خرید نهال در رشت✔️ قیمت نهال میوه + نهالستان رشت

معرفی کلی سیر تا پیاز کشاورزی و باغداری در شهر رشت

یکی از اصلی ترین و محوری ترین پایه های اقتصاد در استان گیلان، فعالیت های کشاورزی، باغداری و شالیکاری می باشد به گونه ای که می توان گفت اگر کشاورزی در رشت به دلایل مختلفی تعطیل شود یا حتی کم رونق شود، اقتصاد این شهر می خوابد. دامداری، صیادی، پرورش کرم ابریشم و زنبور عسل نیز از جمله فعالیت های دیگر مردم این استان است که همگی باعث شده اند تا چرخه اقتصادی شهر رشت که در مرکزیت استان گیلان قرار دارد، پویا بماند. زمانی که نام شمال کشور به گوشتان می رسد ذهنتان سمت شالیزارهای سرسبز برنج و زمین های زراعی چای و زیتون و … می رود. جالب است بدانید که بیش از ۵۰ درصد زمین های زراعی شهر رشت متعلق به کشت برنج می باشد. به گونه ای که تا اواخر دهه ۶۰ استان گیلان اولین و برترین تولید کننده برنج در کشور بود اما در چند دهه اخیر به دلیل افت حاصل خیزی خاک و کاهش میانگین بارش سالانه، این جایگاه به دست استان مازندران افتاده است. کشاورزی شهر رشت تنها به برنج کاری نمی شود و بسیاری از افراد محلی و بومی به دلیل آشنا بودن با پتانسیل های این استان اقدام به کشت ارقام مختلف نهال میوه خصوصا مرکبات و آلو و همچنین تاسیس باغات زیتون و مزارع چای کرده اند‌.

از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

خرید نهال در رشت

توصیه می کنیم که قبل از خرید نهال از جهاد کشاورزی رشت در ابتدا تمامی ویژگی های باغ یا زمین کشاورزی خود اعم از شرایط خاک، منابع آبی، آفات رایج منطقه و غیره رل در نظر بگیرید تا ایده آل ترین و مطلوب ترین نهال را خریداری نمایید. در نظر گرفتن این موارد، علاوه بر این که باعث کاهش ریسک در خرید درختان مناسب رشت و هدر رفتن زمان و هزینه می شود سبب افزایش بازدهی و سود آوری برای باغدار خواهد شد.

نهالستان در رشت

دقت داشته باشید که در هنگام خرید نهال نهالستانی را انتخاب کنید که علاوه بر دارا بودن دستگاه ها و تجهیزات پیشرفته از کارشناسان مجرب و کارامدی در این حیطه بهره ببرد.همچنین نهالستان های باسابقه که از اعتبار و شهرت بسیاری در یک شهر برخوردارند، گزینه ی مناسب تری برای خرید می باشند. یکی دیگر از مواردی که برای یک نهالستان امتیاز محسوب می شود، ارائه خدمات گسترده پس از فروش نهال و تیم پشتیبانی بسیار قوی می باشد که چه در زمان خرید و چه پس از خرید، پاسخگوی تمامی نیاز ها و سوالات مشتریان باشند البته ایجاد راه های ارتباطی متعدد نیز برای یک نهالستان آپشن بسیار خوبی به حسای می آید. قسمت های قبلی مقاله خواندیم که به دلیل میزان حاصل خیزی بسیار بالای اراضی استان رشت، با کاشت نهال میوه سازگار با این اقلیم می توانیو به سود بالایی برسید. در هنگام خرید نهال بهتر است دقت کنید که چه نهالی بازدهی مطلوب و سازگاری بالایی با اقلیم رشت دارد. طبق نظرات و تحقیقات کارشناسان نهالستان معتبر رشت، نهال کیوی، فندق و انواع مرکبات بازدهی مطلوب و حداکثری را دارند. در ادامه مقاله آدرس بهترین نهالستان در رشت را به شما خواهیم داد تا به کاشت نهال های مثمر به ثمر در باغات خود اقدام کنید.

فعالیت های کشاورزی در رشت

از آن جایی که گیاه چای برای رشد خود به خاک های اسیدی و آب بسیار زیاد نیاز دارد، و تنها استان های حوزه دریای خزر مانند رشت از این شرایط بهره می برند، پس کشت چای منحصرا به این استان ها علی الخصوص شهرهای لاهیجان، رودسر و لنگرود و روستاهای این شهرها اختصاص دارد. از دیگر فعالیت های کشاورزی و باغی مهم و پر بازده شهر رشت می توان به باغات زیتون رودبار و منجیل اشاره کرد که پس از استان زنجان، سهم بسیار بزرگی در تولید، فروش و حتی صادرات این محصول داشته است. شاید برای برخی افراد تعجب آور باشد که پرورش کرم ابریشم نیز از جمله فعالیت های کشاورزی پرسود و پر اهمیت شهر رشت می باشد. از آن جایی که استان گیلان اولین و برترین حوزه تولید و فروش ابریشم کشور می باشد، لذا شرکت ملی سهامی پرورش کرم ابریشم در تیلمبار گیلان واقع شده است. سالانه بیش از ۳۰۰ تن ابریشم ایرانی مرغوب که ۸۰ درصد بازار ایران را تامین می کند در گیلان تولید می شود. گندم جو، فندق و بادام زمینی و بسیاری از غلات دیگر در اراضی حاصل خیز و پر آب رشت کشت می شوند که سبب رونق کشاورزی با متد های نوین و پیشرفته در رشت شده اند.

کاشت زمین های زراعی در رشت

اکثر زمین های زراعی شهر رشت در شهر های آستانه اشرفیه، لنگرود، رودسر، لاهیجان و رودبار واقع شده اند؛ به گونه ای که در هر یک از این شهر ها یک محصول به صورت عمده و اختصاصی کشت می شود اما این به این معنی نیست که هیچ محصول زراعی و باغی دیگری کشت نمی شود، فقط درصد بیشتری از اراضی آن شهر اختصاص به یک نوع محصول یافته است. برای مثال در آستانه اشرفیه باغات بادام زمینی و چای، در لاهیجان چای و برنج، در رود سر فندق، در لنگرود سیر و برنج، در رودبار کشت زیتون و … رواج بیشتری دارد. توتون نیز از جمله محصولات زراعی شهر رشت می باشد که به صورت انبوه و با شیوه های نوین تولید می شود. می توان گفت که در شهر رشت به دلیل وجود اقلیم آب و هوایی معتدل و مرطوب، خاک بسیار حاصل خیز، وجود جلگه های سر سبز و غنی در دامنه کوهپایه های البرز و …، اغلب محصولات مهم و پایه که بسیار پر استفاده نیز می باشند به صورت عمده با بهترین و بالا ترین سطح کیفی تولید می شوند.

باغداری در رشت

پیش تر گفتیم که کشاورزی و باغداری یکی از اصلی ترین پایه های اقتصاد استان گیلان است که دائما باید بر طبق دانش روز دنیا به روز رسانی شود به گونه ای که روز به روز شاهد پیشرفت و افزایش راندمان محصول دهی باغات رشت باشیم و از جدید ترین شیوه ها و مجهز ترین دستگاه ها بهره ببریم تا هم کار آسان تری داشته باشیم و هم سود بیشتری دریافت کنیم. در حال حاضر که این مقاله را می نویسیم بیش از ۷ هزار هکتار از اراضی مستعد استان گیلان به باغات میوه و مرکبات اختصاص یافته اند و سالاانه بیش از ۱۰۰ هزار تن محصول از این باغات روانه بازار های کشور می شود. در اصلاح کشاورزی و باغداری برخی محصولات هستند که تحت عنوان محصولات دائمی شناخته می شوند که عبارتند از: میوه های هسته دار مانند گیلاس و زرد آلو و…، میوه های دانه دار مانند سیب، گلابی و…، میوه های ریز دانه همچون انگور، تمش و توت، میوه های خشک، میوه های نیمه گرمسیری،میوه های سردسیری و…
شهر رشت در جایگاه دهم کشور در حوزه تولید محصولات دائمی قرار گرفته است. به دلیل تمامی مواردگفته شده نهالستان ها و گلخانه های بسیاری در رشت تاسیس شده اند که اقدام به فروش ارقام متنوع و با کیفیت نهال و در ختان مناسب رشت می کنند.

نهال فروشی در رشت

اگر تا کنون در سطح شهر رشت چرخی زده باشید نهال فروشی های بسیاری را خواهید دید که اقدام به عرضه نهال در رشت کرده اند. شاید شما تا کنون تجربه کرده باشید که در هنگام خرید، فروشنده از نهال خود تعریف و تمجید زیادی می کند که گاها اغراق به نظر می رسد در چنین شرایطی توصیه ما این است که از خرید بپرهیزید چرا که ممکن است نهال دارای آفت زدگی و بیماری باشد و در صورت کاشت تمامی باغ و درختان شما را آلود کند. پس مراجعه به نهال فروشی معتبر و مشهور و خرید نهال شناسنامه دار در رشت توصیه بسیار مهم ما به شما خواهد بود.

فروش نهال در رشت

یکی از موارد بسیار مهمی که در نگهداری و افزایش طول عمر نهال خریداری شده کمک می کند، مقاومت درختان در برابر آفات و بیماری هاست که هرچه نهال های خریداری شده شما سطح کیفی بالاتری داشته باشند و دارای گواهینامه سلامت باشند، هم ریسک نگهداری از آن ها کاهش می باید و هم قیمت نهال در رشت مناسب تر خواهد بود.

نکات مهم درباره کاشت نهال در رشت

در این بخش سعی ما بر این خواهد بود که در رابطه با مشخصات کلی کاشت نهال در رشت توضیحاتی کامل و جامع برای شما عزیزان ارائه دهیم اعم از پوشش گیاهی، موقعیت جغرافیایی، وضعیت آب و هوایی، وضعیت منابع آبی، شرایط خاکی و آفات شایع در رشت :

به دلیل قرار گیری دریای خزر، جلگه حاصل خیز دلتا سفید رود در قسمت شرقی، جلگه فومن در قسمت غربی، رشته کوه های البرز، جنگل های بسیار وسیع و سرسبز، رویش گونه های گیاهی متنوع و … پوشش گیاهی بسیار مطلوبی در شهر رشت ایجاد شده است که باعث ایجاد شرایط عالی برای کشت اراقام مختلف نهال، برنج، چای و … شده است؛ به گونه ای که چنین مکانی با این اقلیم در دنیا به ندرت یافت می شود. در قسمت جنوبی رشته کوه های البرز که به دشت گیلان منتهی می شود جنگل ها و مراتع بسیار سرسبزی وجود دارد. جالب است بدانید که میزان ارتفاع مناطق شهر رشت از سطح دریا بر نوع پوشش گیاهی منطقه تاثیر گذار است؛ به گونه ای که در ارتفاعات بالاتر از سطح دریا، پوشش گیاهی به صورت جنگل های انبوه راش، توسکا و آزاد هستند اما در ارتفاعات پایین تر تا ۹۰۰ متر پوشش گیاهی غالبا درختان بلوط، ممرز، تمشک و انجیر هستند. مراتع این شهر نیز شامل استپ های کوهستانی با بوته ها و علفزار های خشک، گیاهان خاردار، گیاهان دارویی و… هستند که در قسمت شمالی رشته کوه البرز جای گرفته اند. این پوشش گیاهی غنی علاوه بر ایجاد اراضی مناسب و مستعد برای کشاورزی، جاذبه های گردشگری بسیار زیبایی را نیز فراهم آورده است.

شهر رشت که در مرکزیت استان گیلان جای گرفته است در قسمت شمال ایران می باشد و توسط رشته کوه های البرز و تالش محصور شده است. رشت از لحاظ موقعیت جغرافیایی در قسمت جنوبی دریای خزر جای گرفته است و در همسایگی آن استان های اردبیل، زنجان و مازندران قرار گرفته که توسط رود سفید تمشک از همدیگر جدا شده اند. جالب است بدانید که بیش از ۴۰ رود طویل و پرآب در این شهر وجود دارد که سفید رود پر اهمیت ترین و پر آب ترین ها می باشد. در قسمت های جنوبی این استان، جلگه های پر آب و سر سبزی وجود دارد که از انواحی کوهپایه ای آغاز شده و به دریا می ریزد.

به دلیل قرار گیری استان گیلان و شهر رشت در مجاورت دریای خزر و وجود رشته کوه های بلند البرز، هوا مرطوب و شرجی شده و چون مانعی به نام کوه البرز وجود دارد، جریانات جوی به ناچار تا ارتفاع بسیار زیادی بالا رفته و به صورت باران به زمین برمی گردد. غالبا شرایط جوی هیرکانی بر استان رشت حاکم است به همین دلیل شمال کشور به رطوبت و بارش های فراوان شهرت یافته است. میزان بارندگی سالانه در رشت میانگین ۱۵۰۰ میلی متر است که این میزان در سواحل دریای خزر متغییر می باشد. نکته حائز اهمیت در خصوص میزان رطوبت در مناطق مختلف این است که بسته به پوشش گیاهی و عرض جغرافیایی منطقه ممکن است رطوبت کاهش یابد، برای مثال در جنوب شرقی جلگه فومن از میزان رطوبت تا حد زیادی کاسته می شود. مراکز فروش بسیاری وجود دارند که به صورت رسمی اقدام به عرضه نهال در رشت کرده اند. تمامی نهال های این مراکز سازگاری بالایی با اقلیم آب و هوایی رشت دارند.

به صورت کلی منابع آبی استان گیلان را می توان به دو دسته کلی منابع آب های سطحی و منابع آب های زیرزمینی تقسیم کرد که هر دو دارای زیر شاخه های متعددی هستند که بسته به میزان دسترسی به آن ها تقسیم بندی شده اند. آب های سطحی که در رودخانه های رشت وجود دارند و آب هایی که از خارج استان وارد می شوند حجمی معادل ۶ میلیون و پانصد هزار متر مکعب سالانه دارند،همچنین امکان بهره برداری سالانه بیش از ۵۰۰ میلیون متر مکعب منابع آب های زیرزمینی نیز وجود دارد. مقادیر گفته شده به احتساب میزان بارندگی سالانه در رشت می باشد که مجموعا به بیش از ۶ میلیون متر مکعب خواهد رسید. به دلیل غنی بودن منابع آبی رشت، تمامی نهالستان مجوز دار در رشت ، ارقام نهالی را تولید می کنند که سازگاری بالایی با شرایط اقلیم و پر آبی این شهر داشته باشند. یکی از سوالات رایج مشتریان و باغداران از مرکز فروش درخت در رشت نیز همین سوال می باشد که این نهال یا درخت به چه میزان آبیاری نیاز دارد؟

در شهر رشت جنس و بافت خاک مناطق، جلگه ای، کوهستانی و کوهپایه ای می باشد. خاک های جلگه که شامل خاک های شنی ساحلی، رسوبی با بافت ریز، چمنی مرطوب و باتلاقی می شوند، در عمده نقاط رشت دیده می شوند و برای زراعت و کشاورزی گزینه بسیار مناسبی می باشند. خاک های کوهستانی نیز به دلیل قرار گیری در نقاط پر ارتفاع و پر شیب و همچنین پوشیدگی با درختان برای کشاورزی گزینه مناسبی نخواهند بود. خاک های قرمز، زرد و قهوه ای جنگلی نیز از جمله خاک های حاصل خیز کوهپایه اس هستند که در بیشتر در نواحی کوهپایه ای شمال رشته کوه های البرز یافت می شوند. نکته حائز اهمیت در این باره این است که در هنگام خرید نهال از بزرگترین نهالستان در رشت، دقت کنید که چه نوع خاکی برای کاشت آن مناسب تر است زیرا انتخاب خاک مناسب باعث افزایش حداکثری بازدهی نهال می شود.

در جهت آشنایی بیشتر شما کشاورزان و باغداران شمالی و همچنین بالابردن هوشیاری شما در این خصوص کارشناسان برتر نهال، بهترین نهالستان رشت تصمیم گرفته اند که به معرفی آفات و بیماری های شایع در باغات رشت بپردازند. لاروی برگ خوار ، کنه دو لکه ای و راب خاکستری از جمله آفاتی هستند که باغات میوه و بادام زمینی را مورد حمله قرار می دهند و از جمله افات رایج در شالی های برنج و باغات چای می توان به کرم ساقه خوار برنج، کرم سبز برنج، شب پره تک نقطه ای و … اشاره کرد که در ابتدا باعث زرد و خشک شدن ساقه های برنج و سپس پوک شدن دانه برنج می شوند. بر طبق نظریه های کارشناسان نهالستان معروف در رشت می توان گفت که مناسب ترین زمان برای مبارزه با این آفات فصل بهار و پاییز می باشد و مطلوب ترین روش نیز روش های بیولوژیکی هستند که باعث ریشه کن شدن این آفات از اراضی و حوزه کشت شما خواهند شد.

خرید نهال میوه در رشت

رشت، شهر باران‌های متوالی بوده، شهری است که در تمام فصل‌‌های سال، می‌توان شاهد، ریزش‌‌های مختلف جوی در این منطقه بود؛ همین نعمت با ارزش الهی، مزایایی برای این خطه فراهم کرده‌ است که خاک منطقه در اثر اقلیم خوش شهر رشت، دارای قابلیت‌‌های فراوان بوده و درجه بالایی از حاصلخیزی را به‌ همراه دارد، همین مزیت نسبی این منطقه، سبب شده اکثر افراد این منطقه به سمت کشاورزی و باغداری و کاشت نهال میوه روی آورند و رشت به یک قطب اصلی، جهت تأمین کردن میوه کشور تبدیل گردد.

خرید نهال میوه در رشت به‌ صورت مکرر، توسط باغداران انجام می‌شود البته در این میان یک فاکتور بسیار مهم همواره خرید آن‌ها را تحت شعاع قرار می‌دهد و آن قیمت نهال میوه در رشت است؛ کشاورزان نهال‌‌های میوه را جهت کاشت درون باغات مرکبات خریداری می‌کنند؛ تا از محل این میوه‌‌ها بتوانند ارزش اقتصادی تولید کنند.

یک باغدار و کشاورز با هدف یک آورده ارزشمند، تمام جوانب و زحمات کاشت نهال را می‌پذیرد و همواره درصدد این هست که برای شروع فعالیت خود، بهترین نهال میوه در رشت را انتخاب کند تا بتواند با مراقبت و نگهداری و فراهم کردن بستر مناسب برای رشد و پرورش آن گامی بزرگ درجهت تولید اقتصادی بردارد؛ شرایط اقلیمی شهر رشت نیز، این شرایط را برای باغدار مهیا خواهد کرد.

به‌ همین ترتیب، می‌توان گفت که فروش نهال میوه در رشت، از طرق مختلف امکان‌پذیر است؛ که درگاه‌‌های معتبر خرید و فروش نهال میوه همواره به باغداران پیشنهال می‌شود.

خرید نهال بادام در رشت

شرایط آب‌ و هوایی لازم برای کاشت نهال بادام در رشت بسیار مطلوب است؛ دمای مورد نیاز این نهال و شرایط اقلیمی که برای جوانه زدن، شکوفه دادن و میوه دادن نیاز دارند در هوا و خاک رشت وجود دارد.

با توجه به این‌ که، نهال بادام به یک دوره‌ی سرمای سی هزار دقیقه در سال نیاز دارد؛ سرمایه مورد نیاز نهال بادام، در منطقه رشت قابل دریافت است؛ زیرا، این نهال باید در دوره سرما بماند و دما باید از هفت درجه کم‌تر باشد. استقامت و توانایی نهال بادام نسبت‌ به سرما در فصل زمستان مناسب است؛ و همین ویژگی باعث می‌شود که، بتواند سرمای زمستانه شهر رشت را بپذیرد.

خاکی که نهال بادام در آن به کاشت می‌رود یک خاک مقوی است؛ اگر خاک از نظر، مواد مغذی و ترکیبات مورد نیاز نهال بادام فقیر بود؛ امکان تقویت کردن خاک وجود دارد، اما با توجه به این‌ که خاک منطقه رشت بسیار حاصلخیز است و در بیشتر مناطق می‌توان شاهد خاک‌‌های لومی و خاک‌های سبک بود؛  کاشت نهال بادام در این منطقه بسیار مفید و اقتصادی است.

فصل گل‌دهی نهال بادام، بهار هست و در همین زمان است که می‌توان روی تک‌ تک شاخه‌‌های نهال بادام، شاهد گل‌‌های قشنگ این نهال بود.

هنگام فروش نهال بادام در رشت، باید میزان نمک خاک در نظر گرفته شود و از آبی استفاده شود که شور نباشد، از آن‌جایی‌ که، عموماً شهر رشت، دارای رودخانه‌‌های متنوع و متعدد بوده و آب رودخانه‌‌ها و چشمه‌‌های آن‌ها بسیار شیرین است، برای آبیاری نهال بادام گزینه‌ی بسیار عالی محسوب می‌شود؛ برای‌ اینکه، به شروع کاشت نهال بادام اقدام شود؛ باید قبل‌ از هر چیز، بهترین نهال بادام در رشت مورد بررسی قرار گیرد؛ در زیر به بیان ارقام متنوع نهال بادام پرداخته می‌شود:

اولین نوع رقمی که می‌توان برای نهال بادام در نظر گرفت، بادام مامایی است، از گونه‌‌های مرسومی بوده که باغداران همواره برای کاشت درون باغ خود دست بر روی آن‌ها می‌گذارند، زمان گلدهی نهال بادام مامایی تقریباً میانه است.

با توجه به این‌ که، ممکن است فصل بهار، در شهر رشت سرمایه دیررس ایجاد شود، این نهال تا حدودی مقاوم است؛ همچنین باید به این نکته اشاره کرد که در ارتفاعات و ییلاقات شهر رشت این نهال جواب خواهد.

نوع دوم نهال بادام تونو است جزء گونه‌‌های ایتالیایی نهال بادام محسوب می‌شود، که در این اواخر نمونه‌‌های متعدد آن در کشور ایران به کاشت رفته است.

هنگام کاشت این نهال بادام درون خاک، باید پنج سال منتظر دریافت یک محصول چشمگیر از آن‌ که صرفه اقتصادی داشته ماند و مقدار کیلویی که می‌توان از هر نهال  بادام به دست آورد، ۱۵ الی ۲۰ کیلو است.

این نهال مناسب کاشت در مناطق سردسیر از جمله، شهر رشت است؛ زیرا، از سرمای بهاره در امان هستند و گل‌‌ها تحت سرمای بهاره، دچار ریزش نخواهند شد.

 نهال بادام فرانیس، ساختار و ژنتیک فرانسوی داشته و در بازار ایران بادام‌هایی که پوست‌‌های نازک و شکننده دارند، بادام فرانسیس هستند، این نهال از لحاظ ثمر، محصولی قابل‌ توجهی می‌دهد؛ بین هر شاخه نهال بادام، محصول‌های زیادی وجود دارد، به نوعی در هر شاخه می‌توان تعداد زیادی بادام را مشاهده نمود.

با توجه به این‌ که، نسبت‌ به سرما استقامت زیادی داشته و از لحاظ گل، جزء ارقام دیر گل محسوب می‌شوند؛ کاشت آن در شهر رشت می‌تواند بسیار مناسب بوده و محصول قابل‌ توجهی را از آن برداشت نمود.

از آن‌ جایی‌ که این نهال در شرایط کوهستانی و ارتفاعات بلند می‌تواند بازدهی خوبی داشته باشد و دوره یخبندان به رشد و نمو آن کمک می‌کند، کاشت این نهال در شهر رشت یک صرفه بزرگ محسوب خواهد شد.

برای استعلام قیمت نهال بادام در رشت باید همواره به این نکته توجه کنید که قیمت‌ها دچار نوسان هستند، برای اطلاع از آخرین قیمت نهال بادام به بخش کاتالوگ قیمت مراجعه کنید.

خرید نهال سیب در رشت

با توجه به این‌ که، عواملی نظیر جنس خاک و نوع آب‌ و هوا بر روی کاشت، پرورش و رشد نهال سیب تأثیر زیادی دارد؛ می‌توان گفت که، گونه‌‌های متنوع نهال سیب، امکان کاشت در هوای سازگار با رشد خود را دارند.

بهترین نهال سیب در رشت نهالی است که، بتواند ثمره قابل‌ توجهی بدهد، همچنین کیفیت مطلوبی داشته باشد. نهال سیب یک سرمای مناسب، یعنی سرمای زیر پنج درجه نیاز دارد؛ اما مدت زمانی‌که نهال سیب نیاز دارد، در این سرما بماند، حداقل شصت هزار دقیقه در طول سال هست.

اگر در منطقه رشت، امکان تأمین این نیاز سرمایی برای نهال سیب وجود داشته باشد؛ می‌توان این نهال را در منطقه رشت کاشت و انتظار بهره‌برداری از آن را داشت.

بر اساس تنوع نهال سیب و تقسیم‌ بندی آن‌ ها، به نهال سیب سبز فرانسه، نهال سیب قرمز فرانسه، نهال سیب زرد فرانسه، نهال سیب سیاه یا جرومین و دیگر اقسام نهال سیب، باید به ذکر این مورد پرداخت، ارقام مختلف سیب که بیان شد، به نوعی نیاز طبیعی و نیاز کودی متفاوت دارند؛ بنابراین، هنگام فروش نهال سیب در رشت، باید تمامی موارد در نظر گرفته شود و سپس باغدار نسبت به جزئیات مربوط به قیمت نهال سیب در رشت بپردازد.

خرید نهال هلو در رشت

استان‌های شمالی کشور دارای آب‌ و هوا و خاک مناسب برای کاشت نهال هلو هستند؛ اما این مورد، در استان گیلان، تقریباً مورد بحث قرار گرفته است؛ دلیل این است که، نهال هلو ذاتاً به هوای خشک نیاز دارد و رطوبت زیاد باعث از بین رفتن نهال هلو از طریق آسیب‌‌های ناشی از عفونی شدن نهال که در پی وجود قارچ‌ها است را در بر دارد.

از عوامل اصلی آفت زده شدن یک نهال هلو رطوبت زیاد این نهال است؛ به‌ همین دلیل متخصصین حوزه علوم باغی کاشت نهال هلو در رشت را تا حدودی مورد بررسی قرار دادند و متوجه شدند که سن نهال هلو در منطقه رشت استان گیلان بسیار کم‌ است؛ به‌ طور مثال، اگر در سایر مناطق کل کشور عمر اقتصادی نرمال برای نهال هلو، پونزده الی بیست سال است، در شهر رشت در صورت مراقبت شدید از نهال هلو تا هفت الی هشت سال امکان بهره‌ برداری از میوه این نهال وجود دارد؛ اما براساس ویژگی موجود در خاک رشت به‌ مرور زمان ریشه نهال هلو پوسیده شده و کلا نهال هلو از بین می‌رود.

از دیگر عوامل تأثیرگذار بر روی نهال هلو همان شرایط محیطی است که بیان شد؛ همین شرایط محیطی باعث می‌شود که، امکان کاشت مناسب نهال هلو وجود نداشته باشد و رشد آن به‌ صورت درختچه‌ای بسیار باریک با شاخه‌‌های شکننده باشد.

در زمان کنونی، به دلیل تغییر در ساختار میوه‌ها، برای مقاوم کردن آن‌ ها، این امکان فراهم شده تا بتوان نهال‌های هلویی مناسب با منطقه گیلان را تهیه و اقدام به کاشت آن درون زمین کرد؛ بنابراین، هنگام فروش نهال هلو در رشت، باید این مورد به باغداران اطلاع داده شود و نسبت بهترین نهال هلو در رشت  نظیر نهال هلو آلبرتا، نهال هلو دوبار فرانسه نهال‌های درست را معرفی کرد.

قیمت نهال هلو در رشت به نوع رقم هلو و سن هلو بستگی دارد، برای استعلام قیمت هلو به بخش کاتالوگ قیمت برتر نهال مراجعه کنید

خرید نهال گلابی در رشت

برای انتخاب بهترین نهال گلابی در رشت باید نسبت‌ به ارقام متنوع گلابی و ویژگی‌‌ها و شرایط آب‌ و هوایی و جنس خاک آن شناخت داشته باشید؛ تا بتوانید متوجه شوید که آیا، فروش نهال گلابی در رشت درست است یا خیر؟ در این‌ جا به معرفی چند رقم از نهال گلابی می‌پردازیم.

نهال گلابی اسپادانا: نهال گلابی اسپادانا، نهالی است که محصول آن دیرتر از دیگر میوه‌ها می‌رسد، دلیل نیز، دیر گل بودن این نوع نهال گلابی است. از نظر ظاهری شکل این درخت به‌ صورت تاجی است و ارتفاع چهارمتری را می‌توان برای این نهال در نظر گرفت که یک ارتفاع متوسط برای نهال میوه محسوب می‌شود.

به‌ علاوه از نظر آب‌ و هوایی این نوع نهال گلابی به یک آب‌ و هوای سرد نیاز دارد؛ بنابراین، اگر منطقه رشت بتواند تأمین‌ کننده نیاز آب‌ و هوایی و خاکی این نوع نهال گلابی باشد، امکان کشت گلابی در آن فراهم می‌شود.

نهال گلابی درگزی: نهال گلابی درگزی، یک نوع نهال با استقامت قابل‌ توجه است. گوشت این میوه تقریباً زبر بود و برای کاشت این نوع نهال گلابی، حتماً باید دمای هوا تا حدودی گرم باشد؛ به‌ همین دلیل، امکان کاشت آن در شهر رشت وجود ندارد، زیرا رشت شهری سردسیر محسوب می‌شود.

با توجه به این‌ که برای مناطق گرمسیر مناسب هست، زودتر از نهال‌‌های سردسیری به گل می‌نشیند و میوه آن نیز میوه زودرس محسوب می‌شود.

 نهال گلابی بیروتی: میوه نهال گلابی بیروتی، در بازار مشتریان زیادی دارد و جزء گونه‌‌های مرغوب و درجه یک نهال گلابی به حساب می‌آید، عموم باغداران تمایل دارند که نهال گلابی بیروتی را کشت و به‌ عنوان، درآمد استفاده کنند؛ نهال گلابی بیروتی نیز جزء رقم‌‌های دیرگل، محسوب می‌شود و به دلیلی زودرس بودن، زود نیز میوه می‌دهد و هوایی که نیاز دارد، هوای گرم هست.

نهال گلابی آنجو قرمز: همان طور، که از نام این گلابی مشخص است، پوست آن قرمز است. این نوع نهال گلابی، پذیرای سرما است، البته سرما نیز برای این نهال گلابی حدی دارد؛ امکان کاشت نهال در هوای رشت وجود دارد و خاکی که برای کاشت این نوع نهال نیاز بوده، خاک‌های بافت سنگین است.

برای دریافت قیمت نهال گلابی در رشت با کارشناسان نهالستان برتر تماس حاصل فرمایید

خرید نهال گیلاس در رشت

نوسانات دمایی، شرایط آب‌ و هوایی و نوع خاک در رشت، امکان فروش نهال گیلاس در رشت را فراهم کرده‌ است؛ تمام ارقام این نهال، قابلیت کاشت در رشت را دارند؛ و بهترین نهال گیلاس در رشت نیز متنوع هستند که در زیر به تعدادی از این نوع ارقام اشاره می‌شود:

نهال گیلاس تکدانه سیاه: این نوع نهال گیلاس میوه‌ای با رنگ سیاه دارد و در فصل بهار شروع به گل‌دهی می‌کند؛ هنگام کاشت این نهال در رشت، باید در منطقه‌ای کاشته شود که دمای هوا سردی زیاد نداشته باشد.

نهال گیلاس خوشه‌ ای: این نوع نهال گیلاس همان‌ طور که از نام آن مشخص است، میوه‌‌های خوشه‌‌ای دارد و فصل برداشت آن نیز در اواخر بهار است. قیمت نهال گیلاس در رشت از نوع خوشه‌ای آن نسبت به قیمت نهال گیلاس تکدانه، دارای نرخ‌های گوناگونی است.

خرید نهال زردآلو در رشت

فروش نهال زردآلو در رشت به دلیل اقلیم این منطقه با ریسک زیادی همراه است؛ نهال زردآلو، به نور خورشید برای رشد و تنومند شدن شاخه‌ها و افزایش برگ‌ها و گوشتی شدن میوه نهال زردآلو نیاز دارد.

نور خورشید در اقلیم رشت نسبت به دیگر شهرهای شمالی قدرت تابش کمتری دارد، علاوه بر قدرت کم تابش نور خورشید در این منطقه، میزان ساعاتی که می‌توان در آسمان رشت خورشید را تماشا کرد نیز کم است.

ریشه‌های نهال زردآلو در خاکی که همیشه مرطوب باشد پوسیده و از بین می‌رود، این در شرایطی است که خاک رشت به مرطوب بودن مداوم شهرت دارد.

کشاورزان و باغداران رشتی می‌توانند بر اساس روش‌ها و رعایت اصول صحیح به کاشت نهال زردآلو درون باغ بپردازد اما قبل از آن باید یک برآوردی نسبت به قیمت نهال زردآلو در رشت داشته باشند.

اختصاص دادن فضای باغ به کاشت یک نهال، می‌تواند باغدار را از سودهای احتمالی از دیگر نهال‌ها بی بهره کند.

بهتر است در قسمتی از رشت که حداقل ۵ الی ۶ ساعت در طول روز نور خورشید به آن جا می‌تابد، نهال زردآلو کاشت و برای از بین بردن اثر رطوبت زیاد برای نهال زردآلو، بهتر است بیشتر از جایی که نهال زردآلو ریشه‌های خود را می‌گستراند، گودال حفر شود، سپس خاک خشک و بدون رطوبت را حدود ۵۰ سانت درون گودال ریخته و سپس نهال زردآلو را در آن قرار داده و کل گودال را با خاک خشک و فاقد رطوبت پر کرد.

در آب و هوای گیلان ضرورت آبیاری مداوم برای نهال زردآلو وجود ندارد، گاهی یک نهال زردآلو در این منطقه می‌تواند تا یک سال بدون آب زنده مانده و رشد کند. باغداران با فراهم کردن بستر مناسب کاشت نهال زردآلو، قسمتی از باغ خود را به کاشت بهترین نهال زردآلو در رشت یعنی نهال زردآلو زعفرانی، نهال زردآلو شکر پاره و نهال زردآلو سلطنتی اختصاص دهند.

خرید نهال انگور در رشت

برداشت عالی کشاورز گیلانی از نهال‌های انگور ، خبر از شرایط مساعد کاشت نهال انگور در این خطه می‌دهد.

بهترین نهال انگور در رشت، نهال انگور خلیلی، نهال انگور شانی، نهال انگور ژنوتیپ، نهال انگور ترکمن، نهال انگور پرلت، نهال انگور شاهانی و نهال انگور بلک ویلیام است.

گاهی کشاورز کل مساحت باغ را به کشت رقم انگور مورد علاقه اش به زیر کشت می‌برد، گاهی نیز کشاورز به تک نهالی علاقه‌ای نداشته و در کنار کاشت نهال‌های مختلف انگور دیگر نهال‌ها را نیز برای بهره برداری در فصل‌های دیگر می‌کارد.

با یک بررسی میدانی و مشاهده باغات نهال انگور در رشت و اطراف آن می‌توان ملاحظه کرد که حصار کلی باغ را به کاشت نهال انگور اختصاص داده‌اند و به نوعی نهال انگور به عنوان یک حصاری کل باغ را پوشش داده است.

به علاوه شرایط خاکی رشت و هوای آن در بارورشدن شاخه‌های جوان نهال انگور تاثیر به سزایی دارد، تا جایی که کشاورزان این قسمت از وزن هر خوشه انگور که از این نهال برداشت می‌شود رضایت کامل دارد، البته وزن زیاد خوشه‌های انگور به غیر از شرایط جوی و خاک، به مراقت‌های باغدار از جمله هرس صحیح هم نیاز دارد.

کود دهی مرحله‌ای حیاتی در بقای نهال انگور و ثمر زیاد آن است که انجام درست و به موقع آن نیازمند کسب اطلاعات و یا کمک گرفتن از افراد ماهر و آشنا با کودهای مختلف است.

در زمان فروش نهال انگور در رشت، عوامل محیطی به همراه عوامل انسانی بستر رشد نهال را فراهم خواهد کرد؛ بنابراین اگر هدف کاشت نهال انگور، در اولویت کاری شما به عنوان یک کشاورز است، دانستن قیمت نهال انگور در رشت می‌تواند به عملی شدن تصمیم شما کمک کند.

خرید نهال انجیر در رشت

گاهی افراد برای انتخاب نهال سردرگم می‌شوند و شاید ماه‌ها به این فکر باشند که درون باغ خود چه نهالی بکارند که در برابر باردهی زیاد به مراقبت تخصصی و شرایط جوی ثابت نیاز نداشته باشد، پرس جو و دانستن تجربه کشاورزان و باغداران همواره چراغی است که با استفاده از آن به راحتی می‌توان مسیر درست را پیدا کرد.

 در پی پرسش و پاسخ از باغداران رشتی آن‌هایی که به کاشت بهترین نهال انجیر در رشت مانند نهال انجیر سیاه، نهال انجیر بورسا مشغول می‌باشند، مسیر انتخاب نهال تا حدودی هموار می‌شود آن‌ها معتقدند که نهال انجیر در برابر خیلی از نهال‌های میوه دار، نگه داری راحت تری دارد، علاوه بر این رشد نهال انجیر نیز بسیار مناسب بوده تا جایی که بعد از یک سال می‌توان شاخه‌های گسترده آن را ملاحظه نمود.

بر اساس این که میوه دهی این درخت طولانی نبوده، سودآوری آن نیز سریع تر خواهد بود؛ اما باغداران قدیمی همواره به باغداران جدید این نکته را گوشزد می‌کنند که نهال انجیر به دلیل خاصیت مدیترانه خود، در هوای سرد شدید با دوره یخبندان طولانی دوام نمی‌آورد و باید هنگام فروش نهال انجیر در رشت این عامل حتما در نظر گرفته شود و بدون دلیل نسبت به قیمت نهال انجیر در رشت واکنش نشان ندهند.

 خاکی که نهال انجیر توانایی زیادی در آن برای رشد و نمو داشته خاکی لومی است و عمق مناسب خاک دیگر فاکتور موثر در کاشت نهال انجیر محسوب می‌شود که رشت و اطراف آن، خاک مساعد برای پرورش نهال انجیر را دارند.

گاهی درون کوهستان‌ها و ارتفاعات بسیار بلند رشت شاهد نهال‌های انجیر هستیم، که حتی برخی از آن درخت‌ها خودرو هستند این مورد نشان دهنده خاک و بستر مناسب برای کاشت این نهال در رشت است.

خرید نهال پسته در رشت

اگر کشاورزی هم چنان بر پایه روش‌های سنتی و قدیمی انجام می‌شد و شیوه تکثیر نهال‌ها نیز مانند قدیم بود در ارتباط با مطرح کردن کاشت نهال پسته در رشت، صریح و بدون درنگ، به پایان دادن بحث، در قالب یک جواب قاطع نه، اقدام می‌شد.

دلایل برای رد کاشت بهترین نهال پسته در رشت مانند نهال پسته اکبری ، نهال پسته احمداقایی بسیار زیاد بود، به طور مثال اولین و روشن‌ترین سدی که برای کاشت این نهال قابل اشاره است، رطوب زیاد خاک منطقه رشت است.

رطوبت زیاد برای نهال پسته نوعی سم کشنده است که باعث عفونی شدن ریشه نهال پسته در اثر قارچی شدن می‌شود، مورد دیگر یخبندان طولانی مدت در بخش ارتفاعات رشت است که در بیشتر ایام سال برفی و درجه هوا زیر صفر درجه سانتی گراد است.

 ماندن نهال پسته در هوای سرد زیر صفر، نابودی نهال را در پی دارد؛ اما امروزه کشاورزی تغییر کرده و روش‌های گذشته به کلی منسوخ شده اند.

 دانشمندان توانسته‌اند در هسته‌های نهال تغییر و تحول ایجاد کرده و باعث مقاومت آن‌ها در برابر شرایط ناخوشایند نهال شوند؛ بنابراین فروش نهال پسته در رشت و احداث باغ پسته اگر زیر نظر متخصصین باشد جوابگو بوده و سودآور است.

مهم‌ترین چیزی که بستر سودآوری نهال پسته را فراهم می‌کند، انتخاب بهترین نهال پسته در رشت است؛ کشاورزانی که تمایل به احداث باغ پسته و کاشت این نهال دارند، باید ابتدا یک برآورد کلی از قیمت نهال پسته در رشت داشته باشند.

خرید نهال آلبالو در رشت

نهال آلبالو نوعی نهال هسته‌دار است که در رشت به خوبی رشد می‌کند؛ رشت می‌تواند سرمای مورد نیاز این نهال را تامین نماید، از آنجایی که سرما برای نهال آلبالو بسیار ضروری است قسمت‌های گرم رشت برای رشد این نهال مناسب نیست؛ ارتفاعات و روستاهای رشت بهترین قسمت برای احداث باغ نهال آلبالو به حساب می‌آیند.

بهترین نهال آلبالو در رشت، نهال‌های دیرگل هستند به طور مثال می‌توان نهال آلبالو مجاری، نهال آلبالو سیکانی نام برد زیرا اقلیم رشت در بهار شرایط ناپایداری دارد و ممکن است که نهال آلبالو درگیر سرماهای بسیار زیاد بهاره شود، و اگر نهال آلبالو به این مورد مبتلا شد باید قید ثمردهی نهال و فروش از باغ را زد، زیرا شکوفه‌ها ریخته و گلی بر درخت برای تبدیل شدن به میوه آلبالو وجود ندارد.

فروش نهال آلبالو در رشت بر اساس زمان گلدهی آن حائز اهمیت است و بهتر است که باغداران رشتی به دنبال قیمت نهال آلبالو در رشت از نوع دیرگل آن باشند، زیرا این نوع نهال استقامت قابل توجهی داشته و خیال باغدار از آن در برابر سرما و عوارض آن راحت است.

نکته دیگر مربوط به ظاهر نهال آلبالو است، با توجه به این که شاخه‌های نهال آلبالو بیش از حد گسترش می‌یابند و این گسترش آن به جای عمودی افقی است، در زمان احداث باغ حتما باید فاصله‌ی هر نهال به درستی مشخص شود تا فرآیندها و فعالیت‌هایی که یک باغدار باید انجام دهد به راحتی و بدون مشکل باشد.

خرید نهال شلیل در رشت

نیازهای نهال شلیل مانند نیازهای نهال هلو است، دلیل این تشابه نیاز میان این دو نهال، هم خانواده بودن آن است، در بررسی‌های مختلف و تجربه افرادی که به کاشت نهال شلیل در رشت پرداخته اند، اگر خاک رشت قبل از کاشت نهال شلیل آماده نشود و مقدار رطوبت موجود در آن کاهش نیابد، این نهال نیز مانند نهال هلو کاشتی موفقیت آمیز در رشت نخواهد داشت.

زیرا بیشتر نهال‌های میوه دار اختصاصا نهال‌های هسته‌دار، نسبت به رطوبت زیاد و همیشگی خاک حساس هستند و نمی‌توانند مقاومت زیادی داشته باشند؛ بنابراین خاک رطوبتی رشت باعث قارچی شدن ریشه‌های نهال شلیل خواهد شد و زمانی که ریشه نهال شلیل قارچی شود، درمان آن مشکل بوده و زودتر از آنچه که فکرش را کنید قارچ به قسمت‌های مختلف نهال شلیل حمله کرده و جایی را سالم نخواهد گذاشت و همین مورد باعث ضرر بزرگی می‌شود و تمام پولی که بابت قیمت نهال شلیل در رشت به نهالستان داده شده به هدر می‌رود.

بنابراین مدیریت خاک در جهت محافظت از نهال شلیل از الزامات اساسی می‌باشد؛ البته ما هنگام عبور از خیابانها و روستاهای رشت نهال شلیل را در منازل آن‌ها و یا باغچه‌های اطراف مشاهده می‌کنیم که همین مورد اسباب فروش نهال شلیل در رشت را فراهم کرده است.

برای ماندگاری بهترین نهال شلیل در رشت باید تمام مواردی که برای کاشت نهال هلو مطرح شد رعایت گردد، به نوعی شرایط رشت ۵۰ درصد برای کاشت بهترین نهال شلیل در رشت مانند نهال شلیل و نهال شلیل کیوتا مناسب است که ۵۰ درصد دیگر با انجام دستورالعمل‌های ذکرشده نهال هلو و مراقبت‌های بیشتر انجام پذیر است.

خرید نهال آلو در رشت

در جنگل ها، ییلاقات و ارتفاعات شهر رشت می‌توانیم شاهد گونه‌های خودروی درخت آلو باشیم و هر کجا که درختی به صورت خودرو پیدا شد حتما آن قسمت از نظر شرایط جوی و خاکی برای کاشن نهال آن درخت، بهترین محسوب می‌شود، نهال آلو نیز گونه‌های مختلفی دارد که برخی از این گونه‌ها از ابتدا و به صورت طبیعی وجود داشته و برخی دیگر با تغییر و تحول در هسته و ذات ابتدایی نهال آلو به وجود آمده اند.

بهترین نهال آلو در رشت در میان ارقام متنوع آن نظیر نهال آلو شابلون کالیفرنیا دیررس، نهال آلو بخارا، نهال آلو بخارا زرد و نهال آلو آنجلا است که شرایط موجود در رشت بستر کاشت این نهال آلوها را فراهم کرده است و کشاورزان می‌توانند از محل کاشت این نهال‌های آلو به برداشت‌های زیادی دسترسی پیدا کنند.

در هر شاخه نهال آلو، میوه‌های خوشمزه و خوشرنگ آلو کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند فاصله این میوه‌ها آنقدر به هم نزدیک است که شاید بین آن‌ها فقط چند برگ قابل مشاهده باشد.

فروش نهال آلو در رشت بر اساس نیاز سرمایی آن، دست یافتنی می‌باشد، دلیل نیز هوای مطلوب و سرمای مناسب نهال آلو است دیگر دلیل مهمی که نهال آلو برخلاف دیگر نهال‌های هسته‌دار در هوای رشت به خوبی رشد می‌کند رطوبت خاک رشت است؛ بنابراین به باغداران، اطلاع از قیمت نهال آلو در رشت و کاشت این نهال در این قسمت پیشنهال می‌شود.

خرید نهال به در رشت

قسمت‌هایی از رشت که دارای خاک سنگین و رسی است، بهترین خاک برای کاشت نهال به در رشت محسوب می‌شود؛ خاک آهکی برای ریشه‌های نهال مشکل زا است زیرا مانع از جذب مواد معدنی مورد نیاز ریشه‌ها می‌شود.

نهال به شوری آب و خاک را می‌تواند تحمل کند، اما هنگام کاشت این نهال در رشت نیازی به تحمل شوری آب و خاک نیست، زیرا بارش‌های متوالی و وجود رودخانه‌های زیاد در رشت، آب شیرین به راحتی تامین می‌شود به علاوه هنگامی که باران به کرات در یک منطقه ببارد باعث شستشوی نمک‌های خاک شده و از درجه شوری خاک می‌کاهد، شهر رشت نیز در تمام سال ابرهای بارانزا را در آسمان خود دارد و همین ابرها باعث ریزش‌های جوی می‌شود و خاک منطقه را شیرین می‌کند.

با توجه به این که رشت دوره‌ای سرما را طی می‌کند، از لحاظ تامین نیاز سرمایی این منطقه مشکلی وجود نخواهد داشت، بهترین نهال به در رشت نظیر نهال به اصفهان و نهال به ایتالیا در بهترین حالت رشد خواهد کرد و فروش نهال به در رشت بسته به قیمت نهال به در رشت مقرون به صرفه بودن آن مشخص می‌شود.

همچنین برای خرید نهال در تهران اینجا کلیک کنید.

خرید نهال انار در رشت

در جنگل‌های مختلف شمال، انارهای خودرویی قابل مشاهده است که میوه‌های سرخ بر روی هر شاخه آن قابل دیدن است، علی رغم این تصور که انار را بومی شهرهای دیگر ایران نظیر ساوه و شیراز می‌دانند، باید گفت که در رشت نیز این درخت به خوبی رشد کرده و به خوبی میوه می‌دهد از این رو، فروش نهال انار در رشت نیز رونق اقتصادی در پی داشته و کاشت آن می‌تواند به برداشت زیاد محصول از نهال بیانجامد.

از آنجایی که نهال انار به نسبت در برابر شرایط خشکسالی و کمبود آب تحمل بالایی دارد، کاشت آن حتی در شهر رشت که در طول سال باران‌های متوالی می‌بارد به نوعی صرفه جویی در آب آن منطقه قلمداد می‌شود، علاوه بر این نهال انار می‌تواند در سرمای رشت دوام آورده و همین سرما به قدرتمند شدن و باروری بیشتر آن کمک کند.

همه این موارد باغدار را به سمت کاشتن بهترین نهال انار در رشت یعنی نهال انار واندفول، نهال انار ساوه هدایت می‌کند که البته قیمت نهال انار در رشت می‌تواند تیر خلاص برای کاشت و یا عدم کاشت نهال انار باشد.

خرید نهال فندق در رشت

رشت سرزمین نعمت‌های فراوان است و نعمت فوق العاده پرخاصیت فندق در رشت به وفور در کیفیت عالی وجود خواهد داشت، نهال فندق دارای برگی با طراحی منحصربه فرد از نظر رنگ و شکل ظاهری است؛ میوه‌های نهال فندق هنگامی که هنوز بر  روی شاخه‌های نهال فندق است و هنوز از درون شکوفه‌ها بیرون نیامده، بسیار جذاب و مانند شکوفه‌های گل رز هستند که ۵ شکوفه کنار هم و میان آن‌ها پر از برگ‌های زیبای نهال فندق است.

از امتیازهای اساسی فروش نهال فندق در رشت، مرطوب بودن خاک این شهر و اطراف آن است، دلیل نیز وجود بارش‌های زیاد می‌باشد، ساختار نهال فندق به این صورت است که، در اصل گرما را نمی‌تواند تحمل کند و حتی در تابسان باید شاخه‌ها و اجزای این نهال هوای خنک را جذب کند و بسیار طولانی مدت نیاز سرمایی دارد و منطقه رشت مخصوصا روستاهای این قسمت که در بلندی‌ها قرار دارد می‌تواند این نیاز را برطرف نماید. برای کاشت بهترین نهال فندق در رشت مانند نهال فندق نخجوان، فندق انیس ترکیه و فندق قزوین گزینه خوبی به نظر آید البته خرید نهایی بستگی به قیمت نهال فندق در رشت دارد.

خرید نهال گوجه سبز در رشت

افراد زیادی هستند که زمستان‌ها را با انتظار رسیدن میوه نهال گوجه سبز می‌گذرانند؛ میوه‌ای که مزه ترش و ملس آن تا ماه‌ها بر زیر زبان آن‌ها باقی می‌ماند، زمین‌های رشت آماده کاشت نهال گوجه سبز در ارقام مختلف مانند نهال گوجه سبز نخجوان و نهال گوجه سبز بزغان است؛ زیرا تمام آنچه که یک نهال باید به آن نیاز داشته باشد در شهر رشت وجود دارد.

نهال گوجه سبز بر اساس زمان مناسب باردهی، نهالی اقتصادی برای ساکنین شهر رشت به حساب می‌آید، بهترین نهال گوجه سبز در رشت بیشترین ثمر را به بار می‌نشیند و با فروش محصول آن بیشترین درآمد نصیب افراد می‌شود. بر اساس شرایط اقلیمی و خاکی، فروش نهال گوجه سبز در رشت، بسیار سودآور خواهد بود البته چون باغدار تعداد نهال می‌خواهد قیمت نهال گوجه سبز در رشت برای او مهم است.

خرید نهال خرمالو در رشت

نهال خرمالو دارای دو گونه است برخی از نهال‌های خرمالو برای محیط‌های گرم مناسب هستند و در محیط‌های و سرمای رشت جوابگو نخواهد بود اما گونه‌های دیگری از نهال‌های خرمالو وجود دارد که در هوا و اقلیم رشت، جواب داده و ثمر زیادی می‌دهد، هنگام مشاهده نهال خرمالو در رشت در فصل میوه دهی می‌توان شاخه‌های خشک و بدون برگ را مشاهده کرد، که روی شاخه‌های آن پر از میوه‌های خرمالو است.

خاک و هوای رشت برای باغداری نهال خرمالو مناسب است؛ بنابراین می‌توان به عنوان یک نهال اقتصادی اقدام به فروش نهال خرمالو در رشت کرد و بهترین نهال خرمالو در رشت مانند نهال خرمالو موزی و یا نهال خرمالو ژاپنی را برگزید، حتما قبل از خرید قیمت نهال خرمالو در رشت را بمرسید زیرا قیمت‌ها مدام در حال نوسان هستند.

خرید نهال صنوبر در رشت

از ویژگی بارز نهال صنوبر رشد زیاد این نهال است؛ همین ویژگی می‌توانند از جاذبه‌های کاشت این نهال در رشت باشد، زیرا افرادی که اقدام به کاشت نهال صنوبر می‌کنند و بهترین نهال صنوبر در رشت مانند نهال صنوبر نقرا ترکیه و نهال صنوبر کبوده تبریزی نظر آن‌ها را جلب می‌کند.

درآمد حاصل از فروش چوب نهال صنوبر، صرفه اقتصادی خواهد داشت. با توجه به اهمیت زیاد چوب این نهال در صنایع مختلف، فروش نهال صنوبر در رشت می‌تواند کمک بزرگی به رونق گرفتن احداث باغ در رشت داشته باشد؛ البته این مورد نیز در شرایط اقتصادی امروز به شدت به قیمت نهال صنوبر در رشت بستگی دارد.

خرید نهال پالونیا در رشت

فروش نهال پالونیا در رشت به دلیل استفاده از چوب و برگ این درخت اهمیت فوق العاده‌ای دارد بنابراین ارزش این را دارد که قیمت نهال پالونیا هر چه بود در مقابل داشتن آن پرداخت شود.

این نهال در دوران گلدهی بسیار زیبا است و ظاهر زیبایی به محیط می‌دهد، علاوه بر کاشت این نهال در سطح وسیع برای استفاده از چوب آن، در فضاهای سبز رشت نیز کاشته شده و جلوه خاصی به خیابان‌های رشت می‌دهد.

برگ‌های نهال پالونیا در صنعت تولید کود مورد استفاده قرار می‌گیرد و هر کس که قصد کاشت این نهال و برداشت اقتصادی از چوب آن را دارد باید بهترین نهال پالونیا در رشت نظیر نهال پالونیا شن تونگ و نهال پالونیا فورتنی را انتخاب نماید، لازم به ذکر است که برای استعلام قیمت پالونیا در رشت با کارشناسان برتر نهال تماس حاصل فرمایید.

نتیجه گیری

مطالبی که در بالا خواندید، می تواند کمک شایانی در راستای خرید مطلوب شما بکند به گونه ای که در این مقاله علاوه بر شناسایی ویژگی های نهال مناسب کشت در رشت، شما می توانید اطلاعات بسیاری در خصوص اقلیم، خاک، منابع آبی و … شهر رشت کسب کنید. خواندید که شهر رشت به دلیل میزان بارش سالیانه بالا و غنی بودن منابع آبی و خاکی می‌تواند، اقلیم پربازده و پر سود برای کاشت ارقام مختلف نهال میوه اعم از مرکبات، آلو، فندق و بادام‌زمینی، چای و برنج باشد. دقت کنید که پس‌از انتخاب نهال صحیح و سازگار برای باغ خود بهتر است به زمان کاشت آن نیز توجه بسیاری نمایید تا به حداکثر بازدهی برسید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت نهال و همچنین آدرس نهال فروشی آنلاین در رشت می‌ توانید با شماره‌های درج شده در سایت برتر نهال تماس حاصل نمایید.همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های گردو دیگر که در شهر رشت می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال گردو در رشت مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

4 پاسخ به “خرید نهال در رشت✔️ قیمت نهال میوه + نهالستان رشت”

 1. علی گفت:

  درود بر شما
  چرا نام یک نهالستان معتبر در رشت یا لاهیجان را با تلفن تماس در سایت شما درج نکردید؟

  • mohammadi گفت:

   سلام دوست عزیز
   نهالستان برتر نهال برای تمام نقاط کشور ارسال نهال دارد، نهالستان بدون واسطه مستقیم از خود نهالستان برای باغداران عزیز ارسال می‌کند
   برای خرید نهال با شماره زیر تماس بگیرید
   09141832393

 2. حسین گفت:

  سلام
  در مورد ایجاد باغ صنوبر و سازگاری این نهال با رشت چیزی نگفتید.

  • mohammadi گفت:

   سلام وقت بخیر
   برای منطقه شما این نهال قابلیت کاشت و رشد خوبی داره
   تو توضحیات مربوط به نهال صنوبر هم توضیح داده شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
ارتباط با برترنهال