خرید نهال گردو در پلدختر✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار پلدختر

بسیاری از کارشناسان کشاورزی خاستگاه اولیه نهال گردو را جنگل‌های البرز و مناطقی از ایران می‌دانند. خرید نهال گردو و سرمایه‌گذاری و صرف وقت برای پرورش آن در اقلیم‌های معتدلی مانند پلدختر می‌تواند بسیار صرفه اقتصادی داشته و سطح درآمد و رفاه باغداران را ارتقا دهد.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی پلدختر

قرارگیری شهر پلدختر در قسمت جنوبی لرستان و همسایگی آن با خوزستان و فاصله ۱۰۰ کیلومتری آن با مرکز شهر، ارتفاع ۷۱۰ متری از سطح دریا، داشتن زمستان‌های نسبتا سرد و تابستان‌های گرم باعث شده شرایط اقلیمی پلدختر جزو اقلیم‌های معتدله محسوب شود. این شهر از نظر راهبردی امکان اتصال استان‌های غربی و شمالی را به مناطق جنوبی فراهم کرده و دروازه ورودی به استان خوزستان از سمت استان‌های شمالی محسوب می‌شود. شهر پلدختر با قرارگیری در حاشیه رودخانه کشکان و دامنه‌های ارتفاعات امتداد زاگرس میانی با میانگین بارشی ۱۷۲ میلی‌متر در سال و میانگین دمایی ۲۲ درجه، شهری حاصلخیز و جلگه‌ای برای پرورش نهال‌هایی مانند انجیر، انار، گردو، بادام، سیب، زردآلو، انگور، آلو و انواع محصولات کشاورزی و زراعی دیگر است. نگاهی به موقعیت جغرافیایی آن نشان دهنده قرارگیری این شهر در ۴۷ درجه و ۴۲ دقیقه شرقی و ۲۳ درجه و ۹ دقیقه شمالی است که با کاشت رقم‌های معتدله و نیمه سردسیری می‌توان بهترین باغات گردو را در این بخش برای اشتغال، تامین امنیت غذایی و درآمدزایی مدیریت کرد.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در خرم آباد

تاریخچه باغات گردو در پلدختر

اینکه استان لرستان در جایگاه سومی تولید گردوی کشور قرار دارد و پلدختر، الشتر، الیگودرز و سلسله، درود از جمله فعال‌ترین مناطق در کشت نهال گردو هستند. لذا در کنار باغات انجیر، باغات گردو در پلدختر از فراوانی بالایی برخوردار هستند و عمدتاً با کمک رقم‌های بومی این باغات مدیریت می‌شود. با توجه به اراضی ۱۴۸۰۰ هکتاری باغات گردوی لرستان حدود ۵۰۰ هکتار آن متعلق به پلدختر است که بستر مناسبی برای پرورش این نهال با آب و هوایی مطلوب است. وجود رودخانه کشکان، خاک حاصلخیز و آب و هوای معتدل دلیل موجهی بر زیست هرچه بهتر و رشد بالای نهال گردو شده است. با نگاهی به سابقه باغات گردو در پلدختر می‌توانید از روش‌های بهتر سمپاشی، کوددهی و آبیاری استفاده کرده و با کنار گذاشتن رقم‌های دیربازده و ضعیف قدیمی، بهترین ارقام را کشت کنید.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در پلدختر

از مهمترین مسائلی که باید یک باغدار حرفه‌ای در فرایند احداث باغ گردو در پلدختر به آن واقف باشد؛

 • توجه به شرایط آب و هوایی منطقه
 • کنترل فیزیکی و آزمایشگاهی خاک (از نظر قدرت، بافت و حاصل خیزی، میزان اسیدیته، قلیایی، شوری و آهکی)
 • آگاهی از وضعیت بارندگی منطقه
 • بررسی زمین باغ از نظر جهت باد
 • میزان شیب و سطح ارتفاع از منطقه
 • انتخاب و خرید نهال گردو از ارقام پربار و سازگار
 • خاکورزی، شخم زنی، حفر چاله‌ها به فواصل منظم
 • کاشت نهال در زمان مناسب
 • داشتن اطلاعات تخصصی در زمینه پرورش نهال
 • مبارزه با آفات و شناخت آفات

 

آیا کاشت نهال گردو در پلدختر حالت اقتصادی دارد؟

کاشت نهال گردو در پلدختر با توجه به فراوانی آب‌های سطح الارزی و قرارگیری شهر در حاشیه‌های رودخانه‌ها و خاک غنی و حاصلخیز آن می‌تواند سوددهی انفجاری را با کاشت رقم‌های پیوندی و کنار گذاشتن ارقام بومی و بذری داشته باشد. برای این هدف استفاده از رقم‌های کم ارتفاع می‌تواند فواصل کاشت را کمتر کرده در نتیجه تعداد بیشتری نهال کاشته شده و میزان برداشت محصول از یک هکتار افزایش پیدا کند. با توجه به قدرت بالای نهال‌های اصلاحی در باردهی نسبت به ارقام دیربازده و بومی استفاده از این ارقام در کنار آبیاری به موقع و کوددهی نهال در زمان نیاز می‌تواند منجر به سود بیشتر شود.

 

خرید نهال گردو در پلدختر

با توجه به علایق گسترده اکثر باغداران به کاشت نهال گردو افراد زیادی در زمینه پرورش و تولید این نهال‌ها فعال هستند و به دنبال فروش بیشتر و کسب سود بالاتر نهال‌ها را با کیفیت متفاوتی عرضه می‌کنند تا هزینه‌های پرورشی برای آنها کمتر تمام شود. در فرایند خرید نهال گردو در پلدختر از نهالستان مرکزی و مورد تایید جهاد کشاورزی مانند برتر نهال خرید خود را انجام دهید. این مجموعه یکی از تخصصی‌ترین مراکز تولیدی نهال‌های گردو با تاییدیه سلامت، گواهی عاری از آفات و لیبل اصالت است.

فروش نهال گردو در پلدختر

بسیاری از افراد به دلیل پرفروش و پررونق بودن بازار نهال فروشی اقدام به فروش نهال گردو در پلدختر می‌کنند. قیمت‌های پایین بسیاری از باغداران را وسوسه به خرید از چنین افراد و مراکز متفرقه‌ای می‌کند. اما برخورداری از این نهال‌ها می‌تواند هزینه‌های باغداری، مراقبتی و میزان سموم نباتی و نهاده‌های کشاورزی را بسیار افزایش دهد و در نتیجه باردهی مطلوب نیز حاصل نشود. پس چه بهتر است که کیفیت را بر قیمت مقدم شمرده و نهال‌های سالم و مرغوب را خریداری کنید.

نهال گردو مناسب پلدختر

نهال گردوی تویسرکان، اسرائیلی، خوشه‌ای، چندلر، ژنوتیپ پالیز، پوست کاغذی، نوک کلاغی، شهمیرزاد و ارقام بومی سازگار از جمله نهال گردو مناسب پلدختر شناخته می‌شود که در سطح باغات سطح زیر کشت بالایی دارند.

انواع نهال گردو در پلدختر

با توجه به ارتفاع ۷۱۰ متری این منطقه و آب و هوای معتدل آن انواع نهال گردو در پلدختر از ارقام معتدله و نیمه سردسیری قابل کاشت به شرح زیر هستند.

 • نهال گردوی خوشه‌ای اسرائیلی: از جمله ارقام دیرگل میان رس و پایه متوسط است که از ارتفاعات ۵۰۰ تا ۲۰۰۰ متری با باردهی ۵ تن در هکتار می‌تواند رقمی معتدله و مقاوم به آفات و خشکی در این منطقه باشد.
 • نهال گردوی چندلر: رقمی معتدله و نیمه سردسیری، آمریکایی از جمله ارقام دیرگل است که مقاوم به سرمای بهاره و زیر ۳۰ درجه است و می‌تواند از ارتفاعات ۲۰۰ تا ۱۵۰۰ متری کاشته شده و محصول دهی ۶ تن در هکتار عرضه کند.
 • نهال گردوی ژنوتیپ پالیز تیپ : ۹ از جمله ارقام سردسیری است که به دلیل عدم محدودیت کاشت در تمامی اقلیم‌ها تا ارتفاعات ۳۰۰۰ متری می‌تواند کاشته شود، رقمی مقاوم به سرمای منفی ۳۰ درجه و گرمای ۴۵ درجه است که محصول دهی ۱۰ الی ۱۲ تن در هکتار دارد این نژاد دیرگل و پایه کوتاه است.
 • نهال گردوی تویسرکان: از جمله رقم‌های معتدله سازگار با این بخش است که می‌تواند از ارتفاعات ۰ تا ۲۸۰۰ متری کاشته شده و محصول دهی ۴ الی ۵ تن را ارائه کند. این نهال زودگل بوده و حساس به سرمایه بهاره است.

قیمت نهال گردو در پلدختر

به طور کلی نهال‌های گردو رنج قیمتی بین ۱۰۰ الی ۲۲۰ هزار تومان دارند، به جز نهال گردوی توسرخ که قیمت ۴۰۰ هزار تومانی دارد می‌توانید از طریق لینک زیر قیمت نهال گردو در پلدختر را از در مورد تمامی نهال‌ها مشاهده کنید.

بهترین نهال پلدختر

یکی از شاخص ترین فاکتورها برای معرفی بهترین نهال گردو در پلدختر میزان باردهی و مقاومت آن در برابر سرمای بهاره، تنش‌های محیطی و آفات است. ارقام پیوندی به دلیل خصوصیات باردهی و مقاومتی می‌توانند جزو گزینه‌های اصلی باشند.

نهالستان گردو در پلدختر

یکی از تاثیرگذارترین اقدامات در احداث نهالستان گردو در پلدختر خرید نهال گردو از ارقام منطبق با اقلیم و شرایط زیست محیطی منطقه است. لذا می‌توانید با کمک کارشناسان برتر نهال و ارقام تولیدی با جدیدترین تجهیزات باغبانی به دست گیاه شناسان با تجربه، سازگارترین نهال‌ها را با ایده آل‌ترین قیمت و ضمانت دو ساله از این مجموعه دریافت کنید. با مطالعه صفحه خرید نهال میوه پلدختر می‌توانید با ارقام سازگار بهتر آشنا شوید.

کلام آخر

سود حاصل از کاشت نهال گردو به قدری چشمگیر است که باغداران مناطق معتدلی مانند پلدختر ترغیب به سرمایه‌گذاری در این بخش می‌شوند. لذا با کمی تجربه و توانایی و برخورداری از نژادهای پربار و سالم می‌توانید یکی از حوزه‌های اقتصادی پردرآمد را برای سالیان متمادی داشته باشید. برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب پلدختر و خرید نهال در پلدختر اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال