خرید نهال در مرودشت✔️ قیمت نهال میوه + نهالستان مرودشت

مرودشت در شمال استان فارس قرار گرفته است، این شهر پرجمعیت به خاطر اراضی سرسبز و باغات پرمیوه‌ای که دارند باعث افزایش گردشگران، توریسم و بازدیدکنندگان روزانه در حال افزایش است؛ طبق سرشماری که در سال ۱۳۹۵ انجام شده است ساکنین این شهر ۱۴۸٬۸۵۸ تن بوده و آنها کشاورزی باغداری و دامپروری است.
یکی از شهرستان‌های ۴ فصل استان فارس باید به مرودشت اشاره کنیم که دارای آب و هوای کوهستانی سردسیر در ارتفاعات و همچنین آب و هوای معتدل در مابقی بخش‌های شهر مرودشت است، بررسی‌های انجام شده بیشترین درجه حرارت ۴۱ درجه سانتیگراد در تیر ماه و کمترین درجه حرارت ۹ درجه سانتیگراد اواسط ماه دی است.

از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

خرید نهال در مرودشت

از نکات مهم خرید نهال در مرودشت که هر کشاورزی باید با آن آشنا باشد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• ارتفاع شهر مرودشت از سطح دریا ۱۶۲۰ متر است، بنابراین نهال خریداری شده باید با این ارتفاع سازگاری داشته باشد.
• میانگین بارش سالانه در شهر مرودشت کمتر از ۲۰۰ میلی‌لیتر است، و این نشان دهنده خشکی هوا در مرودشت است پس خرید نهال در مرودشت باید به گونه‌ای باشد که خشکی هوا را تحمل کند.
• روزهای یخبندان سالانه در شهر مرودشت اوایل دی ماه آغاز شده و ۱۵ روز طول می‌کشد؛ بنابراین درختانی را انتخاب کنید که خواب زمستانی طولانی مدت داشته و گلدهی آنها اوسط فروردین یا اواخر آن آغاز شود.

بیشتر بخوانید:خرید نهال در شیراز

نهالستان مرودشت

مهمترین مرحله برای احداث باغ در مرودشت شناختن نهالستان‌های معتبر است، خرید نهال در نهالستان‌های معتبر به صورت تضمینی به همراه کارت گارانتی انجام می‌شود.

باغداری در مرودشت

همانطور که اشاره کردیم شهر مرودشت یک شهر ۴ فصل است که تاثیر زیادی در باغداری آن گذاشته است، این شهر به دو ناحیه تقسیم بندی می‌شود:
• نواحی جنوبی شهر مرودشت که از سد درودزن آغاز شده تا دریاچه بختگان ادامه دارد زمین‌های مسطح هستند که آب و هوای آنجا معتدل است.
• ناحیه شمالی شهر مرودشت از سرچشمه رود کر آغاز و تا محل سد درودزن ادامه دارد، این نواحی کوهستانی بوده و ارتفاع آنها بیشتر از ۱۶۵۰ متر از سطح دریا است.
همین چهار فصل بودن شهر مرودشت تاثیر زیادی بر تنوع محصولات سردرختی تولید شده دارد؛ طبق آزمایشات گوناگونی که بر خاک شهر مرودشت انجام شده است، متلاشی شدن سنگ‌های منطقه به خاطر وجود رودخانه‌ها باعث شده تا خاک شهر مرودشت رسوبی بوده و برای کاشت انواع نهال میوه مناسب و حاصلخیز باشد.
بدون اغراق باید بیان کنیم که شهر مرودشت بهترین آب و هوا را در منطقه آسیا دارد، رودخانه‌های پرآب ستوند و کر باعث شده تا حاشیه آنها سرسبز و برای احداث باغ میوه مناسب باشد؛ تامین آب کشاورزی شهر مرودشت توسط سفره‌های زیرزمینی انجام می‌شود، تمامی باغات این شهر مجهز به تجهیزات آبیاری‌ هستند.

نهال فروشی در مرودشت

به خاطر چهار فصل بودن شهر مرودشت از وظایف مهم نهال فروشی راهنمایی و مشاوره دادن به کشاورزان در خرید نهال در مرودشت است، باغداران باید بدون در نظر گرفتن میانگین کلی ارتفاع و بارش باران شهر مرودشت، مختصات مزرعه خود را به دست آورده و تعیین کنند که در کدام قسمت این شهر قرار گرفته است، سپس نهال مد نظر را در بین نهال‌های دیرگل و میانگل انتخاب کنند

فروش نهال در مرودشت

آمار فروش نهال در مرودشت مشخص کرده که تنوع نهال‌های کاشته شده در این منطقه زیاد است، با اینکه شهر مرودشت به تولید انواع گیاهان دارویی مشهور است، ولی تنوع فروش نهال در این شهر نشانگر پررونق بودن صنعت کشاورزی در این شهر است.

قیمت نهال در مرودشت

از چالش‌های مهم کشاورزان تعیین قیمت نهال در مرودشت است، امروزه نهال‌های میوه بر پایه اصلاح شده تکثیر می‌شوند فاصله‌ای که برای کاشت آن در نظر می‌گیرند کمتر از نهال‌های بذری و سنتی بوده و تعداد بیشتری نهال در یک هکتار زمین جای می‌گیرد.
همین امر باعث شده تا سرمایه اولیه مورد نیاز برای احداث باغ میوه افزایش یابد، برای آگاهی از قیمت نهال در مرودشت بهتر است به لینک مراجعه کنید چون در این لینک قیمت نهال بر اساس مصوبه وزارت جهاد کشاورزی و کیفیت آن مشخص شده است:
لیست قیمت نهال:

خرید نهال بادام در مرودشت

اطلاعات اکوسیستمی حاصل از شهر مرودشت نشانگر این است که نهال بادام در این شهر رشد بهتری دارد، به طوری که در اکثر نقاط آن می‌توانید نهال‌های بادام وحشی و کوهی را ببینید که به صورت خودرو رشد کرده‌اند، و این نشانگر سازگاری بالای نهال بادام با خاک و آب و هوای این شهر است؛ کشاورزان با برنامه‌ریزی دقیق و خرید نهال بادام در مرودشت و احداث باغ آن می‌توانند سرمایه‌گذاری طولانی مدتی را تجربه کنند.

خرید نهال میوه در مرودشت

باغدارانی که می‌خواهند با تنوع میوه‌های موجود در شهر مرودشت آشنا باشند بهتر است جدول زیر را مطالعه کنند:

 

نوع نهال ارقام نهال
نهال سیب  نهال سیب ترش، نهال سیب ردلاو، نهال سیب پینک لیدی، نهال سیب گلاب کهنز
نهال گلابی نهال گلابی پرتغالی ناشی، نهال گلابی سردرودی، نهال گلابی درگزی، نهال گلابی بیروتی
نهال هلو نهال هلو داوودی، نهال هلو قجیر قانات، نهال هلو زعفرانی زود رس
نهال گیلاس نهال گیلاس ناپلئون، نهال گیلاس بارلت، نهال گیلاس تک دانه
نهال انگور نهال انگور صاحبی نهال انگور عسگری، نهال انگور ریش بابا قرمز، نهال انگور فخری،
نهال زردآلو نهال زردآلو نوری، نهال زردآلو سلطنتی، نهال زردآلو انبه‌ای، نهال زردآلو جهانگیری، نهال زردآلو رجبعلی، نهال زردآلو شکر پاره
نهال انجیر نهال انجیر سیاه، نهال انجیر بنفش، نهال انجیر ببری
نهال پسته نهال پسته خنجری، نهال پسته بنه، نهال پسته بادامی، نهال پسته فندقی، نهال پسته اوحدی، نهال پسته پیوندی اکبری، نه
نهال آلبالو نهال آلبالو اسرائیلی، نهال آلبالو مجاری، نهال آلبالو کلریس 16، نهال آلبالو پربار سیکانی
نهال شلیل  نهال شلیل سفید، نهال شلیل رفعتی، نهال شلیل ردگلد، نهال شلیل ایفری،
نهال آلو  نهال آلو لومبارد، نهال آلو قطره طلا، نهال آلو سانتارزا، نهال آلو خاکی، نهال آلو برقانی، نهال آلو کلود
نهال به نهال به کوزه‌ای، نهال به ایتالیایی، نهال به اصفهان
نهال انار توصیه نمی‌شود
نهال عناب نهال عناب گلابی، نهال عناب ژاپنی، نهال عناب ارمنی
نهال گوجه سبز نهال گوجه سبز ترکیه، نهال گوجه سبز مراغه، نهال گوجه سبز دبه‌ای،
نهال ازگیل نهال ازگیل قرمز، نهال ازگیل جنگلی
نهال خرمالو  توصیه نمی‌شود
نهال فندق نهال فندق لونگ داسپاین، نهال فندق فرتیل دو کاتارد، نهال فندق گردویی، نهال فندق قزوین،
نهال بلوبری نهال گوجه بری، نهال بلوبری کراپ،
نهال گل محمدی نهال گل محمدی دیم، نهال گل محمدی خاردار
نهال زیتون توصیه نمی‌شود
نهال توت نهال توت کاکوزا، نهال توت قرمز، نهال توت موزی سفید
نهال سنجد نهال سنجد قزل، نهال سنجد حاج حسینی
نهال زینتی نهال بید مجنون، نهال بید مجنون غیر پیوندی، نهال پالونیا فورتونی
نهال زغال اخته نهال زغال اخته سیاه، نهال زغال اخته فومینا
نهال زرشک نهال زرشک قرمز، بیرجند، نهال زرشک بیدانه سیاه
نهال بادام نهال بادام آذر خوشه‌ای نهال بادام کاغذی نهال بادام سنگی نهال بادام مامایی

کلام آخر

مرودشت یکی از شهرهای سرسبز و پررونق استان فارس است، پتانسیل این شهر در صنعت کشاورزی و باغداری بالا بوده و بهتر است ساکنین و سرمایه‌گذاران شهر مرودشت توجه بیشتری به صنعت باغداری و کشاورزی داشته باشند، خاک حاصلخیز ذخایر آبی اقلیم معتدل و کوهستانی این شهر بهترین گزینه برای احداث انواع باغات میوه است، جهت کسب راهنمایی‌های لازم به سایت برتر نهال مراجعه کنید تا کارشناسان شما را بیشتر راهنمایی کنند.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر مرودشت میتوان کاشت کرد به صفحه خرید نهال گردو در مرودشت مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
ارتباط با برترنهال