خرید نهال در معمولان✔️ قیمت نهال میوه + نهالستان معمولان

برای آشنایی با کشاورزی و باغداری در شهر معمولان باید ذکر کنیم که این شهر در ۴۵ کیلومتری مرکز استان یعنی خرم آباد در ارتفاع ۱۱۰۰ در دامنه‌های کوه دامله و سلسله جبال زاگرس میانی در ۳۳ کیلومتری شهرستان پلدختر به عنوان مرکز بخش معمولان قرار گرفته است. اصولاً این مناطق به برکت وجود کوهستان زاگرس و قلل مرتفع و رشته کوه‌های امتدادی آن جزو مناطق کوهستانی با آب و هوای معتدل و نسبتاً خشک محسوب می‌شوند. این شهر دارای رودخانه دائمی به نام رودخانه کشکان رود است که با عبور از کنار شهر باعث تجمیع روان آب‌ها و هرز آب‌های حاصل از بارندگی و ذوب برف ارتفاعات شده و به یکی از منابع خوب برای مشروب سازی اراضی باغی و کشاورزی باغداران مبدل شده است. شهر معمولان دارای ۷۶۵۶ نفر جمعیت است و از مهم‌ترین بخش‌های حاصلخیز آن منطقه افرینه، اراضی دامنه‌ای و دشتی و همچنین منطقه تنگه پشت، تنگه دهستان، زیودار اشاره کرد. مهمترین محصولاتی که کشاورزان و باغداران این بخش از این اقلیم معتدل و سرسبز به خوبی برداشت می‌کنند می‌توان به انجیر سیاه، زیتون، انگور، زردآلو، سیب، بادام، انار، گردو، انواع محصولات زراعتی مانند چغندر قند، گندم، جو، بنشن، حبوبات، انواع سیفیجات مانند بادمجان، گوجه فرنگی، سیر، لوبیا و … اشاره کرد.

از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

خرید نهال در معمولان

همچنین کاشت خرمای مجول نیز در این شهر و خطه به خوبی انجام می‌شود و وجود رودخانه چل هول و کشکان رود، چشمه سارها و آبشارهای فراوان و اراضی حاصلخیز و خاک‌های آبرفتی رسوبی از جمله مهم‌ترین دلایل رونق اقتصادی حوزه باغداری و کشاورزی این شهر است.

مطالعه بیشتر : خرید نهال در خرم آباد

نهالستان معمولان

با تحقیق و صرف وقت در بستر اینترنت می‌توانید معتبرترین، مجهزترین و قدیمی‌ترین نهالستان معمولان را برای خرید و دریافت نهال‌های میوه انتخاب کنید. این تحقیق می‌تواند در کیفیت خرید شما بسیار تاثیرگذار باشد. شما با تعامل با مراکز تولیدی مرجع و مورد تایید جهاد کشاورزی و تحت نظارت ناظران، نهال‌های توانمند، مرغوب و سالم را می‌توانید دریافت کنید.

باغداری در معمولان

اصولاً شهر معمولان به دلیل قرارگیری در شهرستان کوهدشت لرستان از جمله شهرهای حاصلخیزی است که به تبعیت از دیگر مناطق استان تحت تاثیر اقلیم کوهستانی از منابع آبی و خاکی خوبی برخوردار بوده و اکثر نهال‌های میوه در آن قابلیت رشد و پرورش دارند. باغداری در معمولان از جمله مشاغل عمده و مطرح اهالی این بخش است که باعث سرسبزی، جذابیت و توسعه اقتصادی شهر نیز شده است. شهر معمولان به دلیل ظرفیت‌های مناسب، آب و هوای خوب و منابع آبی دارای باغات انجیر گسترده است. همچنین وجود منطقه پشتو و مهیا بودن ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل کشاورزی، امروز نهال زیتون نیز از رونق بالایی برای کشت برخوردار است و در کنار سیب، زردآلو، انگور، انار و انجیر یکی از محصولات تولیدی محسوب می‌شود.

نهال فروشی در معمولان

معمولا نهال فروشی در معمولان برای افراد بومی در مراکز سطح شهر به صورت حضوری انجام می‌شود اما بسیاری از افراد برای ایمن بودن از شر نهال‌های بی‌کیفیت و هدر رفت سرمایه خود سعی می‌کنند به صورت اینترنتی با نهالستان‌های شناخته شده و معروف در ارتباط بوده و سوای بعد مسافتی بهترین خرید را به صورت اینترنتی انجام دهند. در هر صورت چه خرید حضوری چه اینترنتی حتماً اعتبار و میزان رضایت مشتریان قبلی نهالستان را سنجیده و بهترین و سازگارترین نهال‌ها را با ضمانت دریافت کنید. مجموعه تخصصی برتر نهال در زمینه تولید و فروش انواع نهال‌های مثمر با ضمانت برگشت می‌تواند یک مرجع مورد اطمینان برای خرید باشد.

فروش نهال در معمولان

با توجه به گستردگی اشخاص و مجموعه‌های فعال در زمینه فروش نهال در معمولان توصیه می‌شود حتماً با اطلاعات خوب از شرایط آب و هوایی و استانداردهای نهال، اقدام به خرید کنید. هرچه آگاهی شما از شرایط زیست محیطی و اکوسیستمی منطقه کاشت بالا باشد و نهال‌های سالم و با کیفیت را بشناسید می‌توانید از میان ارقام، مرغوب‌ترین نهال‌های با کیفیت را با قیمت‌های مناسب انتخاب کنید. حتماً مراکز مجوزدار و مطرح را برای خرید گزینش کنید.

