خرید نهال در چاپشلو✔️ قیمت نهال میوه + نهالستان چاپشلو

چاپشلو مرکز شهرستان درگز در خراسان رضوی واقع در قسمت شمال شرقی ایران است. این شهر در فاصله ۱۲ کیلومتری شهرستان درگز با جمعیتی بالغ بر ۲۳۷۴ نفر واقع شده است. از نظر جغرافیای طبیعی این شهر در ارتفاع ۶۳۸ متری از سطح دریا قرار گرفته و با بیشینه دمایی ۳۸ درجه و کمینه دمایی منفی ۱۶ درجه دارای آب و هوای نسبتا معتدل و خشکی است.
چاپشلو دارای دو دهستان قره باشلو و میانکوه است که قسمت اولی در دشت و منطقه دوم در اراضی مرتفع و کوهستانی واقع شده است. این منطقه با میانگین بارندگی ۳۶۰ میلی‌متر در سال دارای دو رودخانه سنکزسو و ریشخوار است. چاپشلو به دلیل نزدیکی به کوه‌های هزار مسجد و رشته کوه الله اکبر به جهت برخورداری از بادهای باران آور و توده‌های هوایی سرد از بارندگی‌های خوبی برخوردار است و کشاورزی و باغداری در آن شامل تولیدات گندم، غلات و انگور است.
این شهر از جنوب با چناران، از غرب باجگیران، از شمال با بخش مرکزی و از شرق با لطف‌آباد درگز همجواری دارد. شغل اکثریت اهالی در این بخش بر پایه کشاورزی است و به دلیل آب و هوای معتدل، خاک حاصلخیز و با کمک رودخانه‌های دائمی آن کشاورزی با چالش‌های کمتری اداره می‌شود.

از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

خرید نهال در چاپشلو

بخش بزرگی از زمین­های کشاورزی و حاصلخیز در چاپشلو به کشت برنج و شالیزارها تخصص دارد اما خرید نهال در چاپشلو و احداث باغات مدرن نیز از رویکردهای کشاورزی نوینی است که در این شهر در حال توسعه است، باغداران می­توانند نهال مورد نظر خود را با توجه به شرایط آب و هوایی و خاک منطقه خریداری کرده و با احداث باغ میوه سرمایه گذاری بلند مدت و کم زحمت­تری نسبت به شالیزارها داشته باشند.

بیشتر بخوانید: خرید نهال در مشهد

نهالستان چاپشلو

از آنجایی که میوه‌ها در هرم غذایی و تغذیه‌ای انسان جایگاه ارزشمند و چشمگیری دارند و از این میوه‌ها فرآورده‌های متنوعی به دست می‌آید و امنیت غذایی هر شهر و منطقه وابسته به کشاورزی و باغداری آن بخش است لذا پرورش نهال‌های میوه در شهر چاپشلو نیز از این قاعده مستثنی نبوده و بسیاری از افراد از این طریق امرار معاش می‌کنند. نهالستان چاپشلو با عرضه انواع نهال‌های میوه مثمر و غیر مثمر باعث شده باغداری در این شهر رونق بیشتری پیدا بکند و افراد سرمایه‌گذار بتوانند با خرید نهال میوه مورد نظر خود باغات سودده و تجاری را احداث کنند.

باغداری در چاپشلو

به لطف وجود رودخانه‌های دائمی و فصلی در شهر چاپشلو و همچنین آب و هوای نسبتا معتدل و نیمه خشک آن باغداری در چاپشلو وضعیت بهینه‌ای دارد و اکثر باغات این بخش شامل باغات انگور است که از آن فرآورده‌هایی جانبی مانند: کشمش، شیره، سرکه و …. تهیه و به فروش می‌رسد. اما میوه‌های دیگر نیز در این بخش قابلیت رشد و توسعه فراوانی دارد. لذا باغداری در چاپشلو باید با شناخت شرایط جوی و بارندگی‌های آن همراه باشد. زیرا این موارد کمک می‌کند احداث باغ طبق زیرساخت‌ها و منابع موجود تجهیز شود و نهال در بستری مساعد و مناسب رشد پیدا کند.

 

نهال فروشی در چاپشلو

از جمله مراکزی که در آن انواع نهال‌های میوه با کمک روش‌های قلمه زنی، بذری، پیوندی خوابانیدن و اصلاح نژاد تکثیر می‌شوند نهال فروشی در چاپشلو است. در این مراکز با اصلاح نژاد نهال‌های بومی و تقویت خصوصیات ژنتیکی آن میزان رشد و باردهی آن را بالا برده و مقاومت آن را در برابر بیماری‌ها افزایش می‌دهد. لذا برای داشتن باغات میوه پرثمر استفاده از ارقام پیوندی و اصلاح نژاد شده بسیار جوابگو خواهد بود. البته کیفیت نهال‌هایی که تولید می‌شود نیز در میزان بازدهی و باردهی نقش قابل توجهی دارند پس قبل از خرید نهال میوه ارز اعتبار نهال فروشی اطمینان حاصل کنید.

فروش نهال در چاپشلو

امروزه فروش نهال در چاپشلو به دلیل فراوانی نهالستان‌ها فضای رقابتی پیدا کرده و مرکزی می‌تواند بالاترین فروش، اعتبار و مشتری را جذب کند که نهال‌های خود را با ویژگی‌های زیر عرضه کند.
* نهال‌ها در انواع مختلف موجود بوده تا باغدار بتواند نهال مورد نظر خود را با توجه به هدف تجاری، سرمایه و اقلیم منطقه چاپشلو انتخاب کند.
* پرورش نهال‌ها طبق آنالیزها و ضوابط گیاهی انجام شده و سلامت و مرغوبیت بالایی داشته باشد و دارای گواهی سلامت و ضمانت معتبر باشد.
* توانمندی و استقامت نهال در برابر بیماری‌ها حائز اهمیت است لذا ریشه‌ها و تنه آن از نظر عدم بیماری دارای کارت قرنطینه باشد.
* خدمات پس از فروش داشته، این خدمات می‌تواند ضمانت نهال‌ها را در بر گرفته و هم مربوط به پاسخگویی ۲۴ ساعته و پشتیبانی کامل از باغدار باشد.

