری، انگور سلطانی
نهال آلو آلو زرد خورشتی، آلو برغانی، آلو غول پاییزه، آلو خاکی
نهال آلبالو آلبالو اسرائیلی ، آلبالو تکدانه ، آلبالو گیلاسی، آلبالو مجاری
نهال زردآلو زردآلو نصیری ، زردآلو شکر پاره، زردآلو نادری
نهال به به اصفهان، به قرمز، به گلابی
نهال عناب عناب ارمنی، عناب قائنات، عناب پیوندی
نهال انار انار ساوه، انار کلود، انار واندرفول
نهال گلابی گلابی نطنز، گلابی بیروتی، گلابی شینگو
نهال فندق فندق فرتیل دو توکارد، فندق باتلر، فندق توندا
نهال هلو هلو زعفرانی، هلو آلبرتا، هلو کاردی
نهال خرمالو خرمالو ایورکا ، خرمالو گوجه‌ای، خرمالو سایی جو
نهال شلیل شلیل ردگلد، شلیل کیوتا، شلیل زودرس
نهال توت توت ژاپنی، توت کاکوزا، توت سیاه
نهال سنجد سنجد حاج رحیمی، سنجد حاج حسینی ، سنجد قزل
نهال گوجه سبز گوجه سبز ملایر، گوجه سبز شهریار، گوجه سبز برغان
نهال زیتون زیتون شنگه، زیتون سیاه، زیتون خوراکی
نهال زینتی نهال صنوبر، نهال چنار ، نهال اقاقیا
نهال انجیر انجیر زرد ترکیه ، انجیر سیاه
نهال گیلاس گیلاس صورتی لواسان، گیلاس شیشه‌ای ، گیلاس تکدانه
نهال زرشک زرشک پلویی، زرشک بیرجند، زرشک بیدانه
نهال بلوبری بلوبری نلسون، بلوبری اونیل، بلوبری ایرانی
نهال ازگیل ازگیل آمریکایی، ازگیل وحشی، ازگیل ژاپنی
نهال گل‌محمدی گل‌محمدی خاردار، دیم، بی خار

 

 

کلام آخر

آرین شهر از نظر آب و هوایی در اقلیم معتدلی قرار گرفته و بارندگی‌های آن قابل قبول و از نظر سطح ارتفاع جزو مناطق مرتفع است . در نتیجه اراضی حاصلخیز آن می‌تواند زمینه مستعد برای سرمایه‌گذاری و احداث باغ میوه باشد. با خرید نهال‌های سالم و پربار از مجموعه‌های مجوزدار و مشاوره با افراد متخصص می‌توانید از ظرفیت‌های بالقوه این شهر برای درآمدزایی استفاده کنید.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های گردو دیگر که در شهر آرین شهر می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال گردو در آرین شهر مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
ارتباط با برترنهال