خرید نهال گردو در قرچک✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار قرچک

در دنیای باغداری باغاتی که میوه آنها ارزش غذایی بالایی دارد و در بازارها پرفروش و از محبوبیت بالای برخوردار است جزو باغات هدف برای سرمایه‌گذاری قرار می‌گیرند. در سرتاسر جهان از هر اقلیمی با استفاده از تکنیک‌های نوین باغداری می‌توان بهره‌برداری کرد. در این مقاله با بررسی شرایط اقلیمی قرچک سعی داریم ارقام سازگار با منطقه قرچک را معرفی کنیم.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

شرایط اقلیمی قرچک

قرچک از شهرستان‌های بخش ورامین است که در ارتفاع ۱۰۰۰ متری دریا قرار گرفته و به جهت زمستان‌های نسبتاً سرد و تابستان‌های گرم و بارندگی کم دارای میانگین بارشی ۱۶۰ میلی‌متر در سال است. ماکسیمم دمایی آن به ۴۳ درجه و مینیموم آن به منفی ۷ درجه می‌رسد. این شهر در بعضی از ماه‌ها در معرض بادهای موسمی با سرعت ۱۵ کیلومتر در ساعت نیز قرار می‌گیرد از این رو اقلیم آن در بیشتر دوره‌ها خشک و گرم است. این شهر در نزدیکی پایتخت و حد فاصل ۳۵ کیلومتری آن قرار دارد و در چند سال اخیر شهرنشینی در آن بسیار رونق یافته است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در تهران

تاریخچه باغات گردو در قرچک

در رابطه با تاریخچه باغات گردو در قرچک اینطور به نظر می‌رسد که تولیدات زراعی بر تولیدات باغی پیشی دارد و این به سبب زراعت به صورت دیم در اکثر اراضی آن به دلیل کم آبی است. اما  از حدود  هکتار ۷۰۰۰ اراضی قرچک حدود ۳۰۰۰ هکتار آن برای کشاورزی و باغداری استفاده می‌شود و بیشتر اراضی به دلیل ساخت و سازهای غیر مجاز از دسترس خارج است.

در شهر قرچک باغداری با استفاده از روش‌های نوین آبیاری و خرید ارقام نیمه گرمسیری نهال گردو امکان‌پذیر است همانطور که از تعدد باغات آن برمی‌آید که خاک این منطقه و شرایط آن می‌تواند جهت کاشت مورد استفاده قرار بگیرد.

 

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در قرچک

معمولاً سرمایه‌گذارانی که تازه در این راه قدم گذاشتند اطلاعات کمی در خصوص باغداری و پارامترهای موثر بر آن دارند. در کل مهم‌ترین فاکتورها توجه به موارد زیر و سپس خرید نهال گردو سازگار با این شرایط است.

 • شرایط اقلیمی قرچک
 • سطح ارتفاع آن از دریا
 • خاک منطقه و نوع بافت آن
 • نیاز آبی نهال و توجه به میزان بارندگی‌ها و منابع آبی منطقه
 • میزان وزش باد
 • میزان تابش خورشید
 • خرید نهال گردوی سازگار
 • داشتن اطلاعاتی در خصوص شیوه آبیاری، کوددهی و سمپاشی
 • شناسایی آفات منطقه و روش‌های دفع آن

 

آیا کاشت نهال گردو در قرچک حالت اقتصادی دارد؟

از آنجایی که نزولات آسمانی در اقلیم قرچک کمتر اتفاق می‌افتد و این ناحیه در بیشتر ماه‌های سال دچار نیمه خشکی و خشکی هوا است. اگر می‌خواهید کاشت و پرورش نهال در آن سودآور باشد و باید ارقام نهال گردویی را انتخاب کنید که نیاز آبی و سرمایی کمتری دارند و می‌توانند با شرایط جوی آن رشد بهتری داشته باشند از این رو نهال‌های گردوی گرمسیری مانند ژنوتیپ، پکان و نهال گرمسیری می‌تواند گزینه مطلوبی باشد.

خرید نهال گردو در قرچک

تعداد نهالستان‌هایی که در حوزه کاشت و تولید ارقام نهال گردو در قرچک فعالیت دارند بالا است و این می‌تواند امتیاز مثبتی برای باغداران باشد که می‌توانند از نزدیک‌ترین مرجع ارقام سازگار با اقلیم را جهت کاشت انتخاب و خریداری کنند. اما باید توجه داشته باشند که فعالیت این نهالستان  طبق اصول و استاندارد‌های لازم پیش برود و مجوزهای لازم را دریافت کرده باشد.

فروش نهال گردو در قرچک

خصوصیات نهال مثل باردهی، بازدهی، میزان مقاومت آن در برابر آفات و کم آبی با چشم قابل تشخیص نیست لذا خرید نهال پروسه پیچیده‌ای است که سهل انگاری در آن می‌تواند با از دست دادن سرمایه‌گذاری و ضرر و زیان همراه باشد. پس به  مراکز فروش نهال گردو در قرچک مراجعه کنید که دارای ویژگی‌های زیر باشد.

 • نهالستان معتبر بوده و تمامی فعالیت‌ها زیر نظر جهاد کشاورزی انجام شود.
 • پرورش نهال بر طبق آنالیزها و آزمایشات گیاه پزشکی انجام شده و نهال دارای تاییدیه سلامت و شناسنامه اصالت باشد.
 • از نظر عدم ابتلا به آفات و باکتری‌ها و بیماری‌ها دارای کارت قرنطینه باشد.
 • در خصوص داشتن عملکرد بهینه گارانتی ۲ ساله داشته باشد.
 • همچنین قیمت آن بر حسب رقم و نوع نهال سنخیت داشته باشد.
 • در رابطه با راهنمایی و باغداری کم چالش دارای پاسخگویی و پشتیبانی ۲۴ ساعته باشد.

نهال گردو مناسب قرچک

 • نهال گردو پکان آمریکایی: نهالی میان‌رس و نسبتا دیرگل، مناسب برای ارتفاعات ۱۰۰۰ تا ۲۵۰۰ متری، بسیار با کیفیت و باردهی ۳ تن در هکتار جز ارقام نیمه گرمسیری مناسب برای اقلیم قرچک است.
 • نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 9 : نهالی زود بازده، پربار و پر بازده، پایه کوتاه با میوه نیمه کاغذی و باردهی ۱۰ تن در هکتار
 • نهال گردو تخم مرغی: نهالی با میوه نسبتا ریز تخم مرغی شکل، بسیار پر بازده و تجاری مناسب برای ارتفاعات صفر تا ۲۰۰۰ متری، با باردهی سه تن در هکتار
 • نهال گردو سانلند: نهالی بسیار مقاوم در اقلیم‌های نیمه خشک و کم آب همچون قرچک که با نیاز آبی ۱۵ لیتر در ماه و ارتفاع ۶ متر می‌تواند یک نژاد پربار و با کیفیت باشد.

انواع نهال گردو در قرچک

 1. نهال گردوی تخم مرغی
 2. نهال گردوی ژنوتیپ پالیز
 3. نهال گردوی پکان آمریکایی
 4. نهال گردوی لارا
 5. نهال گردوی دماوند
 6. نهال گردوی نیمه کاغذی فرانسوی
 7. نهال گردوی سانلند
 8. گردوی گرمسیری

قیمت نهال گردو در قرچک

مشخصاً با توجه به تنوع واریته‌های نهال گردو هر رقم به لحاظ میزان باردهی و بازدهی، مقاومت قیمت متفاوتی را تجربه می‌کند لذا این قیمت می‌تواند به خاطر نوع نهالستان، شیوه خرید، مقدار خرید و سن نهال دچار تغییرات شود برای استعلام دقیق قیمت نهال گردو مورد نظر می‌توانید با مراجعه به سایت برتر نهال به این لینک مراجعه کنید و ارتباط با کارشناسان آن به شناخت دقیق و درستی در این زمینه برسید.

بهترین نهال گردو

نهال گردویی که بتواند با کم آبی اقلیم قرچک بیشترین سازگاری را داشته و دچار تنش‌های آبی نشود، عملکرد و میزان باردهی خود را از دست ندهد، متقابلاً در رابطه با تهاجم و جمعیت آفات مقاومت بیشتری را داشته باشد می‌تواند به عنوان بهترین نهال شناخته شود نهالی که کیفیت و کمیت باردهی و میوه‌های آن بالا باشد.

نهالستان گردو در قرچک

گفتیم که تنوع ارقام باعث می‌شود ویژگی‌ها گیاهی، باردهی و در نهایت قیمت نهال متفاوت باشد. مراکز معتبر همچون برتر نهال و خرید از آنها می‌تواند هدف شما را از خرید محقق کرده و با داشتن گارانتی و کیفیت بالا تضمینی بر سرمایه‌گذاری شما خواهد بود. در صورت تمایل میتوانید ارقام متنوع  نهال میوه را در صفحه خرید نهال میوه برتر نهال مشاهده کنید.

نتیجه‌گیری

برای به ثمر نشستن باغ گردو و سودآوری چند برابری شرایط جوی و حاصل‌خیزی خاک و میزان بارندگی‌ها از جمله عوامل تاثیرگذار هستند. با در نظر گرفتن اینکه اقلیم قرچک نیمه خشک و کم بارش است می‌توان با توجه به پیشینه باغات گردو و خریداری ارقام مقاوم به گرما با استفاده از شیوه‌های نوین باغداری هزینه‌های کشاورزی را کاهش و سود نهایی را بیشتر کرد. برای اطلاع از انواع ارقام نهال در قرچک به صفحه خرید نهال در قرچک مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

ارتباط با برترنهال