خرید نهال گردو در تجریش✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار تجریش

گردو از دست خشکبار بسیار پرطرفدار و پرفروشی است که به دلیل کیفیت و خاصیت میوه و همچنین انبارداری و انبارمانی بسیار آسان و کم هزینه مورد توجه بسیاری از سرمایه‌گذاران برای کاشت و پرورش است. امروزه احداث باغ گردو با استفاده از جدیدترین متدهای باغداری می‌تواند منبع درآمدزایی و اشتغال زایی پر رونقی را ایجاد کند. در این بخش با معرفی اقلیم تجریش، مناسب‌ترین ارقام نهال گردو را برای این بخش بررسی می‌کنیم.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

شرایط اقلیمی تجریش

تجریش مرکز بخش شمیرانات واقع در شمالی‌ترین شهرستان‌های پایتخت است. تجریش واقع در دامنه‌های البرز مرکزی بوده و از جنوب با شهرستان‌های تهران و فیروزکوه و از شمال با البرز و مازندران همجوار است. این بخش از شهرستان شمیرانات از آب و هوای نسبتاً سرد و معتدلی برخوردار است که بیشینه دمایی تابستان ۳۶ درجه و کمترین دمای آن در زمستان  منفی۲۰ درجه است. این بخش مرکزی شمیرانات دارای ارتفاع ۱۶۰۰ متری از سطح دریا بوده و میانگین بارش ۲۸۰ میلی متر آن را یکی از پرآب‌ترین بخش‌ها از نظر آب‌های سطح الارزی و زیرزمینی قرار داده که قنات‌های متعددی نیز در این بخش هنوز جریان دارند. به جز بخش‌های جنوبی تجریش بخش‌های شمالی شمیرانات از زمستان‌های پربارش و طولانی مدت برخوردار است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در تهران

تاریخچه باغات گردو در تجریش

تجریش از دیرباز منطقه‌ای بسیار خوش آب و هوا برای شاهان قاجاری بوده و در آن دوره کشاورزی و باغداری بسیار پر رونق بوده است. اما رفته رفته این بخش از شمیرانات با شهر تهران ادغام شده و اکنون جزو منطقه ۱ تهران است. اگرچه با  گذری در تجریش به خانه باغ‌ها و باغات شخصی برمی‌خوریم اما وجود ۷۸ روستا در بخش شمیرانات نشانگر وجود کشاورزی و باغداری متعدد از جمله باغ گردو در این حوزه است که به دلیل منابع آبی بسیار بالا و آب و هوای مدیترانه‌ای بهترین و اصل خیزترین بستر برای احداث باغ گردو و تولید آن است.

امروزه در روستاهای اطراف تجریش به دلیل سازگاری بالای ارقام گردو با آب و هوای این مناطق می‌توان باغ گردوی پررونق و پرباری را احداث کرد.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در تجریش

احداث باغ گردو از جمله پروسه‌های بسیار پیچیده و تخصصی است که هر بخش آن باید با شناخت و اطلاعات علمی پیش برود تا در نهایت موفقیت عملکرد باغ رقم بخورد. از جمله اینکه انتخاب نهال گردو باید متناسب با اقلیم بخش تجریش بوده و موارد زیر نیز رعایت گردد.

 • شناخت کامل شرایط اقلیمی
 • اطلاع از نوسانات دمایی و وجود سرمای دیررس بهاره
 • نوع خاک و میزان عناصر غنی موجود در آن
 • انتخاب زمین مورد نظر در حاصلخیزترین بستر
 • میزان مساحت باغ
 • انتخاب نهال گردو سازگار با اقلیم
 • توجه به میزان بارندگی‌ها
 • شناخت نیازهای خاکی، دمایی و آبی نهال
 • اطلاع از بیماری‌ها و آفات منطقه
 • مهیاسازی زمین با استفاده از زهکشی خاک، شخم زنی و ایجاد فواصل کاشت بین درختان
 • حفر چاله برای کاشت
 • مطلع بودن از مناسب‌ترین زمان کاشت نهال و قواعد آن
 • آبیاری و کوددهی اصولی و مناسب

 

آیا کاشت نهال گردو در تجریش حالت اقتصادی دارد؟

تجریش دارای آب و هوای بسیار مساعد و سردسیری و کوهستانی است از این رو به دلیل نیاز سرمایی نهال گردو کاشت آن در این منطقه می‌تواند بسیار سودآور و اقتصادی باشد، چون این نهال‌ها می‌توانند با مقاومت بالا به سرما، نیاز سرمایی خود را تامین کرده و گلدهی و باردهی خود را در حد بالا ارائه کنند. پس با کاشت ارقام سردسیری و نیمه سردسیری نهال گردو می‌توان در این اقلیم پرورش و کاشت نهال را اقتصادی دانست.

خرید نهال گردو در تجریش

خرید نهال گردو در تجریش در پروسه احداث باغ گردو یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که موفقیت خرید، عملکرد بهینه باغ را تضمین می‌کند، زیرا این کیفیت و سلامت نهال خریداری شده است که بازدهی و باردهی باغ را تعیین می‌کند و تناژ باردهی و سودآوری آن را بالا می‌برد. پس هنگام خرید نهال گردو در تجریش به معتبر بودن نهالستان و سلامت و کیفیت نهال‌ها دقت داشته باشید.

فروش نهال گردو در تجریش

جهت خرید نهال گردو در تجریش می‌توانید به مراکز فروش نهال گردو مراجعه کرده و با بررسی کیفیت‌ها و قیمت‌ها مناسب‌ترین مرکز را برای خرید انتخاب کنید. همچنین خرید از مراکز معتبری همچون برتر نهال می‌تواند نهال‌های با کیفیت، گارانتی دار و تجاری را در اختیار شما قرار دهد. هنگام خرید به موارد زیر دقت داشته باشید.

 • معتبر و تخصصی بودن نهالستان
 • گارانتی دار بودن نهال‌ها
 • داشتن کارت سلامت، اصالت و قرنطینه
 • انتخاب ارقام سازگار با اقلیم تجریش

نهال گردو مناسب تجریش

 • گردو ژنوتیپ پالیز: مقاومت بالا به گرمای بالای ۴۵ درجه و سرمای زیر ۳۰ درجه، نهالی دیرگل مناسب برای ارتفاعات صفر تا ۳۰۰۰ متری، بسیار پربار با باردهی بالای ۹ تن در هکتار
 • گردو چندلر: بسیار پرفروش، پر بازده و پربار که با مقاومت بالا به کمینه و بیشینه دمایی شهر تجریش می‌تواند در ارتفاعات ۲۰۰ تا ۱۵۰۰ متری کاشت شود. دیرگل بوده و از سرمای دیررس بهاره در امان است.
 • گردو خوشه‌ای : نهالی پایه کوتاه، مناسب برای ارتفاعات بالای ۱۵۰۰ متری که در هر خوشه ۵ الی ۲۵ گردو دارد. با باردهی ۴ تن در هکتار جز ارقام دیرگل و مقاوم به سرمای بهاره است.

گردو فرنور: سازگار برای ارتفاعات ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ متری، نهال دیرگل بسیار پربار با باردهی بالای سه تن در هکتار، مقاوم به گرمای ۴۰ درجه و سرمای زیر ۳۰ درجه

انواع نهال گردو در تجریش

نهال گردوی ژنوتیپ پالیز

نهال گردوی تخم مرغی

نهال گردوی فرانکت

نهال گردوی فرنور

نهال گردوی چندلر پیوندی

نهال گردوی خوشه‌ای

نهال گردوی پدرو

نهال گردوی لارا

نهال گردوی پکان آمریکایی

نهال گردوی روند

نهال گردوی سانلند

 

قیمت نهال گردو در تجریش

قیمت نهال گردو در تجریش در نهالستان‌های مختلف، متفاوت بوده اما شما عزیزان می‌توانید بدون مراجعه حضوری قیمت ارقام متنوع نهال گردو را از سایت برتر نهال معتبرترین نهالستان اینترنتی کشور به راحتی استعلام کنید.

بهترین نهال گردو

بهترین نهال گردو برای اقلیم کوهستانی و  نسبتا سرد تجریش در بخش‌های شمالی می‌تواند نهالی باشد که دیرگل بوده و دچار سرمای دیررس بهاره نمی‌شود و بیشترین باردهی را در هکتار با میوه‌های پرمغز و مرغوب دارد. همچنین برای خرید نهال گردو در شهر شیراز اینجا کلیک کنید.

نهالستان گردو در تجریش

جهت خرید نهال گردو در ارقام متنوع مراجعه به نهالستان گردو در تجریش می‌تواند بهترین تصمیم باشد. اما معتبر بودن نهالستان در کیفیت نهال‌ها بسیار تاثیر است اما شما عزیزان می‌توانید با استعلام قیمت نهال گردو از سایت برتر نهال با مشاهده ارقام متنوع نهال گردو مناسب‌ترین آنها را به صورت اینترنتی همراه با  گارانتی دو ساله و سلامت کامل خریداری کنید. متقابلاً برای مشاهده نهال‌های ارقام نهال میوه نیز می‌توانید به صفحه خرید نهال میوه برتر نهال مراجعت کنید.

کلام آخر

با توجه به امکانات و پتانسیل‌های کشاورزی بالایی که در بخش شمیرانات و تجریش وجود دارد می‌توان در اراضی کشاورزی تجریش با انتخاب ارقام نیمه سردسیری و معتدله نهال گردو باغات گردوی پربار و پرسودی را احداث کرد. در آخر به باغداران عزیز توصیه می‌کنیم برای خرید نهال‌های میوه که قابلیت کاشت در این شهر را دارند به لینک خرید نهال در تجریش مراجعه کنند.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال