خرید نهال در کلات✔️ قیمت نهال میوه + نهالستان کلات

شهرستان کلات شهری کوهپایه‌ای در ۱۵۰ کیلومتری مشهد است که با کشور ترکمنستان نیز همجواری دارد. این شهر به دلیل قرارگیری در ارتفاعات ۸۰۰ تا ۱۲۰۰ متری و همچنین نزدیکی به کوه‌های مرتفع و هزار مسجد دارای آب و هوای معتدل و کوه پایه‌ای است. از این رو به دلیل داشتن چشمه‌سارهای پر آب، رودخانه‌های دائمی، سه سد ذخیره آب، خاک غنی و حاصل خیز و ۵۶۰ چشمه دائمی به عنوان یک شهر بسیار مطلوب از نظر منابع طبیعی و قطب اقتصادی استان است.
از آنجایی که کشاورزی و باغداری امنیت غذایی هر شهر و استان را تامین می‌کند شهر کلات توانسته با تولیداتی مانند سیب، گردو، چغندر، گندم، جو، صیفی‌جات، انگور و گیاهان دارویی نقش جامعی در تامین امنیت غذایی، اشتغال زایی و رونق اقتصادی داشته باشد. این شهر از نظر جغرافیایی با کشور ترکمنستان، سرخس، مشهد، درگز و کوه هزار مسجد همجواری داشته و یکی از قطب‌های تولید گردو در استان است.

از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

خرید نهال در کلات

بخش بزرگی از زمین­های کشاورزی و حاصلخیز در کلات به کشت برنج و شالیزارها تخصص دارد اما خرید نهال در کلات و احداث باغات مدرن نیز از رویکردهای کشاورزی نوینی است که در این شهر در حال توسعه است، باغداران می­توانند نهال مورد نظر خود را با توجه به شرایط آب و هوایی و خاک منطقه خریداری کرده و با احداث باغ میوه سرمایه گذاری بلند مدت و کم زحمت­تری نسبت به شالیزارها داشته باشند.

بیشتر بخوانید: خرید نهال در مشهد

نهالستان کلات

در شهر تاریخی، توریستی و خوش آب و هوای کلات کشاورزی و باغداری بسیار رونق خاصی دارد و اکثر اهالی در این حوزه مشغول فعالیت هستند. نهالستان کلات از جمله مراکزی است که این روزها کثرت فراوانی یافته و به دلیل رونق خرید و فروش نهال افراد زیادی نیز در این نهالستان‌ها مشغول کار هستند. این نهالستان‌ها تمامی ارقام نهال‌های میوه مثمر و زینتی را تکثیر و پرورش داده و برای فروش عرضه می‌کنند و باغداران می‌توانند هم مشاوره‌های باغداری را دریافت کنند و هم خرید خود را از این مجموعه‌ها انجام دهند. البته باید به اعتبار و مطرح بودن نهالستان نیز دقت کنند.

باغداری در کلات

شهر کلات دارای ۲۵۰ هزار هکتار اراضی دیم و حاصلخیز است که از این مقدار حدود ۷ هزار هکتار اراضی آبی و ۵۰۰ هکتار اراضی زیر کشت برنج، ۸۰۰ هکتار باغ گردو و ۷ هزار هکتار جنگل پسته است. کسانی که تمایل به باغداری در کلات دارند می‌توانند با شناسایی بازارهای فروش و اطلاع از میوه بازارپسند و نهال‌های سازگار، باغات تجاری و حاصل خیزی را با کمک نهالستان‌های معتبر ایجاد کنند.

 

نهال فروشی در کلات

سازمان جهاد کشاورزی از جمله نهادهای ارگانی است که بر فعالیت مجموعه‌هایی مانند نهال فروشی در کلات نظارت دارد و باعث می‌شود از تخلف در زمینه پرورش و تکثیر نهال در چنین مراکزی پیشگیری شده و نهال‌های اصیل، ضمانت شده و با قیمتی متعادل به دست خریداران و مشتریان برسد. پس سعی کنید برای خرید، نهال فروشی را انتخاب کنید که استانداردها و نظارت‌ها و مجوزهای لازم را داشته باشد.

فروش نهال در کلات

یکی از دلایلی که باعث می‌شود افراد در مراجعه به مراکز فروش نهال در کلات دچار سردرگمی ‌شوند این است که اطلاعات دقیقی از استانداردها و مشخصه‌های نهال سالم و مناسب را ندارند. در این زمینه سعی کنید هنگام خرید با افراد با تجربه همراه باشید و نکات زیر را نیز مطالعه کنید که می‌تواند کمک خوبی به خرید موفق کند.
* برای انتخاب نهال سعی کنید نهال‌های جوان با ریشه‌های سالم، بدون سوختگی و با ریشه‌های حجیم و آفت زدایی شده را انتخاب کنید.
* در خصوص سن نهال، رقم و میزان نیاز آبی و خاکی آن حتماً درخواست شناسنامه و لیبل اصالت داشته باشید.
* در مراجعه به نهالستان از مجوزدار بودن مجموعه و تخصص کارشناسان آن نیز مطلع شوید زیرا این دو فاکتور بر کیفیت و سلامت نهال‌ها تاثیرگذار هستند.
* نهال‌ها را با قیمتی متعادل همراه با ضمانت ۲ ساله دریافت کنید تا در خصوص وجود هرگونه مشکل امکان برگشت آن وجود داشته باشد.
* به تنه نهال دقت داشته باشید که سالم، بدون شکستگی، ترک و جراحت باشد.

