خرید نهال در سوران✔️ قیمت نهال میوه + نهالستان سوران

یکی از شهرهای معروف و جنوبی استان سیستان و بلوچستان باید به شهرستان سوران اشاره کنیم، نزدیک به 9342 کیلومتر مربع وسعت داشته و طبق سرشماری که در سال ۱۳۹۵ انجام شده ۲۱ هزار نفر در آن زندگی کرده و اکثر این ساکنین مشغول کشاورزی و باغداری هستند؛ خاک حاصلخیز شهر سوران باعث شده تا پتانسیل بالایی برای کشاورزی و بارداری داشته باشد؛ مختصات جغرافیایی شهر سورات به صورت زیر است: • طول 60 درجه و 42 دقیقه • عرض جغرافیائی 27 و 12 دقیقه قدمت این شهر تاریخی بوده و پتانسیل بالایی برای کاشت درختان میوه و داروهای گیاهی دارد؛ شهر سوران به عنوان یک شهر کوهپایه‌ای ۱۰۸۰ متر از سطح دریا ارتفاع داشته و اقلیم آن گرمسیری و خشک است؛ برای معرفی کلی سیر تا پیاز کشاورزی و باغداری در شهر سوران همراه ما باشید تا شرایط احداث باغ میوه در سوران را به طور کامل توضیح دهیم.

از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

خرید نهال در سوران

برای خرید نهال در سوران شما باید با اکوسیستم این منطقه آشنایی کافی داشته باشید تا بر اساس آن بتوانید نهادهای گرمسیری و سازگار با این منطقه را خریداری کنید:

 • گرمترین روز سال در شهر سوران تنها ۴۲ درجه سانتیگراد دما داشته و مربوط به ماه‌های تیر و مرداد است.
 • سردترین روزهای سال تنها دو درجه سانتیگراد دما داشته و معمولاً در ماه آذر و دی است.
 • هیچ روز یخبندانی در فصل زمستان وجود ندارد بنابراین فصل زمستانی این شهر کاملاً معتدل و خنک است.
 • طبق بررسی‌های انجام شده میزان تبخیر رطوبت در این شهر برابر با ۳۶۰۰ میلی‌متر بوده و همین امر نشان دهنده خشک بودن خاک منطقه است.
 • میانگین بارش باران در طول سال کمتر از ۲۰۰ میلیمتر است.
 • شهر سوران تحت تاثیر باد شبه جزیره عربستان بوده که معمولاً از شمال غرب به سمت جنوب می‌وزد، ورزش باد شبه جزیره بارش ریزش باران رگباری تابستانه در این منطقه می‌شود.
 • شهر سوران علاوه بر ورزش باد شبه جزیره عربستان تحت تاثیر جریانات ماسون نیز هست با توجه به ویژگی‌های گفته شده با داران این منطقه تنها می‌توانند نهال‌های گرمسیری را برای باغات خود کاشت کنند، البته به صورت سنتی انار، انگور و انواع سبزیجات و داروهای گیاهی در این منطقه کاشت می‌شود.

مطالعه بیشتر : خرید نهال در زاهدان

نهالستان سوران

مدیران نهالستان در سوران برای فروش نهال در این منطقه اکوسیستم گرم، خشک و سوزان آن را مدنظر قرار داده و نهال‌هایی را معرفی می‌کنند که امکان کاشت در این اکوسیستم را داشته باشد؛ شهر سوران به خاطر دور بودن از دریای عمان و ارتفاع ۱۱۰۰ متری از سطح دریا نه تنها رطوبت کمتری دارد بلکه وزش بادهای کویری در این منطقه باعث صدمه به درختان می‌شود؛ بنابراین نهال‌های پیشنهاد داده شده باید در مقابل بادهای گرمسیری مقاوم بوده و دچار آفتاب سوختگی نشود.

باغداری در سوران

باغداری سنتی در شهر سوران جوابگو نیست؛ کشاورزان برای سرمایه‌گذاری در صنعت کشاورزی و باغداری در سوران باید باغات مدرن و حرفه‌ای راه‌اندازی کنند برای این کار بهتر است از مهندسین جهاد کشاورزی یا کارشناسان نهالستان کمک بخواهند؛ از ویژگی‌های بارز این شهر برای احداث باغ میوه در سوران عبارتند از:

 • به خاطر بارش فصلی در این منطقه رودخانه‌های فصلی نیز ایجاد می‌شود، کشاورزان مطمئن باشند زمین آنها در برابر این رودخانه‌های فصلی و مخرب قرار نگرفته است.
 • برخلاف اکوسیستم گرمسیری شهر سوران باید بگوییم بافت خاک این شهر برای کشاورزی ایده آل بوده و تقریباً هر درختی را می‌توان بر این بافت به خصوص کاشت.
 • ماشکی بزرگترین رودخانه شهر یوران بوده، کاملاً پر آب هست، زمین‌های حاشیه این رودخانه برای احداث باغ میوه مناسب و ایده آل هستند.
 • بارش باران در شهر سوران کاملاً ناچیز بوده، بیشترین میزان بارندگی ۸۳ میلیمتر و کمترین میزان بارندگی نیز ۱۲ میلیمتر است بنابراین کشاورزان این منطقه برای آبیاری باغات خود علاوه بر آب رودخانه از آب قنات و چاه‌ها استفاده می‌کنند.
 • در مطالب بالا نیز اشاره کردیم برای احداث باغ میوه در سوران حتماً ورزش باد گرمسیری را نیز مدنظر قرار دهید؛ بعدش این بادها میزان تبخیر رطوبت در خاک و رطوبت در درخت را افزایش داده و باعث خشکی می‌شود؛ بهتر از باغداران از دیوارهای باد شکن برای جلوگیری از نفوذ این بادها در باغ میوه استفاده کنند.

نهال فروشی در سوران

موردی که مسئولین نهال فروشی در سوران برای فروش نهال در سوران مد نظر قرار می‌دهند اختلاف دمای بیشتر از ۴۰ درجه سانتیگراد در فصل تابستان و فصل زمستان است؛ همچنین به خاطر معتدل بودن فصل زمستان، کارشناسان نهال‌هایی را به باغداران پیشنهاد می‌دهند که نیاز سرمایی طولانی مدت نداشته باشد؛ طول و عرض جغرافیایی شهر سوران و دوری از دریای عمان باعث شده تا اکوسیستم این منطقه گرمسیری و سوزان باشد.

فروش نهال در سوران

یکی از مهم‌ترین مسائلی که باعث شده آمار فروش نهال در سوران در این شهر را افزایش دهد خاک حاصلخیز این منطقه است؛ به خاطر وجود سیلاب‌ها و رودخانه‌های فصلی اکثر مناطق شهر سوران دارای خاک‌های آبرفتی بوده و جنس آنها به صورت لومی رسی هست؛ طبف آزمایشات انجام شده خاکسازی در شهر سورا و کیفیت خود در این منطقه بیشتر از دیگر نواحی استان سیستان و بلوچستان است.

قیمت نهال در سوران

ورزش باد گرمسیری و کویری همچنین اکوسیستم گرم و سوزان شهر سوران باعث شده تا کشاورزان این منطقه نتوانند نهال‌های سنتی و قدیمی را در باغات خود کاشت کنند؛ چون سیستم دفاعی این درختان در برابر آب و هوای شهرستان ضعیف عمل کرده و باردهی مناسبی نخواهد داشت؛ در عوض آنها با خرید نهال اصلاح شده و پیوندی می‌توانند باغات حرفه‌ای و مدرن را راه‌اندازی کنند؛ برای آشنایی با قیمت نهال در سوران وارد لینک زیر شده و با انواع نهال گرمسیری نیز آشنا شوید.

خرید نهال میوه در سوران

از محصولات مهمی که در شهرستان سوران تولید می‌شود می‌توان به تولید خرما، میوه انگور، میوه انار اشاره کرد؛ همچنین انواع غلات از جمله گندم، جو، ذرت و سبزیجات و یونجه نیز در این شهر تولید می‌شود؛ برای ایجاد تنوع کشاورزان می‌توانند جهت خرید نهال میوه در سوران موارد زیر را اولویت خود قرار دهند.

 • نهال پسته
 • نهال فندق
 • نهال انجیر
 • نهال سیب
 • نهال زردآلو
 • نهال گل محمدی

خرید نهال بادام در سوران

با مطالعه اکوسیستم شهر سوران متوجه خواهید شد برخی از آبادی‌های این شهر دارای آب و هوای ملایم‌تری هستند؛ همچنین جریان داشتن رودخانه فصلی و وجود سفره‌های آب زیرزمینی شرایط را برای خرید نهال بادام در سوران فراهم کرده است؛ باغداران منطقه می‌توانند با انواع نهال بادام گرمسیری که امکان کاشت دیم آنها وجود دارد آشنا شده و بر روی آنها سرمایه‌گذاری کنند:

 • نهال بادام کوهی
 • نهال بادام سنگی
 • نهال بادام آذر خوشه‌ای

کلام اخر

ما در این مقاله سعی کردیم اطلاعات کاملی در مورد سیستم شهر سوران و نهال‌های سازگار در منطقه به شما ارائه دهیم؛ البته درختان گردو نیست سودآوری بالایی دارند برای شناختن درختان گردو گرمسیری می‌توانید به صفحه خرید نهال گردو در سوران در سایت برتر نهال مراجعه کنید.همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های گردو دیگر که در شهر سوران می توان کاشت کرد، به صفحه  خرید نهال گردو در سوران مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
ارتباط با برترنهال