خرید نهال گردو در زاغه✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار زاغه

نهال گردو از جمله نهال‌های بسیار تجاری به دلیل میوه ارزشمند سرشار از فیبر، پروتئین و چربی‌های غیر اشباع است که در علوم طبی و پزشکی خواص آن برای سلامت ذهن، بدن و قلب بسیار محرز شده است. همین عامل باعث کاربرد و مصرف بالا، بازارهای فروش پررونق آن شده، لذا برای داشتن کسب و کاری سودده پرورش نهال گردو پیشنهاد می‌شود. با ما همراه باشید تا با نهال‌های مطابق با اقلیم زاغه آشنا شوید.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی زاغه

شهرستان زاغه با قرارگیری در استان لرستان از جمله توابع خرم آباد است که دارای ۲۷۶۷نفر سکنه با قرارگیری در ارتفاع ۱۸۴۵ متری از سطح دریا در حصار ارتفاعات متعدد، منطقه‌ای سردسیری و کوهستانی است. این شهر از جمله شهرهای قدیمی لرستان است که کاشت پاییزه گندم و جو به صورت انبوه در آن انجام می‌شد و به دلیل ذخیره سازی گندم به زاغه معروف شده است. طبیعت زیبا، سرسبز، بارش‌های بالا و کوهستانی بودن منطقه، با داشتن ۴۲۱۱ هکتار اراضی باغی، کشاورزی و زراعی یکی از حاصلخیزترین و شاخص‌ترین اقلیم‌ها در زمینه پرورش انواع حبوبات، گندم و جو دیم و انواع میوه‌ها مانند گرد، بادام، انجیر، سیب، انار، زردآلو، انگور است. بیشتر ماه‌های سال در زاغه به دلیل ارتفاعات بالا ، ما شاهد تابستان‌های بسیار خنک و کوتاه هستیم و متعاقباً ماه‌های سرد و برفی طولانی را پیش رو داریم که برای پرورش نهال‌های میوه خصوصاً گردو و کاشت رقم‌های دیرگل و مقاوم به سرما و یخبندان بسیار مستعد است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در خرم آباد

تاریخچه باغات گردو در زاغه

به طور کلی بر حسب آخرین اطلاعات به دست آمده از جهاد کشاورزی خرم آباد این شهر دارای ۳۱۵۰ هکتار اراضی سطح زیر کشت باغات گردو است که با بارور بودن ۲۸۰۰ هکتار آن سالانه ۵ هزار الی ۵۵۰۰ تن گردو از این شهرستان برداشت می‌شود. یکی از مهم‌ترین تولید کنندگان گردوی خرم آباد شهرستان زاغه و پس از آن سپیددشت، ازنا، بیرانشهر و سکند هستند. باغات گردو در زاغه عمدتاً از نژادهای دیربازده و قدیمی و بومی مانند نوک کلاغی، محلی و پوست کاغذی هستند. با بروز شدن متدهای باغبانی و روی کار آمدن نهال‌های اصلاح نژاد شده و پیوندی مقاوم به سرما معضلاتی مانند سرمای بهاره، آفتاب سوختگی، سرمازدگی و درگیری در رابطه با بیماری‌ها و آفات می‌تواند بسیار کاهش پیدا کند اگر باغداران از چنین ارقامی در سطح باغات خود مورد کشت قرار دهند.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در زاغه

به طور کلی احداث باغ گردو در زاغه دارای پیچیدگی‌ها و زیر مجموعه‌های فراوانی است. به طور مثال آماده سازی بستر کاشت باید با در نظر گرفتن سرمایه لازم برای تهیه زمین، نهال‌های مناسب، تجهیزات و ابزارآلات، دستمزد نیروی انسانی باشد. همچنین باید خاک منطقه مورد آنالیز و کنترل قرار گرفته اصلاحات لازم انجام شود. نقشه باغ طراحی شده، الگوهای کاشت پیاده سازی و سیستم‌ها و مسیرهای آبیاری، حفر چاله، نقاط کاشت و فواصل کاشت رعایت شود. نهال‌ها باید منطبق با ارتفاع منطقه شرایط آب و هوایی، وضعیت آبی و خاکی آن انتخاب شده و در بهترین زمان مورد کشت قرار بگیرد.

 

آیا کاشت نهال گردو در زاغه حالت اقتصادی دارد؟

از مجموعه ۳۵۱۳ هکتار باغات گردو شهرستان خرم آباد که اکثر آنها در شهر زاغه موجود بوده، نشان دهنده مناسب بودن شرایط پرورشی نهال گردو در زاغه با توجه به ظرفیت‌های کشاورزی موجود است. جهت بهره‌برداری هرچه بهتر از این منابع، کاشت نژادهای دیرگل، پربار و پیوندی می‌تواند باعث اقتصادی‌تر شدن این پروسه شود. عوامل زیادی در افزایش باردهی نهال گردو نقش دارند که از مدار آبیاری منظم و به موقع و اصولی گرفته تا استفاده از عنصرهای تغذیه‌ای، هرس باردهی و فرمدهی و تنومندسازی نهال در برابر آفات می‌تواند محصول به دست آمده را از جهت مرغوبیت، تناژ و کیفیت بسیار ارتقا دهد.

 

خرید نهال گردو در زاغه

قبل از خرید نهال گردو در زاغه می‌توانید با در میان گذاشتن شرایط آب و هوایی و موقعیت جغرافیایی این شهر با کارشناسان، مشاوره‌های رایگان قبل از خرید دریافت کرده و بهترین نهال را گزینش کنید. همچنین این نهال‌ها از ارقام زود بازده، تجاری و با بازدهی عالی خواهند بود که دارای گارانتی سلامت، ضمانت برگشت و گواهی عدم بیماری نیز هستند.

فروش نهال گردو در زاغه

نهالستان بزرگ برتر نهال در کنار فروش نهال گردو در زاغه به دلیل معروفیت و حسن سابقه بالا در جهت همراهی باغداران عزیز دارای خدمات پس از فروش بسیار ایده آلی است که می‌توانید در طول باغداری با پشتیبانی ۲۴ ساعته این مرکز و مشاوره‌های باغبانی و آموزه‌های تخصصی همه نیازهای نهال را با کم هزینه‌ترین روش‌ها و حرفه‌ای‌ترین متدها به خوبی مرتفع سازید و باغداری سودآوری را تجربه کنید.

نهال گردو مناسب زاغه

اگر نهالی که برای کاشت انتخاب می‌کنید از ارقام معتدله، نیمه گرمسیری باشد به دلیل عدم مغایرت با اقلیم این منطقه نمی‌تواند تلاش‌های شما و هزینه‌های صرف شده را به باردهی و محصول آوری بالا ختم کند. انتخاب نهال گردوی مناسب زاغه می‌تواند در کنار تطابق بهتر نهال و افزایش مقاومت آن زحمات شما را نیز کمتر کند.

انواع نهال گردو در زاغه

برای شناخت بهتر انواع نهال گردو در زاغه می‌توانید نهال‌های پربار و ثروت آفرین زیر را مطالعه کنید.

  • گردوی فرنور: با توجه به ارتفاع ۱۸۵۰ متری این بخش و آب و هوای سردسیری آن می‌تواند از ارتفاعات ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ متری به دلیل دیرگل بودن، بازدهی بالا و مقاومت فوق العاده در برابر سرماهای شدید و یخبندان بهترین نهال با باردهی ۷ تن در هکتار باشد.
  • گردوی یالووا: از دیگر رقم‌های سردسیری، دیرگل و وارداتی است که از نژادهای ترکیه‌ای بوده و باردهی ۶ تن در هکتار دارد. از ارتفاعات ۸۰۰ تا ۳۰۰۰ متری قابلیت کاشت داشته، نهالی زود بازده با مقاومت فوق العاده به سرما و آفات است.
  • گردوی ژنوتیپ پالیز: از مقاوم‌ترین و پربارترین نهال‌های سردسیری با مقاومت به سرمای منفی ۳۰ درجه، آفات و گرمای ۴۵ درجه است که می‌تواند از ۱۰ الی ۱۲ تن باردهی داشته باشد هیچ محدودیتی در ارتفاعات برای کاشت نداشته، نهالی اصلاحی، زود بازده، توانمند و پایه کوتاه است.
  • نهال‌‌هایی مانند: چندلر آمریکایی با باردهی ۶ تن در هکتار، اسرائیلی با باردهی ۵ تن در هکتار و تویسرکان نیز با باردهی ۴ الی ۵ تن در هکتار از رقم‌های معتدلی هستند که در بخش‌های پایین دست و دشتی امکان کاشت دارند.

قیمت نهال گردو در زاغه

یکی از دلایل تفاوت قیمت نهال گردو در زاغه در نهالستان‌ها و فروشگاه‌های نهال فروشی نرخ تورم و نوسانات ارزی است‌ این تورم و تغییر قیمت ارز بر روی هزینه‌های تولیدی، نهاده‌های کشاورزی، بذرهای خارجی وارداتی تاثیر داشته و بر روی قیمت نهایی لحاظ می‌شود. برای اطلاع از قیمت تمامی ارقام بدون مراجعات حضوری لینک زیر پیشنهاد می‌شود.

بهترین نهال زاغه

یکی از نژادهایی که به عنوان بهترین نهال گردو در زاغه می‌تواند بالاترین بازدهی، عملکرد رشدی و مقاومتی در برابر معضلات سرمازدگی داشته باشد نهال گردوی ژنوتیپ پالیز، فرنور و یالووا است.

نهالستان گردو در زاغه

مطمئنا هیچ باغداری هدف خود از احداث نهالستان گردو در زاغه را کاشت رقم‌های بذری، قدیمی و دیربازده ندانسته و به دنبال خرید نژادهای پیوندی، مقاوم و با بازدهی بالا است. می‌توانید با مراجعه به منوی خرید سایت نهالستان برتر نهال سودآورترین و مناسب‌ترین نهال‌ها را با ایده‌آل ترین قیمت خریداری کنید.

کلام آخر

شهر زاغه شهری واقع در دشتی کوهپایه‌ای با آب و هوای نسبتا سردسیری است که زمینه ساز رشد نهال‌های گردوی تجاری و سردسیری شده است. شما نیز می‌توانید از مزایای احداث نهالستان گردو و پرورش نهال و ثمره آن با بهره‌مندی هرچه بهتر از اراضی باغی و منابع طبیعی این بخش بهره‌مند شوید. برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب زاغه و خرید نهال در زاغه اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال