خرید نهال گردو در چقابل✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار چقابل

یکی از مهم‌ترین محصولات خشکباری در سرتاسر جهان گردو است که کشور ما با داشتن ۶۵۰ هزار هکتار باغ گردو و تولید ۱۷۰ هزار تن گردو چهارمین تولید کننده بزرگ جهان شناخته می‌شود. یکی از مستعدترین مناطق برای گردوکاری شهر چقابل است که در این بخش به نهال‌های مناسب آن اشاره خواهیم کرد.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی چقابل

از نظر بررسی شرایط اقلیمی چقابل این شهر با قرارگیری در غرب کشور و استان لرستان به خودی خود منطقه‌ای کوهستانی با آب و هوای معتدل، نیمه سردسیری محسوب می‌شود. قرارگیری این شهر از قسمت‌های شمالی و جنوبی در دامنه‌های رشته کوه زاگرس مرکزی، از قسمت‌های جنوب شرقی در دامنه‌های کوه مله و از قسمت جنوب غربی در دامنه‌های کوه سدن باعث شده این شهر کوهستانی با ارتفاع ۱۱۰۰ متر از سطح آب‌ها آزاد شناخته شود. موقعیت قرارگیری این بخش باعث شده حداقل مطلق دمایی آن منفی ۷ درجه و حداکثر مطلق دمایی آن بیشتر از ۴۰ درجه باشد. این منطقه در شهرستان کوهدشت و مرکز رومشکان دارای میانگین بارشی ۴۵۰ میلیمتر در سال است. هدف از بررسی اقلیم این منطقه مشخص بودن موقعیت جغرافیایی آن برای کاشت نهال معتدله و سرمادوست گردو است. چقابل دارای باغات گردوی متعددی در کنار باغات میوه‌ای مانند انجیر، سیب، زردآلو، انار، انگور، هلو، شلیل، آلو، زردآلو و آلبالو هست. اکثر خاک‌های این منطقه به دلیل قرارگیری در دامنه‌های کوه پایه‌ای جزو خاک‌های آبرفتی سرشار از مواد معدنی و املاح است که همین حاصلخیزی و باروری در کنار بارندگی‌های خوب باعث کشت دیم انواع محصولات زراعتی و کشاورزی و کشت آبی ارقام سرمادوست و آبخواه گردو شده است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در خرم آباد

تاریخچه باغات گردو در چقابل

یکی از محصولات خشکباری که سطح بالایی از اراضی باغی چقابل را به خود در کنار زیتون، انجیر، زردآلو و سیب اختصاص داده است محصول گردو است. باغات گردو در چقابل نشان دهنده این است که با توجه به ارتفاع نسبتا متوسط این شهر از سطح آب‌های آزاد، نهال‌های بومی مانند پوست کاغذی، ژنوتیپ، تویسرکان، خوشه‌ای، نوک کلاغی و …در این بخش مورد کشت قرار می‌گیرند. متوسط عملکرد این باغات به دلیل به کارگیری نهال‌های بومی ۵/۲ الی ۳ تن در هکتار است، اما طی چند سال اخیر استفاده از نهال‌های اصلاح نژاد شده و پیوندی پربار توانسته این تولیدات را دو برابر کرده و مشکلاتی مانند سرمازدگی و آفت زدگی را نیز تقلیل دهد.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در چقابل

بسیاری از مروجین و مهندسین کشاورزی باغ گردو در چقابل به باغداران توصیه می‌کنند حتماً از شرایط محیطی، وضعیت بارندگی‌ها، کیفیت زمین، میزان ارتفاع، شیب و نورگیر بودن آن اطلاعات دقیق حاصل کنند و برای هموارسازی و حفر چاله‌ها به شکل اصولی، نقشه باغ را طراحی کرده و با ایجاد فواصل منظم، چاله‌های با عمق مناسب حفر کرده و نسبت به اسیدیته خاک، شوری و آهکی آن نیز آنالیز‌های لازم را انجام داده و اصلاحات اساسی صورت بگیرد. به طور کلی منابع مالی حرف اول را در احداث باغ گردو می‌زند که به کمک آن می‌توان از خرید نهال گرفته تا به کارگیری نیروی انسانی برای طرح‌های عملیاتی، خریداری زمین و دیگر تجهیزات بهترین اقدامات را انجام داد. اما تامین نیاز آبی نهال بسیار مهم است. با توجه به اینکه کمبود آب می‌تواند محدود شدن فتوسنتز، کاهش co۲ برگ درختان و تقلیل جذب املاح و رشد و باردهی نهال شود لذا آبیاری به موقع با توجه به محل کاشت و دوره فعالیت درخت باید کاملاً هوشمندانه و بر اساس تبحر و تجربه صورت پذیرد.

 

آیا کاشت نهال گردو در چقابل حالت اقتصادی دارد؟

با توجه به اینکه درختان گردو با توجه به سازگاری نسبت به شرایط محیطی باردهی خود را تطبیق می‌دهند، با تنومند شدن و افزایش سن نهال این سازگاری افزایش پیدا کرده و مقاومت آن در برابر تنش‌های گرما و خشکی نیز بیشتر می‌شود، متقابلاً نیاز به آب بیشتری دارد‌ آبیاری تاثیر فوق العاده‌ای در افزایش باردهی نهال، کیفیت میوه‌ها و سودآوری آن دارد‌. برای سفیدتر شدن مغز گردو، جلوگیری از پوکی و چروکیدگی آن آبیاری به موقع و استفاده از کودهای Npk می‌تواند بسیار موثر باشد. همچنین پیشگیری و دفع آفات نیز بر کیفیت میوه و مقاومت و باردهی نهال تاثیر دارد.

 

خرید نهال گردو در چقابل

امروز اکثر باغداران به دلیل کمبود منابع طبیعی و بهره‌برداری هرچه بهتر از سرمایه‌گذاری خود به دنبال خرید نهال گردو در چقابل از ارقام زود بازده، پربار و مقاوم هستند. در نهالستان اینترنتی برتر نهال به دلیل تضمینی بودن نهال‌ها از نظر سلامت، عدم وجود آفات، اصالت و شرایط پرورشی و مرغوبیت، نهال‌ها در سطح کیفی و سلامت بسیار بالا عرضه می‌شود. کافیست به سایت نهالستان و منوی خرید نهال گردو مراجعه کنید.

فروش نهال گردو در چقابل

قبل از اینکه اقدام به خرید نهال از افراد و مراکز فروش نهال گردو در چقابل صورت پذیرد باید در وهله اول هدف تجاری خود را در میان گذاشته، با توجه به اقلیم و شرایط آب و هوایی منطقه نهال مناسب را انتخاب کنید. عدم مغایرت نهال با عوامل محیطی و اقلیم می‌تواند باعث افزایش تنش‌های خاکی، آبی و دمایی شده و در نتیجه باعث خشکی و نابودی نهال شود.

نهال گردو مناسب چقابل

ارتفاع ۱۱۰۰ متری شهر چقابل و همچنین آب و هوای کوهستانی آن ایجاب می‌کند که نهال گردوی مناسب چقابل از ارقام نیمه سردسیری و معتدله انتخاب شود.

انواع نهال گردو در چقابل

در بخش زیر نهال‌های مقاوم به سرما مطابق با ارتفاع و اقلیم منطقه از میان انواع نهال گردو در چقابل با شرایط رشدی معرفی می‌گردد‌

  • گردو چندلر: یکی از بهترین و سودآورترین نهال‌ها در این اقلیم ۱۱۰۰ متری است که می‌تواند از ارتفاع ۲۰۰ تا ۱۵۰۰ متری مورد کشت قرار بگیرد. نهال آمریکایی، بازدهی بالا، زودبازده با باردهی ۶ تن در هکتار مقاوم به سرمای منفی ۳۰ درجه و یخبندان و آفات
  • گردو تویسرکان: یکی از بهترین نهال‌های بومی ایران است که رقمی قدیمی اما سازگار با این اقلیم بوده و می‌تواند از ارتفاعات صفر تا ۲۸۰۰ متری کاشته شود به دلیل زودگل بودن کاشت آن در مناطق دشتی بهتر است که می‌تواند تا ۵ تن باردهی داشته باشد.
  • ژنوتیپ پالیز: نژادی اصلاح شده با مقاومت و توانمندی بالا به سرمای زیر ۳۰ درجه و انواع بیماری‌ها و قارچ‌ها، با باردهی ۱۰ الی ۱۲ تن در هکتار، مطابق با ارتفاع صفر تا ۳۰۰۰ متری نهالی با بازدهی فوق العاده بالا و پوست نیمه کاغذی
  • نهال گردوی خوشه‌ای: رقم‌های دیرگل، پربار و معتدله، سازگار با ارتفاعات ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ متری، ۵ تن باردهی، باردهی جانبی خوشه‌ای ۲۰ تا ۲۵ عددی

قیمت نهال گردو در چقابل

بدون صرف زمان و هزینه برای مراجعات حضوری می‌توانید قیمت نهال گردو در چقابل را از لینک زیر پیگیری کنید.

بهترین نهال چقابل

مسلماً بهترین نهال گردو در چقابل نهال‌های زود بازده از سال اول کاشت، پیوندی، مقاوم به سرما و پربار هستند.

نهالستان گردو در چقابل

با کمک نهالستان بزرگ برتر نهال، پشتیبانی ۲۴ ساعته، کادر مجرب آن نهال‌های گردوی پربار، سازگار، پیوندی و زودبازده این مجموعه می‌توانید بهترین نهالستان گردو در چقابل را با کمک کارشناسان این بخش از صفر تا صد پیگیری کنید.

کلام آخر

با در نظر گرفتن منابع طبیعی و پتانسیل‌های بالای شهر چقابل و مزایای پرورش نهال گردو از ثمره تا چوب، پوست و برگ آن، می‌توانید با کاشت این نهال بهترین شغل و درآمدزایی را داشته باشید. برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب چقابل و خرید نهال در چقابل اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال