خرید نهال در شاوور✔️ قیمت نهال میوه + نهالستان شاوور

شهر شاوور در شهرستان کرخه در جنوب کشور ایران در استان خوزستان خوزستان قرار گرفته است؛ این شهر تازه تاسیس بوده و جمعیت آن در سال ۱۳۹۵ برابر با ۲۳٬۳۲۲ نفر بوده و اقلیم شهر شاوور به صورت گرمسیری و خشک است؛ همین امر باعث شده تا پوشش گیاهی این شهر در تولید انواع گیاهان دارویی، سبزیجات و علوفه خلاصه شود؛ ما در این مقاله می‌خواهیم به معرفی کلی سیر تا پیاز کشاورزی و باغداری در شهر شاوور پرداخته و اطلاعات کاملی در مورد اکوسیستم این شهر همچنین شرایط خرید نهال در شاوور در اختیار شما قرار دهیم.

از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

خرید نهال در شاوور

برای خرید نهال در شاوور شما باید اطلاعات کاملی در مورد ویژگی جغرافیایی این شهر داشته باشید پس نکات زیر را مطالعه کنید:

 • فصل تابستان در این منطقه طولانی بوده و حرارت زیادی دارد به طوری که در اکثر روزهای تابستان مخصوصاً در ماه تیر و مرداد دمای این شهر به بیشتر از ۵۰ درجه نیز می‌رسد نوش.
 • میزان بارندگی در شهر شاوور کمتر از ۱۵۰ میلی لیتر بوده و به صورت پراکنده انجام می‌شود.
 • ورزش بادهای گرمسیری و کویری از دیگر ویژگی‌های این شهر محسوب می‌شود.
 • فصل زمستان در شهر شاوور ملایم و معتدل هست، بازه دمایی در فصل زمستان منفی ۲ تا ۵ درجه سانتیگراد بوده و تعداد روزهای یخبندان را تنها ۲ تا ۳ روز گزارش داده‌اند.
 • رطوبت شهر شاوور کمتر از ۵۰ درصد بوده بنابراین به هنگام خرید نهال در شاوور به میزان مقاومت آن در برابر خشکی هوا توجه داشته باشید تا دچار بیماری و آفت زدگی نشود.

مطالعه بیشتر : خرید نهال در اهواز

نهالستان شاوور

چون اکوسیستم شهر شاوور گرم و خشک است بنابراین نهالستان‌های زیادی در این شهر یافت نمی‌شود، پس کشاورزان بهتر است به سایت تخصصی بزرگترین نهالستان در کشور مراجعه کرده و نهال میوه را به صورت غیر حضوری خریداری کنند، از ویژگی بارز نهالستان در شاوور می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تنوع گونه‌ها: یک نهالستان معتبر باید دارای تنوع گونه‌های گیاهی باشد.
 • کیفیت بذرها و نهال‌ها: نهالستان معتبر باید بذرها و نهال‌های با کیفیت بالا را فراهم کند که به درستی جوانه می‌زنند و قابلیت رشد و توسعه در منطقه گرمسیری و نیمه بیابانی باشد.

محیط مناسب: نهالستان باید دارای یک محیط مناسب برای رشد گیاهان باشد، شاوورل خاک حاصلخیز و سازگار با نیازهای گونه‌ها، نور مناسب و هوای مناسب برای رشد و توسعه درختان میوه؛ توجه داشته باشید اگر محیط نهالستان برای تاثیر نهال میوه مناسب باشد نهال با کیفیت خواهد بود.

باغداری در شاوور

یکی از بزرگترین چالش‌های باغداری در شاوور شرایط خاک این منطقه است؛ خاک مناطق گرمسیری و خشک دارای ویژگی‌های خاصی بوده و با شرایط آب و هوایی موجود در این مناطق همخوانی دارد. برخی از ویژگی‌های اصلی این نوع خاک عبارتند از:

 • خاک شهر شاوور اغلب دارای رطوبت کمی بوده و در اثر بارندگی‌های کم و تبخیر زیاد سفت و خشک شود.
 • به دلیل بارش‌های کم و تبخیر زیاد، خاک این منطقه ممکن است دارای نمک‌های زیادی بوده و بر روی رشد گیاهان تاثیر گذار باشد.
 • قابلیت نگهداری رطوبت: خاک شهر شاوور باید بتواند رطوبت را به خوبی نگه دارد و از دست دادن زیاد آب را کاهش دهد تا درختان میوه بتوانند از آن استفاده کنند.
 • بخشی از خاک‌های مناطق گرمسیری و خشک ممکن است دارای مواد معدنی و سنگین باشند که موجب شکل‌گیری خاک‌های سنگین و فشرده می‌شود.
 • قبل از کاشت نهال در شاوور توجه کنید که خاک باغ توانایی مقاومت در برابر خشکسالی را داشته باشد تا گیاهان بتوانند در شرایط دشوار آب و هوایی این مناطق رشد کنند.
 •  خاک‌های مناطق گرمسیری و خشک معمولاً اسیدیته متوسط تا پایینی دارند که می‌تواند برای برخی گیاهان مناسب باشد.

نهال فروشی در شاوور

نهال فروشی در شاوور باید دارای کادر فنی مجرب و متخصص بوده و توانایی ارائه مشاوره‌های صحیح درباره انتخاب و کاشت نهال میوه را داشته باشد، نهالستان معتبر موظف است خدمات پس از فروش مناسبی ارائه دهد، شاوورل ارائه اطلاعات و راهنمایی درباره نگهداری نهال، خدمات پشتیبانی و نگهداری باغ میوه در طول سال.

فروش نهال در شاوور

برای فروش نهال در شاوور مهندسین نهالستان موارد زیر را در نظر گرفته و نهال‌های مناسب را معرفی می‌کنند:

 1. نیاز آبی درختان
 2. میزان حساسیت درخت به رطوبت
 3. سیستم دفاعی درخت در برابر آفات و بیماری‌های رایج در مناطق گرمسیری و خشک
 4. میزان باردهی درخت
 5. نیاز سرمایی درخت میوه
 6. طریقه ریشه زایی درخت میوه
 7. روش تکثیر نهال

قیمت نهال در شاوور

برای استعلام قیمت نهال در شاوور بهتر است از نهالستان‌های تولید کننده و مادر استعلام بگیرید، با شناختن نهالستان مادر و تولید کننده می‌توانید نهال میوه را بدون واسطه و دلال با قیمت مناسب و ایده‌آل از تولید کننده خریداری کنید.

خرید نهال میوه در شاوور

برای خرید نهال میوه در شاوور حتماً از مهندسین وزارت جهاد کشاورزی کمک بخواهید تا آنها به صورت کاملاً علمی و تجربی شما را راهنمایی کرده و مطمئن شوید که سرمایه گذاری شما در صنعت کشاورزی امن و سودآور خواهد بود؛ توجه داشته باشید که برای احداث باغ مودم و حرفه‌ای حتماً نهال‌های پیوندی و پایه رویشی را انتخاب کنید.

 • نهال انگور
 • نهال بادام
 • نهال پسته
 • نهال انار
 • نهال زیتون
 • نهال انجیر

خرید نهال بادام در شاوور

یکی از گزینه‌های مناسب و سودآور برای کشاورزان شهر شاوور خرید نهال بادام در شاوور است؛ نهال بادام جزو درختان گرمسیری و مقاوم شناخته می‌شود؛ نهال بادام بسیار مقاوم بوده و امکان کاشت دیم آنها نیز وجود دارد همچنین میوه بادام ارزش ریال بالایی داشته و تولید آن به نفع باغداران خواهد بود از درختان بادام سازگار با اکوسیستم شاوور می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نهال بادام کوهی
 • نهال بادام سنگی
 • نهال بادام آذر خوشه‌ای

کلام اخر

علاوه بر کارشناسان وزارت جهاد کشاورزی مهندسین نهالستان‌های معتبر نیز آماده ارائه خدمات و مشاوره رایگان به کشاورزان هستند برای شناختن نهال میوه گرمسیری و نهال گردو گرمسیری سازگار با شهر شاوور بهتر است به صفحه خرید نهال گردو در شاوور در سایت برتر نهال مراجعه کنید. همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های گردو دیگر که در شهر شاوور می توان کاشت کرد، به صفحه  خرید نهال گردو در شاوور مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
ارتباط با برترنهال