قیمت نهال در کلات

مسلماً کسانی که اقدام به خرید نهال میوه می‌کنند از قبل نوع نهال را انتخاب کرده‌اند اما با توجه به فراوانی ارقام نهال‌های میوه کسب اطلاع از قیمت نهال در کلات می‌تواند کاری وقت گیر و چالش برانگیز باشد. اما شما عزیزان می‌توانید قیمت نهال در کلات را از طریق لینک زیر که متعلق به برتر نهال است پیگیری کنید.

خرید نهال بادام در کلات

بسیاری از گیاهشناسان نهال بادام را متعلق به آسیا و کشور ایران می‌دانند. این نهال مقاومت قابل چشمگیری در آب و هوا و اقلیم گرم و خشک ایران دارد و با توجه به مسئله گرمایش زمین و کمبود بارندگی‌ها کاشت این نهال در کشور ما رو به فزونی رفته است. یکی از شهرهای مستعد برای کاشت بادام کلات است که با توجه به منابع آب سطح الارضی و زیرزمینی خوب می‌تواند در پرورش این نهال بسیار موفق عمل کند. عزیزان می‌توانند برای خرید نهال بادام سازگار با شهر تاریخی و توریستی کلات به لینک زیر مراجعه کنند.

خرید نهال میوه در کلات

مقوله خرید نهال میوه در کلات بسیار حائز اهمیت است زیرا انتخاب درست و خرید با کیفیت نهال رابطه مستقیمی با میزان مقاومت و باردهی آن خواهد داشت. پس عزیزان می‌توانند با مطالعه جدول زیر که مجموعه‌ای از انواع نهال میوه و ارقام قابل کاشت آن در شهر کلات است با مراجعه اینترنتی به برتر نهال، نهال سازگار با شهر کلات را به همراه ضمانت دو ساله و خدمات پس از فروش از این مجموعه دریافت کنند.
همچنین می‌توانند جهت آشنایی با نهال‌های گردو قابل کشت در شهر کلات به صفحه خرید نهال گردوی کلات مراجعه کنند.

خرید نهال میوه در کلات

نهال سیب سیب عروس، سیب جوناتان، سیب مراغه، سیب سبز، سیب گلدن ورد قرمز
نهال پسته پسته هیبریدی، پسته ممتاز، پسته رفسنجان، پسته بنه
نهال گلابی گلابی مشو، گلابی شینگو، گلابی دوشیز، گلابی پرتقالی
نهال بادام بادام آذر خوشه‌ای، بادام شکوفه، بادام ربیع، بادام مامایی
نهال گیلاس گیلاس مرتون گلوری، گیلاس سیاه مشهد، گیلاس سم
نهال انگور انگور شامپاین شرابی، انگور کندری، انگور فخری
نهال خرمالو خرمالو ارموند، خرمالو گوجه‌ای، خرمالو تاباتا
نهال انجیر انجیر سیاه، انجیر زرد، انجیر عسلی
نهال انار انار واندرفول ، انار میکس ساوه، انار ژله‌ای
نهال زیتون زیتون کنسروالیا ، زیتون اسرائیلی ، زیتون خوراکی
نهال سنجد سنجد قزل، سنجد محلی، سنجد حاج حسینی
نهال زینتی صنوبر نقرا، بید مشک، بید مجنون، اقاقیا، کبوده تبریزی
نهال آلبالو آلبالو مجاری، آلبالو گیسی، آلبالو بوترمو
نهال هلو هلو انجیری مور، هلو زعفرانی، هلو کاردی، هلو انجیری خونی
نهال شلیل شلیل انجیری، شلیل مغان، شلیل سان گلد، شلیل سبز
نهال زرشک زرشک پفکی، زرشک وحشی، زرشک بی دانه سیاه
نهال آلو آلو بلک دیاموند، آلو قرمز خورشتی، آلو قطره طلا
نهال زردآلو زردآلو رکسانا، زردآلو سفید مراغه، زردآلو قیسی،
نهال بلوبری بلوبری ایرانی، بلوبری گراپ، بلوبری دوک
نهال زغال‌اخته زغال‌اخته فلوریدا، زغال‌اخته فومینا، زغال‌اخته سیاه
نهال توت توت موزی سفید، توت هرات، توت موزی سیاه
نهال ازگیل ازگیل ژاپنی، ازگیل جنگلی، ازگیل قرمز
نهال به به گلابی، به ایتالیایی، به
نهال عناب عناب سیرجان، عناب ترکیه، عناب قائنات، شاه عناب
نهال گل‌محمدی گل‌محمدی بی خار، گل‌محمدی دیم، گل‌محمدی خاردار
نهال فندق فندق قزوین، فندق بارتلر، فندق بارسلونا
نهال گوجه سبز گوجه سبز زودرس، گوجه سبز مراغه، گوجه قرمز آمریکایی

 

 

کلام آخر

شهر کلات نادری از گذشته از نظر موقعیت جغرافیایی بسیار حائز اهمیت بوده و امروزه نیز به دلیل آب و هوای مطلوب و بارندگی‌های خوب در زمینه کشاورزی و باغداری توانسته تولیدات پررونقی داشته باشد. از این رو سرمایه‌گذاری و احداث باغ میوه در آن می‌تواند با موفقیت همراه باشد، فقط کافیست نهال‌های سازگار و سالم با این اقلیم را از نهالستان‌های اینترنتی موفق، مطرح و با سابقه خریداری کنید و باغداری خود را اصولی پیش ببرید.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های گردو دیگر که در شهر کلات می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال گردو در کلات مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
ارتباط با برترنهال