قیمت نهال در چاپشلو

امروزه به دلیل تنوع ارقام نهال میوه و تعدد نهالستان‌ها قیمت نهال در چاپشلو متفاوت بوده و این تفاوت می‌تواند نشأت گرفته از اعتبار و نام نهالستان، نوع نهال میوه و سن و خصوصیات باردهی آن باشد. اما در کل آگاهی باغدار از قیمت نهال باعث می‌شود بر اساس اقلیم منطقه، سرمایه، مساحت باغ و بودجه خود رقم مناسبی را انتخاب کند.

خرید نهال بادام در چاپشلو

از جمله باغات تجاری که با میوه خشکبار و آجیلی خود توانسته سطح زیر کشت بالایی را در اکثر اقلیم‌ها خصوصاً مناطق معتدل کسب کند باغ بادام است که به جهت رسیدگی راحت نیاز آبی کم و ماندگاری و انبارداری بالای میوه آن یکی از اهداف اکثر سرمایه‌گذاران است. لذا می‌توانید برای خرید نهال بادام در چاپشلو و شروع باغداری در این زمینه به آدرس زیر مراجعه کرده و اطلاعات گیاهی و علمی خوبی را کسب کنید.

خرید نهال میوه در چاپشلو

خرید نهال میوه در چاپشلو باید با قیمتی مناسب و کیفیت بالا همراه باشد تا باغدار بتواند بالاترین سود را برداشت کند. لذا برای خرید ایمن، همراه با ضمانت نهال‌ها می‌توانید به برتر نهال مراجعه کرده و از مشاوره‌های تخصصی مهندسان آن نیز بهره‌مند شوید. برای شروع باغداری در چاپشلو جدول میوه زیر جهت مطالعه و کسب آگاهی پیشنهاد می‌شود.

خرید نهال میوه در چاپشلو

نهال سیب سیب فوجی، سیب پینک لیدی، سیب کاکس اورنج
نهال بادام بادام شکوفه، بادام شمشیری، بادام اسراییلی، بادام پالیز
نهال پسته پسته فندقی، پسته کله قوچی، پسته هیبریدی، پسته دامغان
نهال گلابی گلابی ناشی، گلابی اسپادانا، گلابی دوشیز، گلابی سیبری
نهال انگور انگور ژاپنی، انگور حسینی، انگور گریسمون، انگور موندراپ
نهال عناب عناب ژاپنی، عناب ارمنی
نهال به به گلابی، به محلی، به اصفهان
نهال ازگیل ازگیل ژاپنی، ازگیل جنگلی، ازگیل آمریکایی
نهال گیلاس گیلاس فرنگی، گیلاس قرمز ارومیه، گیلاس لیندا، گیلاس بوترمو
نهال زینتی اقاقیا، صنوبر یکساله نقرا ترکیه، پالونیا شن تونگ
نهال آلو آلو شابلون کالیفرنیا دیررس، آلو توسرخ، آلو زرد گوگان
نهال آلبالو آلبالو خوشه‌ای مورلو، آلبالو مجاری، آلبالو محلی
نهال زردآلو زردآلو تخم‌مرغی زعفرانی، زردآلو سفید مراغه، زردآلو شکر پاره
نهال زرشک زرشک پلویی، زرشک بی دانه قائنات، زرشک  پفکی
نهال توت توت هرات، شاه توت، توت سیاه، توت چتری
نهال گل‌محمدی گل‌محمدی دیم، گل‌محمدی خاردار، گل‌محمدی بی‌خار
نهال بلوبری بلوبری نلسون، یک بری، رازبری، بلوبری ایرانی
نهال زغال‌اخته زغال‌اخته فلوریدا، زغال‌اخته محلی، زغال‌اخته سیاه
نهال هلو هلو سفید و قرمز، هلو مور، هلو پلاستیکی، هلو مخملی
نهال شلیل شلیل سبز، شلیل نکارد۹، شلیل سفید شیشه‌ای
نهال فندق فندق بارتلر، فندق قزوین، فندق ماکادمیا
نهال گوجه سبز گوجه سبز ترکیه، گوجه سبز شهریار، گوجه سبز برغانی
نهال سنجد سنجد محلی، سنجد قزل، سنجد حاج حسینی
نهال زیتون زیتون شنگه، زیتون آمریکایی، زیتون مانزالیا
نهال انجیر انجیر قرمز فرانسه، انجیر گلابی زرد، انجیر استهبان
نهال خرمالو خرمالو ارموند، خرمالو فویو، خرمالو انبه‌ای
نهال انار انار پایه کوتاه، انار سردشت، انار فردوس

کلام آخر

شهر چاپشلو به دلیل قرارگیری در شمال شرقی کشور و در منطقه‌ای با اقلیم نسبتاً معتدل و کوهستانی شرایط کشاورزی و باغداری خوبی دارد. این شرایط شامل بارندگی‌های خوب، خاک حاصل خیز و آب و هوای معتدل است که بهره‌مندی از نهال‌های با کیفیت مراکز معتبر مانند برتر نهال و مشاوره‌های تخصصی کارشناسان آن می‌تواند سهم چشمگیری در موفقیت باغات شما داشته باشد.

.همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های گردو دیگر که در شهر چاپشلو می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال گردو در چاپشلو مراجعه کنید.

 

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
ارتباط با برترنهال