خرید نهال در طالقان✔️ قیمت نهال میوه + نهالستان طالقان

با توجه به اینکه شهر طالقان در میانه کوه البرز قرار گرفته و ارتفاع آن ۱۸۰۰ متر از سطح دریا است، جزو مناطق ییلاقی و سردسیری شناخته شده و کشاورزی در این منطقه شرایط و ویژگی‌های خاص خود را دارد باغدارانی که می‌خواهند از پتانسیل شهر طالقان برای کشاورزی استفاده کنند بهتر است در ادامه مقاله همراه ما باشند تا بهترین نهال‌های سازگار با شهر طالقان را برایشان معرفی کنیم.

از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

خرید نهال در طالقان

در مناطق کوهستانی و ییلاقی، خرید نهال شرایط و ملاحظات خاصی خود را دارد که بهتر است در نظر گرفته شود، مهمترین شرایط خرید نهال در طالقان عبارتند از:

  1. تطابق با آب و هوا: در مناطق کوهستانی و ییلاقی مانند طالقان، شرایط آب و هوایی معمولاً متفاوت از سایر مناطق بوده و نهال‌ها باید با شرایط این نوع آب و هوا سازگاری داشته باشند، انتخاب نهال‌هایی که به سرما و یخبندان‌های زمستانی مقاوم هستند، بسیار مهم است.
  2.  تطابق با خاک: خاک‌های منطقه کوهستانی و ییلاقی معمولاً غیر حاصلخیز بوده و با فقر عناصر معدنی روبرو هستند، نهال‌هایی را بخرید که توانایی رشد در این نوع خاک‌ها را داشته و به تغییرات pH خاک مقاوم باشند.
  3.  مقاومت در برابر شرایط جوی: در مناطق کوهستانی و ییلاقی، جو سرد، آب و هوای متشنج و بادهای تند پیش می‌آید، بنابراین نهال‌هایی که مقاومت به جو شدید و تغییرات دما داشته باشند، اولویت بالاتری برای خرید در این مناطق خواهند داشت.
  4. منابع آبی: منطقه کوهستانی و ییلاقی معمولاً دارای منابع آبی طبیعی فراوان است، از این نظر باغدار هیچ دغدغه خاطری نخواهد داشت.

نهالستان طالقان

برای شناختن سایت بهترین نهالستان طالقان کافی است بزرگترین نهالستان شمال غرب کشور را در گوگل سرچ کرده و به سایت آن مراجعه کنید، کارشناسان نهالستان آماده ارائه هرگونه خدمات مشاوره‌ای و تخصصی به کشاورزان هستند تا آنها در انتخاب و خرید نهال گردو قدرت بیشتری داشته باشند.

بیشتربخوانید: خرید نهال در کرج

باغداری در طالقان

چند نکته مهم در باغداری و کشاورزی در منطقه طالقان وجود دارد که عبارتند از:

  1. انتخاب مناسب محصولات: برای کشاورزی در مناطق کوهستانی و ییلاقی طالقان باید محصولاتی را انتخاب کرد که با شرایط آب و هوایی و خاکی این مناطق سازگاری داشته باشند. به عنوان مثال، در این مناطق معمولاً احداث باغ سیب، انگور، گردو و بادام مناسب است.
  2.  رعایت تراکم کاشت: در مناطق کوهستانی و ییلاقی معمولاً منابع آب محدود نیست ولی درجه تابش خورشید کند است، بنابراین باید تراکم کاشت را بر اساس منابع آب و زاویه نور خورشید تنظیم کرد.
  3. حفظ خاک و جلوگیری از فرسایش: خاک در مناطق کوهستانی و ییلاقی بسیار حساس است و به سرعت می تواند فرسایش یابد، باید استراتژی‌هایی مانند کاشت گیاهان زیستی، حفظ حصارهای خاکی و استفاده از روش‌های حفظ خاک مانند پوشش خاک یا مالچ پاشی استفاده کرد.
  4. مدیریت باغبانی به صورت پایدار: در مناطق کوهستانی و ییلاقی، نگهداری و توسعه منابع طبیعی بسیار مهم است، باید از روش‌های باغبانی پایدار استفاده کرد، مانند کاشت درختان میوه بومی و حفظ گونه های بومی گیاهی و جانوری.

نهال فروشی در طالقان

نهال فروشی‌های اینترنتی و غیر حضوری در طالقان برای تکثیر و فروش نهال در این منطقه شرایط ویژه و اقتصادی برای باغداران در نظر گرفته است، این مراکز نهال به صورت گارانتی دار و با تضمین قیمت و تضمین کیفیت به افصی نقاط کشور ایران مخصوصاً منطقه طالقان ارسال می‌کنند.

فروش نهال در طالقان

نکات مهم در فروش نهال در منطقه طالقان دیرگل بودن این درختان است، درختان دیرگل ۱۵ الی ۲۰ روز دیرتر از درختان دیگر شروع به شکوفه دهی می‌کنند، بنابراین از آسیب تغییرات جوی فروردین ماه در امان بوده و هیچ خسارتی به باغدار وارد نمی‌شود، همچنین از نظر متخصصین نهال‌های سردسیری که به روش اصلاح شده تکثیر شده‌اند برای فروش در طالقان مناسب هستند.

قیمت نهال در طالقان

از فاکتورهای مهم کشاورزان برای خرید نهال، قیمت نهال در طالقان است چون بر اساس قیمت نهال میزان سرمایه اولیه کشاورز مشخص می‌شود، باغداران با خرید اینترنتی و مستقیم از نهالستان‌های مادر و تولید کننده می‌توانند نهال را اقتصادی و با قیمت پایین‌تری خریداری کنند، البته این نهالستان‌ها محصولات خود را به همراه کارت گارانتی ارائه می‌دهند.

خرید نهال بادام در طالقان

از باغات پرسود و پررونق در طالقان می‌توان به باغ بادام اشاره کرد، نهال بادام پیوندی و اصلاح شده قادر است شرایط  کوهستانی و ییلاقی منطقه طالقان را به خوبی تحمل کرده و هیچ خسارتی برای باغدار به همراه نداشته باشد. همچنین برای خرید نهال در شهر تهران اینجا کلیک کنید.

خرید نهال میوه در طالقان

 

نوع نهال ارقام نهال

 

نهال سیب نهال سیب گلاب کهنز، نهال سیب مراغه، نهال سیب فوجی نهال سیب ردچف
نهال گلابی نهال گلابی نطنز، نهال گلابی درگزی و مشو
نهال بادام نهال بادام شمشیری، نهال بادام یلدا، نهال بادام خوشه ای تونو، نهال بادام شکوفه
نهال فندق نهال فندق گردویی، نهال نخجوان، نهال فندق تک شاخه، نهال فندق بارسلونا
نهال انگور نهال انگور تبرزه، نهال انگور فخری، نهال انگور یاقوتی
نهال انار احداث باغ انار در صوفیان توصیه نمی‌شود.
نهال هلو نهال هلو آلبرتا، نهال هلو پیش‌رس، نهال هلو انجیری پلنگی،
نهال گوجه سبز نهال گوجه سبز شهریار، نهال گوجه سبز زودرس، نهال گوجه برقانی
نهال گیلاس نهال گیلاس قرمز ارومیه، نهال گیلاس خوشه‌ای فرانسه، نهال گیلاس صورتی لواسان
نهال زردآلو نهال زردآلو عسگرآبادی، نهال زردآلو سلطنتی، نهال زردآلو تخم مرغی
نهال به نهال به آمریکایی، نهال به ایتالیایی، نهال به پرتغالی
نهال شلیل نهال شلیل انجیری، نهال شلیل شبرنگ، نهال شلیل سان گلد، نهال شلیل کیوتا
نهال زرشک نهال زرشک پفکی، نهال زرشک سیاه.
درختان زینتی نهال صنوبر، نهال پالونیا، نهال بید، نهال گل محمدی، نهال بید مشک
نهال پسته نهال پسته هیبریدی امریکایی، نهال پسته احمد آقایی، نهال پسته کله قوچی، نهال پسته پایه فندق
نهال زیتون احداث باغ زیتون در صوفیان توصیه نمی‌شود.
نهال انجیر احداث باغ انجیر در صوفیان توصیه نمی‌شود.
نهال آلو نهال آلوی خورشتی، نهال آلوی قطره طلا، نهال آلو آنجلا
نهال آلبالو نهال آلبالو سیکانی، نهال آلبالو مورلو، نهال آلبالو مجاری
نهال توت نهال توت هرات، نهال توت موزی سیاه، نهال توت هرات
نهال سنجد نهال سنجد قزل، نهال سنجد حاج حسینی
نهال عناب نهال عناب ژاپنی، نهال عناب ارمنی
نهال بلوبری نهال رازبری،  نهال بلوبری نلسون، نهال بلک بری
نهال خرمالو احداث باغ زیتون در صوفیان توصیه نمی‌شود.
نهال ازگیل نهال ازگیل ژاپنی
نهال‌زغال اخته نهال زغال اخته فلوریدا، نهال زغال اخته سیاه
نهال‌گل محمدی نهال گل محمدی خاردار نهال گل محمدی بدون خار

کلام آخر

البته با توجه به اکوسیستم منطقه درختان خشکبار در طالقان رشد بهتری داشته و عملکرد مناسبی از خود نشان می‌دهند، خشکبار سازگار برای کاشت در منطقه طالقان باید به نهال گردو اشاره کرد، چون سود دهی باغات گردو در طالقان بیشتر از نهال‌های دیگر است،همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های گردو دیگر که در شهر طالقان می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال گردو در طالقان مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.
ارتباط با برترنهال