خرید نهال گردو در بوانات✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار بوانات

گردو یکی از درختان میوه‌ با ارزش اقتصادی بالاست که قابلیت ارزآوری زیادی برای کشور دارد و به دلیل این که کشورمان آب و هوای مناسب برای پرورش آن را دارد بنابراین لازم است با رویکردی جدید و اقتصادی کاشت و پرورش آن را بررسی کرد تا بتوان در بازارهای جهانی با دیگر کشورها رقابت کرد.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی بوانات

این شهرستان در شمال شرقی استان فارس واقع شده است و یک منطقه سردسیری و کوهستانی حداقل و حداکثر ارتفاع آن در حدود 2300 متر از سطح دریاست بنابراین دارای زمستان‌های سرد و نسبتا طولانی با حداقل دما 20- درجه سانتی گراد و تابستان‌هایی خنک و تقریبا کوتاه با حداکثر دمای 34 درجه سانتی گراد است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در شهر شیراز

تاریخچه باغات گردو در بوانات

این شهرستان به دلیل داشتن آب و هوای مساعد یکی از تولید کنندگان قدیمی گردو در کشور است به طوری که باغداران این شهرستان‌ها قرن‌هاست به پرورش گردو مشغول هستند گواه این مطلب وجود گردو 500 ساله در باغات آن است.

 

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در بوانات

قبل از احداث باغ باید با توجه به شرایط آب و هوایی بوانات یک رقم تجاری گردو را انتخاب کرد سپس باید خاک آن را مورد آنالیز قرار داد و براساس آزمون خاک اقدام به کوددهی و شخم زمین کرد و با انتخاب یک الگوی کشت مناسب فواصل کاشت، تعداد و عمق گودال‌های کاشت را مشخص کرد سپس برای کاشت نهال گردو اقدام کرد و برای بازدهی بیشتر و کاهش هزینه‌ها سیستم‌های نوین آبیاری در باغ تعبیه کرد.

 

آیا کاشت نهال گردو در بوانات حالت اقتصادی دارد؟

با توجه به این که شهرستان بوانات آب و هوای مساعد و ایده‌آل برای پرورش گردو دارد از همین رو می‌توان گفت کاشت گردو در این شهرستان حالت اقتصادی دارد به شرطی که قبل از احداث باغ آن با یک کارشناس حاذق کشاورزی مشورت کرد و با توجه به نظر آن از ارقام پیوندی و اصلاح شده استفاده کرد و زیر نظر این متخصص یک برنامه دقیق و به روز برای آبیاری، کوددهی و هرس آن تنظیم کرد.

خرید نهال گردو در بوانات

باغداران بواناتی که قصد کاشت نهال گردو دارند برای خرید نهال آن باید بسیار دقت کنند و بر اساس شرایط اقلیمی منطقه و ویژگی‌های بافت خاکی و آبی منطقه رقم تجاری را برای خرید انتخاب کنند زیرا درخت گردو عمر طولانی و محصول با ارزشی دارد بنابراین انتخاب رقم مناسب مهمترین نکته در زمان خرید نهال گردو به شمار می‌آید.

 

فروش نهال گردو در بوانات

قدمت این شهرستان در پرورش گردو نشان دهنده حجم بالای فروش نهال گردو در این شهرستان است البته لازم به ذکر است که باید از مراکز معتبر فروش نهال، نهال گردو را تهیه کرد زیرا آن‌ها نهال‌های پیوندی مرغوب را به جای نهال‌های بذری و رویشی به فروش می‌رسانند که باغداران بتوانند با کاشت این نهال‌ها در زمان کوتاهی گردو با کیفیت تجاری برداشت کنند. همچنین برای خرید نهال گردو در شهر تهران اینجا کلیک کنید.

 

نهال گردو مناسب بوانات

نهال گردو مناسب در بوانات باید در وهله اول با شرایط اقلیمی آن کاملا سازگار باشد سپس یک نهال تجاری زود بازده، پربازده، مقاوم به سرما، دیرگل و پیوندی باشد تا بتواند بهترین عملکرد را از خود نشان دهد.

انواع نهال گردو در بوانات

به دلیل این که این شهرستان قدمت زیادی در کاشت و پرورش گردو دارد بنابراین ارقام زیادی از گردو در این باغات و نهالستان‌های آن مشاهده می‌شود البته این ارقام باید از مقاومت لازم در برابر سرما برخوردار باشند که شامل نهال گردو بوانات، فرنور، چندلر و ژنوتیپ پالیز است.

 

قیمت نهال گردو در بوانات

یکی از موارد مهم در زمان تهیه نهال قیمت نهال گردو است که برای اطمینان از قیمت باید به نهالستان‌های رسمی و دارای صلاحیت از سوی سازمان جهاد کشاورزی مراجعه کرد.

بهترین نهال گردو

هم اکنون ارقام بسیار زیادی از گردو در بازار وجود دارد که برخی از آن‌ها برای پرورش در باغات بوانات بسیار مناسب هستند که از بین آن‌ها می‌توان گفت رقم ژنوتیپ پالیز تیپ ۹ یکی از بهترین ارقام گردو است زیرا رقمی مقاوم به سرما و میوه‌ایی درشت با پوست کاغذی است.

نهالستان گردو در بوانات

به باغداران بواناتی پیشنهاد می‌شود برای خرید نهال گردو نه تنها به نهالستان‌های رسمی و معتبر در بوانات بلکه می‌توانند به سایر نهالستان‌ها رسمی کشور که انواع مختلف ارقام گردو را دارند نیز مراجعه کنند تا بتوانند بهترین ارقام نهال گردو را خریدداری کنند.

کلام آخر

همان طور که گفته شد شهرستان بوانات یکی از شهرهای با سابقه در زمینه‌ی پرورش گردو است که لازم است باغداران آن رویکردی جدیدی برای احداث باغات آن داشته باشند و ارقام جدید و اصلاح شده پربازده را جایگزین ارقام قدیمی کم بازده کنند تا بتوانند به بالاترین سطح تولید گردو دست پیدا کنند. برای مطالعه در رابطه‌ها تمام ارقام نهال‌های میوه که قابلیت کاشت در شهر بوانات را داند به صفحه خرید نهال میوه در بوانات مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال