خرید نهال گردو در گراب✔️ قیمت انواع نهال گردو گراب

یکی از درختان تجاری و پربازدهی که در هر اقلیمی با کاشت رقم مناسب آن می‌توان بالاترین سود چشمگیر را به دست آورد، نهال گردو است. این نهال با داشتن ثمره‌ای پرخاصیت سرشار از فیبر، پروتئین و چربی‌های سالم و خواص فوق العاده برای سلامتی بدن جایگاه بالایی در رژیم غذایی افراد دارد. لذا یکی از محصولات گران قیمت و پرفروش است. با ما همراه باشید تا سودآورترین نهال‌های قابل کاشت در گراب را بررسی کنیم.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی گراب

شهر گراب یکی از شهرهای است که در ارتفاع ۱۳۷۰ متری از سطح دریا قرار گرفته، این شهرستان در ۱۲۰ کیلومتری قسمت غربی مرکز استان لرستان یعنی خرم آباد واقع شده و در ۴۰ کیلومتری آن قرار دارد. شرایط اقلیمی گراب نشان دهنده آب و هوای معتدل و نیمه خشک آن است این شهر دارای چشمه‌های آب با خواص درمانی است که از قدیم الایام به دلیل بارندگی‌های خوب و منابع آبی متعدد به نام گراب شناخته شده است. این شهر کوهستانی و گردشگر پذیر از قسمت‌های شمالی در دامنه‌های کوه زر، از قسمت‌های جنوبی در دامنه‌های کوه شاداب، از غرب با رودخانه سیمره و از قسمت شرق با کوهدشت همسایگی دارد. گراب در دشتی حاصلخیز با میانگین دمایی ۳۰ درجه و با میانگین بارشی ۳۸۰ میلیمتر در سال دارای اراضی دشتی و جلگه‌ای حاصلخیز با تولیداتی مانند گیاهان دارویی، گندم، جو، بنشن، حبوبات، انار، گردو، بادام، انجیر، سیب و زردآلو است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در خرم آباد

تاریخچه باغات گردو در گراب

مسلماً در جنگل‌های بلوط این بخش نیز شاهد درختان وحشی گردو، بادام ، زالزالک و غیره بوده‌اید و از قدیم الایام درختان گردو یکی از درختان مثمر و پرطرفدار در استان لرستان خصوصا شهر گراب هستند. با بررسی باغات گردو در گراب می‌توانید از نژادهای پربار و محبوب و سودآور کاشته شده در سطح باغات اطلاع پیدا کرده و از روش‌های آبیاری و رسیدگی نیز اطلاعات و آموزه‌های خوبی به دست آورید. گردو در کنار دیگر محصولات باغی یکی از تولیدات ارزنده اراضی کشاورزی حاصلخیز و سرسبز این بخش است.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در گراب

برای احداث باغ گردو در گراب باید در وهله اول خاک منطقه را مورد آنالیز قرار داده و با نمونه برداری از خاک‌های رویی و زیری و همچنین لایه‌های زمین در آزمایشگاه‌های خاکشناسی تجزیه و تحلیل کرده و بر اساس نتیجه آنالیز کمبودهای خاک را تقویت و بافت آن را اصلاح کرد. با توجه به شیب زمین، شرایط آب و هوایی، ارتفاع منطقه و وضعیت بارندگی‌ها نهال را از بهترین مراکز خریداری کنید. آگاهی از میزان رطوبت منطقه و کمینه دمایی می‌تواند شما را در انتخاب رقم مقاوم و پیشگیری از تنش‌های آبی و سرمازدگی کمک کند. با منابع مالی و نیروی انسانی طرح‌های عملیاتی و آماده‌سازی باغ را انجام داده و با حفر چاله‌های منظم کاشت نهال را با ترکیب خاک و کمپوست انجام داده و نسبت به آبیاری و رفع نیازهای نهال نیز کاملاً با متدهای جدید پیش بروید.

 

آیا کاشت نهال گردو در گراب حالت اقتصادی دارد؟

هدف باغداران از کاشت نهال گردو در گراب افزایش باروری و باردهی و برداشت بهترین محصولات با کیفیت و تناژ بالا است. مهمترین فاکتورها در افزایش باردهی و سوددهی نهال گردو انتخاب نهال گردوی سازگار، سالم و مطابق با شرایط اقلیمی غرس شده است. مراقبت‌های انجام شده برای پرورش نهال از جمله آبیاری به موقع، استفاده از کودهای نیتروژن و فسفر دار، رقم گرده افشان، هرس به موقع، رصد باغات و دفع آفات می‌تواند بازدهی بالایی را متوجه باغات شما کند. استفاده از نژادهای زودبازده می‌تواند در سال‌های اولیه باردهی نهال را آغاز کرده و شما با هزینه‌های رسیدگی پایین درآمدزایی باغ را مشاهده خواهید کرد. کاشت نژادهای پایه کوتاه باعث اشغال فضای کمتر باغ و امکان کاشت نهال‌های بیشتر را فراهم می‌کند.

 

خرید نهال گردو در گراب

یکی از مهمترین فاکتورهایی که می‌تواند خرید نهال گردو در گراب را برای باغداران اقتصادی و موفقیت آمیز کند دریافت نهال‌های شناسنامه‌دار برای مشخص بودن تجانس و تطابق رقم و پایه انتخاب شده برای نهال‌های پیوندی، دارا بودن گواهی عدم بیماری، کارت قرنطینه استانی و ضمانت برگشت است. شما با مراجعه به سایت اینترنتی موفق و بزرگ برتر نهال می‌توانید به صورت آنلاین بهترین نهال‌ها را مطابق با شرایط اکوسیستم گراب انتخاب کنید.

فروش نهال گردو در گراب

در زمینه فروش نهال گردو در گراب علاوه بر رعایت نرخ مصوب قیمت نهال، باید کلیه ضوابط جابجایی و بسته‌بندی بهداشتی ریشه‌ها نیز رعایت شود تا بدون آسیب رسیدن و خشکی ریشه، نهال در کوتاه‌ترین زمان به دست باغدار رسیده و در بستر اصلی جای بگیرد. پس از خرید نهال‌های بدون هویت با ریشه‌های نامنظم بدون بسته‌بندی و ضمانت سلامت خودداری کنید.

نهال گردو مناسب گراب

یکی از دلایلی که باعث شده نهال‌های معتدله برای این بخش به عنوان نهال گردو مناسب گراب انتخاب شوند ارتفاع متوسط آن و همچنین اقلیم معتدل و نیمه خشک آن است.

انواع نهال گردو در گراب

در این قسمت قصد داریم برای افزایش آگاهی باغداران عزیز انواع نهال گردو در گراب که می‌توانند منجر به باردهی بالا شوند معرفی کنیم.

  • چندلر: یکی از نهال‌های معتدله قابل کاشت در ارتفاعات ۲۰۰ تا ۱۵۰۰ متری است که علاوه بر دیرگل بودن و مقاومت به سرمای زیر ۳۰ درجه تا گرمای ۴۰ درجه را نیز تحمل می‌کند و با عمر اقتصادی ۸۰ سال می‌تواند تا ۶ تن باردهی ارائه دهد.
  • اسرائیلی: یکی از نژادهای دیرگل و مقاوم به خشکی و آفات است که می‌تواند از ارتفاعات ۵۰۰ تا ۲۰۰۰ متری کاشته شده و باردهی ۵ تن در هکتار داشته باشد.
  • ژنوتیپ پالیز: از نژادهای اصلاحی است که طی عملیات تخصصی ژنوم‌های منفی و ضعیف آن کنار گذاشته شده در نتیجه رقمی زود بازده، پربازده و پربار، محصول دهی از سال پنجم را با به ازای هر هکتار از ۹ تا ۱۲ تن ارائه می‌دهد. نهالی پایه کوتاه قابل کاشت از ارتفاعات صفر تا ۳۰۰۰ متری
  • خوشه‌ای: یکی از نژادهای سودآور است که در هر خوشه آن ۲۰ الی ۲۵ عدد گردو رشد می‌کند تمام شاخه‌های جانبی آن باردهی دارند و لذا از ارتفاعات ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ متری می‌تواند کاشته شده و ۵ تن باردهی داشته باشد.
  • تویسرکان: نژادی بومی و قدیمی است که بیشترین مطابقت را با اقلیم‌های معتدل داشته، زودگل است و با توانمندی بالا در برابر بیماری‌ها تا ۵ تن باردهی را از ارتفاعات صفر تا ۲۸۰۰ متری ارائه می‌کند.

قیمت نهال گردو در گراب

برای اینکه بتوانید از قیمت نهال گردو در گراب مطلع شوید و بر حسب مساحت باغ و بودجه در اختیار نهال‌های بیشتری را بتوانید مدیریت کرده و خریداری کنید می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

بهترین نهال گراب

نهال‌های پیوندی و زودبازده مانند ژنوتیپ و چندلر به عنوان بهترین نهال گردو در گراب می‌توانند در کنار نژادهایی مانند اسرائیلی، پوست کاغذی، تویسرکان و خوشه‌ای مورد کشت قرار بگیرند و با رسیدگی‌های منظم محصول‌آوری بالایی را ارائه کنند.

نهالستان گردو در گراب

هرچه در احداث نهالستان گردو در گراب از تخصص و تجربه کارشناسان و افراد آگاه بیشتر استفاده کنید می‌توانید این باغات را به شکل مدرن و مکانیزه طراحی و دایر کرده و با کاشت نژادهای زودبازده، سودآور و معتدله و رسیدگی‌های منظم بیشترین محصول با کیفیت را برداشت کنید. در این مسیر شما می‌توانید بر تخصص، تجربه و قدمت برتر نهال تکیه کنید.

کلام آخر

اگرچه نهال گردو نهالی حساس به نوسانات دمایی است اما کاشت نژادهای مناسب آن با اکوسیستم و شرایط زیست محیطی گراب باعث می‌شود محصولات ارزشمندی را برداشت کرده و سود غیر قابل مقایسه‌ای با دیگر محصولات زراعی را از طریق این نهال به دست آورید.برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب گراب و خرید نهال در گراب اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال