خرید نهال در بوانات✔️ قیمت نهال میوه + نهالستان بوانات

معرفی کلی سیر تا پیاز کشاورزی و باغداری در شهر بوانات

این شهرستان یکی از شهرهای استان فارس است. که به دلیل داشتن آب و هوای مناسب و زیر ساخت‌های لازم، در زمینه کشاورزی بسیار فعال و پیش رو است به طوری که اهالی آن در چند بخش در زمینه کشاورزی مشغول فعالیت هستند که شامل:

    • بخش زراعت (کشت گندم، جو، کنجد، کلزا، زعفران، چغندر قند، آفتابگردان، حبوبات و گیاهان دارویی همانند آویشن، آنغوزه، به لیمو و غیره )
    • بخش باغبانی (کاشت محصولاتی مانند آلو، زردآلو، بادام، گردو، هلو، گلابی، سیب و انگور)
    • دامدارای (پرورش گوسفند، بلدرچین، بوقلمون، شتر مرغ، زنبور عسل و فراورده‌های آن‌ها )
    • صنایع غذایی (تولید کشمش، سرکه، شیره انگور، روغن گردو و غیره)

از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

خرید نهال در بوانات

به دلیل وجود باغات گسترده و مختلف میوه خرید نهال در این شهرستان به راحتی امکان پذیر است فقط باید قبل از خرید بهترین رقم را انتخاب کرد به همین منظور می‌توان با مهندسان کشاورزی مجرب این شهرستان مشورت کرد سپس به نهالستان بزرگ این شهرستان‌ها مراجعه کرد و در صورت لزوم می‌توان از سایر نهالستان‌های واقع در دیگر شهرها به صورت آنلاین برای خرید نهال اقدام کرد.

بیشتر بخوانید: خرید نهال در شیراز

نهالستان بوانات

یکی از زمینه‌های اشتغالزایی در بخش کشاورزی تاسیس نهالستان است که در شهرستان بوانات به دلیل فعالیت‌های گسترده در زمینه‌ی کشاورزی به ویژه باغبانی شاهد نهالستان‌ های قدیمی با سابقه و تاسیس نهالستان‌های جدید هستیم که انواع نهال میوه و ارقام مختلف آن را با بهترین کیفیت به همراه شناسنامه ارائه می‌دهند.

باغداری در بوانات

آب و هوای خنک و معتدل بوانات دلیل اصلی گسترش باغداری در این شهرستان است از همین رو شاهد فعالیت‌های باغبانی به صورت مکانیزه در این شهرستان هستیم که علاوه بر پرورش انواع درختان میوه، در صنایع تبدیلی آن‌ها مثل گلاب گیری، روغن گیری، اسانس‌گیری و همچنین در زمینه‌‌ی گلخانه داری نیز فعالیت گسترده‌ایی دارند.

نهال فروشی در بوانات

وجود نهال فروشی متنوع در این شهرستان نشان دهنده فعالیت عمده اهالی این شهرستان در زمینه‌ی باغبانی است اما توصیه می‌شود باغداران بواناتی به یک نکته کاملا دقت کنند این که خرید نهال را از نهال فروشی‌های معتبر انجام دهند به این معنی که این نهال فروشی‌ها زیر نظر سازمان حفظ نباتات، منابع طبیعی، جهاد کشاورزی و غیره فعالیت کنند و کارشناسان آن‌ها از سوی این سازمان‌ها تائید شده باشند زیرا در این صورت نهال‌های استاندار از بهترین ارقام را عرضه می‌کنند.

فروش نهال در بوانات

همان طور که در بالا اشاره کردیم باید برای خرید نهال به سراغ نهال فروشی‌ها معتبر و رسمی در بوانات رفت زیرا فروش نهال برخلاف تصور عموم یک کار کاملا تخصصی است و باید زیر نظر نظر یک مهندس کشاورزی یک نهال تولید، پرورش و به فروش برسد در این صورت می‌توان بهترین رقم و بهترین نهال را خریدداری کرد.همچنین برای خرید نهال در شهر مشهد اینجا کنید.

قیمت نهال در بوانات

قیمت نهال در نهالستان‌های بوانات براساس نوع محصول، نوع رقم آن، نوع نهال (رویشی یا پیوندی) و نوع نهالستان عرضه کننده (رسمی یا غیر رسمی) است از همین رو باغداران این شهر می‌توانند هر نوع نهالی را با بهترین قیمت خریدداری کنند همچنین نهالستان‌های معتبری که به صورت آنلاین یا بر خط مشغول فعالیت هستند لیست قیمت نهال‌های آن‌ها به راحتی قابل مشاهده است.

خرید نهال میوه در بوانات

شهرستان بوانات یکی از قطب‌های باغداری در استان فارس است و انواع نهال میوه مانند بادام، انگور، گردو، آلو، زرآلو، سیب گلابی و حتی گل محمدی را پرورش می‌دهند و به دلیل آب و هوای مطبوع برای رشد این درختان و وجود باغداران و مهندسان کشاورزی متخصص می‌توان برای خرید نهال میوه به نهالستان‌های این شهرستان‌ها مراجعه کرد زیرا هم عرضه کننده انواع نهال میوه هستند و هم قیمت نهال میوه بر اساس توضیحات بالا مشخص می‌شود.

برای شهر بوانات ارقام زیر را پیشنهاد می کنیم:

نوع نهال ارقام نهال
نهال سیب نهال سیب گلاب، نهال سیب استارکینگ، نهال سیب گلدن و غیره
نهال گلابی نهال گلابی شاه میوه، نهال گلابی بیروتی، نهال گلابی ویلیام دوشیز، نهال گلابی دوچی و غیره
.نهال انگور. نهال انگورعسگری، نهال انگور سمرقندی، نهال انگور صاحبی، نهال انگور ریش بابا، نهال انگور کشمشی و غیره
نهال زردآلو نهال زردآلو پیش رس، نهال زرد آلو نادری، نهال زرد آلو سلطنتی، نهال زردآلو نصیری، نهال زردآلو قیصی و نهال زرد آلو شاهرودی و غیره.
نهال هلو. نهال هلو رد تاپ، نهال هلو مخملی، نهال هلو انجیری، نهال هلو آلبرتا، نهال هلو شاستا، نهال هلو دماوندی و غیره
نهال آلو نهال آلو زرد، نهال آلو بلک استار، نهال آلو بلک دیو، نهال آلو سبز، نهال آلو قرمز خورشتی، نهال آلو شابلون و غیره

خرید نهال بادام در بوانات

یکی از درختان میوه‌ایی که در این شهرستان به آن توجه ویژه شده است درخت بادام است زیرا این شهرستان پتانسیل‌های لازم برای تولید این میوه به صورت تجاری را دارد در نتیجه باغداران این شهرستان برای احداث باغ بادام نیاز به ارقام تجاری دارند که به این باغداران توصیه می‌شود برای خرید نهال بادام حتما به سراغ نهالستان‌های معروف و دارای مجوز این شهرستان بروند.با گسترش تکنولوژی امکان خرید نهال بادام به صورت آنلاین نیز میسر است پس باغداران بواناتی ملزم به خرید نهال در این شهرستان نیستند و می‌تواند بهترین نهال بادام را از دیگر شهرها تهیه کنند.

کلام آخر

اهالی این شهرستان سال‌هاست که در زمینه‌های مختلف کشاورزی مشغول فعالیت هستند و باغداری یکی از کسب و کارهای آبا جدادی و رایج این شهرستان قلمداد می‌شود.در نتیجه به پتانسیل‌های موجود در این شهرستان و حجم بالای تولید محصولات مختلف در آن باید نگاهی جدید و اقتصادی داشت و از تمام پتانسیل‌های آن به نحو احسنت استفاده کرد تا انواع نهال‌های میوه را به صورت کاملا اصولی تولید کرد و برای فروش نه تنها در این شهرستان بلکه به دیگر شهر‌ها نیز صادر کرد که این نوعی اشتغالزایی و درآمد زایی در صنعت کشاورزی است که از این امر مهم نباید غافل بود. همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های گردو دیگر که در شهر بوانات می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال گردو در بوانات مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.
ارتباط با برترنهال