قیمت نهال در معمولان

از جمله مهم‌ترین و رایج‌ترین نهال‌های کاشته شده در این اقلیم نهال‌های انجیر، سیب قرمز، زردآلو، بادام، انگور، گردو، آلو و زیتون هستند که می‌توانید از طریق لینک زیر استعلام قیمت نهال در معمولان را برای کلیه رقم‌ها داشته باشید.

خرید نهال میوه در معمولان

هرچند در مراحل خرید نهال میوه در معمولان زود بازده‌ترین و تجاری‌ترین ارقام را از بهترین مرکز خریداری کنید، اما مغایر با شرایط اقلیمی منطقه باشد عملکرد و باردهی مطلوب را نخواهد داشت. لذا می‌توانید نهال میوه مورد نظر خود را همراه با اصالت، کارت بهداشت و سلامت، ضمانت مرغوبیت از نهالستان بزرگ برتر نهال مطابق با اقلیم انتخاب کنید.

نوع نهال رقم نهال
نهال سیب سیب زرد، دورنگ فرانسه سیب پینک لیدی، سیب کاکس اورنج
نهال بادام بادام شکوفه، بادام شمشیری، بادام اسراییلی، بادام پالیز
نهال پسته پسته فندقی، پسته کله قوچی، پسته هیبریدی، پسته دامغان
نهال گلابی گلابی ناشی، گلابی اسپادانا، گلابی دوشیز، گلابی سیبری
نهال انگور انگور ژاپنی، انگور حسینی، انگور گریسمون، انگور موندراپ
نهال عناب عناب ژاپنی، عناب ارمنی
نهال به به گلابی، به محلی، به اصفهان
نهال ازگیل ازگیل ژاپنی، ازگیل جنگلی، ازگیل آمریکایی
نهال گیلاس گیلاس فرنگی، گیلاس قرمز ارومیه، گیلاس لیندا، گیلاس بوترمو
نهال زینتی اقاقیا، صنوبر یکساله نقرا ترکیه، پالونیا شن تونگ
نهال آلو آلو شابلون کالیفرنیا دیررس، آلو توسرخ، آلو زرد گوگان
نهال آلبالو آلبالو خوشه‌ای مورلو، آلبالو مجاری، آلبالو محلی
نهال زردآلو زردآلو تخم‌مرغی زعفرانی، زردآلو سفید مراغه، زردآلو شکر پاره
نهال زرشک زرشک پلویی، زرشک بی دانه قائنات، زرشک  پفکی
نهال توت توت هرات، شاه توت، توت سیاه، توت چتری
نهال گل‌محمدی گل‌محمدی دیم، گل‌محمدی خاردار، گل‌محمدی بی‌خار
نهال بلوبری بلوبری نلسون، یک بری، رازبری، بلوبری ایرانی
نهال زغال‌اخته زغال‌اخته فلوریدا، زغال‌اخته محلی، زغال‌اخته سیاه
نهال هلو هلو سفید و قرمز، هلو مور، هلو پلاستیکی، هلو مخملی
نهال شلیل شلیل سبز، شلیل نکارد۹، شلیل سفید شیشه‌ای
نهال فندق فندق بارتلر، فندق قزوین، فندق ماکادمیا
نهال گوجه سبز گوجه سبز ترکیه، گوجه سبز شهریار، گوجه سبز برغانی
نهال سنجد سنجد محلی، سنجد قزل، سنجد حاج حسینی
نهال زیتون زیتون شنگه، زیتون آمریکایی، زیتون مانزالیا
نهال انجیر انجیر قرمز فرانسه، انجیر گلابی زرد، انجیر استهبان
نهال خرمالو خرمالو ارموند، خرمالو فویو، خرمالو انبه‌ای
نهال انار انار پایه کوتاه، انار سردشت، انار فردوس

خرید نهال بادام در معمولان

در شهر معمولان و عمدتاً در اراضی شیبدار و مناطق دامنه‌ای ما شاهد بادامستان‌ها و باغات متعدد بادام هستیم. این نهال توانمندی فوق العاده‌ای در جذب آب به دلیل ریشه‌های سطحی دارد به همین جهت جزو نهال‌های کم آب‌خواه و مقاوم به خشکی است که می‌تواند به صورت دیم در این شهر پر آب کاشته شود. خرید نهال بادام در معمولان در جهت مدیریت منابع آبی، داشتن باغات سودده و تجاری و چ رسیدگی‌های کم هزینه یکی از اولویت‌های سرمایه‌گذاران و باغبانان است. در لینک زیر می‌توانید از بهترین نژادهای بادام نیمه سردسیری و معتدله برای کاشت آگاه شوید.

کلام اخر

انتخاب مناسب‌ترین نهال می‌تواند باغدار را به باغی با باردهی پرسود و مطلوب بسیار نزدیک کند. در نهالستان بزرگ برتر نهال شما می‌توانید ارقام متنوع نهال میوه را با بازدهی و خصوصیات متفاوت مشاهده کرده و با مشاوره‌های قبل از خرید و اطلاع از قیمت‌ها، بهترین نهال تجاری را با مناسب‌ترین بازدهی برای شهر حاصلخیز معمولان انتخاب کنید.همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های گردو دیگر که در شهر معمولان می توان کاشت کرد، به صفحه  خرید نهال گردو در معمولان مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
ارتباط با برترنهال