خرید نهال در مرند✔️ قیمت نهال میوه + نهالستان مرند

شهر مرند سومین شهر بزرگ استان آذربایجان شرقی، واقع در ۶۵ کیلومتری شهر تبریز است، داشتن کشاورزی و باغداری موفقیت آمیز و سودده در شهر مرند مستلزم داشتن آگاهی و اطلاع از شرایط اقلیمی و بیولوژیکی منطقه است. شهر مرند به دلیل قرار گرفتن در منطقه کوهستانی و سردسیری دارای آب و هوای نسبتا نیمه مرطوب و سرد است.  این شهر به دلیل نزدیکی به رود ارس و همچنین واقع شدن در دامنه کوه میشاب دارای آب‌های سطحی و زیرزمینی قابل قبولی است، به همین جهت احداث باغ میوه در شهر مرند می‌تواند یکی از مشاغل و  سرمایه‌گذاری های سودمند و دارای بازدهی اقتصادی باشد.

از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

نهالستان مرند

شهر مرند دارای آب و هوای نیمه مرطوب، سردسیری و استپی است به همین دلیل احداث باغ میوه در این شهر، انتخاب و خرید ارقام نهال میوه دیرگل و میانگل را می‌طلبد. معمولاً نهالستان‌هایی که در زمینه فروش نهال میوه و پرورش آن فعالیت دارند به جهت آشنایی با شرایط آب و هوایی این اقلیم ارقامی را پرورش می‌دهند که بتواند در کنار مقاومت بالا بیشترین بازدهی را داشته باشد.

باغداری در مرند

برای احداث باغ میوه در شهر مرند باید چندین فاکتور جهت موفقیت و پیشرفت پروژه لحاظ و رعایت گردد، از جمله:

 • شرایط اقلیمی: توجه و بررسی شرایط اقلیمی شهر مرند کمک می‌کند از میزان بارندگی، نوسانات دمایی، سطح ارتفاع از دریا و وجود سرمای دیررس بهاره آگاه شد و ارقامی مقاوم و منطبق با این پارامترها انتخاب و بهره‌وری آن را شاهد بود.
 • مساحت باغ: با توجه به متغیر بودن فواصل کاشت ارقام نهال میوه، ارتفاع و تاج پوششی آنها باید هنگام احداث باغ مساحت باغ متناسب با نوع رقم میوه در نظر گرفته شود
 • نوع خاک: ارقام متنوع نهال میوه برای رشد و ریشه زایی هر کدام نیازمند خاکی با بافت متفاوت هستند در همین راستا توجه به نوع خاک، بافت آن و میزان عناصر تغذیه‌ای و بنیه آن بسیار مهم است.

همچنین برای خرید نهال در کرمان اینجا کلیک کنید.

نهال فروشی در مرند

با توجه به کثرت نهال فروشی‌های عمده و خرده در زمینه پرورش و فروش نهال میوه در ارقام متنوع اکثر باغداران هنگام خرید نهال میوه با چالش‌های متعددی  روبرو می‌شوند. اینکه کدام نهالستان با چه کیفیتی و چه قیمتی بهترین ارقام نهال میوه را عرضه می‌کند می‌تواند پروسه‌ای چالش برانگیز باشد. امروزه نهالستان‌های مجهز و بزرگی همچون برتر نهال با فروش اینترنتی نهال میوه چندین مزیت را به کشاورزان هدیه می دهد.

 • در خرید اینترنتی باغدار می‌تواند با صرف زمان کمتری بیشترین مقایسه نهالستان‌ها را داشته و معتبرترین و مجهزترین آنها را انتخاب کند.
 • در این خرید  امکان مقایسه کیفیت، قیمت و شناخت انواع نهال میوه سازگار و خصوصیات ژنتیکی آنها وجود دارد.

در خرید اینترنتی از نهالستان‌های معتبر و مرجع به دلیل خرید مستقیم و بدون واسطه قیمت تمام شده نهال میوه برای باغداران بسیار مطلوب‌تر خواهد بود.

فروش نهال در مرند

با توجه به استقبال گسترده کشاورزان و تمایل آنها به احداث باغ مراکز متعددی در زمینه فروش نهال میوه در شهر مرند  فعالیت دارند. ب ای خرید نهال میوه نهالستانی دارای ارجحیت است که  نهال‌هایی با این مشخصات ارائه کند.

 • نهال‌ها پرورش یافته در حاصلخیز ترین بستر و زیر نظر آنالیزها و آزمایشات علمی باشد.
 • نهال‌ها دارای کارت قرنطینه، تاییدیه سلامت و لیبل و شناسنامه باشند.
 • این نهال‌ها از نظر فیزیکی سالم و دارای ریشه‌های متراکم، مویی و بدون تیرگی باشند.
 • نهال‌های دارای بهترین بسته‌بندی و پرالیناژ ریشه هنگام تحویل باشند.
 • کارگروه و پرسنل نهالستان متخصص و مجرب بوده و بتوانند مشاوره‌های تخصصی و رایگان را در خصوص نهال مرغوب و سازگار با شرایط اقلیمی به باغدار معرفی کنند.

قیمت نهال در مرند

از آنجایی که ارقام نهال میوه متنوع بوده و خود دارای زیر شاخه و ارقام متنوعی بوده و هر نهال دارای خصوصیات ژنتیکی و مقاومتی متفاوتی است، قیمت نهال در مرند می‌تواند طبق تنوع این ارقام، سن رقم، نوع ژنتیک، پیوندی یا بومی و بذری بودن آن متفاوت باشد. شما عزیزان می‌توانید جهت اطلاع از قیمت انواع نهال میوه در مرند به سایت برتر نهال مراجعه کرده و در کنار مشاهده قیمت سال ۱۴۰۲ خصوصیات و ژنتیک این ارقام را مشاهده و مطابق با اقلیم خود انتخاب کنید.

خرید نهال بادام در مرند

به دامنه جغرافیایی و بستر حاصلخیز و خصوصیات بیولوژیکی شهر مرند، خرید نهال بادام و احداث باغ آن در این شهر را به یکی از منابع سرمایه‌گذاری و درآمدزایی تضمینی مبدل کرده است. با توجه به تنوع ارقام و واریته نهال بادام کشاورزان شهر مرند با انتخاب صحیح و سازگارترین رقم توانستند با کاشت آن در کنار باردهی و تناژ بالای محصول باغداری کم هزینه‌ای نیز داشته باشند.

بیشتر بخوانید: خرید نهال در تبریز

خرید نهال میوه در مرند

با توجه به اقلیم سردسیری و نیمه مرطوب شهر مرند جهت احداث باغ باید انواع نهال میوه از نظر ژنتیک و خصوصیات گیاهی مورد بررسی قرار گرفته و هنگام خرید نهال میوه ارقام سازگار، با کیفیت و مقاوم با این ناحیه در نظر گرفته شود تا بیشترین بازدهی و باردهی را شاهد بود. در این راستا شما عزیزان می‌توانید جهت استعلام قیمت نهال میوه در ارقام مختلف با مطالعه جدول زیر خریدی آگاهانه داشته و برای مشاهده ارقام نهال گردو به صفحه خرید این نهال تجاری در برتر نهال مراجعه کنید‌.

نوع نهال  رقم نهال
نهال سیب سیب گالا، سیب کهنز، سیب گلدن، سبب گرنی اسمیت
نهال بادام بادام مامایی، بادام خوشه‌ای ، بادام فرانیس
نهال پسته پسته اکبری، پسته احمدآقایی ، پسته دامغان
نهال انگور انگور عسگری، انگور یاقوتی، شاهانه
نهال آلو آلو قطره طلا، آلو بخارا، آلو شابلون
نهال آلبالو آلبالو گیسی، آلبالو مجاری، آلبالو سیکانی
نهال زردآلو زردآلو سلطنتی، زردآلو
نهال به  به کوزه‌ای، به گلابی
نهال عناب عناب ژاپنی، عناب ارمنی
نهال انار  انار سردشت، انار سیاه بیدانه، انار سیاه شیراز
نهال گلابی گلابی ویلیام دوشیز، گلابی بیروتی
نهال فندق فندق ماکادمیا، فندق باتلر، فندق توندا
نهال هلو هلو پاییزه، هلو دوبار فرانسه، هلو خونی
نهال خرمالو خرمالو ایورکا، خرمالو ارموند، خرمالوگوجه‌ای
نهال شلیل شلیل سفید دیر، شلیل شمس ، شلیل شبرنگ
نهال توت توت سفید محلی، شاه توت، توت موزی
نهال سنجد سنجد محلی، سنجد قزل
نهال گوجه سبز گوجه سبز شهریار، گوجه سبز سردرودی، گوجه سبز زودرس
نهال زیتون زیتون فرانسوی، زیتون اسپانیایی، زیتون زرد ایرانی
نهال زینتی  نهال پالونیا، صنوبر، بید
نهال انجیر انجیر زرد، انجیر استهبان، انجیر گلابی
نهال گیلاس گیلاس هارت، گیلاس ناپلئونی، گیلاس سیاه مشهد
نهال زرشک زرشک بیدانه سیاه، زرشک پفکی
نهال بلوبری بلوبری کراپ، بلوبری نلسون، بلوبری دوک
نهال گل‌محمدی گل‌محمدی دیم، گل‌محمدی خاردار، گل‌محمدی بی خار
نهال زغال‌اخته زغال‌اخته فلوریدا، زغال‌اخته سیاه، زغال‌اخته محلی
نهال ازگیل ازگیل محلی، ازگیل ژاپنی، ازگیل پیوندی

جمع‌بندی

با توجه به اقلیم سردسیری و حاصلخیز شهر مرند و اطلاعات موجود در رابطه با خصوصیات ارقام میوه شما می‌توانید با خیال آسوده در بخش کشاورزی و احداث باغ میوه اقدام به سرمایه‌گذاری کنید و با مراجعه به نهالستان‌های معتبری چون برتر نهال و انتخاب رقمی مناسب و سازگار با اقلیم این شهر با کمک کارگروه این مرجع معتبر باغداری پرسود و کم چالشی در پیش داشته باشید.

به اطلاع باغداران عزیز می‌رسانیم که برای مطالعه در رابطه با نهال‌های گردو که در شهر مرند می‌توان کاشت کرد به لینک خرید نهال گردو در مرند مراجعه کنند.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

2 پاسخ به “خرید نهال در مرند✔️ قیمت نهال میوه + نهالستان مرند”

 1. ناشناس گفت:

  سلام . آدرس نهالستان در مرند کجاست وآیا نهال بلو بری دارید ؟

  • برتر نهال گفت:

   سلام دوست عزیز
   نهالستان میاندوآب هست برای تمام نقاط کشور ارسال داریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
ارتباط با برترنهال